Tolik z tohoto zápasu, u dalších přenosů se budu těšit zase příště. Na počtenou.
Skóre otevřel ve 33. minutě Jindřišek, poté se nechal vykartovat Kubáň, přesto Slovácko i v deseti vyrovnalo v 66. minutě hlavičkujícím Valentou. Víc už se toho v Praze nestalo, tedy krom jednoho poničeného okna v nedalekém domě. Emotivní a dramaticky zápas tak vítěze nenašel.
Neuvěřitelné drama, plno emocí a také karet jako máku. Slovácko oslabil po hodině hry Kubáň, ale ani to nebylo vše. Ondřejka putoval také po druhé žluté kartě do kabin a Bohemka hrála dvojnásobnou přesilovku. Využít ji ale nedokázala a Slovácko tak vydolovalo v Praze v důležitý bod, který má jednoznačně cenu zlata.
90+2
Rozhodčí píská faul na Valentu, Slovácko bude natahovat čas a s rozehrávkou bude otálet.
90
Emoce planou, pořádná divočina na stadionu Bohemky. Slovácko však stále drží přijatelný výsledek.
90
No, pro Slovácko to bude ještě pořádné peklo. Čtyři minuty se bude hrát nad plán.
90
Už běží poslední minuta základní hrací doby. Domácí hrají proti devíti hráčům z Uherského Hradiště.
89
Bartek sklepl míč na Radu, jeho bomba ale končí daleko mimo branku, kterou hájí Melichárek.
88
Domácí nedokáží být klidní. Kazí přihrávky a neví kudy se dostat za obranu soupeře. Slovácko pouze odkopává a vyhlíží konec zápasu.
86
Standardka Moravce nebyla dobrá. Melichárek tuto situaci v poklidu ustál.
84
Obě mužstva střídají. Dohráno má domácí Hora, jehož nahrazuje Klavík. Do kabin putuje také unavený Kuncl, kterého zastoupí v obraně Radek Mezlík.
84
84
Bláznivý a hektický duel pokračuje tlakem Pražanů. Horovu ránu z voleje dokázal lapit do rukavic. Výborný centr předvedl Moravec.
83
Až se přeruruší hra, do hry vstoupí obránce Slovácka Radek Mezlík.
82
Trousil je ošetřován mimo hřiště a hraje se jedenáct na osm. Neskutečné.
81
Neuvěřitelný zápas. Hráčů Slovácka bylo jen osm. Trousil inkasoval ránu od Martana, který poté vypálil a trefil okno nedalekého domu. A že to byla pořádná rána, o tom se jistě přesvědčí tamní obyvatelé, kteří rovnou mohou volat sklenáře.
80
Svatopluk Habanec je skutečně na tribuně, hlavní rozhodčí spolu se čtvrtým Ardeleanem jej poslali skutečně do hlediště za protesty proti vyloučení Ondřejky.
80
Slovácko se bude snažit míč držet co nejdál od své brány, ale bude to mít obrovsky složité. Vše mimochodem sleduje 4053 diváků.
78
Budeme sledovat hned dvojnásobnou přesilovku, což není příliš často k vidění v naší Gambrinus lize.
78
Emoce na pochodu, Svatopluk Habanec a celá hostující lavička na nohou, dokonce to vypadá, že hlavní kouč bude poslán na tribunu.
76
Neuvěřitelné. Václav Ondřejka šel do skluzu s Jindřiškem a zajel do domácího kapitána hodně tvrdě. Po druhé žluté kartě je vyloučen a putuje do kabin. Slovácko je tak už pouze v devíti lidech.
76
Košutovo zakončení patičkou nemohlo Berkovce překvapit. Počkal si na čáře a míč uklidil do náruče.
75
Ještě před tím se však kouč Habanec rozhodl střídat. Volešáka nahrazuje na zbytek duelu Martan.
73
Zatím není poznat, že by Slovácko hrálo v oslabení, nyní bude zahrávat roh.
71
Výsledek se mohl překlopit na stranu Bohemky. Výborně hrající Šírl načasoval svůj centr na Matěje Štochla, který nedává další tutovku. Naprosto ideální pozice pro střelu, ta však končí kousek vedle Melichárkovy svatyně.
70
Domácí trenér podruhé střídá. Místo Koláře nastupuje Bartek.
66
Slovácko právě vstřelilo branku!
Druhý roh už končí gólem. Na centr Kerbra si naběhl JIŘÍ VALENTA, který se vyšrouboval do vzduchu a hlavičkou uklidil míč k levé Berkovcově tyči. Hosté tak i v oslabení dokázali vyrovnat stav utkání a začínáme od znovu.
66
Trousil si šel pro hlavičku, bude z toho další roh.
65
Slovácko vede na rohy 4:2. Nyní je připraven Volešák se svým pokusem.
63
Klokani mohli potvrdit své hubené vedení. Šmíd po rohu vrátil míč k levé tyči, kde byl Jakub Hora a tváří v tvář hostující tyči trefuje jen zařízení ve Vršovicích. Tyč tak zabránila jít Bohemce do vedení 2:0. Něco přes 5000 diváků i tak dělá na stadionu pořádný rambajs, který je slyšet snad až na Letné.
62
Hostům tečou nervy. Melichárek nebyl spokojen s postavenou zdí a rozhodčímu vyčinil, že ji neposunul. Nesportovní chování a opět žlutá karta.
60
