Příbram se rozešla smírně se Slavií Praha 0:0 a oba týmy si tak připisují po jednom bodu. Musíme konstatovat, že je to zřejmě zasloužená remíza, ani jeden z týmů výrazně nepřevyšoval ten druhý. Diváci se dnes příliš bavit nemohli, jak domácí Příbram, tak hosté z Prahy spíše bojovali a moc fotbalové krásy tedy nerozdali. Děkuji Vám za pozornost, hezký zbytek víkendu.
90
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90
Ještě jedno střídání – odchází Řezníček a přichází Stratil.
89
Střelu Azize chytá Rakovan a vybízí své spoluhráče k protiútoku.
88
Ani další rohový kop domácí nevyužívají, ale nadále zůstávají na polovině Slavie.
87
Další velice nepřesná střela, tentokrát v podání Ličky.
86
Zápotočný se dostal k míči, ale z těžké pozice posílá míč mimo branku.
85
Řezníček vybojovává rohový kop. Rozehraje ho Pilík.
84
Centr Azize nevyšel podle představ a trefil prvního bránícího obránce.
83
Vysoké příbramské centry do pokutového území Slavie zatím nemají nárok.
82
Řezníček je dalším hráčem oceněným žlutou kartou.
81
Hájovský se sice dostal k míči, ale trefil jen jednoho z obránců hostujícího celku.
80
Rohový kop pro domácích po tečované střele Řezníčka.
79
Slavia střídá – odchází Dobrotka a přichází Koreš.
77
Neves ani nedokopl do vápna Příbrami, dnes je to opravdu slabý výkon od obou mužstev.
76
I Marcel Gecov vidí za faul u středového kruhu žlutou.
75
I Příbram střídá – odchází Mareš, klerý měl dnes velkou šanci ke skórování a nahrazuje ho Zoran Danoski.
74
Centr proletěl příbramským pokutovým územím bez povšimnutí.
73
Pilík je další příbramský hráč, který obdržel žlutou kartu.
72
Po faulu Pilíka hosté budou zahrávat standardní situaci.
70
Žlutou kartu vidí hráč domácího týmu Tomáš Hájovský.
68
Tak a další šance Příbrami a opět domácí velkou příležitost nevyužívají. Pilík z malého vápna posílá míč vysoko nad.
67
Hosté střídají podruhé – odchází Mičola a na jeho místo vbíhá Škutka.
65
Tak i gólman Rakovan zachyboval ve vzduchu, ale naštěstí pro hosty svou chybu stihl napravit a míč pokryl.
63
Hájovský dobře pokryl v obraně Juhara a zahrál míč na jistotu do autu.
62
Řezníček po centru Pleška v ofsajdu.
60
I hosté střídají – odchází Zmrhal a přichází Ondřej Petrák.
59
Poslední minuty nenabízejí vůbec pohlednou podívanou. Ani jeden z týmů nedokáže udržet míč na vlastních kopačkách déle jak minutu.
57
První střídání utkání – odchází domácí kanonýr Petr Švancara a přichází Aziz.
56
Ale opět hosté kombinují jen u středového kruhu.
54
Švancara nezastavil rychlejší přihrávku Hájovského a Slavie tak bude v následujících vteřinkách u míče.
52
Na hřišti se začíná přiostřovat, další ostrý zákrok předvedl jeden ze slávistů na Švancaru, který se jen těžko sbírá ze země.
51
Příbram zatím nepustila Slavii ve druhém poločase vůbec ke své brance.
49
A další obrovská šance Příbrami a v ní Hájovský! Prodral se do zakončení a hlavou trefuje levou spojnici břevna a tyče!
48
Tak to byla šance jako hrom! Mareš se dostal k míči na hranici malého vápna, ale jeho střela šla trestuhodně nad branku!
47
Příbram získala standardku z 20ti metrů, i Pilíkův centr byl poměrně kvalitní, ale obrana Slavie zasáhla výborně.
46
Je za námi spíše bojovný první poločas, ve kterém diváci branku neviděli. K první vstřelené brance měli blíže hosté. Druhý poločas začne asi v 18:02.
45
Poslední minutka prvního poločasu, oba týmy nechtějí v závěru první půle udělat chybu.
44
Ani centr Švancary nenadělal hostům velké problémy.
43
Nyní Příbram zamkla Slavii na vlastní polovině a snaží se vymyslet finální přihrávku, která by ohrozila branku Rakovana.
42
Pilík nesmyslně přihrával ve vápně Slavie a trefil jediného clonícího obránce hostí.
41
Centr vyboxoval Rakovan a poté přišel faul Tarczala.
40
Rohový kop pro domácí. Rozehraje ho Pleško.
39
Zatím diváci vidí spíše bojovné utkání na mokrém terénu, ke vstřelení první branky měli o něco blíže hosté z hlavního města, ale dvě dobré příležitosti nevyužili.
37
Na hranici ofsajdu se ocitl Mičola, rozhodčí hru pustil, záložník hostí se prodral až k zakončení, ale jeho střela z velkého úhlu končí vysoko nad Hruškovo brankou.
35
Ovšem akce Příbrami netrvala vůbec dlouho, opět ztráta míče.
34
Po faulu hostí na polovině hřiště se exekuce centru ujme Tarczal.
32
Slavia Praha je v posledních chvílích o něco lepším celkem, snaží se o postupnou kombinaci, ale především zhuštěná záloha Příbrami jim to příliš neusnadňuje.
30
Neves se dostal ke sklepnutému míči na hranici velkého vápna, ale jeho pokus z otočky končí vysoko nad brankou.
28
Ani Slavie není příliš přesná v kombinacích, mnoho přihrávek končí v autu...
27
Nitrianský si vyšlápl na Lukáše Pleška a zfauloval ho, míč pro domácí.
26
Příbram se tlačí před branku Slavie, ale zatím nic převratného nevymyslela. Nyní Švancara chtěl vybídnout Řezníčka, který v pokutovém území spadl, ale píšťalka sudího zůstala němá.
25
Ten byl ale hodně nepřesný a skončil přímo v rukavicích Rakovana.
24
Faul Slavie a příbramský Pilík bude kopat centr do vápna.
22
Řezníček doslova daroval míč Slavii, jeho přihrávka byla hodně nepřesná.
21
Pilík se dostal k odraženému míči a prověřil Rakovana z dvaceti metrů. Ten se zaskočit na mokrém terénu nenechal.
20
Rohový kop pro domácí, rozehraje ho Pleško.
19
Pěkný centr Tarczala, ale Řezníček na něj nedosáhl.
18
Standardní situace pro domácí z pětadvaceti metrů.
17
Další velká šance Slavie a opět výborný zákrok příbramského Hrušky, který vyběhl proti Juharovi a zneškodnil jeho pokus z ostrého úhlu.
16
Do Příbrami na dnešní utkání přišla nečekaně vysoká návštěva, odhadem pět tisic fanoušků.
15
Ale hosté si pomohli útočným faulem a míč tak získává Příbram.
14
Rohový kop pro Slavii Praha.
12
Tak to byla zatím největší šance utkání! V samostatném nájezdu se ocitl Nitrianský, ale Hruška vyběhl, zmenšil mu úhel a perfektně ho vychytal!
10
O míč ovšem přišli a domácí Mareš se snažil nacentrovat před vápna hostí, ale obrana Slavie zapracovala na výbornou.
9
Hra se přesunula až k Rakovanovi, který rozehrává nakrátko a hosté kombinují na vlastní polovině.
7
Domácí jsou zatím o něco aktivnějším celkem a jsou častěji u míče.
6
Gecov hledal po "ťukesu" s Juharem na středu hřiště dlouhým pasem Mičolu, na toho byl ale centr příliš dlouhý.
4
Pleško rozehrál rohový kop, zhruba deset metrů od branky se k hlavičce dostal Řezníček, ale branku Slavie minul.
2
První kombinace Příbrami končí nepřesným pasem Pleška na Švancaru.
1
Souboj o šest bodů, i tak by se dalo nazvat sobotní střetnutí u Litavky mezi domácí Příbramí a Slavií Praha. Oba týmy dosud nastřádali shodně 11 bodů. Kdo tento duel vyhraje, výrazně si polepší.

