FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Zlín - 10. května 2022   19:00

Pardubice
39' Patrák (Jeřábek)
1:1
(1:0)
Zlín
75' Simerský  (Procházka)

Markovič – Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka – Jeřábek (C) (82. Toml) – Patrák (67. D. Mareš), Vacek, Červ, Lupač (58. Cadu) – Černý (82. Huf).
Letáček – Jak. Rezek, Sychra.
Zelinka – Mokrusch, Kotalík
Ďolíček, Praha - Vršovice
605 diváků
Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde – Janetzký (63. Jawo), R. Hrubý (90+3. Chwaszcz) – Čanturišvili (76. Fillo), Fantiš (63. Vukadinović), Y. Dramé (63. Reiter).

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:13.
Infarktový závěr pro Pardubice, ovšem ne kvůli dění v Ďolíčku. Pár minut před koncem totiž Karviná vyrovnala utkání s Teplicemi a zdálo se, že jsou Východočeši definitivně zachráněni. To ale změnil vyrovnávací gól Bohemians v nastavení v Jablonci, které znamená, že se o účastnících baráže rozhodne v sobotním posledním kole nadstavby.
90+4'
90+4'
Zvláštní situace. I když se nyní hraje na druhé straně hřiště, tak je na hrací ploše ošetřován brankář Matej Rakovan. To vše ale už po uplynutí nastavení.
90+3'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín:
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Šimon Chwaszcz.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Fastav Zlín (Vukadin Vukadinović).
90+2'
Hra je nyní přerušena. Robert Hrubý dostal křeče a řekl si o pomoc od spoluhráče, už je ale zpět na nohou.
90+1'
Skvělé zprávy pro Pardubice. Karviná vyrovnala duel s Teplicemi a to znamená, že i za současného výsledku se Východočeši udrží.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Lamin Jawo to nyní udělal chytře. Byl v rohu hřiště zády k bráně a cítil za sebou Karla Pojezného. Počkal si na kontakt a získal volný přímý kop.
87'
Pěkná akce domácích na jeden dotek. Cadu si vyměnil balón s Davidem Hufem a poté vybojoval roh, nakonec je ale dodatečně signalizován ofsajd Brazilce.
85'
Martin Toml dostal přihrávku ve středu pole a jelikož byl pod tlakem, tak musel spěchat. A podle toho taky jeho rozehrávka dopadla – skončila v zámezí.
84'
V těchto chvílích mají míč na kopačkách častěji domácí hráči, kteří se snaží vzít si vedení zpět.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Martin Toml.
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
81'
Domácí vybojovali rohový kop, ten ale byl odvrácen a následně se útočného faulu dopustil Pavel Černý.
79'
Hodně neurovnaná pasáž hry v posledních minutách. Jakub Markovič nyní velmi špatně vyběhl a podběhl balón, u kterého poté byl Rudolf Reiter, díky obranému zákroku Červa se domácí ubránili.
78'
Markovič se ztratil, jenže Reiter jeho výlet nepotrestal
78'
Na druhé straně se pardubičtí fotbalisté pomalu dostávali do střelecké pozice, nakonec to ale překombinovali a nedokázali ohrozit Rakovana.
77'
Zlín nebyl daleko další gólové šanci. Vukadin Vukadinovič se na levé straně dostal do dobré pozice a mohl přihrávat ještě lépe postavenému spoluhráči, na poslední chvíli ho ale zastavil Karel Pojezný.
76'
ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Martin Fillo.
75'
Simerský se trefil hlavou přesně k tyči
75'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí hráči vůbec poprvé ve skupině o záchranu inkasují! Václav Procházka odcentroval a našel hlavu DOMINIKA SIMERSKÉHO, na jehož hlavičku k tyči byl Jakub Markovič krátký! Asistence: Václav Procházka.
73'
Conde chtěl dloubáčkem za záda Filipa Čiháka najít nabíhajícího spoluhráče, domácí stoper ale prokázal že hraje v dobré formě a i s tímto míčem si poradil.