Lukáš Kubáň má dohráno. Po druhé žluté kartě odchází do sprch. Na půlce hřiště hrál vysokou nohou, šlapák na Matěje Štochla to byl zjevný a rozhodčí Ochotnický jej vylučuje. Slovácko bude hrát v deseti. Kubáň se vykartoval během šesti minut.
60
Střídá také Slovácko. Daníčka nahrazuje Tomáš Rada.
60
Střídání v týmu domácích. Ndiaye končí a do hry jde Matěj Štochl.
59
Těžká střela pro Berkovce. Valenta se rychle uvolnil a vypálil do protipohybu brankáře, ten nakonec zasahovat nemusel. Balon letěl i v tomto případě vedle.
58
Výborný náběh Šírla po pravé straně, poslal zpětnou přihrávku na Jakuba Horu, který tak odčinil předchozí zaváhání a dostal se do solidní příležitosti. Ihned se po pasu zkušeného domácího beka opřel do míče a mnoho nechybělo. Míč zapadl těsně nad bránu.
56
Špatný centr, Hora do něj nedal dostatek razance. Už byl v náběhu před bránou Rada, míč k němu neproskotačil.
54
Začalo se nám pořádně jiskřit. Josef Jindřišek nabral rychlost a pádil po pravé straně hřiště. Jasně jej sestřelil obránce Kubáň. Karta je v tomto případě zcela na místě.
53
Už to bude za žlutou. Jakub Petr je tím potrestaným hráčem.
53
Další ofenzivní výpad klokanů. Tvrdou bombou se prezentoval Kalina. Pumelice z voleje šla o pár čísel nad. Diváci však ocenili tuto ránu domácího borce.
52
Znovu Moravec, který mohl jít s Kolářem sám na bránu. Slovácko hrálo naprosto bez zajištění, vše vrhlo do útoku a najednou se otevřela v obraně pořádná vrata.
51
Moravcův dvojitý centr před bránu hostů likviduje obrana. Znovu si Melichárek na míč ani nesáhl. Doposud neměl jediný zákrok, Bohemka vyslala přímou střelu na bránu pouze v jednom případě a hned z toho byl gól.
49
Ndiaye rozkmital své rychlé nohy, pokoušel se obelstít dva obránce Slovácka, ti se tentokrát nachytat nenechali. Před Melichárkem je tak na chvíli klid.
48
Volešák se omlouvá Radovi za ostrý zákrok ve středu hřiště. Sudí zůstává benevolentní a kartu tentokrát z kapsičky nevytahuje.
48
Martin Berkovec chytá bez problémů první pozdrav hostů ve druhém poločase. Valentův centr chytá do náruče.
47
Na hřišti chvíli zůstal Valenta, který šel do souboje s Radou. Otřesen se ale po krátké době vrací do hry.
47
Oba trenéři nesáhli do svých úvodních sestav, hraje se tedy ve stejném složení.
46
Hráči se pozvolna trousí na hřiště, za pár okamžiků budeme pokračovat.
Druhý poločas bude pokračovat krátce po 19 hodině, přibližně v 19:02.
Bojovné utkání má za sebou první část. Bohemians vedou po gólu kapitána Josefa Jindřiška, který si naběhl na centr Šírla. Slovácko může žehrat na nevyužité šance, a že jich bylo. Všechny však fantasticky dokázal zneškodnit hrdina prvního poločasu Martin Berkovec. Především tutovky Volešáka nebo Ondřejky, to by se mělo dávat. Nestalo se, druhý poločas tak hosté musí zabrat v útočné činnosti, pokud se nechtějí vracet domů s další porážkou.
45
Pozvolna končí první poločas, míč bude rozehrávat od své brány hrdina první půle.
43
Berkovec musel jít po centru Kuncla, který v tísni vyboxoval mimo dosah vápna.
42
Senegalec je zpět, krátká přesilovka Slovácka se nepovedla. Tedy spíš standardka Ladislava Volešáka.
41
Klokani hrají zhruba dvě minuty bez Ndiayeho, který se musel jít přezout. A trvalo mu to déle, než by bylo zdrávo. Slovácko toho ale nevyužilo.
40
Ani teď tomu tak nebude. Levačkou pálil z hranice vápna Rada a míč šel zhruba metr vedle. Pochvalu však Jakub Rada zaslouží. Na mokrém terénu to nebylo vůbec jednoduché zakončení.
39
Není to rozhodně nuda. Fotbal nabízí zajímavé momenty, je se rozhodně na co dívat. Ačkoliv si šance vytváří především celek z Uherského Hradiště, úsměv na tváři je možné vyloudit pouze na klokanech, kteří využili jedino šanci a stále vedou 1:0. Melichárek si prakticky ještě nesáhl na míč a musel jej lovit ve 33. minutě.
37
Fantastický Berkovec, který chytá třetí tutovku Slovácka. Mohlo být srovnáno, ale není. I když na šance hosté vedou, tak jim to není nic platné. Kerbr z levé strany odcentroval na Jiřího Valentu, který byl sám před brankářem, ale znovu jen trefuje Berkovce, jenž vytáhl reflexivní zákrok.
35
Další žlutá karta pro hostující tým. Václav Ondřejka neudržel nervy na uzdě a rozhodčí ihned vytahuje žlutou kartu.
33
Bohemians právě vstřelili branku!
