Bohemians 1905 - Liberec | ONLINE | 24.11.2017 20:15 | HET liga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians 1905 : Liberec - 24. listopadu 2017   20:15

Ukončeno

Sestavy
Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Kocič – Jindřišek, M. Hašek, Reiter (81. Luts), Mašek (87. Tetteh), Vaníček – Nečas (66. Kabajev).
Náhradníci
Budinský – Hůlka, Bartek, Jirásek, Luts, Kabajev, Tetteh.
Rozhodčí
Jan Jílek – Zdeněk Arnošt, Miroslav Fišer
Ďolíček, Praha-Vršovice
4189 diváků
Sestavy
O. Kolář – Mikula, Karafiát, Kúdela, Coufal (C) – Potočný, Kulhánek, Bosančić (66. Kerbr), Breite – Graiciar (46. Bartl), Pulkrab (76. Voltr).
Náhradníci
Hladký – Bartl, Blažek, Folprecht, Kerbr, Ševčík, Voltr.
10
Nečas
střídání
22
Vaníček
33
Mašek
střídání
7
Reiter
střídání
21
Hašek
4
Jindřišek
23
Kocič
14
Šmíd
15
Krch
16
Dostál
30
Fryšták
8
Graiciar
střídání
18
Pulkrab
střídání
13
Potočný
26
Kulhánek
10
Bosančič
2
Breite
3
Mikula
4
Karafiát
15
Kúdela
žlutá karta
5
Coufal
1
Kolář

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Liberec 0:0. Domácí pošesté v řadě bodovali

Statistiky zápasu
Bohemians 1905 dres
0
Vstřelené góly
0
0%
Držení míče (%)
0%
0:0
Držení míče (čas)
0:0
0
Střely celkem
0
0
Střely na branku
0
0
Rohové kopy
0
0
Fauly
0
0
Žluté karty
0
0
Červené karty
0

Některé statistiky se mohou objevovat až v poločase či po skončení zápasu.
Děkujeme za pochopení.

Liberec dres
Přenos se aktualizuje automaticky

Dámy a pánové, za rytmů písně "Outsider Walz" od již v úvodu zmíněného Wabiho Daňka opouštějí diváci Ďolíček a já se s Vámi loučím. Hezký večer a pohodový víkend přeje Richard Wagner.
Zápasové statistiky:

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 4:4.
Rohy: 5:3.
Fauly: 11:14.
Vhazování: 33:37.
Závěrečné střetnutí pátečního programu patnáctého kola HET ligy je za námi. Do trojlístku výsledků chyběla remíza, kterou nakonec ve vzájemném střetnutí uhráli klokani s Libercem.

