Máme zasebou velice zajímavý duel, který byl dramatický po celou jeho dobu. Vysočina se dostala v prnvím poločase do vedení zásluhou Marka Jungra, na začátku druhé půle zvýšil na 2:0 již svým jedenáctým gólem Haris Harba. O snížení se postaral půl hodiny před koncem zápasu Štěpán Koreš. Vyrovnat se Boleslavi již nepodařilo, i když šance měla, zvýšit vedení mohla i Jihlava, ale též neuspěla, a tak si Vysočina do tabulky připíše tři body za výhru 2:1.
90+3
Za zakopnutí balónu vidí po zápase žlutou kartu i kapitán hostí David Jarolím.
90+3
Za zdržování hry vidí Jan Hanuš žlutou kartu.
90+2
Roh se Jarolímovi nepovedl, jeho centr zamířil do autu.
90+2
Na rohový kop Boleslavi jde i gólman Diviš.
90+1
Do střely Lukáše Magery se vrhl Mikula a jeho pokus zblokoval.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90
Přeučil v souboji o míč fauloval Kyselu.
89
Pro dnešek má dohráno Haris Harba, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.
88
Dlouhý nákop Hanuše až na Jungra, ale ten byl odstaven a k míči se nedostal.
87
O další střelu zpoza hranice vána se pokusil Harba. Diviš chytá.
86
Ke střele se prodral Jungr, Diviš musel na zem.
85
Vaculík rozehrál standardní situaci na levé straně, centerm našel hlavu Krejčího, ale ten nezamířil přesně.
84
Kúdela nešetrně zajel do HArby, na opačné straně poté Krejší do Magery.
82
Vaculíkův centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.
81
Harba vybojoval rohový kop, z této akce mohli ale domácí získat více.
80
Přihrávka Kosaka na Jungra byla příliš dlouhá.
79
Rohový kop rozehrál Vaculík, ale obrana hostí pozorná.
78
Kosak přihrál na hranici vápna z levé strany Kučerovi, který se odhodlal ke střele a Diviš musel na zem. Roh pro Vysočinu.
Dnešní utkání sleduje 3638 diváků.
76
Do šance se prodral Chramosta, ale jeho zakončení bylo slabé, Hanuš chytá.
75
Pro dnešek má dohráno Ondřej Zahustel, místo něj si zahraje Daniel Bartl.
71
Dnes dohrál i Jan Štohanzl, mísot něj si zahraje Jan Chramosta.
70
Rohový kop rozehrál Jarolím, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.
69
Vaculík ve vápně přihrával Jungrovi, ale ten si balón nezpracoval dobře a záhy o něj přišel.
67
Jan Štohanzl vidí žlutou kartu.
66
Pro dnešek má dohráno i Vladimír Kukoľ, místo něj si zahraje Jan Kosak.
65
Centr Harby do vápna bez problémů chytá Diviš.
64
Jasmin Ščuk má pro dnešek dohráno, místo něj si zahraje Lukáš Magera.
64
Marek Jungr vidí žlutou kartu.
63
Vepřek u rohového praporku nepustil k centru Kúdelu.
62
Následný roh obrana domácích ubránila.
62
Vyrovnat mohl Ščuk, ale Hanuš dobře zasáhnul.
61
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
ŠTĚPÁN KOREŠ zpoza hranice velkého vápna vystřelil a míč končí v síti.
60
Ve vápně se k hlavičce dostal Ščuk, ale nezamířil přesně.
58
Ve vápně se k zakončení dral Šultes, ale ke střele se nedostal.
57
Jánoš poslal nepřesnou přihrávku na Jungra.
55
Z dalšího rohu se k zakončení dostal Šourek, Diviš pozorný.
54
Roh rozehrál Vepřek, domácí získali další roh.
54
Z následné standardky vybojovali domácí roh.
53
Dosoudil před velkým vápnem fauloval Kukoľa a vidí žlutou kartu.
52
Další standartka pro Boleslav, z podobného místa jako před několika minutami znovu Jarolím neuspěl.
50
Jihlava právě vstřelila branku!
Marek Jungr šel z poloviny hřiště sám na dva obránce Boleslavi, v útoku jej doplnili Vaculík a Harba. Jungr ve vápně přihrál HARISi HARBOVI, který překonává vyběhnutého Diviše.
50
Roh se Boleslavi vůbec nepovedl.
49
Standardní situaci rozehrál Jarolím, ale je z toho pouze roh.
48
Krejčí poslal před vápnem k zemi Koreše a je z toho dobrá možnost pro Boleslav.
47
Harba v ofsajdu.
47
Jarolímův centr proletěl pokutovým územím bez odezvy.
46
Mladá Boleslav zační pěkně zostra, bude kopat roh.
46
Viděli jsme zajímavý první poločas, oba celky se dostaly do několika šancí, ale dobře jen jednu vyřešila Vysočina zásluhou Marka Jungra. Uvidíme s čím oba týmy přijdou do druhého poločasu.
45
45
Rohový kop Boleslavi v podání Jarolíma, ale obrana Vysočiny pozorná.
45
Z pravé strany odcentroval do vápna Mikula, ve vápně byl Kukoľ přetlačen a o balón přišel.
43
Na pravé straně potáhnul balón Kukoľ, ale místo centru do vápna volil kličku na střed a o míč přišel.
41
Vaculíkův centr do vápna byl pro spoluhráče příliš dlouhý.
40
Vyrovnat mohl Šultes, ale z malého vápna přestřeil bránu.
38
Další akce Vysočiny končí ofsajdem Harby.