Jenže domácí nemusí mít ani Pavla Horvátha. Stačí v tuto chvíli výtečná kopací technika Radka Šírla, který perfektně nacentroval do pokutového území na JOSEFA JINDŘIŠKA, ten se ocitl sám u pravé tyče a hlavičkou zakončil takřka do prázdné brány. Obrana Slovácka jej tam trestuhodně nechala a nyní je za to potrestána.
32
Senegalec narazil do Daníčka, který se ovšem provinil nedovoleným zákrokem a budeme sledovat další standardku Pražanů. Bude to ale z velké dálky, to by bylo tak pro Pavla Horvátha.
31
Obrana hostů na krátkou chvíli připravena a míč uklízí do bezpečí. Tím však útok Bohemians ještě nekončí. Běhavý Moustapha Ndiaye opět roztočil u obrany soupeře kolotoč kliček.
30
Jindřišek zahrával standardku a Ondřejka míč přizvedl nad svou bránu. Tlak zelených bude pokračovat rohem.
29
Martin Kuncl vyrovnává stav žlutých karet na 1:1. Nyní srazil k zemi Radka Šírla a ani teď sudí Ochotnický neváhal a vytáhl žlutý kartonek.
27
První žlutá karta dnešního zápasu. Jakub Hora musel přerušit další slibný brejk Slovácka, který založil Volešák.
25
No to jsou věci. Co Slovácko podruhé v krátké časové době nedalo. Ondřejka šel z pravé strany znovu sám na brankáře Bohemky, Šmíd byl jen v pozici diváka, nestihl mu míč odebrat a veškerý požár musel kropit pořádně silnou vodní nádrží brankář Berkovec. Muž posledních minut vytáhl prudkou ránu špičkou rukavic nad břevno.
23
Ale proč i Slovácko dává málo gólů názorně ukázal Ladislav Volešák. Záložník hostů si našel prostor mezi obránci a šel prostředkem hřiště sám na Berkovce. Ten Volešákovu přízemní střelu levačkou na přední tyč likviduje pravou nohou.
21
Jak známo, oba týmy mají problémy s koncovkou. Slovácko pět gólů, Bohemians dokonce o jeden méně. Dnes se tak nedají čekat nějaké střelecké dostihy. Třeba to ale nebude pravda...
20
Dvacet minut za námi, je to spíše boj. Nechybí osobní souboje, které se navíc tvrdě dohrávají.
19
Slovácko šlo málem do rychlého přečíslení, ale obrana borců v zelených dresech se dokázala včas vrátit na svá místa.
18
Sudí nechal ostrý souboj Daníčka s Kolářem bez nějakého karetního napomenutí. Hostující hráč si může oddechnout, kopanec do holení hráče Bohemky to byl zcela zjevný.
16
Hledal v pokutovém území stožár jménem Trousil, ale zakončení se ani na této straně hřiště nekonalo. Pak ještě zkoušel jakous takous střelu vyslat na Berkovce útočník Ondřejka, míč k němu neprošel.
15
Rohový kop pro Slovácko, který bude zahrávat Valenta.
13
Osmnáctiletý Senegalec Moustapha Ndiaye pořádně pocuchal nervovou soustavou Jana Trousila. Několikrát si kolem něj udělal svěží letní vítr, zakončit se mu podařilo jen částečně, míč trefil rychle se vracejícího obránce Kuncla. Diváci i tak svého hráče bouřlivým potleskem pochválili.
12
Jen to zahučelo po centru Šírla na Ndiayeho. Před ním včas zasáhl vyběhnuvší brankář Melichárek.
11
Sice žádná šance k vidění nebyl, avšak hra má potřebné tempo a nasazení. Je se rozhodně nač koukat.
10
Zajímavý brejk Slovácka, který táhl Ondřejka. Přihrál před pokutové území, kde byl ale dle všeho čistě zastaven Jakub Petr.
8
Dlouhý míč, který Jakub Hora nemohl na mokrém trávníku stihnout.
7
Tohle už bylo daleko zajímavější a nebezpečnější. Kalina ustál souboj s Kubáněm, odcentroval z pravé strany na Horu, ale ten byl ve vzduchu pečlivě hlídán Kunclem, který jej přehlavičkoval. První vážnější situace před bránou hostů přichází v sedmé minutě.
6
Málo prostoru mají hráči na zpracování míče. Jakub Hora hledal místečko, kudy by poslal míč před Melichárkovu bránu, nepovedlo se to přes Trousila.
5
Celek z Uherského Hradiště nezačal vůbec špatně. Je aktivnějším a běhavějším týmem. Zkušený Ladislav Volešák přemýšlel zda vystřelit, nakonec zvolil centr za obranu na Valentu, ten byl však v těsném ofsajdu.
4
Je třeba říct, že oba tábory diváků hned od začátku vytváří svým týmům pořádně hlučnou atmosféru.
2
Jdeme na věc, výkop měli domácí fotbalisté, ale o míč ihned přišli a Slovácko šlo do brejku. Jenže vše skončilo velice rychle nepovedenou přihrávkou.
1
Oba týmy nastupují na mokré hřiště, řádně pokropené deštěm. Ale počasí je i tak pro fotbalisty ideální, není tak žádné velké horko, které provázelo Česko v posledních dnech.

