FORTUNA:LIGA - Skupina o titul - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slovácko - 14. května 2023   18:00

0:0
(0:0)

Jedlička (46. Valeš) – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, Jindřišek /K/, Jánoš (67. Beran), Kovařík – Matoušek (67. Hála), Puškáč (57. Drchal), Prekop.
Dostál, A. Kadlec, Nový, Morávek, Novák, Mužík, Necid.
Zelinka – Váňa, Hurych
Ďolíček, Praha-Vršovice
5812 diváků
Nguyen – Hofmann, Daníček, M. Kadlec /K/ – Siňavskij, Trávník, Havlík, Kalabiška (90+1. Holzer) – Petržela (90+1. Brandner), Vecheta, Mihálik (81. Juroška).
Fryšták – Reinberk, Šimko, Kim, Šašinka.
Nguyen

FORTUNA: SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 0:0. Opatrnost především. V Ďolíčku gól nepadl

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.
Před skvělou kulisou se hrál bojovný fotbal, ale technicky nevalné úrovně s minimem šancí. Domácí byli většinu času pod tlakem, zvolili úmyslně defenzivnější rozestavení a výborným výkonem v defenzívě ubránili remízu a tím i náskok jednoho bodu v souboji o klíčovou čtvrtou příčku.
Největší šanci zápasu měl hostující Vecheta, který hlavičkoval do břevna.
Z deštivého Ďolíčku se loučím a přeji hezký nedělní večer.
90+4'
90+4'
Rozhodčí ještě nechává hosty kvůli předchozímu ošetřování hrát, jenže další centr posílá Siňavskij do rukavic brankáře Valeše.
90+3'
Ve zřejmě poslední možnosti změnit bezbrankový výsledek centruje jen za domácí bránu Brandner.
90+3'
Marek Havlík ztratil míč na vlastní polovině, vzorně se vrátil, vybojoval ho na Prekopovi zpět a ještě konstruktivně rozehrává.
90+2'
Trestný kop vršovického mužstva zhatil útočný faul ve vápně.
90+2'
Po ošetření jsou postižení fotbalisté kromě vystřídaného Petržely připraveni zase do hry.
90+1'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Patrik Brandner,
ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Daniel Holzer.
90+1'
Uprostřed hřiště po různých střetech leží hned tři hráči, jeden zelenobílý (Hála) a dva modří (Petržela s Trávníkem).
89'
Žlutou kartu si za faul u lajny zasloužil také Daniel Köstl (Bohemians 1905).
89'
Erik Prekop se protáhl po dobrém presinku osou hřiště, tvrdou střelou však trefil jen záda hostujícího Stanislava Hoffmanna.
87'
Žlutou kartu za šlapák na Jindřiška dostává Michal Trávník (1. FC Slovácko).
86'
Jan Kalabiška si pěkně navedl míč kolem tří klokanů ke střele, která se však stočila do ochranné sítě.
85'
Siňavskij nedokázal po Trávníkově přihrávce zprava poslat přesný centr, kope se od Valešovy brány.
85'
Václav Drchal u postranní čáry podrazil Vlasije Siňavského.
84'
Dnešní utkání sleduje 5812 diváků.
84'
Trávníkův centr dospěl jen do boční sítě.
82'
Köstl z úhlu míč za Nguyena nepropasíroval
82'
Závar ve vápně hostů po Hálově dlouhém autu byl hodně nebezpečný. Nehlídaný Köstl těžil z Prekopovy černé práce a pálil zblízka z úhlu. Nguyen musel vytáhnout první zákrok, i když přesnější by bylo napsat, že si prostě stoupl na správné místo a nechal se nastřelit do boku.
81'
Ke střele se na velkém vápně dostal Jindřišek, trefil však jen dobře postaveného Daníčka.
81'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Pavel Juroška.
80'
Faul si v blízkosti středového kruhu vynutil driblující Beran.
79'
Přímo před střídačkami nezpracoval těžký míč Křapka a odkopl ho, aby hosté nemohli hned vhodit. Pak o něj jakoby náhodou zavadil Trávník a domácí obránce šel k zemi. Sudí Zelinka drží metr a opět oběma kohoutům jen domlouvá.
78'
Köstl prostrčil míč pěkně mezi dvěma protihráči Hůlkovi, který se sice neprosadil při průniku do vápna, ale alespoň získal roh.
76'
Moravané otočili hru přes celou plochu, ve dvojici pak Daníček se Siňavským dotírali na Prekopa, který si ale poradil a vytlučenými bloky zařídil odkop od brány.
76'
Ze skrumáže zakopává míč rezolutně do dálky Stanislav Hofmann.
75'
Köstl odrazil míč šikovně na čáře o Kalabišku a získal pro Bohemians roh.
74'
Žlutou kartou byl za skluz na Vechetu napomínán kapitán Bohemians Praha 1905 Josef Jindřišek.
73'
Ligový rekordman mezi „držáky“ Milan Petržela dostal míč do běhu od Vechety, sólo zakončil jen střelou z velkého vápna přímo do Valešovy náruče.
71'
Daníček zatahal Prekopa, který do něj po odpískání prudce vrazil. Miroslav Zelinka oběma domlouvá, ale karetně netrestá.
71'
Vondrův střelecký pokus ze střední vzdálenosti neprošel hradbou těl v šestnáctce Slovácka.
70'