Na obou stranách bylo vidět několik tutových šancí, ale parádními zákroky se blýskli oba brankáři. Více zákroků měl sice domácí Tomáš Fryšták, těžší situace však řešil hostující Ondřej Kolář. V zápase byla k vidění jediná žlutá karta. Duel se nesl v poklidném duchu, hráči se nedopouštěli zákeřností a i díky tomu se předešlo zbytečným excesům.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Na druhé straně přišly dva centry Libereckých. Jeden se nepovedl, ten druhý si pohlídal brankář domácích Tomáš Fryšták. Sudí následně třikrát zahrál na píšťalku a zápas končí.
90+1'
Klokani mohli celý duel rozhodnout v jeho závěru, kdy po centru z pravé strany nabíhal na zadní tyči na balon Siim Luts, který na něj ale o kousek nedosáhl!
90'
Několik hlavičkových soubojů na středu hřiště nakonec dospělo až k brankáři Liberce, který hned posílal balon ku svému protějšku. Druhá půle bude nastavena o dvě minuty.
89'
Útočný faul Bohemians rozehrál zpoza velkého vápna gólman Kolář. Na druhé straně došlo k podobnému prohřešku. V hru uvede balon Tomáš Fryšták.
88'
Tomáš Fryšták si vyběhl na penaltu, kde vyboxoval vysoký balon. Ten sebral Benjamin Tetteh. Nový muž na place poté vyvezl míč do bezpečí.
87'
Domácí znovu střídají. Trávník opouští Dominik Mašek, místo něj vbíhá do hry Benjamin Tetteh.
86'
Na tribunách to jen zašumělo po akci střídajících hráčů Slovanu! Daniel Bartl vyslal do šestnáctky povedený centr, na který si naběhl Radek Voltr. Jeho hlavička se ale nevešla mezi tři tyče!
85'
Při ataku Slovanu došlo k nedovolenému zákroku. Na hrací ploše se ocitl Josef Jindřišek.
84'
Dobrý presink v podání Slovanu donutil hráče z Vršovic ke kombinaci s vlastním gólmanem. Následně dokonce přišel i faul domácích na útočné polovině.
83'
Domácím se roh nepovedl. Následně se hra uklidnila a po několika soubojích na středu si došel pro nepřesnou rozehrávku Liberce brankář Tomáš Fryšták.
81'
Hostující gólman je ošetřován a mezitím klokani střídají. Dobrý zápas odehrál Rudolf Reiter, který je nyní střídán Siimem Lutsem.
80'
Domácí fotbalisté to zahráli parádně! Balon letěl na zadní tyč, ale parádní zákrok předvedl Ondřej Kolář, který Josefem Jindřiškem zatočený přímý kop vyškrábl ze šibenice na roh!
79'
Máme tu první žlutou kartu dnešního večera, kterou obdržel Ondřej Kúdela. Dominik Mašek se dostával za obranu poté, co mu dobře odstínil Kabajev. Na hranici šestnáctky byl faulován a je tu parádní pozice pro přímý volný kop.
78'
Po faulu na středu rozjel Ondřej Karafiát rychlou akci, na jejímž konci trefoval z vzduchu na penaltě z pravého křídla centrovaný míč Radek Voltr. Trefil jej, pravda. Hrací předmět ale vyletěl do výše a nyní se již zřejmě koupe v přilehlém Botiči.
Dnešní utkání sleduje 4189 diváků.
76'
Dlouhý nákop klokanům nevyšel. Balon přeplachtil Kolářovu branku. Ještě před odkopem dochází ke střídání. Matěje Pulkraba nahrazuje na hrotu Radek Voltr.
75'
Faul Ondřeje Karafiáta na Dominika Maška kousek za půlící čarou. Hráči Bohemians se snažili o rychlou rozehrávku, ale ta nevyšla.
74'
Na šestnáctce se dostal k zakončení Josef Jindřišek. Jeho střílený centr proletěl hloučkem těl a skončil v moci Ondřeje Koláře.
72'
Nyní dobře odstál Vladimír Coufal domácí útok a ve vápně odvrátil centr. Bude z toho roh pro domácí.
72'
Vidíme spoustu osobních soubojů. Hráči začali více presovat a díky tomu jsou útočné akce tříštěny již v oblasti středového kruhu.
71'
Jejich centr sice našel svého respondenta, ale ten byl nachytán v ofsajdu. Protiakce Slovanu skončila dalším útočným faulem.
70'
Centr na Jevgenije Kabajeva odvrátil akrobaticky Jiří Kulhánek. Následně byl při obratu hry na druhou stranu pískán nedovolený zákrok. Domácí se vrací k míči.
69'
Další nátlak ale domácím přinesl rohový kop, po kterém musel do vzduchu Ondřej Kolář, jenž přeskočil klubko hráčů a vyboxoval míč do bezpečí.
68'
Domácí fotbalisté dobývali prostor před Ondřejem Kolářem, ale nakonec z toho všeho vykrystalizoval jen liberecký odkop do autu.
66'
