Fortuna liga Slovensko - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : ŠKF Sereď - 2. března 2019   15:30

Nitra
Nitra
0:2
(0:2)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
29' Ba   • 34' Machovec (vl.)
Nitra
Pindroch – Charizopulos, Zgrablić, Niba, Chovanec – Kóňa (C), Machovec (54. Šimončič) – Bilovský – Gatarić (78. Kuník), Soković (46. Fábry), Vestenický.
Búš – Fabiš, Štefanec, Šimončič, Fábry, Kuník, Šurnovský.
Smolák – Hrčka, Bednár.
Štadion FC Nitra, Nitra
ŠKF Sereď
Penksa – Sus, Ba, Menich, Hučko – Adekuoroye, Pankarićan (38. Iván) – Ulrich (27. Baéz), Kuzma (27. Špehar), Morong (C) – Lačný.
Šálka – Dybala, Mečiar, Baéz, Lukáčik, Iván, Špehar.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
V Nitře je dobojováno. Důležité tři body si na své konto připisuje Sereď, která se vítězstvím posunula mezi nejlepší šestku. O konečném umístění rozhodne poslední kolo a přímý souboj mezi Seredí a Trnavou. Čáru přes rozpočet ještě může udělat případný bodový zisk Trnavy na hřišti vedoucího Slovanu. Toto utkání se hraje zítra od 18 hodin.
90+2'
90+2'
Brejková akce Seredě. Hosté se řítili na brankáře Pindrocha, ale rozhodčí odpískal ofsajd.
90+1'
Po útočném faulu končí naděje Nitry na vítězství.
90+1'
Charizopulos centroval z pravé strany, Bílovský se snažil zakončit, ale míč odvrátil do zámezí Sus.
90+1'
Rozhodčí nastavil dvě minuty.
90'
Nepřesná akce Nitry. Šimončič místo střely volil kolmou přihrávku na Fábryho, jenže úmysl Šimončiče Fábry nepochopil a míč končí u brankáře Penksy.
88'
Iván zavedl míč z levé strany do pokutového území, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Baéze, jenže jeho pokus domácí obrana zablokovala.
86'
Lačného fauloval Šimončič a získal standardní situaci pro vedoucí celek.
85'
Domácí překombinovali akci. Kóňa si udělal zajímavou kličkou soupeře, jenže následující akci zakončil nepovedeným přechodem v situaci jeden na jednoho Vestenický.
84'
Domácí hráč hledal z levé strany Vestenického, ale před vysokým hráčem Nitry si vyskočil brankář Penksa a balón lapil do rukavic.
82'
Šimončič vysunul rozběhnutého Fábryho, brankář Penksa se mu snažil zmenšit střelecký úhel, ale Fábry si počkal a střelou do odkryté brány to vypadalo, že domácí sníží, jenže Menich ještě stihl odkopnout balón z nebezpečného prostoru!
81'
Vestenický chtěl prudkou přihrávkou na pravé straně rozběhnout Kuníka, ale čerstvý hráč na hřišti nepochopil myšlenku kolegy a přepustil míč soupeři.
80'
Kóňa zkusil štěstí zpoza šestnáctky, opřel se do míče a vypustil pumelici, která přeletěla sereďskou branku.
78'
Poslední změna v domácím celku. Gatariće vystřídal Matúš Kuník.
78'
Bilovský si s Vestenickým několikrát vyměnil míč v pokutovém území, nakonec Vestenický ve velmi dobré pozici střílel vedle brány!
77'
Po Kóňově centru hlavičkoval Morong, ale celou situaci vyřešil zákrokem brankář Penksa.
76'
Faul Lačného na Nibu. Celou situaci pojistil Baéz. Přímý kop pro Nitru ze střední vzdálenosti.
75'
Čtyři rohové kopy domácích, ale ani jeden neznamenal vážnější nebezpečí pro brankáře Penksu.
