Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Žilina - 5. prosince 2020   14:00

Michalovce
Michalovce
87' Taiwo
1:1
(0:0)
Žilina
Žilina
50' Bernát
Michalovce
Marković – Siopis (53. Kolesár), Soler, Vaško, Vojtko – Neofytidis (74. Žofčák) – Bednár (C), Phillips, Begala (46. Taiwo) – Trusa (82. Ivanov), Tandir (82. Popovits).
Dráb – Žofčák, Popovits, Ivanov, Taiwo, Mendez, Kolesár.
Kráľovič – Bednár, Kišš
Mestský futbalový štadión, Michalovce
Žilina
Petráš – Vallo, Minárik (C), Kiwior, Sluka – Gono (68. Paur), Fazlagić, Bernát (72. Iľko) – Rusnák (71. Bičachčjan), Kurminowski (84. Kaprálik), Ďuriš.
Belko – Kaprálik, Bičachčjan, Iľko, Paur, Nemčík, Anang.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Michalovce počtvrté v řadě nevyhrály a s dvoubodovým náskokem na poslední Pohronie zůstávají jedenácté. Žilina naopak přišla o sérii čtyř výher a s výrazným odstupem na vedoucí duo zůstává třetí.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 24:19.
Žilina se po změně stran herně zvedla a krátce nato se ujala vedení, když skóre zápasu otevřel Bernát. Michalovce se z toho ale oklepaly a s blížícím se koncem převzaly iniciativu. K vyrovnávající trefě na konečných 1:1 domácím pomohla chyba Petráše, kterou po centru Žofčáka využil Taiwo.
90+3'
90+3'
Faul na Bičachčjana a ještě jedna žlutá karta pro Filipa Vaška.
90+2'
Sluka srazil Popovitsův centr na zřejmě poslední rohový kop. Žofčáka nahradil Phillips, ale Bičachčjan žádné ohrožení Petrášovy branky nepřipustil.
90+1'
Nastavují se 2 minuty.
90'
Kiwior precizně zakřižoval Kolesára a doprovodil míč do zámezí. Moc času na rozhodnutí už týmům nezbývá.
89'
Žofčák na svou gólovou asistenci nenavázal, byť Bednár z těžkého úhlu vystrašil u tyče stojícího Petráše.
88'
Navíc je tady šance na rychlý obrat. Po faulu na křídle se vše chystá k realizaci standardní situace.
87'
Michalovce daly gól!
Petráš nebezpečně chyboval v rozehrávce a vzápětí za to byl potrestán vyrovnávajícím gólem! Míč šel do křídla na Žofčáka a po jeho centru uklidil balon do hostující branky střídající ABDULRAHMAN TAIWO.
86'
Iľkův centr byl odkopnut jen do částečného bezpečí. Hosté ještě pokračují na útočné třetině hřiště.
85'
Další drobný faul poblíž středové čáry. Na zemi tentokrát skončil Martin Bednár.
84'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dawid Kurminowski, přichází Adrián Kaprálik.
83'
Ían Pino Soler přes sebe nepustil Kurminowského, který jej po ztrátě míče ještě stihl faulovat.
82'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Sergej Ivanov.
82'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Ismar Tandir, přichází Dimitrios Popovits.
81'
Domácí začínají mít znatelnou územní převahu. Šanci jim ale nepřinesl ani centr Žofčáka, který vyletěl za koncovou čáru.
80'
Kolize mezi Jakubem Paurem a Matejem Trusou byla posouzena jako nedovolený zákrok hráče z Žiliny.
79'
Taiwo si vyměnil míč s Žofčákem. Před branku dávat míč ale nemohl, protože mezitím došlo k faulu na Fazlagiće.
78'
Centr na přední tyč zapadl do kategorie těch mizerných. Doplňující nákop spadl do rukavic Petráše.
77'
Petráš měl problémy s padajícím listem od Trusy. Míč snášející se do branky hostující gólman jen vyrazil na rohový kop.