Oba celky střídají a posilují útok o své nejlepší sezonní střelce. Za domácí vbíhá na hřiště Jevgenij Kabajev, který střídá Jakuba Nečase. Na straně hostů odchází Miloš Bosančič, místo kterého si zahraje Milan Kerbr.
66'
Roman Potočný rozehrál na velké vápno, kde číhal Radim Breite, jemuž zakončení nesedlo. Před Ondřejem Kúdelou pak zachránil situaci jeden ze stoperů. Na druhé straně se pak otevřel prostor Jakubovi Nečasovi, ale ten přišel před šestnáctkou o balon.
65'
Hosté mají k dispozici rohový kop.
64'
Jakub Nečas si nabíhal za obranu, ale vzrušení domácích fandů uťal rázným výběhem a odkopem brankář Liberce.
63'
Tomáš Fryšták nyní podržel svůj celek a sklízí ovace fanoušků. Hráči Bohemians zůstali zatažení a Vladimír Coufal pak dostal před šestnáctkou dost prostoru. Sklepl si míč a ze vzduchu zakroutil míč k tyči, kam se bryskně natáhl domácí muž s rukavicemi!
62'
Přihrávka na velké vápno byla domácími odvrácena. K balonu se následně dostal Roman Potočný, který si navedl míč na střed a po zemi vystřelil. Jeho pokus se ale vůbec nepovedl.
61'
Bohemka si vypracovala prostor na pravém křídle. Od rohového praporku pak centroval agilní Rudolf Reiter, ale přetažený balon skončil v moci rychle vybíhajícího Ondřeje Koláře.
59'
Na druhé straně špatně rozehrála obrana Liberce ve spolupráci s Ondřejem Kolářem, načež vracel ze čtyřiceti metrů balon do prázdné branky Martin Hašek, ale hrubě se netrefil. Hlava v dlaních jest toho důkazem.
58'
Roman Potočný vyslal z levého křídla střílený centr, který se stáčel k Fryštákově pravé tyči. Domácí gólman si skočil po balonu a nadvakrát jej zkrotil.
57'
Dobíhající liberecký hráč atakoval stínujícího obránce domácích, který uhájil svou pozici, i když byl faulován. Místo odkopu je tu tedy volný kop pro domácí.
56'
Daniel Bartl zatím plní své pokyny zodpovědně a napadá v útoku domácí obránce, kterým znepříjemňuje hru. Nyní takto vybojoval aut, ze kterého ale nakonec nic nebylo.
55'
Nicméně z nenápadné akce vzešel požár! Rudolf Reiter obešel na brankové čáře obránce a svým rychlým centrem hledal ve velkém vápně Dominika Maška, kterému chyběly k hlavičce milimetry! Zahučení z Ďolíčku se muselo donést přes koleje až do Nuslí.
54'
Slovan je na začátek druhého poločasu více aktivní směrem dopředu. Naopak klokani se zatáhli více do defenzivy. Dlouhý centr Liberce naposledy skončil po Pulkrabově hlavičce v zámezí. Odkop od Fryštákovy brány.
53'
Daniel Bartl odmítl na pravém křídle atak soupeře a čistým tělem vybojoval aut. Po něm zakončoval ve vápně Matěj Pulkrab, který ale spíše jen lízl míč, který pak v klidu lapil do rukavic pozorný Tomáš Fryšták.
52'
Dlouhý balon v podání Rudolfa Reitera skončil jen v rukavicích rychle vybíhajícího Ondřeje Koláře, který si na šestnáctce počíhal na tento "bochánek".
51'
Roman Potočný měl nalevo obsazeného Bartla i Coufala, a tak raději zahrál zpět na svého gólmana. Jeho nákop skončil jen v autu.
50'
Postupný útok se klokanům nevyvedl, když skončil jen ztrátou míče a autem pro liberecké fotbalisty.
50'
Matěj Pulkrab se prezentoval na velkém vápně útočným faulem a domácí fotbalisté tak mohli v klidu rozehrát.
49'
Liberečtí znovu zkoušeli své štěstí po pravé straně, kde dnes útočí nejraději, ale přišli o míč. Následně si na Maškovu přihrávku nabíhal Rudolf Reiter, ale Ondřej Kolář včas vyběhl z brány a míč odkopl.
48'
Slovanisté kombinovali se svým brankářem. Následný dlouhý nákop Ondřeje Koláře se snesl jen na zelenobílé hlavy, které odvrátily míč zpět k vápnu Liberce.
47'
Standardní situace pro hosty. Taktický faul Bohemians na pravém křídle před půlící čárou.
47'
Hostující celek se dostal na pravé lajně k autovému vhazování, ale klokani si celou situaci v poklidu pohlídali.
46'
Liberec vstupuje do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Martina Graiciara střídá Daniel Bartl. Uvidíme, zda Bartl oživí hru Slovanu.
46'
Začal druhý poločas.
Hráči už pomalu nabíhají na hrací plochu. Druhý poločas bude začínat každým okamžikem. Dočkáme se gólového úspěchu?
Druhá půle se rozeběhne zhruba ve 21:16.
Poločasové statistiky:

Držení balonu: 53 % : 47 %
Střely na branku: 1:3.
Střely mimo branku: 2:2.
Rohy: 2:2.
Přímé kopy: 6:5.
Vhazování: 15:15.
První poločas přinesl bojovný fotbal. Domácí fotbalisté postupně převzali iniciativu a během pěti minut si vytvořili tři tutovky, které ale proměnit nedokázali, a tak se jde do kabin bez branek. Rovněž nejsou vidět žádné zákeřnosti a hlavní rozhodčí ještě nemusel sáhnout ke karetnímu trestu.
45'
První poločas skončil.
45'
Brankář Bohemins ve vysokém výskoku na zadní tyči zachytil další centrovaný míč. Balon pak rozehrál na polovinu hrací plochy.
44'
Vršovickým se nevyvedly útočné finesy, a tak dostal prostor pro útok i Liberec. Na vápně si říkal o balon Martin Graiciar, ale byl dobře odstínován Michalem Šmídem a propadnuvší míč si stáhl do rukavic Tomáš Fryšták.
42'
Faul na pravém křídle dal domácím šanci na přímý kop. Ten letěl do šestnáctky, ale všichni nabíhající hráči klokanů jej podběhli, a tak Liberec v klidu odvrátil do autu.
41'
Na druhé straně se dostal před vápnem ke střele Miloš Bosančič. Jeho táhlá střela letěla kousek od středu branky, kam se v klidu položil Tomáš Fryšták a balon zachytil "do koše".
40'
Hráči Bohemians kombinovali a nakonec přišel centr, na který si nabíhal Dominik Mašek. Před ním ale parádně odehrál hlavou do bezpečí rychle se do vzduchu drápající Jan Mikula.
39'
Útok Slovanu skončil jen faulem. Domácí měli k dispozici rozehrávku, ale ukvapeně přišli o míč a je z toho aut pro hosty.
38'
Daniel Krch si po centru z pravého křídla naběhl na balon a svou hlavičku z malého vápna nasměroval jen těsně nad branku Liberce! Domácí mají v posledních momentech výrazně navrch!
37'
V Ďolíčku to vře! Tomáš Fryšták si stál vysoký centr do rukavic, rychle rozehrál a po sérii nahrávek se dostal do šance opět Jakub Nečas, který z úhlu prostrčil balon pod padajícím Kolářem, ale ten se pouze svezl po brankové čáře a nakonec se o něj postaral jeden z bránících hráčů Slovanu.
36'
První čistá "gólovka" dnešního večera a v ní po centru z pravé strany Jakub Nečas. Ten se na penaltě opřel do polovysokého míče a Ondřej Kolář předvedl parádní zákrok, když jeho ránu z voleje vyrazil!
35'
Na druhé straně skončil atak hostujícího mužstva jen pohodlným výběhem pro balon v podání Tomáše Fryštáka.
33'
Dominik Mašek se sice ve vápně neprosadil, ale zpětnou nahrávkou našel Martina Dostála, jehož rána z hranice šestnáctky skončila jen těsně vedle Kolářovy klece!
32'
No a fotbalisté z Podještědí se nakonec dostali i do zajímavých příležitostí, leč Matěj Pulkrab centr zprava promáchl a Roman Potočný pak dvakrát zakončoval jen do dobře bránícího Rudolfa Reitera.
32'
Martin Dostál byl při odvracení libereckého centru na půlce faulován, ale domácí s volným kopem nenaložili ideálně a hrát může Liberec.
31'
Dominik Mašek nyní dobře napadal rozehrávku Liberce a donutil Ondřeje Karafiáta, aby rozehrál vysoký míč jen do autu. Balon dopadl přímo do hostujícího kotle.
30'