Bohemians Praha 1905: Berkovec – Šmíd, J. Štochl, Kalina, Šírl – Jindřišek (C), Rada, Moravec, Kolář – Hora – Ndiaye. Trenér: Jozef Weber.

Náhradníci: Havránek – M. Štochl, Bartek, Růžička, Krch, Nerad, Klavík.

Rozestavení: 4-4-1-1

1. FC Slovácko: Melichárek – Trousil (C), Košút, Kuncl, Kubáň – Valenta, Volešák, Daníček, Kerbr – Ondřejka, Petr. Trenér: Svatopluk Habanec.

Náhradníci: Heča – Rada, Martan, Haša, R. Mezlík, Havlík.

Rozestavení: 4-4-2

Rozhodčí: Ochotnický – Urban, Hrabovský.
Jak již bylo řečeno, Pražané odehráli duel na Letné, kde je hostila Sparta. Ta se dlouho trápila, od desáté minuty vedla Bohemka gólem Moravce. Těsné vedení držela až do 69. minuty, to rozjásal diváky "žolík" Roman Bednář. V 77. minutě nakonec rozhodl David Lafata. I tak je třeba Bohemians pochválit, byli papírově silnějšímu soupeři více než rovnocenými partnery.
Na Slovácku je stále cítit velká absence kanonýra Libora Doška, který ještě nějaký čas bude Svatopluku Habancovi chybět. Zacelit jeho místo se vedení pokusilo angažováním Jakuba Petra z Olomouce. V minulém kole vyšel on i jeho nový tým zcela na prázdno, podlehl doma Mladé Boleslavi 0:2.
Hlasy před zápasem: (zdroj: gambrinusliga.cz)

Jozef Weber (Bohemians 1905): „Po minulém zápase je určitě pozitivní, že můžu vybírat ze všech hráčů. V týmu je lepší nálada a ve hře kvalita. Ač jsme na Spartě těsně prohráli, věřím, že je naše hra bude mít trvalý jev a dnes to jen potvrdíme."

Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): „Chceme herně navázat na úvodní půlhodinu z domácího zápasu s Mladou Boleslaví. Po zápase v Jablonci a doma s Mladou Boleslaví nás čeká soupeř, se kterým chceme bodovat.“
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké pondělní odpoledne z pražských Vršovic, kde se uskuteční dohrávka pátého kola nejvyšší fotbalové ligy, tedy Gambrinus ligy. Domácí Bohemians mají po čtyrech odehraných kolech stejně jako hosté ze Slovácka pouhé tři body a oba týmy tak budou mít příležitost zdvojnásobit svůj bodový účet a vyšvihnout se tak rázem do středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.