Fortuna liga Slovensko - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Žilina - 25. srpna 2019   17:30

Bratislava
Bratislava
37' Ratão
1:1
(1:0)
Žilina
Žilina
80' Káčer
Bratislava
Greif (C) – Apau, Bajrić, Guzmics, Suchockij – Nono (85. Holman), Rabiu – Daniel, Strelec, Dražić (71. Moha) – Ratão.
Šulla – Moha, Šporar, Ljubicić, Medvěděv, De Marco, Holman.
Glova – Štrbo, Hrčka
Žilina
Holec – Kaša (46. Myslovič), Minárik, Králik, Tomič – Bernát (83. Balaj), Káčer (C), Demiri – Vallo (58. Ďuriš), Boženík, Diaz.
Volešák – Myslovič, Jánošík, Balaj, Pečovský, Kiwior, Ďuriš.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!
Dnešní zápas je u konce! Oba dva týmy se trefili jednou z penalty, a proto si dnes rozdělí po jednom bodu. I když Slovan v závěru ještě měl k dispozici několik šancí, tak nakonec Žilina dokázala vše ubránit.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:17.
90+3'
90+3'
Slovan to všemožně zkouší, ale v těchto momentech je to už i trošku zoufalé snažení.
90+2'
Po rohu Slovanu domácí tribuny reklamují ruku Michala Tomici, hlavní rozhodčí však nehvízdá.
90+1'
Slovan ze všech sil útočí, Žilina s námahou odolává. Domácí však budou kopat devátý rohový kop v dnešním zápase.
90'
V druhém poločase se budou nastavovat minimálně tři minuty.
90'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Marin Ljubičić. Jeho tečovaná střela končí v rukavicích Dominika Holce.
89'
Rohový kop pro Žilinu nebyl nebezpečný, následný centr Apaua našel Bajrića, který končí na trávníku, pokutový kop to tentokrát nebude.
88'
Slovan se stále více a více tlačí do zakončení, zahrávat bude další rohový kop, tentokrát z pravé strany.
88'
Žlutou kartu dostává Filip Balaj (MŠK Žilina).
87'
Na trávníku zůstává ležet žilinský Michal Tomič, který bude muset být ošetřen za postranní čárou. Slovan bude tedy hrát v početní výhodě.
86'
Mitch Apau se po pravé straně prodral přes Diaze k centru, nůžky Holmana si však cestu do Holcovi sítě nenašli.
85'
Žilina kombinuje ve středu pole, ofenzíva Slovanu je však pozorná.
85'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Nono, přichází Dávid Holman.
84'
Nono poslal nepříjemný centr před Dominika Holce, míč se odrazil ke Marinovi Ljubicicovi, který však pálí vedle žilinské branky!
83'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Filip Balaj.
83'
Slovan bude kopat sedmý rohový kop v dnešním zápase.
83'
Žilina v závěru zápasu posílí ofenzívu, do hry přijde Filip Balaj.
82'
Suchockij míč zatočil zajímavě do šestnáctky Žiliny, ten však nakonec končí v rukavicích Dominika Holce.
81'
Slovan ale krátce po inkasovaném gólu získává přímý kop z dobré pozice.
80'
Žilina právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají! MIROSLAV KÁČER poslal střelu z pokutového kopu do pravého dolního rohu, Dominia Greif skočil do levé strany, a proto Žilina vyrovnává na 1:1!
79'
Žlutou kartu dostává Mitch Apau (ŠK Slovan Bratislava).
78'
Faul Mitche Apaua na Ivana Diaze, Žilina bude kopat pokutový kop!
77'
Daniel zakombinoval s Nonom, nakonec však byl míč po kolmici Španěla pro českého fotbalistu ve službách Slovanu příliš dlouhý.
76'
Myslovič zatočil míč před Greifem přímo na hlavu jednoho ze spoluhráčů, ten však byl nakonec v postavení mimo hru.
75'
Hra má spád i dobré tempo, Žilina získává přímý kop z dobré pozice.
73'
Moha se okamžitě v útoku prosadil, po individuální akci i vystřelil, ale Holec s jeho pokusem neměl vážnější problém.
72'
Dnešní utkání sleduje 7850 diváků.
71'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Rharsalla Moha.
71'
Trenér Kozák mladší chystá i druhé dnešní střídání, do hry přijde útočník Moha.