Klokani si situaci snadno pohlídali a rohový kop odvrátili. Následný dlouhý nákop skončil mimo Fryštákovu branku.
29'
Slovan útočí výhradně po pravé straně. Nyní si vybral Vladimír Coufal ke kombinaci Matěje Pulkraba, který po souboji s domácím obráncem vybojoval roh.
28'
Martin Graiciar si to štrádoval po pravé straně směrem k vápnu. Předběhl jej Milan Kocić, který mu ukopl balon a hostující hráč jej poté lehce fauloval.
27'
Jan Mikula si narazil se svým kapitánem. Další oblouček Coufala po pravé lajně nenašel svého adresáta a bude z toho znovu jen odkop.
26'
Vladimír Coufal hledal přihrávkou po pravém křídle Martina Graiciara, který se odpoutal od svého strážce, ale na míč nedosáhl a ten tak skončil v zámezí.
25'
Následná rozehrávka Liberce skončila na opačném pólu hřiště, kde si pro ní v poklidu došel gólman zelenobílých.
24'
Ten se hostům nepovedl a na druhé straně se hnal do brejku domácí celek. Rudolf Reiter si naběhl na přihrávku za obranu, ale jen co se dotkl balonu, vylétl k nebesům praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
23'
Slovan nyní předvedl rychlou kombinaci, na jejímž konci se ocitl domácí Michal Šmíd, který na malém vápně poslal balon zkušeně na roh.
22'
Faul na pravém křídle a volný přímý kop pro Liberec, který zahrával Roman Potočný. Balon se snášel na penaltu, kde jej skvěle vyboxoval rychle reagující brankář klokanů.
21'
Za obranu se hnal Matěj Pulkrab, proti kterému ale bleskově vystartoval Tomáš Fryšták, který se položil na zem a na malé bedně sebral míč ještě dříve, než stihl liberecký hráč zakončit.
20'
Hostující ekipa se dvakrát snažila proniknout po pravém křídle do velkého vápna, ale pokaždé výtečně přistoupili k útočícím hráčům beci Bohemians a výsledkem byly dva rychle po sobě jdoucí Fryštákovy odkopy.
19'
Na druhé straně se několikrát povedlo Slovanu odvrátit centry na penaltu, až se nakonec do odraženého míče opřel z více jak třiceti metrů Milan Kocić, který ale přestřelil libereckou kasu.
18'
Na nervy vlastním fanouškům zahrál nyní Tomáš Fryšták. Ten při odkopu trefil Matěje Pulkraba, od nějž se nakonec balon odrazil jen mimo bránu!
17'
Tam zahráli klokani zpět na Tomáše Fryštáka, který dlouhým nákopem rozjel akci, na jejímž konci hledal ze sprintu po levé lajně Milan Kocić na zadní tyči Rudolfa Reitera, kterému ale chybělo k míči dobrého půl metru.
16'
Po sérii vzdušných soubojů kombinovali domácí u pravé lajny. Slovan skvěle zapresoval a vytlačil fotbalisty z Vršovic až na jejich polovinu.
14'
Výborná práce Romana Potočného, který odstál a zablokoval atakujícího hráče domácích, který se snažil dostihnout míč směřující do zámezí. Odkop od hostující klece.
13'
Jakub Nečas byl při střele zablokován a Ondřej Kolář si pak v klidu stáhl balon do svých rukavic. Následný brejk Liberce byl zakončen centrem, který letěl jen nad.
12'
Fryštákův dlouhý nákop po malé domů zpracoval Jakub Nečas, který pak hledal vedle sebe stojícího Rudolfa Reitera. Ten dostal balon na paty a ztratil šanci jít sám po pravém křídle.