Odražený míč vyhlavičkoval Hůlka za čáru a tak následoval ještě rohový kop, ale zelenobílí byli opět v obraně precizní.
69'
Vecheta hlavičkoval do břevna
69'
Na Kalabiškův skvělý centr vyskočil na malém vápně Vecheta a bezbrankový stav zachránilo pro Bohemians po jeho hlavičce břevno!
67'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Michal Beran,
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Martin Hála.
66'
S rohem si obrana klokanů poradila, Slovácko bude pouze vhazovat.
65'
Lukáš Hůlka ukradl míč vybíhajícímu Romanu Valešovi a obloučkem svého brankáře nechtěně přehodil. Vše pojistil hlavičkou na roh Antonín Křapka.
64'
Nedorozumění Kalabišky s Mihálikem na levé straně, po Daníčkově kolmici nikdo nešel a míč směřuje do zámezí.
62'
Vzrušení při rohu bylo zbytečné, pomezní Jan Váňa signalizuje praporkem ofsajd.
61'
Volný prostor pro brejk se hostům otevřel na pravém křídle. Vecheta ťukl míč do strany Siňavskému, který trefil Vondru do obličeje a pro domácího navrátilce z Makedonie bolestivý okamžik znamená roh.
60'
Sudí Miroslav Zelinka tahá první žlutou kartu zápasu, jejím adresátem je obránce 1.FC Slovácko Vlastimil Daníček.
59'
Opožděně v duchu pravidel odpískaný faul po dohrání akce na půlce ve prospěch hostů, až poté, co Vecheta neuspěl se svým průnikem.
58'
Köstl nakopává míč křížem skoro od půlící čáry, našlapaný kotel křičí na Nguyena „pusť!“, ale brankář Slovácka neposlechl.
57'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Václav Drchal.
57'
Jánoš nabídl míč napravo Hůlkovi, při jeho křížném pasu si ale překáželi hlavičkující spoluhráči Puškáč s Prekopem a míč míří mimo tři tyče.
56'
Míč si vyměnili kapitáni. Josef Jindřišek centroval, Michal Kadlec odkopává pryč z uherskohradišťského vápna.
54'
Vlastimil Daníček centroval na malé vápno, kde trkl míč Filip Vecheta a po teči o Vondrovo stehno končí jeho pokus těsně vedle pravé tyče.
53'
Ještě na vlastní polovině byl při vyvážení míče podražen Milan Petržela.
51'
Slovácko ukazovalo důraz kolem vápna, centroval nakonec Daníček a míč zakopl až na tribunu Puškáč.
50'
Do Puškáčovy přihrávky vložil dobře nohu Kalabiška a takto odražený míč si hrudí zpracoval Nguyen a zakopává do bezpečí.
48'
Prekop se snažil vybojovat roh, ale u čáry nakopl protihráče a píská se proti domácím.
47'
Mihálikova rána z voleje směřuje až na Vršovickou ulici.
46'
Bohemians Praha 1905 o přestávce střídali brankáře:
po zranění ze závěru první půle odstoupil Martin Jedlička, do brány přichází Roman Valeš.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 26% – 74%, střely na bránu 0:2, střely mimo 1:1, rohy 2:3, ofsajdy 0:0, fauly 7:7.
Důležitost souboje o evropskou místenku se zatím projevuje především na defenzivní hře Bohemians, kteří si nevytvořili žádnou šanci. Slovácko mělo výraznou územní převahu, ale v rozkouskované a nervózní první půli vyslal jedinou nebezpečnou střelu na Jedličku z dálky Havlík.
Bezbrankový výsledek vyhovuje více klokanům, kteří se drží na klíčovém čtvrtém místě o bod před soupeřem.
45+3'
45+3'
Oba celky už si přejí hlavně neinkasovat do šatny. Hoffmannův křížný pas prodlužuje Kalabiška hlavou jen do zámezí.
45+1'
Martin Jedlička je po ošetření v pořádku a chystá se k rozehrávce přímého kopu od vlastní brány.
44'
Havlíkův trestný kop vyboxoval do bezpečí Jedlička. Ten poté ve skrumáži utrpěl nějaký šrám a z lavičky již spěchají domácí zdravotníci MUDr. Marek Kysela s Ondřejem Stoupou.
43'
Rozhodnou dnes standardky? Köstl lehce podkopl Vechetu a proti vrcholu pokutového území mají nyní jednu k dobru hosté.
41'
Jánoš se vrátil s Kalabiškou a o svého bývalého spoluhráče z Mladé Boleslavi šikovně vytloukl míčem bloky na koncové čáře.
41'
Uherskohradišťský celek obléhal domácí šestnáctku, na závěr ovšem Trávník posílá nepodařený dloubák za bránu.
39'
Kovaříkův trestný kop z 20 metrů letí neškodně nad břevno. Byl to vůbec první střelecký pokus Bohemians.
38'
O chvilku později byl však na pokutovém oblouku Trávníkem faulován Prekop a domácí mají standardku z ještě lepšího místa než před minutou soupeř.
38'
Klokanům nelze upřít enormní snaha a nasazení, ale útočná kvalita je zatím zoufalá. Jánošova průnikovka šla Puškáčovi za paty.
37'
O to větší aplaus nastal po přímém kopu Ondřeje Mihálika ze 26 metrů, který prošel po zemi zdí a uprostřed brány se pro něj jen sehnul Jedlička.
36'