76'
Taiwo si počínal nepovoleným způsobem proti Kiwiorovi. Žilina si nadále hlídá hubený náskok.
75'
Bičachčjan ze standardní situace překopl Fazlagiče, takže míč vycestoval mimo hrací plochu.
74'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Georgios Neofytidis, přichází Igor Žofčák.
73'
Žilina zamkla soupeře poblíž velkého vápna. Přes pozornou obranu se však nedostala ani k náznaku šance.
72'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Patrik Iľko.
71'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Matúš Rusnák, přichází Vahan Bičachčjan.
69'
Sluka centroval do vápna, kde to měl k míči nejblíže Marković. Michalovce rychle přešly vpřed, ale finální pas před branku úspěch nepřinesl.
68'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Miroslav Gono, přichází Jakub Paur.
67'
Petráš ale dokázal vyrazit Phillipsův centr do míst, odkud další z obránců nekompromisně odkopl balon do bezpečí.
66'
Byla to rozehrávka na krátko s Kolesárem, který trefil do ruky Bernáta. Resultuje z toho standardka z křídelního prostoru.
65'
Trusa udělal na Slukovi rohový kop, o jehož realizaci se podle všeho postará Phillips.
64'
Phillips dával vysoký míč k Taiwovi. U toho ale byl Minárik a ve spolupráci s Petrášem vše vyřešil.
63'
Miroslav Gono má jisté zdravotní problémy, kvůli kterým musí být hra na několik desítek vteřin přerušena.
62'
Velký boj ve středovém kruhu končí faulem a menší roztržkou, ve které jsou Soler a Fazlagić.
61'
Po ztrátě Taiwa odrazil Soler balon do autu. Sluka vhazuje směrem na Kiwiora a ten zase přihrává Petrášovi.
60'
Kurminowski nenašel recept na překonání Vaška, takže se bude hrát od domácí obrany.
59'
Bednár neprostrčil míč na Taiwa. Hosté rychle otočili hru, ale Rusnák po přenesení doprava narazil na Vojtka.
58'
Kolesárovi utekl míč za postranní čáru, což jasně dokumentuje aktuální rozpožoložení domácího týmu.
56'
Taiwo po horším zpracování zakončoval z velké výšky. Místo míče však trefil hlavu Kiwiora a může být rád, že se to obešlo bez karty.
54'
Jednoduchý zákrok Markoviće po střele ze střední vzdálenosti. Zemplín působí po změně stran dost opařeně.
53'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Dimitrios Siopis, přichází Martin Kolesár.
52'
Gono si po Kurminowského nahrávce na osu hřiště moc dlouho chystal střelu, která byla okamžitě zablokovaná.
52'
Po faulu na Rusnáka dostala Žilina ponechanou výhodu. Předfinální fáze z podobného prostoru jako před chvílí ale nevyšla.
51'
Jeden z domácích utrpěl při této gólové akci zranění. Na hřišti už jsou členové realizačního týmu.
50'
Žilina právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení! Kurminowski zahnal Rusnáka do nepalebného úhlu, takže následovala přihrávka do druhé vlny a precizní zakončení JÁNA BERNÁTA.
49'
Opět solidní centr od Siopise. Phillipsova hlavička pro zasahujícího Petráše moc nebezpečná ale nebyla.
48'
Po centru volného Siopise na zadní tyči uklidil míč do sítě Phillips. Radost ale byla předčasná, protože tak učinil rukou. Hlavní rozhodčí to navíc ocenil žlutou kartou.
46'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Matúš Begala, přichází Abdulrahman Taiwo.
46'
Nedávná forma obou týmů z posledních týdnů se na podobě prvního poločasu nijak neprojevila. Michalovce měly proti favoritům navrch a nebýt špatné koncovky, tak už mohly mít minimálně jednobrankový náskok. Žilina si žádné takové šance nevypracovala a do šaten se tak jde za stavu 0:0.