11'
Útočné snažení Slovanu končí po ztrátě balonu autem, který budou mít k dispozici domácí hráči.
10'
Tak tohle Martina Haška zamrzelo! Chybný odkop Ondřeje Koláře měl šanci zachytit kousek před středovým kruhem. Balon ale nezkrotil a přišel tak o možnost postupovat zcela volným územím.
9'
Po sérii přechodů formou rychlého nákopu to zkusil Liberec kombinačně. Opět se nakonec na pravém křídle dostal k centru Vladimír Coufal. Tomáš Fryšták si vyběhl pro míč na penaltu a bezpečně jej pokryl.
8'
Martin Hašek vybojoval proti přesile balon, který prodloužil k Jakubovi Nečasovi, jenž se prodíral mezi dva bránící hráče Slovanu. Míč si ale špatně zpracoval a následně ještě po jeho ztrátě na hranici šestnáctky fauloval Romana Potočného.
7'
Nabíhající Dominik Mašek narazil na Jana Mikulu, kterého nedokázal na hranici velkého vápna obehrát.
6'
Vladimír Coufal posílal po pravém křídle další vysoký míč do šestnáctky soupeře. Tomáš Fryšták vyslal do vzduchu své ryčné "já!" a pro balon si v klidu doběhl.
5'
Centrovaný balon hostům nevyšel a na druhé straně musel pohotovým skluzem zastavovat nabíhajícího Dominika Maška na středovém kruhu Ondřej Karafiát.
5'
Klokani drželi svého soupeře poměrně dlouho v šachu. Svěřenci Jindřicha Trpišovského měli problém s tím, aby se odpoutali od postranní čáry. Nakonec přišel aut a po něm faul domácích.
4'
Hráči Bohemians se snažili agitovat na pravém křídle, ale ve finální fázi jim utekl balon, a tak je z toho pouze aut pro Slovan.
3'
Vladimír Coufal stíhal míč stejně s Milanem Kocićem, který nakonec zahrál hlavou svému brankáři, který uklidnil hru.
2'
Na druhé straně motal míčem u vápna Dominik Mašek, který poté hledal Jakuba Nečase, jenž mu však utekl úplně mimo míč, a tak tu bude také odkop pro Ondřeje Koláře.
1'
Vladimír Coufal posílal centr z pravého křídla, který ale nebyl před klokaní klecí vyslyšen a domácí gólman opět uvede míč v hru.
1'
Úvodní výkop obstaral Liberec, který se také snažil vzdušnou cestou dostat do prvního zakončení, ale domácí si situaci pohlídali a Tomáš Fryšták bude odkopávat.
1'
Utkání právě začalo.
V dnešním programu 15. kola HET ligy jsme viděli vítězství domácích i hostů. Jakého výsledku se dočkáme ve střetnutí Bohemians s Libercem? To se dozvíme po devadesáti minutách hry!
Trio licencovaných mužů přivádí na hrací plochu oba mančafty.
Od domácí režie krásná vzpomínka na úvod. Legendární píseň nedávno zesnulého Wabiho Daňka Rosa na kolejích zazněla Ďolíčkem. Nyní zní Vršovicemi tradiční hymna klokanů.
Stadion ve Vršovicích se začíná pomalu plnit diváky. Hráči se připravují na úvodní výkop, který bude obstarán za několik minut. Stane se tak poté, co do píšťalky zaduje zkušený rozhodčí Jan Jílek.
Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Kocič – Jindřišek, M. Hašek, Reiter, Mašek, Vaníček – Nečas.
Náhradníci: Budinský – Hůlka, Bartek, Jirásek, Luts, Kabajev, Tetteh.