75'
Niba se po střetu s Bou a brankářem Penksou dožadoval pokutového kopu, ale nepochodil.
74'
Ve druhém případě už byl Morong úspěšnější a odkopl míč mimo pokutové území.
74'
A po Morongově odkopu následuje osmý.
74'
Sedmý rohový kop pro domácí celek.
73'
Přímý kop Moronga z levé strany končí v rukavicích Pindrocha.
72'
Márius Charizopulos si počínal nedovoleně v souboji s Ivánem a za trochu tvrdší faul obdržel z rukou rozhodčího Smoláka žlutou kartu.
71'
Simončič zkoušel z pravé strany vyslat před bránu polovysoký centr, jenže do vzduchu se položil Adekuoroye a rybičkou poslal míč do autu.
69'
Domácí přiložili pod kotel, Kóňa přihrál na levou stranu, kam si nabíhal Vestenický, ale prudký balón nezasáhl.
69'
Kóňovu střelu z druhé vlny skluzem zablokoval jeden z hráčů v červeném dresu.
68'
Po centru Ivána z pravé strany se k hlavičce dostal Morong, ale střelou o zem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
67'
Faul na Špehara, který se snažil uvolnit na levé straně.
66'
Domácí hráči přímý kop odvrátili, zkusili založit brejkovou situaci, jenže tu nezvládli a přišli o míč.
65'
Sereď bude rozehrávat zkrácený rohový kop po faulu zhruba tři metry od rohového praporku.
63'
Fábryho loket na Penksově hrudi a rozhodčí píská faul.
61'
Nepřesnost na straně Seredě. Balón bude odkopávat od vlastní brány Pindroch.
59'
Lačný mohl zabít další hřebíček do nitranské rakve! Krásným lobem za obranu ho našel Iván, ale Lačný střelou přehodil brankáře Pindrocha a orazítkoval pravou tyč nitranské brány!
58'
Nepodařený centr Chovance z pravé strany hosté řešit nemusí, protože jeden z domácích hráčů se v pokutovém území dopustil útočného faulu.
56'
Před brankou Seredě hledal Bilovský Fábryho, jenže míče se zmocnil brankář Penksa.
55'
Před brankou Nitry to zahučelo. Skrablič zasáhl proti nepříjemnému centru Moronga.
54'
Faul Machovce byl poslední událostí, o kterou se postaral bývalý hráč Českých Budějovic a Baníku Ostrava. V dalších minutách ho zastoupí Miloš Šimončič.
53'
Tvrdý faul Machovce ve středu pole na Špehara.
52'
Penksa v akci! Po přihrávce Niby se do zakončení dostal Gatarić, ale i v tomto případě byl úspěšný gólman Seredě, který vyrazil střelu domácího hráče!
51'
Na druhé straně se s tím Lačný moc nepáral. Nehledal spoluhráče, nepřemýšlel o zpětných přihrávkách, prostě si naběhl na hranici šestnáctky a technickou střelou jen těsně minul pravou tyč nitranské brány!
50'
Nitra je u míče, ale balón točí všude možně mimo šestnáctku soupeře. Občas se balón vrátí i k brankáři Pindrochovi.
47'
Centr do pokutového území, Fábry hlavičkou vrátil míč na Bilovského, ale ten nedokázal z první přesně vystřelit. Míč končí vedle branky.
46'
Trenér Ivan Galád udělal o přestávce první změnu. Nemanju Sokoviče nahradil Marek Fábry.
46'
Nitra začala utkání velice dobře, vypracovala si několik šancí, po faulu na Vestenického dokonce Gatarić neproměnil pokutový kop. Poté trenér Karel Stromšík provedl dvě střídání, hra Seredě se zlepšila a vyústila ve dvoubrankové vedení po gólech By a Machovce (vlastní).