45+1'
45'
Gonova střela z patnácti metrů byla zablokovaná. Následného souboje chtěl využít k teatrálnímu pádu, za který byl oceněn žlutou kartu.
44'
Bernát kombinoval s Gonem, ale přízemní centr zleva přistál jen u nohy domácího obránce Trusy.
43'
Petráš rychle zanalyzoval trajektorii Neofytidisova nákopu a sebral míč nad hlavami všech hráčů ve vápně.
42'
Dvakrát za sebou hosté míč de facto odevzdali ještě dřív, než se stihli posunout do palebné zóny. Uprostřed hřiště teď fauloval Bernát.
41'
Žádný z hostů nevystoupil proti Bednárovi, který se tak rozhodl pálit z dálky. Pokus to tentokrát nebyl špatný, ale Petráš jej skokem k pravé tyči vyrazil.
40'
Neofytidis odevzdal Rusnákovi, nicméně se poctivě vrátil a svou ztrátu v souboji s prchajícím soupeřem napravil.
39'
Aktivní Phillips v pádu posunul míč Tandirovi, který mu jej posléze vrátil. Ani teď se skóre ale nepohnulo, vypálená rána skončila dokonce nad ochrannou sítí.
38'
Phillips přetáhl centr až mimo vápno. Trusa míč udržel a pomohl získat vhazování v podání Siopise. Následný centr Bednára byl zablokován.
37'
Bernát vestoje překonal protihráče, ale pak to celé znegoval mizernou střelou mimo tři tyče.
36'
Další faul od Tandira. Tentokrát ve středovém kruhu, takže na vliv zápasu to nemá prakticky žádný vliv.
35'
Oba týmy se těžko dostávají přes zahuštěný střed. Proto je k vidění stále více nákopů na hrot.
34'
Nepovedená spolupráce mezi Ďurišem a Gonem. Z místa u střídaček vhazuje Siopis.
33'
Phillips to podruhé zkusil z dálky. Petráš pomalou střelu nejprve nešikovně vyrazil, nicméně u něj nikdo nečekal na dorážku.
32'
Tandirovi byl odpískán faul na Minárika. Poklidnější pasáž z posledních minut tedy pokračuje.
31'
Výkon Žiliny se po solidním začátku významně z horšil. Marković si po nepřesném nákopu v klidu rozehraje od své branky.
30'
Trusa přebral nákop Vaška, ale Petráš měl při střele z šestnácti metrů opět štěstí, že balon letěl přímo na něj.
29'
Míč rozhodčího pro hosty, kteří hráli v početní výhodě jen několik málo vteřin.
28'
Prázdným stadionem se ozval výkřik Begaly, který si po souboji s Vallem nechává ošetřovat levý kotník.
26'
Rusnák byl napadaný Vojtkem, který si proti němu pomohl faulem. Míč pro Žilinu.
25'
Matúš Vojtko trefil zeď a z dorážky hostující branku výrazně přestřelil.
24'
Trusa si hrudí zpracoval takřka dokonalý nákop. Poté trefil do ruky Sluku a je z toho přímý kop z okraje pokutového území.
23'
Držení míče: 45 % – 55 %.
22'
Minárik zneškodnil Phillipsův centr z rohového kopu. Další pas během letu opustil hřiště a to znamená rozehrávku Petráše.
21'
Vallo ztratil balon v nebezpečném prostoru, nicméně Phillipsovu střelu zablokoval na rohový kop Kiwior.
20'
Ján Bernát dostal do vápna přízemní pas z levé části hřiště, ale sražená střela přistála v náruči Markoviće.
20'
Sluka poslal centr do území nikoho. Vojtko měl spoustu času na odkopnutí míče k půlící čáře, kde si jej opět vzali hosté.
19'
Rusnák nezaviněně podklouzl a trochu tím zachránil domácí fotbalisty, kteří by jinak čelili nebezpečnému brejku.
19'
Michalovce chybovaly na své půli, ale Kurminowski už musel střílet z těžkého úhlu, z něhož orazítkoval pouze vnější síť.