70'
Do konce řádné hrací doby zbývá necelých 20 minut, Slovan stále vede nad Žilinou gólem Rataa 1:0.
69'
Žilina však začíná hrát podstatně odvážněji než v úvodu druhého poločasu a domácí si tak musí dávat v defenzivě větší pozor.
68'
Dominik Greif je jasnou oporou Slovanu a výborně čte hru. Dokázal to i v tomto momentě, kdy stáhl míč do svých rukavic a zklidňuje tak spoluhráče.
68'
Hra se skvěle přelévá ze strany na stranu, centr Nona však v poslední chvíli zblokoval Besir Demir.
67'
Jenže Boženík pálil znovu, tentokrát mířil do levé šibenice, ale Greif bravurním zákrokem podržel svůj tým!
66'
Dominik Greif si připisuje první úspěšný zákrok, střela Roberta Boženíka ho však příliš nevyděsila.
65'
Obrovská šance Slovanu Bratislava! David Strelec ze středu šestnáctky však hlavičkou poslal míč po centru Erika Daniela vedle pravé tyče Holcovi branky!
64'
Káčer zkusil překvapit Greifa a mířil k pravé tyči branky Slovanu, jeho úmysl však vystihl Suchockij a odkopl míč směrem do středu pole.
63'
Apau na pravé straně u vlastní šestnáctky fauloval Demiriho, Žilina má výhodu přímého kopu ze zajímavé situace.
62'
Žilina dala gól, který však neplatí kvůli útočnému faulu! Káčerova střelu tečoval Bajrić, který následně prohrál souboj s Boženíkom a Jan Bernát poslal míč k levé tyči Greifovi branky. Těžko však říci kde přesně viděl hlavní rozhodčí Glova zmíněný útočný faul.
61'
Hosté kombinují ve středu pole, stále jim však chybí lepší pohyb a zejména odvaha probít se do zakončení.
60'
Hodina hry je za námi, Slovan Bratislava zatím vede na Tehelném poli nad MŠK Žilina 1:0.
59'
První střídání v zápase chystá i domácí trenér Jan Kozák mladší, do hry přijde zkušený Marin Ljubičić.
58'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Kristián Vallo, přichází Dávid Ďuriš.
57'
Žiliny chystá druhé dnešní střídání, do hry přijde David Ďuriš.
56'
Hra Žiliny v útoku je zatím ve druhém poločase zcela jalová, hosté hrají velmi zakřiknutě.
55'
Dejan Dražica si na levé straně pohrál s Patrikem Myslovičem, míč ale nakonec končí v rukavicích Dominika Holce.
55'
Kristián Vallo se snažil o průnik po pravé straně, přes Suchocka se však nakonec nedostal.
54'
Nono v souboji s Boženíkom, mladík Žiliny zůstává ležet na trávníku, ale bude zřejmě v pořádku.
53'
Nono poslal z levé strany z rohového kopu dobrý centr do šestnáctky Žiliny, Holec ale míč obětavě vyboxoval do bezpečí.
53'
Nápor Slovanu pokračuje, míč od Davida Strelce byl zblokován na šestý rohový kop domácích v dnešním zápase.
52'
Erik Daniel pořádně provětrává žilinskou obranu, v tomto okamžiku však jeho střelu zblokoval Martin Králík.
51'
Besir Demir hledal centrem na hrot Žiliny Boženíka, ale tato přihrávka byla velmi, ale velmi nepřesná.
50'
Slovan sice dává gól, ale Dejan Dražica našel Rataa jen v postavení mimo hru a stav zápasu tedy zůstává nezměněn a to 1:1!
49'
Obrovský tlak Slovanu, Rabiu našel Daniela, který znovu centroval z pravé strany, domácí se však do zakončení nedostali!
48'
Erik Daniel z pravé strany přihrávkou na hranice šestnáctky MŠK hledal nabíhajícího Suchocka, jeden z hráčů hostů však v posledním okamžiku míč odkopl do středu pole.
47'
Slovan začíná druhý poločas hbitě, střela Nona z dálky však našla pouze připraveného Dominika Holce.
46'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Filip Kaša, přichází Patrik Myslovič.
46'
Máme za sebou první poločas dnešního zápasu, Slovan díky gólu Rafaela Rataa vede nad MŠK Žilina 1:0. Druhý poločas začne přibližně v 18:30.
45'
45'
Míč z přímého kopu zacentroval Káčer do šestnáctky Slovanu, Greif však ani tentokrát nemusel zasahovat.
