Dukla si nakonec odváží z Liberce velmi cenné tři body. Pražané byli hlavně v první půli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Slovan si větší šance připravil až v závěru utkání, kdy tu největší spálil Delarge.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů na počtenou.
90+4
Gedeon ještě dostává žlutou kartu za zdržování.
90+3
Vypadá to, že si Dukla závěr pohlídá a z města pod Ještědem si odveze všechny body.
90+2
Zřejmě poslední kartu utkání uviděl hostující Malý.
90+1
Na rohový kop Slovanu se vydal i brankář Kovář. Nízký centr ale k nikomu v modrém nedoletěl.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Severočechům už příliš času nezbývá. Teď ale hráči v modrých dresech vybojovali rohový kop.
88
Poslední střídání je na světě. Albiacha nahradil Matěj Hanousek.
87
Rabušic mohl srovnat! Přetažený centr doletěl právě až na kopačku domácího útočníka, který ale v zakončení selhal a branku Dukly vůbec netrefil.
86
Slovan obléhá branku soupeře. Ten se urputně brání.
85
Šural chtěl vzít celou libereckou akci na sebe. Střela z dobrých dvaceti metrů ale skončila vysoko nad.
84
Liberec se mohl dočkat vyrovnání! Balon se po závaru před brankou dostal až k Delargovi, který ale z malého vápna jen trestuhodně přestřelil.
83
Dukla také střídá. Mareše nahrazuje Marek.
82
Domácí naposledy střídají. Ze hry odešel Rybalka a místo něj přišel Pimpara.
82
Coufal svůj centr z pravé strany až příliš přetáhl. To by museli mít Rabušic a spol nejméně tři metry.
81
Vorlova dlouhá rozehrávka končí jen v autu. Šanci tak dostanou opět Liberečtí.
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Zatím mají ke třem bodům blíže hostující hráči Dukly.
79
Frýdek si nerozuměl s Delargem. Přihrávka adresovaná mezi obránce skončila jen v zámezí.
77
Ve stejné minutě hosté střídají. Odpracováno má dnes Hlinka, který své místo přepustí Malému.
77
Další žlutou kartu uviděl domácí útočník Rabušic.
76
Slovan se teď ubránil jen za cenu odkopu do zámezí, což pochopitelně nelíbilo domácímu obecenstvu.
75
Domácí trenér Šilhavý znovu střídá. Trochu nepochopitelně posílá do hry dalšího obránce. Coufal vystřídal Kalitvinceva.
74
Na druhé straně fauloval Frýdek Mareše. Hosté s rozehráním nijak nespěchají a dávají si na čas.
73
Liberečtí ale nic zajimavého z následné standardky nevytěžili. Hráči ve žlutém se dokázali rychle osvobodit.
72
Vrzal fauloval a vykoledoval si žluté ocenění.
71
Vrzala zradilo zpracování. Míč doputoval do zámezí.
70
Gedeonův pas na rozběhnutého Romeru neprošel. Frýdek balon odpálil do zámezí.
69
Kalitvincevův centr z levé strany byl až příliš dlouhý. Nikdo v modrém dresu s k němu nedostal.
68
Slovan poprvé střídá. Utkání skončilo pro Sackeyho, kterého nahradil Delarge.
67
Šuralova rána z rohu velkého vápna nebyla marná. Rada ale byl na svém místě včas.
66
Pražané měli k dispozici další roh. Centrovaný balon ale doletěl jen na hlavu obránce Keliče.
65
Rabušic se snažil udělat kličku Romerovi. Při svém počínání ale podklouzl a o balon přišel.
64
Domácí se svým útokem znovu nepochodili. Chybí jim především klid a lepší přihrávka.
63
Štětina se s ničím nepáral a v nesnázích odkopává jen daleko na útočnou polovinu.
62
Kalitvincev se svým centrem neuspěl. Nepřesný balon byl snadným soustem pro Radu.
Dnešní utkání sleduje 3 227 diváků.
60
Slovan si není schopný nahrát v poslední minutách na metr, což už se nelíbí ani domácím fanouškům.
59
Romerův vysoký centr jen v rukavicích připraveného Kováře, který okamžitě rozehrává.
58
Hosté ale z následné výhody nic vytěžit nedokázali.