První poločas měl i jedno velké negativum, spoustu nepřesností. Utkání i přes dva góly moc nebaví. Snad bude druhé dějství lepší.
45+3'
45+2'
Gatarić si udělal trochu prostoru u hranice vápna, první jeho pokus zblokoval Baéz, po druhém musel skočit gólman Penksa. Brankář Seredi se míče zmocnil a uklidnil situaci.
45+1'
Rozhodčí přidal k úvodní pětačtyřicetiminutovce ještě dvě minuty za ošetřování a střídání.
45'
Kóňův centr na zadní tyč, série hlaviček a akce domácího celku končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.
44'
Trma vrma v pokutovém území Seredě, domácí se po kontaktu míče s rukou By dožadovali penalty, rozhodčí celou situaci posoudil jako nastřelenou ruku.
43'
Kóňa zahrál standardní situaci do pokutového území, tam hlavičkoval Niba, ale při akci si pomohl faulem.
43'
Faul na Machovce. Domácí budou posílat centr do pokutového území.
42'
Morong se zjevil sám před brankářem Pindrochem, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek a hlavní odpískal ofsajd.
38'
Centrující Pankarićan se pár minut po druhém gólu zranil a utkání pro něj končí. Trenér Seredě potřetí v zápase střídá. Na hřiště posílá Alexe Ivána.
37'
V prvním vzájemném souboji Sereď zdolala Nitru 2:1. Dnes už hostující celek stihl vstřelit dva góly za 34 minut.
34'
Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku!
Domácí rozehráli rychlý útok, Pankarićan z levé strany odcentroval do pokutového území, kam si naběhl JAROSLAV MACHOVEC a přesnou hlavičkou o břevno si nešťastně vstřelil vlastní gól – 0:2!
34'
Na kopačky domácích hráčů se vkrádá nepřesnost. Více ze hry než v úvodu utkání mají hráči Seredě.
33'
Rohový kop domácí odvrátili, následný centr Chovance odkopl mimo šestnáctku Adekuoroye.
33'
Baez zahrál míč mimo hřiště a pro Nitru je tady čtvrtý rohový kop.
31'
Zgrablić byl zasažen v souboji do tváře a za nesportovní chování viděl žlutou kartu.
29'
Centr Moronga z pravé strany propadl k levé tyči, odkud míč před malé vápno vypustil Lačný a viník penaltového zákroku TIDIANE DJIBY BA prudkou střelou pod břevno posílá hosty do vedení – 0:1!
27'
Tak to se jen tak nevidí. Po 26 minutách se trenér Seredě rozhodl k dvojité změně. Pro Ulricha a Kuzmu utkání skončilo, na jejich místa nastoupili Aldo Baéz a Dino Špehar. Uvidíme, zda to hostům pomůže.
24'
Kóňa vysunul na pravé straně Bilovského, ten z těžkého úhlu prudce vypálil, ale gólman Penksa míč vyrazil a nyní útočí hosté.
23'
Na druhé straně se do dobré střelecké příležitosti ocitl Soković, jenže záložník Nitry střelou z první trefil nohy obránce By.
23'
Rohový kop Suse proletěl nad hlavami hráčů v pokutovém území a vylétl ze šestnáctky.
23'
Centr z levé strany domácí odvrátili na rohový kop.
22'
Lačného střela příliš problémů brankáři Pindrochovi nenadělala. Polovysoký míč gólman Nitry chytil do náručí.
21'
Faul Charizopulose zhruba nějakých dvacet pět metrů od nitranské brány. Hosté budou moci poprvé v utkání ohrozit brankáře Pindrocha.
20'
Po dvaceti minutách je to na střely 7:0, ale gól jsme zatím neviděli.
18'
Gatarić střelou lehce nad zemí do levé poloviny branky nabídl Penksovi šanci na likvidaci pokutového kopu, gólman Seredě toho využil a míč vyrazil vedle brány!
17'
Vestenický kličkoval v pokutovém území tak dlouho, až Adekuoroye zasáhl nohu slovenského útočníka a rozhodčí Smolák ukázal na penaltový puntík.
16'
Hra nám trochu upadla do průměru, avšak Sereď má stále obrovské problémy dostat se aspoň před šestnáctku Nitry.
13'
Machovec krásným pasem na pravou stranu nabídl prostor k zakončení Charizopulosovi a ten prudkou střelou z voleje orazítkoval břevno sereďské brány!
11'
Po dalším rohu Kóni se snažil nůžkama zakončit Vestenický, ale míči v cestě do brány zabránil hlavou Ba.
10'
Po akci Charizopulose z pravé strany domácí vybojovali další rohový kop.
10'
Kóňa rozehrál rohový kop z pravé strany do pokutového území, kde si zakřičel brankář Penksa a následně míč vyboxoval daleko od brány.
9'
Vestenický se snažil odcentrovat přes Bu, ale africký obránce skluzem zblokoval míč za cenu rohového kopu.
8'
Gataričova prudká přihrávka nenašla svého adresáta a míč končí v zámezí.
7'
Gatarič hledal Sokoviče v pravé části pokutového území, ale jeho přihrávku přerušil obránce Seredě.
5'
Další chyba sereďské obrany. Po nedorozumění Menicha s brankářem Penksou byl v obrovské šanci Vestenický, ale bývalý útočník Cracovie Krakov netrefil opuštěnou hostující bránu!
2'
Obrovská šance Nitry! Po přihrávce Koni se ke střele dostal Bilovský, ten z kroku vystřelil, ale technickou střelou přestřelil branku Seredě.
1'
Utkání odstartovali výkopem hráči hostujícího celku.
1'
Přestože je to důležité utkání pro oba týmy, diváci jsou pouze na hlavní tribuně. Ostatní části tribun jsou zaplněny pouze zřídka.