44'
Dražica po sprintu z levé strany hledal přihrávkou Davida Strelce, ale Dominik Holec výborně četl hru a stáhl míč včas do svých rukavic!
43'
Žilina měla výhodu rohového kopu z levé strany, obrana Slovanu ale míč bez problémů uklidila do středu pole.
42'
Fanoušci na Tehelném poli se výborně baví a ženou Slovan stále více a více dopředu.
41'
Žilina znovu kombinuje na vlastní polovině trávníku, zatím je to však směrem dopředu poměrně jalové.
40'
Rabiu nabíjel do výborné šance Rataovi, který zkusil technickou střelu. V posledním okamžiku však míč na rohový kop zblokoval stoper MŠK Martin Králík.
39'
Slovan tedy před závěrem prvního poločasu vede rozdílem jednoho gólu, uvidíme, jestli do poločasové přestávky ještě uvidíme změnu na ukazateli skóre.
38'
Míč končí za brankou Slovanu, Dominik Greif ho následně výkopem posílá daleko do středu pole.
37'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Pokutový kop RAFAELA RATAA ještě Holec vyrazil, jenže následná dorážka Brazilce už končí v síti nešťastného žilinského gólmana!
35'
Žlutou kartu dostává Dominik Holec (MŠK Žilina).
35'
Fatální chyba žilinské obrany, Strelec získal míč, obešel Holce, ale ten ho poslal k zemi a bude to pokutový kop pro Slovan!
34'
Po pravé čáře se prodral domácí Daniel, jeho přízemní centr před Holce však žilinský obránce bez problémů uklidil daleko do pole.
33'
Center Káčer z rohového kopu našel Boženíka na první tyči, hlavička však končí vedle Greifovi branky.
33'
Boženík se z pravé strany neprodral přes Kenana Bajrića, získal však rohový kop pro svůj tým.
32'
Další útok Žiliny a Róbert Boženík se znovu ocitl v postavení mimo hru.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinu zápasu, stav je stále 0:0.
31'
Vallo posílal z pravé strany dobrý centr pro nabíhajícího Boženíka, míč v posledním momentě dobrým skluzem zastavil Roland Guzmics.
30'
Centr Kristiána Valla z pravé strany byl nepřesný, míč bude od vlastní branky odkopávat kapitán Slovanu Dominik Greif.
29'
Žilina opět kombinuje ve středu pole, chybí však moment překvapení, kterým by se dostala na dostřel Greifovi branky.
28'
Střela končí na tribuně za Holecovou brankou, brankář hostí bude následně rozehrávat dlouhým výkopem.
27'
Procentuálně má v tomto okamžiku již více míč v moci Žilina, vizuálně je však na tom stále lépe Slovan Bratislava.
26'
Káčer posílal centr do šestnáctky Slovanu z pravé strany, míč však byl na Ivana Diaze příliš vysoký.
25'
Trenér Jaroslav Kentoš už stojí u postranní čáry a rázně rozdává pokyny svým hráčům. Naopak, domácí kouč Ján Kozák mladší působí zatím klidným dojmem.
24'
Defenziva Slovanu je zatím nesmírně kompaktní a pozorná, fotbalisté Žiliny mají poměrně velký problém dostat se alespoň na dohled Dominika Greifa.
23'
Dlouhý centr na Roberta Boženíka, žilinský kanonýr byl však v postavení mimo hru.
22'
Nakonec však hosté získávají první rohový kop v zápase. Míč zacentroval z pravé strany Káčer. Střelu následně zkusil Diaz i Minárik, ale oba míče byly nepřesné.
21'
Žilinský kapitán Káčer má problém s aktivním napadáním domácích hráčů, domácí v těchto momentech skutečně nedají Žilině vydechnout.
20'
Erik Daniel se parádně probíjel po pravé straně, přes Tomicu se dostal, přes Jana Minárika však už ne. Slovan však bude zahrávat čtvrtý roh v dnešním zápase.
19'
Míč po rohovém kopu domácího týmu bez problémů stáhl do své náruče Dominik Holec.
18'
Ratao po akci z levé strany posílal dobrou přihrávkou před Holce, míč v posledním momentě odvrátil na rohový kop Martin Králík.
18'
První postavení mimo hru, Milan Štrbo v tomto postavení viděl křídelníka Žiliny Michala Tomicu.