72'
Dominik Mareš byl na konci přihrávky za obranu na pravé straně, centr z voleje ale poslal na tribunu za bránou Mateje Rakovana, který rychle rozehrává.
69'
I domácí nyní přitvrdili, když Pavel Černý skluzem zajel do Cedidly, možná trochu překvapivě ale domácí hráč vyvázl bez karetního trestu.
67'
Kostka mířil do boční sítě
67'
Cadu na brankové čáře šikovně obešel obránce a přihrál v pokutovém území volnému Dominiku Marešovi, jehož zakončení levačkou zastasvil obránce.
67'
Lamin Jawo (FC Fastav Zlín) nebyl spokojený s rozhodnutím rozhodčího a zbytečně zahodil míč, za což dostává žlutou kartu.
67'
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Dominik Mareš.
65'
Pardubice už začínají znovu hrát častěji na balónu. Lukáš Červ na levé straně posunul míč na Čelůstku a následně byl tvrdým skluzem faulován a a tentok zákrok vidí Martin Cedidla (FC Fastav Zlín) žlutou kartu.
63'
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Rudolf Reiter.
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Vukadin Vukadinović.
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Lamin Jawo.
63'
Karel Pojezný byl sice držen protihráčem, i tak ale zůstal v souboji. Poté získal balón a od protihráče ho zahrál do zámezí.
61'
Robert Hrubý (FC Fastav Zlín) dohrál Kamila Vacka a po krátkém váhání dostává od rozhodčího Zelinky žlutou kartu.
60'
Markovič včas vyběhl a zneškodnil Čanturišviliho
60'
Vachtang Čanturišvili si dokázal rychle zpracovat perfektní balón za obranu v pokutovém území soupeře. Naštěstí pro domácí včas vyběhl Jakub Markovič a ten zblízka dostal míčem do hrudi!
59'
Hosté nyní mají opravdu hodně času na kombinaci. Dominik Kostka teď sice vystihl přihrávku, poté ale neměl komu přihrát a znovu tak odevzdal míč soupeři.
58'
ze hřiště odchází Adam Lupač, přichází Cadu.
57'
Následovala tak rychlá akce Zlína po levé straně. Youba Dramé dostal dost času a prověřil pozornost Jakuba Markoviče. Ten měl s míčem problémy, dokázal ho ale vyrazit před sebe.
56'
Dramé to zkusil ze strany po zemi, Markovič připraven
56'
Ve druhé půli ojedinělý útočný výpad Pardubic. Adam Lupač centroval z levé strany a balón se odrazil za vápnu ke Kamilu Vackovi, jehož přihrávka už byla nepřesná.
54'
Tomáš Čelůstka si poradil s balónem za obranu a zahrál zpět k brankáři Markovičovi, který pod tlakem zahrál jen za postranní čáru. Mezitím se do hry připravuje Cadu.
52'
Ve druhé půlí zatím hrají s míčem na kopačkách vlastně jen hráči Fastavu. Domácí jsou dost zalezlí a takto si jen koledují o vyrovnání. Nyní to ale dokázal změnit Adam Lupač, který vyvedl balón a vybojoval alespoň aut.
50'
Youba Dramé dostal přihrávku do pokutového území soupeře. Tam ho ale skluzem odzbrojil Jan Jeřábek a tak francouzský útočník Zlína nedokázal ohrozit Markoviče.
48'
Zlínský útok po levé straně nepřinesl žádný úspěch. K balónu se tak dostali hráči Pardubic, kteří to rovněž zkusili zleva, tam však Adam Lupač byl přistižen v ofsajdu.
46'
První poločas byl hodně vyrovnaný, ani jeden tým neměl žádný souvislý tlak. Ovšem Pardubice měly největší šance. Nejprve ve 24. po šťastném odrazu Pavel Černý trefil jen brankáře, přibližně pět minut před poločasem poté už Vojtěch Patrák byl tváří v tvář s gólmanem úspěšný. Pardubice tak zatím vedou nad Zlínem 1:0.
45'
44'
Již několikáté dnešní zakončení Vachtanga Čanturišviliho. kousek za pokutovým územím se dostal do dobré střelecké pozice, z té trefil jen lahev brankáře Markoviče vedle tyče.