Michal Trávník spěchal za odraženým míčem a teď si vyloženě došel k Puškáčovi pro faul. Padá po letmém kontaktu a diváci se hodně zlobí.
35'
David Puškáč vystihl nepřesnou zpětnou přihrávku, jenže řešení zvolil špatně a z otočky jen nakopl míč Nguyenovi.
34'
Míč se odráží do zámezí od domácího Köstla, po sérii standardek se tak kope od Nguyenovy brány.
33'
Kalabiška vypíchl míč Matouškovi na další roh.
33'
David Puškáč naskočil na roh nejvýše, jenže hlavičkoval víc do výšky než na bránu.
32'
Trestný kop Jana Kovaříka byl tečován na roh, který běží zahrát ke vzdálenějšímu praporku tentýž hráč.
31'
Prekop si u čáry po trochu nohejbalové kombinaci Bohemians obhazoval Kalabišku, který mu dal nohu nedovoleně do cesty.
31'
Dalekonosný nákop hostů zachytává s jistotou Martin Jedlička.
30'
Ve středovém kruhu Matoušek podrazil Petrželu a hned si s ním omluvně plácl.
29'
Michal Trávník se hodně hraničním způsobem dostal s pomocí rukou přes Adama Jánoše, ale akce hostů vzápětí končí nepřesným přízemním centrem Marka Havlíka.
28'
Havlík se pokusil o patičku, kterou ale vystihl Köstl a vytloukl bloky o Kalabišku.
26'
Vecheta z pravé strany nepřešel přes důrazného Křapku, do protiútoku uháněl Erik Prekop, jenže zezadu se vrátil Vlastimil Daníček a čistě mu míč vzal.
25'
Další nebezpečný centr odvrací na dlouhou nohu z malého vápna Křapka.
25'
Slovácko si roh vzápětí zopakovalo z pravé strany, domácím se podařilo dostat míč za postranní čáru.
24'
Havlík protáhl Jedličku
24'
Kalabiška ve vápně odpadl od Köstla, což sudí Zelinka jako penaltu rázně zamítá. Akce Slovácka ovšem pokračovala a přinesla první šanci. Střela Marka Havlíka z 25 metrů k tyči před Jedličkou nepříjemně skočila a brankář Bohemky vyškrabuje s námahou na roh.
23'
Antonín Křapka vystihl Kalabiškovu diagonální přihrávku a okamžitě vyslal do protiútoku Jana Matouška. Ten si však naložil přílišné sousto pokusem přejít přes tři hráče.
23'
Křapkův nákop odhlavičkoval před Puškáčem čistě Kadlec.
22'
A zase útočný faul Bohemians, kteří se zatím nedostali k jediné střele. Hosté už jednu čárku mají.
20'
Z Havlíkovy kopačky přelétl míč zhruba 85 metrů, za takový pokus by se nemusel stydět ani oštěpař Vítězslav Veselý. Směr už tak slavný nebyl.
19'
Hru kouskuje pro změnu útočný faul Slovácka. Podle mě se ještě nehrál souvislý úsek od začátku ani jedinou minutu, ale nestopuji to.
18'
Naštěstí se pokračuje ve hře jedenáct na jedenáct, dlouhý nákop domácího Hůlky sbírá snadno Filip Nguyen, který si pokud se nepletu poprvé sáhl na míč.
16'
Před asi stodvacetičlenným sektorem vlajkonošů Slovácka byl podražen Stanislav Hofmann, na místo běží přes celou šíři hřiště lékař Miroslav Budoš a masér Adam Skřivan.
14'
Důležitý zápas se hraje hodně ostře, na půlící čáře se svíjí v bolesti faulovaný Vecheta.
14'
O to se také pokusil Marek Havlík, jenže jemně podebraný pas skočil o trávník nikým netečován do zámezí.
13'
Po faulu na kapitána hostů Michala Kadlece bude následovat přímý kop. Je to vzdálenost zhruba 40 metrů, tedy spíše na nákop do vápna.
10'
Bohemians rozehrávají po šlapáku Mihálika na veterána Jindřiška, za který sudí Zelinka zatím netasil kartu.
10'
I po odvráceném rohu pokračuje nápor Slovácka, které dává od prvních minut znát, že potřebuje zvítězit.
9'
A do třetice již přesnější centr estonského mladíka, na který na zadní tyči naskakoval Kalabiška. Blíže byl však domácí Köstl a hlavou posouvá míč na roh.
8'
Další centr Vlasije Siňavského po kombinaci na jeden dotek končí na kopačkách domácího Jánoše.
6'
Petržela skvěle zasprintoval a chtěl zaskočit Jedličku
6'
Kovaříkův přímý kop odvracel ve skluzu Havlík, hosté hned šli do protiútoku a Milan Petržela se pokusil zaskočit domácího brankáře lobem ze 40 metrů. Odvážný pokus končí za bránou.
4'
Rozhodčí Miroslav Zelinka se sklání nad Filipem Vechetou, který se drží vkleče za zátylek, ale nakonec ošetření nebude potřeba.
2'
Siňavského zpětný centr míří do území nikoho.
1'
Bohemians budou hrát v zelenobíle pruhovaných dresech, Slovácko v tmavomodrých.
Obě mužstva nastoupila na hrací plochu, ještě před zápasem předává ředitel klubu Darek Jakubowicz dres ke 100. ligovému startu Danielu Köstlovi, k 60. narozeninám technickému řediteli klubu Milanu Boubínovi a jako dárek k zimnímu odchodu z klubu po téměř desetiletém působení v Bohemians také Danielu Krchovi.
Na zápas roku se očekává zaplněný stadión, Ďolíček je v chladném nedělním podvečeru obsypán frontami diváků u všech vstupů.