16'
Hosté kombinují ve středu pole, Demirel hledal dlouhým centrem Diaze, jenže Mitch Apau ho dobře hlídal.
15'
Hra se v těchto momentech přelévá ze strany na stranu, směrem dopředu jsou však stále jasně aktivnější fotbalisté domácího týmu.
14'
Domácí do rozehrávky zapojují i ​​Dominika Greifa, mladý kapitán domácího týmu zatím v úvodní čtvrthodině zápasu nemusel řešit žádnou vážnější situaci.
13'
Další útok Žiliny je zastaven píšťalkou rozhodčího, Ivan Diaz si při zpracování centrovaného míče totiž pomohl rukou.
12'
V těchto momentech kombinuje ve středu pole Slovan, nakonec to zkusil individuálně Dejan Dražica, ale s jeho střelou neměl Dominik Holec žádný vážnější problém.
11'
Fotbalisté Žiliny kombinují na vlastní polovině trávníku a snaží se trošku uklidnit situaci na trávníku.
10'
David Strelec zevnitř šestnáctky nabíjel na hranici pokutového území Eriku Danielovi, který však technickou střelou minul levou tyč Holecovi branky.
10'
Nono poslal do šestnáctky Žiliny dobrý centr, míč však hlavou odvrátil Martin Králík.
9'
Domácí se znovu dostali do útoku a po skluzu Filipa Kaši budou zahrávat druhý rohový kop v dnešním zápase.
8'
První útočná akce Žiliny v zápase, po pravé straně zatáhl útok MŠK Kristián Vallo, jeho následný centr před Greifa však nenašel adresáta.
7'
David Strelec se individuálně probíjel po levé straně, tentokrát si však zmíněný Kaša dal pozor a odzbrojil aktivního protihráče.
6'
Filip Kaša hraje netradičně na křídle žilinské obrany a je vidět, že není s tímto postem ještě docela sžitý.
5'
Domácí fanoušci vycítili, že Slovan má jasně navrch v úvodu zápasu a ženou své hráče dopředu.
4'
Dražica nasadil jesličky Filipovi Kašovi, pěknou přihrávkou našel Davida Střelce, který však v jasné pozici mířil vedle pravé tyče Holecovi branky!
4'
Nonov centr znamenal menší zmatek před Dominikem Holcem, hráči Žiliny to však nakonec zvládli.
3'
Ratao dělal průvan na pravé straně žilinské obrany, nakonec to bude první rohový kop v zápase pro Slovan Bratislava.
2'
Slovan se hned v úvodu vydal do útoku se šesticí hráčů, domácím to ale nevyšlo podle představ.
1'
Úvodní výkop pro fotbalisty Žiliny.
1'
Oba týmy pod vedením trojice rozhodčích nastupují na trávník. Utkání začne za několik okamžiků.

ŠK Slovan Bratislava: Greif (C) – Apau, Bajrić, Guzmics, Suchockij – Nono, Rabiu – Daniel, Strelec, Dražić – Ratão.
Náhradníci: Šulla – Moha, Šporar, Ljubicić, Medvěděv, De Marco, Holman.

MŠK Žilina: Holec – Kaša, Minárik, Králik, Tomič – Bernát, Káčer (C), Demiri – Vallo, Boženík, Diaz.
Náhradníci: Volešák – Myslovič, Jánošík, Balaj, Pečovský, Kiwior, Ďuriš.

Rozhodčí: Glova – Štrbo, Hrčka.
ŠK Slovan Bratislava

Slovan začal ligovou sezónu skvěle a v prvních pěti zápasech nenašel přemožitele. V posledním dosavadním zápase zvítězil nad Škf Sereď 4:0 (góly Bajrić, Suchockij, Šporar, Ratao). Trenérem týmu je Ján Kozák mladší, nejlepším střelcem Andraž Šporar,který má na svém kontě tři přesné zásahy. Během týdne Slovan odehrál i zápas Evropské ligy, ve kterém zvítězil gólem Myentyho Abena nad PAOK FC 1:0.
MŠK Žilina

Žilina začala sezónu nad očekávání dobře a stejně jako Slovan ještě neprohrála. Svěřenci trenéra Jaroslava Kentoša v posledním dosavadním zápase zvítězili doma nad Nitrou 3:0 (góly 2x Bernát, Ďuriš). Nejlepším střelcem týmu je mladý záložník Jan Bernát, který má na svém kontě 5 gólových zásahů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.