FC Slovan Liberec: O. Kolář – Mikula, Karafiát, Kúdela, Coufal (C) – Potočný, Kulhánek, Bosančić, Breite – Graiciar, Pulkrab.
Náhradníci: Hladký – Bartl, Blažek, Folprecht, Kerbr, Ševčík, Voltr.

Rozhodčí: Jan Jílek – Zdeněk Arnošt, Miroslav Fišer.
Příjemný dobrý den, vážení sportovní diváci!

Pražské Vršovice ožijí k pátečnímu večeru fotbalem. Domácí klokani, jimž patří šestá příčka, přivítají na svém trávníku čtvrtý Liberec. Obě mužstva od sebe dělí pět bodů, a tak zcela jistě půjde o napínavou bitvu.

Bohemians oproti loňskému roku výrazně zlepšili herní projev a předvádí svým fanouškům hru, kterou od nich očekávají. Klokani prohráli v této sezoně jen třikrát, a to s Duklou (0:2), Plzní (1:2) a Jabloncem (0:1). Mezi povedené výsledky berou se remízy s "pražskými S", či výhra v Mladé Boleslavi, která přišla v posledním kole. Také zvládnutý druhý poločas proti letos vysoko hrající Olomouci přinesl radost do zelenobílých řad. Za dobrými výsledky stojí dobře chytající brankář Tomáš Fryšták, který měl být původně dvojkou, ale Sparta nepovolila do vzájemného souboje v rámci prvního kola nasadit z jejích řad vyslaného Viktora Budínského, a tak se odchovanec Uherského Hradiště prosadil krom úvodního duelu mezi tyče natrvalo. Vloni na jaře se mu střelecky nedařilo, letos už Jevgenij Kabajev stihl nasázet čtyři branky a je gólovým tahounem svého mužstva. Dva zásahy mají na kontě Martin Hašek, Rudolf Reiter a Antonín Vaníček.

Liberec rovněž prošel oproti minulé sezoně zlepšením. Vloni finišoval na devátém místě, letos šlape na paty třetí Slavii a druhé Sigmě a svým nosem pomalu, ale jistě, počichává po evropských pohárech. Slovan letos dokázal porazit Slavii. V Edenu se radoval z výhry 2:1. Na druhou stranu však vyhořel v souboji s Jihlavou, jíž podlehl 1:3. Jinak jej od klokanů odděluje větší urputnost v zakončení. Hráči Bohemians uhráli šest remíz, Liberec jen dvě. Zato mají hráči zpod Ještědu na kontě o tři vítězství více. Slovan letos vsadil mezi tyčemi na Ondřeje Koláře a udělal dobře. Odchovanec ze stadionu U Nisy drží svůj celek výbornými výkony a svého soupeře již čtyřikrát vynuloval. V předních liniích naopak pálí ostrými Milan Kerbr, jemuž už se povedlo skórovat pětkrát. O jeden zásah méně má pak Martin Graiciar. Oproti domácímu celku se libereckým povedlo v tomto ročníku nasázet o osm branek víc.

Dojde-li k předpokládanému nasazení, bude zajímavé sledovat souboj dvou tahounů obou mužstev, které spojuje jeden společný jmenovatel. Jak jednička Vršovických Tomáš Fryšták, tak nejlepší střelec Slovanu Milan Kerbr jsou rodáci z Uherského Hradiště. Kdo nakonec bude moci svému rodnému městu vyslat lakoničtější zprávu? Bude to osmadvacetiletý gólman klokanů, nebo o dva roky starší kanonýr z Jizerských hor? To se dozvíte v našem onlajn přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.


Články odjinud