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík – Matoušek, Puškáč, Prekop.
Náhradníci: Valeš – Dostál, A. Kadlec, Nový, Beran, Hála, Morávek, Novák, Drchal, Mužík, Necid.
Trenér: Veselý

1.FC Slovácko: Nguyen – Hofmann, Daníček, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Trávník, Petržela, Havlík, Kalabiška – Mihálik, Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Reinberk, Šimko, Brandner, Juroška, Kim, Šašinka, Holzer.
Trenér: Svědík

Rozhodčí: Zelinka – Váňa, Hurych.
Vzájemné zápasy

Před klíčovou bitvou o čtvrté místo může Bohemians hřát příznivá bilance proti Slovácku v letošní sezóně. Soupeře z Moravy porazili jak v obou ligových kláních 4:2 venku a 1:0 doma, tak i v pohárovém čtvrtfinále na jeho hřišti 2:1.
1.FC Slovácko

Uherskohradišťský klub naopak usiluje o třetí účast v pohárové Evropě v řadě. Letošní zdařilou pohárovou jízdu trochu odnesly ligové výsledky na podzim, v jarní části se ale Slovácko pohodlně usadilo v elitní šestce a od klíčové čtvrté příčky dnešního soupeře je dělí po remíze 2:2 v Plzni, kde hosté dvakrát dotahovali náskok obhájce titulu, už jen jediný bod.

Střelci: 6 – Kalabiška, Mihálik, 5 – Reinberk, Petržela, Vecheta.
Bohemians Praha 1905

Klokani vstoupili do nadstavbové skupiny o titul ostudným debaklem 0:6 ve vršovickém derby na Slavii. Stále se však drží na skvělé čtvrté příčce, která by je poprvé od roku 1987 vrátila do evropských pohárů.
V Ďolíčku touží svěřenci Jaroslava Veselého navázat na čtyři výhry v řadě, přemožitele nenašli od únorového výprasku 2:6 od Sparty. V posledních dvou duelech naopak sami smetli Mladou Boleslav 4:0 i Jablonec 4:1.

Střelci: 11 – Květ*, 7 – Drchal, 6 – Prekop, Puškáč, Matoušek.