18'
Opět Gono, který ve vápně ještě hledal Ďuriše, ovšem jeden z obránců tuto přihrávku u malého vápna vystihl.
17'
Vojtko svým nákopem nastartoval Tandira. Petráš byl u míče ale první a k tomu se dopískával ofsajd.
16'
Gono postupoval po ose hřiště, odkud se rozhodil i vystřelit, jenže trefil hned první žlutomodrý blok.
15'
Spoluhráči vybídli volného Phillipse ke střele z nějakých pětadvaceti metrů. Petráš ji ale řešit nemusel, míč letěl nad břevno.
14'
Matúš Begala si dobře nachystal střelu z levé části pokutového území, odkud však hodně minul bližší tyč.
13'
Vojtkův dlouhý centr zastavil až Sluka. Zanedlouho však přišla ztráta Kristiána Valla.
12'
Myšlenka to byla dobrá, ale samotný nákop za obranu Phillips vůbec nezvládl. Míč sebral brankář Žiliny.
11'
Dávid Ďuriš šel přímočaře po levé straně, ale Siopis ho zastavil výtečně provedeným skluzem.
10'
Bernát hledal Rusnáka, který byl po horším zpracování důrazně atakován na hranici vápna. Podle rozhodčích to faul ale nebyl.
9'
Matej Trusa si naběhl na centr zprava, ale ve skvělé pozici poslal míč jen ke stojícímu Petrášovi. Z této šance šlo určitě vytěžit více!
8'
Nakonec z toho střela byla, ale jen z dálky a míč ve finále opustil hrací plochu.
7'
Vojtko poslal míč do ohně, ale menší zmatek u penaltové značky žádným zakončením neskončila.
6'
Bernátův centr se opět neujal. Vallův nákop z hloubi pole rovněž nenadělal domácí obraně žádné problémy.
5'
Rusnák si navedl balon na střed, načež byla jeho střela levačkou sražená na další rohový kop.
4'
Zemplín si balonu zatím noc neužil. Nestane se tak ani po faulu na Fazlagiće.
3'
Ján Bernát odcentroval do vápna, kde domácí obrana odklidila míč na nevyužitý rohový kop.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté z Žiliny.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Neofytidis – Bednár (C), Phillips, Begala – Trusa, Tandir.
Náhradníci: Dráb – Žofčák, Popovits, Ivanov, Taiwo, Mendez, Kolesár.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Minárik (C), Kiwior, Sluka – Gono, Fazlagić, Bernát – Rusnák, Kurminowski, Ďuriš.
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Bičachčjan, Iľko, Paur, Nemčík, Anang.

MFK Zemplín Michalovce

Domácí mužstvo zabředává do sestupových starostí. V dosavadních patnácti kolech dokázalo pouze třikrát zvítězit a s celkovými třinácti body se tak nachází na předposlední jedenácté pozici, kde má jen dvoubodový náskok na poslední Pohronie. Po porážkách se Slovanem Bratislava a Senicí se tým s nejhorším útokem i obranou střetl se Zlatými Moravcemi a v nepříliš kvalitním utkání získal bod za bezbrankovou remízu. Michalovce zatím daly jen dvanáct branek. Nejlepším střelcem je s třemi zásahy veterán Igor Žofčák.
MŠK Žilina

Hosté se po existenčních problémech z letošního jara promptně vrátila mezi slovenskou špičku. Po patnácti kolech jsou v tabulce na třetím místě a na trio nejbližších pronásledovatelů mají již osmibodový náskok. Vděčit za to můžou posledním týdnům, v nichž Žilina postupně porazila Senici, Nitru, Trenčín a před týdnem v poměru 2:1 také Pohronie. Naprosto klíčovými postavami jsou polský útočník Kurminowski a Arménec Bičachčjan, kteří mají na kontě po devíti gólech.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola slovenské Fortuna ligy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Michalovcemi a Žilinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.