42'
Znovu v akci Patrák. Tentokrát si vyměnil míč s Dominikem Kostkou a odcentroval, trefil ale jen před ním stojícího Simerského, po jehož doteku mají domácí další roh.
41'
Simerský měl na levé straně dost prostoru. Jeho centr odhlavičkoval do zámezí Filip Čihák, Zlín tak zůstane na útočné polovině.
39'
Jeřábek skvěle uvolnil Patráka, ten dal na 1:0
39'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí jdou vedení! Jejich útočná akce začala odvráceným volným kopem Čelůstky. Jan Jeřábek poté šikovně prostrčil balón k VOJTĚCHU PATRÁKOVI, který chytře obstřelil Rakovana a dává svou první ligovou branku! Asistence: Jan Jeřábek.
36'
Domácí hráči dobře kombinovali na útočné polovině. To vyústilo v centr Kostky z pravé strany, po kterém se natahoval Kamil Vacek. Zkušený záložník domácích však ve výskoku fauloval brankáře soupeře.
34'
Conde nedovoleně zastavil Černého a Pardubice měly standardní situaci. Kamil Vacek našel Jana Jeřábka, jeho patičku dostal do rukavic Matej Rakovan.
32'
Pod tlakem dostal míč Jan Jeřábek a i když ho dokázal dát rychle od nohy, tak to bylo jen do zámezí. Václav Procházka ho vhodil zpět do hry, jeho spoluhráči se s ním dlouho neohřáli.
31'
První zákrok proti střele musel předvést Jakub Markovič. Lukáš Vraštil totiž pěknou přihrávkou našel na kraji vápna Čanturišviliho a ten se pokusil obstřelit domácího gólmana, který byl připraven.
28'
Po kontaktu s Kamilem Vackem upadl na zem Cheick Conde a snad všichni přestali hrát. Hvizd ale nezazněl a domácí mohli útočit, akce ale nebyla úspěšná.
27'
Přímý kop rozehrál jen do zdi Dominik Simerský. Útočné snažení Zlína pokračovalo, Youba Dramé zády k bráně nedokázal vymyslet nic nebezpečného pro defenzivu Pardubic.
25'
Vachtang Čanturišvili podle očekávání přesprintoval Jana Jeřábka a připravoval si míč na střelu, v poslední chvíli ho ale domácí kapitán fauloval. Následuje tak standardní situace z dobré pozice pro střelu.
24'
Černý se zjevil ve vápně a pálil do Rakovana
24'
První gólovka dnešního střetnutí! Po odvráceném rohu domácích vracel míč do ohně Dominik Kostka. Ten se poté odrazil k Pavlu Černému, jehož střelu vyrazil mimo tři tyče Matej Rakovan!
22'
I Zlínští měli k dispozici první kop od rohového praporku. Po centrovaném míči z kopačky Hrubého měl Jakub Markovič lehčí problémy, nakonec si ale dokázal poradit a vyboxovat do bezpečí.
21'
Adam Lupač si píchl balón podél postranní čáry a vyzval ke sprinterskému souboji Roberta Hrubého. Ten prodal své zkušenosti a tělem si odstavil mladého záložníka domácích.
19'
Obrana Pardubic nyní dopřála útočícím hráčům Zlína poměrně dost prostoru ve svém vlastním pokutovém území, Čanturišvili s Condem ale nevyřešili situace ideálně.
17'
Právě Tomáš Čelůstka měl pár desítek sekund poté možnost rozehrávky rohového kopu po dobré práci Kostky, centr však poslal do prvního bránícího hráče.
16'
Proti pravidlům se nyní provinili i hosté. Karel Pojezný vyvezl míč z obrany a posunul ho ke Kamilu Vackovi, kterého podkopl Janetzký. Přímý kop Tomáše Čelůstky prodloužila obrana na aut.
14'
Antonín Fantiš byl na půlce hřiště faulován. Hosté rychle rozehráli a směrem k brance postupoval s balónem na kopačkách Robert Hrubý, ten byl před pokutovým územím odstaven.