Hráči 1.FK Příbram zatím nemají nikterak oslnivou formu. Po velkém obratu proti Olomouci padli vysoko 0:3 ve Znojmě a poté i v odvetě Poháru České pošty, kdy podlehli doma 1:2 Dukle Praha. Především vysoká prohra na půdě posledního Znojma nadzvedla ze židlí jak vedení, tak příbramské fanoušky. Hráči jim tedy měli co vysvětlovat. O nápravu se pokusí proti Slavii, která však v posledních kolech šla herně nahoru.

„Plně si uvědomujeme, že teď přicházejí zápasy, které budou o těch obligátních šest bodů. V minulých zápasech v Jablonci, se Spartou a v Plzni jsme mohli získat více. Získali jsme méně, než jsem věřil, ale teď přicházejí zápasy pravdy. Abychom měli klidnější přezimování, tak věřím tomu, že si mužstvo uvědomuje vážnost zápasů, které přijdou. Příbram, Brno, Slovácko a Liberec. Musíme se pokusit z těchto střetnutí vytěžit maximum, aby zima byla klidnější,“ uvedl trenér Miroslav Koubek.

Slavii ještě nedávno sužovala rozsáhlá marodka. Dnes již je ovšem většina hráčů v pořádku, uzdravil se i gólman Radek Černý nebo Ondřej Petrák, kterého trápila třísla.

„Musíme hrát zodpovědně zezadu a snažit se o nebezpečné útoky, udeřit a pokusit se o zisk tří bodů. To je náš cíl,“ má jasno Tomáš Mičola, kterého dlouho trápily zdravotní problémy. Proti Varnsdorfu už ale nastoupil v základní sestavě a gólem ze 7. minuty zařídil výhru 1:0 a postup.

Ve vítězství a posunutí tabulkou vzhůru ovšem doufá i příbramský Josef Divíšek. Ten ale bude v sobotním duelu proti Slavii pro nasbírané čtyři žluté karty chybět.

Zápas začíná v 17 hodin. Utkání bude řídit rozhodčí Pavel Franěk. Asistovat mu budou Pavel Vlasjuk a Tomáš Mokrusch.

Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram: Hruška – Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Pleško – Mareš, Tarczal – Pilík, Abraham, Švancara – Řezníček.

SK Slavia Praha: Rakovan – Dostál, Dobrotka, Škoda, Neves – Gecov, Petrák – Prošek, Lička, Nitrianský – Juhar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.