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Zgrablić, Niba, Chovanec – Kóňa (C), Machovec – Bilovský – Gatarić, Soković, Vestenický.
Náhradníci: Búš – Fabiš, Štefanec, Šimončič, Fábry, Kuník, Šurnovský.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Ba, Menich, Hučko – Adekuoroye, Pankarićan – Ulrich, Kuzma, Morong (C) – Lačný.
Náhradníci: Šálka – Dybala, Mečiar, Baéz, Lukáčik, Iván, Špehar.

Rozhodčí: Smolák – Hrčka, Bednár..
ŠKF ICLINIC SEREĎ
8. místo, 25 bodů, skóre 22:28

Sereď je na tom na jaře ještě hůř než Nitra. Z pátého místa po podzimní části se propadla až na osmé. Můžou za to dvě prohry o gól. Nejprve v Michalovcích 0:1 a v minulém kole doma se Slovanem stejným výsledkem.

I obránce Jozef Menich si je vědom, že ho čeká důležité utkání: „Čeká nás těžký zápas. Obě mužstva bojují o první šestku. Nitra se s určitostí sama neporazí. V kabině se soustředíme na soupeře a poctivě se připravujeme tak, abychom byli po zápase ti šťastnější. Nitra má svou kvalitu, ale já věřím, že zápas zvládneme k naší spokojenosti,“ doufá v rozhovoru pro klubový web Seredě obránce Menich.
FC NITRA
7. místo, 25 bodů, skóre 27:28

Nitra vstupovala do jarní části z šestého místa, ale po domácí prohře s Podbrezovou 1:3 a bezgólové remíze s Michalovcemi se propadla do druhé poloviny tabulky.

Nyní jí čeká klíčový duel. Toho si je vědom i Nikola Gatarič, bývalý hráč Seredě. „Bude to speciální zápas. Jsem více motivovaný než jiní. To je o důvod více, proč bychom se měli snažit vyhrát. Je to pro nás důležitý zápas,“ řekl v rozhovoru pro domácí web. Sám přiznal, že radil trenérům, jak se připravit na Sereď, přesto recept na vítězství je dlouhodobě známý: „Dát více gólů než soupeř,“ pověděl s šibalským úsměvem.
Důležitý souboj o postup do skupiny se odehraje na stadionu v Nitře. Proti sobě se postaví pětadvacetibodové týmy na sedmém a osmém místě. O skóre je na tom lépe Nitra, jenže lepší vzájemný zápas má Sereď. Stejný počet bodů jako dnešní soupeři má také šestá Trnava. Zahučet do spodní poloviny tabulky můžou i Michalovce s 28 body. Je tedy o co hrát.
Přeji vám příjemný víkendový den u sledování online přenosu ze slovenské nejvyšší soutěže. Na stadionu v Nitře se proti sobě postaví FC Nitra a ŠKF iClinic Sereď. Zápasem vás bude provázet Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.