12'
Hráči ve žlutém tak byli na útočné polovině, faul Roberta Hrubého v hlavičkovém souboji s Červem pro ně ale znamená přepnutí do obrany.
12'
Jakub Markovič vyběhl pro balón, ten ale mezitím doskákal mimo vápno a tak domácí brankář nemohl hrát rukama. To vyřešil nejjednodušeji jak mohl, míč pouze odkopl do zámezí.
9'
Centrem ze strany to zkoušeli i domácí fotbalisté, Dominik Kostka však našel jen obránce. Zanedlouho poté Čihák na půlce fauloval Fantiše a hosté tak budou u balónu.
8'
Fantiš po Dramého centru hlavičkoval nad
8'
První zajímavá útočná akce Fastavu. Youba Dramé na pravém křídle utekl Čelůstkovi a dostal přesnou přihrávku do běhu. Centrem poté našel Antonína Fantiše, jeho hlavička šla mimo tři tyče.
7'
Lukáš Červ pokračuje v tom, co předváděl v sobotu proti Karviné. Vyslal střelu z velké dálky, trefil ale jen prvního obránce.
5'
Kapitán Pardubic stejně jako před pár chvílemi hledal vpravo Patráka, tentokrát ovšem úspěšný nebyl a bude se kopat od brány Zlína.
4'
Dlouhý nákop od obránce hostů mířil na levé křídlo k Jakubu Janetzkému, toho ale zdvojilo domácí duou Kostka – Čihák a to získalo balón pro své barvy.
3'
Jan Jeřábek i pod velkým tlakem protihráčů dokázal najít Vojtěcha Patráka, který si šikovně zpracoval míč, druhý dotek už ale byl horší a zastavil ho Dominik Simerský.
2'
Domácí, kteří hrají ve své tradiční barvené kombinaci, se neúspěšně snažili založit akci od svého brankáře. Balónu se tak zmocnili Moravané, ti hrají rovněž v první variantě dresů.
1'

FK Pardubice: Markovič – Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka – Jeřábek (C) – Patrák, Vacek, Solil, Lupač – Černý.
Náhradníci: Letáček – Toml, D. Mareš, Jak. Rezek, Cadu, Huf, Sychra.
Trenér: Jaroslav Novotný

FC Fastav Zlín: Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde – Janetzký, R. Hrubý – Čanturišvili, Fantiš, Y. Dramé.
Náhradníci: S. Dostál – Fillo, Reiter, Jawo, Chwaszcz, Nečas, Vukadinović.
Trenér: Marek Kalivoda

Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Kotalík.
Vzájemná utkání
Vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů jsou od předloňského postupu Pardubic vyrovnané. Při dvou utkáních v Ďolíčku nepadla ani jedna branka, naopak ve Zlíně to byly v obou případech gólové hody. Vloni na jaře tam po dvou gólech Cadua s Hufem zvítězily Pardubice 4:0, v tomto březnu naopak vyhrál Fastav 4:1.
Zlín je zatím na prvním místě poslední skupiny FORTUNA:LIGY, celkově tedy na 11. místě. Na barážové příčky má náskok čtyř bodů, tak dnes rozhodně rovněž bude chtít zvítězit a výrazně se přiblížit definitivní záchraně. Bude se ale muset rychle oklepat z víkendového zápasu. Svěřenci trenéra Kalivody totiž v domácím prostředí totiž naprosto nezvládli domácí zápas s Bohemians, který skončil výsledkem 4:1 pro Pražany. Všechny branky přitom padly už v první půli.
Pardubice se trápily celou sezónu a i díky jedné jediné domácí výhře jsou jedním ze šesti účastníků skupiny o záchranu. V té ale zatím válí. Ve všech třech zápasech totiž Jakub Markovič nepustil za svá záda ani jednu střelu a Pardubáci všechny zápasy vyhráli. Pokud by se jim to podařilo i dnes, tak už by prakticky mohli slavit záchranu.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 4. kola skupiny o záchranu ve FORTUNA:LIZE, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Fastav Zlín. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.