57
Pospěch svoji ránou jen vytloukl bloky libereckého kapitána. Bude z toho roh pro Duklu.
56
Liberečtí rychle získali balon na svoji stranu. Směrem dopředu se jim ale zatím moc nechce.
55
Kušnír nabil do nadějné pozice Pavelkovi. Ten ale zpoza vápna jen přestřelil.
54
Pospěch si tentokrát nepohlídal ofsajdovou linii a hned vzápětí byl zastaven praporkem pomezního rozhodčího.
52
Pavelka spěchal za ideálním balonem, který mířil za obranu soupeře. Dřív však u něj byl brankář Rada.
50
Slovan se snaží bleskově odpovědět. Rabušic ale hlavičkoval pouze nad.
49
Dukla právě vstřelila branku!
Pražané jdou po výstavní ráně ZBYŇKA POSPĚCHA do vedení. Útočník Dukly se do balonu opřel na hranici vápna a s přispěním břevna dopravil míč do sítě – 0:1.
48
Romerovi se centr před branku příliš nepovedl. Vysoký balon končí jen nad brankou přihlížejícího Kováře.
47
Severočeši kombinují na vlastní polovině a dopředu se zatím příliš neženou.
46
Liberec začal hodně aktivně a hned se dere do útoku. Rabušic ale nepřešel přes Štetinu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
První poločas vítěze nepoznal. Mírně navrch měla hostující Dukla, která ale své největší šance neproměnila. Slovan na svoji vyloženou gólovku zatím čeká. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Slovan obléhá útočnou polovinu. Ke gólové šanci má ale ještě pořádné daleko.
44
Dukla kombinuje na polovině hřiště a snaží se dohrát zbytek poločasu s míčem na kopačkách.
43
Rabušic stanul v dalším ofsajdu, dnes již třetím.
42
Šural se objevil na pravém křídle úplně osamocen. Nicméně jeho následný centr byl hodně nepovedený.
41
Albiachova rána končí dobrý metr od pravé Kovářovy tyče. Ten se za ní jen ohlédl a zkontroloval pohledem.
40
Je před námi posledních pět minut první poločasu. Zatím to vypadá, že se diváci gólu nedočkají.
39
Věřte nebo ne, Liberec poprvé vystřelil na branku Pražanů. S Rabušicovou levačkou ale neměl Rada sebemenší problémy.
38
Hosté rozehráli následnou akci nakrátko. To ale nebylo zrovna ideální řešení situace.
37
Sackey fauloval Romeru a i on se zapsal do bločku sudího Proskeho.
36
Pospěch se ocitl v šanci, která zřejmě volala po první brance. Útočník Dukly stanul sám na hranici velkého vápna, následnou střelu ale poslal jen do míst, kde stál připravený Kovář.
35
Snahu domácích brzdí jen další ofsajd. V něm uvízl útočník Rabušic.
34
Hráči v modrém z něj ale nic nevytěžili, hosté se osvobozují a navíc budou po špatném zpracování Keliče, vhazovat.
33
Pavelka volil místo střely přihrávku pod sebe. Bude z toho jen rohový kop pro Slovan.
32
Liberec se pomalu stěhuje na polovinu svého soupeře. Ten ale zatím zodpovědně brání.
31
Napomínaný Mareš nakonec vidí žlutou kartu.
30
Domácí se snažili rychle rozehrát. Dlouhý nákop dopředu ale končí jen za postranní čarou.
29
Mareš teď dostal pořádně vyčiněno od hlavního rozhodčího. Zatím se to obešlo bez žlutého napomenutí.
28
Pražané zahrávali další rohový kop. Pospěcha se ale ve vápně dopustil útočného faulu.
27
Nepřesná kombinace Severočechů končí až za Radovou branku. Gólman Dukly se chystá odkopávat.
25
Šural se dožadoval odpískání přímého kopu. Hlavní rozhodčí Proske ho vyslyšel o chvíli později.
24
Rybalka se snažil vystřelit z první. Střela levou nohou mu ale vůbec nesedla.
23
Kušnír neuspěl se svým centrem přes Mareše. Domácí ale u balonu zůstanou a budou vhazovat.