37
Navýšit vedení Vysočiny mohl Haris Harba, který dostal z pravé strany od Jungra přihrávku do vápna, ale nejlepší kanonýr domácích nemířil přesně.
35
Domácí po vstřelené brance ožili.
33
Lukáš Vaculík chytře prostrčil za obranu Boleslavi, kam si naběhl MAREK JUNGR a špičkou kopačky posílá Vysočinu do vedení.
32
Diviš rozehrál nepřesně, jeho centr skončil v autu.
30
Do dobré střelecké příležitosti se mohl dostat Kučera, ale tak dlouho váhal, až o balón přišel.
28
V posledních vteřinách jsou prozatím aktivnější hosté.
26
Mikula při zpracování balónu poslal hodně malou domů, čehož využil Šultes a šel sám z levé stray na Hanuše, ten mu zmenšil střelecký úhel. Balón se nakonec dostal ke Korešovi, který měl před sebou už jen Jánoše, který jeho pokus vyhlavičkoval z brankové čáry.
24
Kysela z pravé strany cetroval do vápna, ale jeho pokus zamířil přímo do náruče Hanuše.
23
Šultes sice zakončil, ale jeho gól nemůže platit kvůli ofsajdu.
21
O rychlý brejk se postarala dvojice Kučera a Vaculík, druhý jmenovaný stál již tváří tvář Divišovi, ale střela mu vůbec nesedla a Diviš bez problémů chytá.
20
Akce Boleslavi končí ofsajdem, kterým se provinil Koreš.
19
Na druhé straně si Harba neporadil s Kyselou.
18
Koreš centroval po zemi do vápna, ale jen k nohám Vaculíka.
17
Z pravé strany jej na bližší tyč rozehrál Vepřek, ale bez úspěchu.
16
Mikula vybojoval rohový kop.
14
Mikula do vápna necentroval, volil postupnou rozehrávku.
13
Standardní situace pro Jihlavu kousek za polovinou hřiště.
12
Z levé strany jej rozehrál Vaculík, ale obrana hostí pozorná.
11
Rohový kop také na opačné straně.
9
Z dalšího rohu již nezapršelo, ale Mladá Boleslav se usadila na útočné polovině.
8
Rohový kop z pravé strany rozehrál Jarolím, k zakončení se dostal Ščuk a Hanuše pěkně protáhnul. Ten vyráží na roh.
8
Další roh roh hosty.
7
Kukoľ se nechal přetlačit Bořilem, který se však s balónem na útočné polovině dostal do autu.
5
Tentokráte rozehrál Jarolím z levé strany nakrátko s Korešem, ale bez úspěchu.
5
Další roh pro hosty z Boleslavi.
3
Rohový kop rozehrál Jarolím, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
3
Mladá Boleslav bude zahrávat rohový kop.
2
Do vápna centroval z pravé strany Mikula, ale obrana hostí byla pozorná.
2
Před Šultesem odkopává na tribunu Šourek.
1
Hosté nastoupili v klasické bílomodré kombinaci.
1
Jako první rozehráli zápas domácí ve žlutém.
1
-2
Za doprovodu sudích nastupují oba týmy na hrací plochu.
-10
Deset minut před začátkem zápasu jsou již oba celky v kabině a utkání za malý okamžik začne.
-27
Oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek – Jánoš, Kučera – Kukoľ, Jungr, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: Vejmola – Josl, Kosak, Koloušek, Karlík, Přeučil, Mešanović.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Bořil – Jarolím (C), Ščuk – Zahustel, Koreš, Štohanzl – Šultes.
Náhradníci: Miller – Vraštil, Štajner, J. Eliáš, Bartl, Magera, Chramosta.

Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Pospíšil.
Oba týmy se utkaly na podzim v rámci 9. kola, kdy Mladá Boleslav doma porazila Vysočinu 3:1. Domácí po brankách Nešpora a Štajnera vedli 2:0, na začátku druhého poločasu snížil Harba. Na konečných 3:1 poté uzavřel skóre Ščuk. Uvidíme, jak si oba celky povedou v neděli od 17:00 v Jihlavě.
„Bohužel, zdravotní situace týmu není optimální. S určitostí budeme v neděli postrádat Blažka, Marka, Marcina a Tlustého. Navíc se dílčími zdravotními potížemi potýkají i Mešanović, Jungr, Vaculík a Harba,“ uvedl na webu fcvysocina trenér Rada.
„Mladá Boleslav disponuje kompaktním a kvalitním týmem, který je díky velmi dobrému ekonomickému zázemí vhodně doplňovaný. Konkurenci v útoku, kde mohou hrát Nešpor, Magera, Chramosta nebo Šultes, si může dovolit málokterý český klub. S příchodem kouče Jarolíma se Mladé Boleslavi zlepšila organizace obrany. Tým hraje v pohodě a na jaře náleží k nejlepším klubům ligy. Myslím si, že prokazuje lepší formu, než další mančafty, které soupeří o 3. příčku tabulky, tedy Dukla, Teplice nebo Liberec. Čeká nás těžké utkání, ovšem které v Gambrinus lize takové není,“ uvedl na webu fcvysocina.cz Petr Rada.
Jak si oba celky vedly v minulém kole? Vysočina porazila Olomouc vysoko 5:0, když se dvakrát trefil Harba, a po gólu přidali Josl, Jungr a Kučera. Mladá Boleslav porazila Slavii 3:1, když se o branky postarali Ščuk z penalty, Šultes a Chramosta.
V rámci 23. kola přivítá Vysočina celek Mladé Boleslavi. Domácím patří v tabulce devátá příčka, hosté jsou na třetí pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.