22
Romerův centr z pravé strany končí jen na hlavě Keliče, který posílá míč do bezpečí.
21
Rabušic si nepohlídal obranou linii soupeře a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
20
Gedeon se snažil prokombinovat středem hřiště. Přehuštěným místem ale neprošel.
19
Frýdkův centr z levé strany zastavil Štětina a následně odkopl pryč z pokutového území.
18
Mareš si nerozuměl s Pospěchem. Útočník Dukly se do míst, kam směřovala přihrávka, nevydal.
17
Domácí se jen hodně ztěžka dostávají před Radu. Ten je zatím v mrazivém počasí bez práce.
16
Liberec je v úvodu horším týmem. Do další střelecké pozice se prodral Hlinka, který se ale mezi tři tyče netrefil.
15
Nepřesná rozehrávka Albiacha končí až za brankovou čarou. Liberecký brankář se chystá odkopávat.
14
Marešova zpětná přihrávka před branku byla hodně nebezpečná. Kováč ale zaúřadoval a balon poslal do bezpečí.
13
Ve hře obou týmů je k vidění řada nepřesností. Samotné dění se pak odehrává převážně na půlce.
12
Severočeši drží balon a kombinují s ním ve středu hřiště. Pražané zatím vyčkávají.
11
Albiach Nestor je zatím při chuti. Jeho další střelecký projektil ale tentokrát skončil daleko vedle.
10
Hráči v modrých dresech toho ale příliš nevymysleli. Se svým secvičeným signálem nijak neuspěli.
9
Hosté se dopustili faulu. Slovanu rozehrávat na středu hřiště. Uvidíme, co domácí vymyslí.
8
Dukla je zatím aktivnější a především nebezpečnější. Pospěchova kombinace ale skončila těsně před pokutovým územím.
7
Liberecký brankář si připisuje první úspěšný zákrok po střele Albiacha. Ten ale zamířil jen doprostřed branky.
6
Šural pokazil přihrávku na Pavelku. Míči se do cesty postavil Mareš a získal jej na svoji stranu.
5
Až příliš dlouhý nákop Hanouska končí až u gólmana Kováře, který okamžitě rozehrál nakrátko.
4
Pražané zahrávali rohový kop, který ale bez problémů odvrátila liberecká defenziva.
3
Slovan nezačal utkání zrovna nejlépe. Teď je ale u míče a snaží se trpělivou kombinací dostat až k Radovi.
2
Ve velmi nadějné pozici se ocitl hostující Albiach. Ten dokázal překonat i Kováře, toho ale na brankové čáře zastoupil jeden z obránců.
1
Vzdušný souboj mezi Kováčem a Pospěchem vyzněl lépe pro domácího kapitána, který balon získal.
1
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Dukla se představí ve žlutých dresech, Slovan tradičně v modrém.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Kelič, Frýdek – Sackey – Šural, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev – Rabušic.

Náhradníci: Hroššo – Karišik, Coufal, Pimpara, Pokorný, Hušek, Delarge.

FK Dukla Praha: Rada – Romera, Štětina, Vorel, Vrzal – Mar. Hanousek, Gedeon (C), Mareš, Hlinka – Pospěch, Albiach.

Náhradníci: Kučera – Mat. Hanousek, Ouedraogo, Malý, Kalouda, Pázler, J. Marek.

Rozhodčí: Proske – Moláček, Dobrovolný.
V posledních dvou vzájemných duelech se pokaždé radovaly domácí týmy. Slovan vyhrál na svém hřišti výsledkem 3:2. Na Julisce se pak hrálo 3:0 ve prospěch armádního celku.
Oba týmy ještě před reprezentační přestávkou poztrácely body. Dukla doma jen remizovala s Bohemians 1905 1:1 a stejným výsledkem skončil zápas Liberec na teplických Stínadlech.
Mírným favoritem utkání budou Severočeši. Těm před dnešním duelem patří v tabulce čtvrté místo a na svém kontě mají 25 bodů. Pražané ale posbírali jen o čtyři body méně a jsou hned šestí.
Hezké odpoledne ze severu Čech. Před námi je utkání 15. kola Gambrinus ligy, ve kterém se na stadionu U Nisy střetne domácí Slovan Liberec a pražská Dukla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.