Fortuna liga Slovensko -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Michalovce - 14. července 2020   18:00

Ružomberok
Ružomberok
82' Twardzik
1:0
(0:0)
Michalovce
Michalovce
Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Ďungel (84. Mrva), Brenkus (77. Madleňák), Múdry, Takáč (87. Zsigmund), Mojžiš – Gerec, Regáli.
Krajčirík – Mrva, Kochan, Madleňák, Kružliak, Zsigmund, Mir. Almaský.
Michalovce
Kira – Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Begala, Neofytidis, Žofčák (C) – Diarra, Popovits (73. Hovhannisyan).
Dráb – Trusa, Pásztor, Hovhannisyan, Sova, Chovan, Lukčo.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:1.
Střely mimo: 5:1.
Rohy: 12:3.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 13:8.
90+2'
90+2'
Hosté mají míč na útočné polovině. Domácí se úspěšně brání. Michalovce se ale dopouštějí útočného faulu.
90+1'
Nastavují se ještě dvě minutky.
90'
Dlouhou přihrávku Michalovcí odvrátil Regáli do bezpečí. Hosté budou mít nyní míč stále na svých kopačkách.
87'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Dalibor Takáč, přichází Marek Zsigmund.
86'
Žofčákův centr domácí hráči odvrátili na rohový kop. Tentýž hráč se k rohovému kopu postavil a centroval podruhé, ale odhlavičkoval tentokrát domácí hráč.
85'
Žlutou kartu dostává Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok).
84'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Peter Ďungel, přichází Mário Mrva.
83'
Domácí náskok mohl zvýšit Regáli, ale předkopl si míč a už mu to nevyšlo.
82'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je FILIP TWARDZIK, který neváhal a penaltu nekompromisně proměnil.
81'
Byla nařízena penalta. Ružomberok si tedy po faulu na Regáliho kopne pětku.
80'
Dlouhý centr Liptáků končí jen v kirově náručí.
79'
Madleňák posílá z levé strany centr do šestnáctky, ale defenzíva Michalovcí opět funguje na jedničku.
77'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Adam Brenkus, přichází Matej Madleňák.
77'
Hosté nyní míč na útočné polovině ztratili a přišel na řadu rychlý protiútok domácích. Na jeho konci však Regálimu nesedl míč na nohu podle jeho představ a Kira tak neměl problém.
76'
Kvocera poslal centr do domácího velkého vápna, míč ale odvrátil Ďungel.
74'
Při rohovém kopu Liptáci neohrozili bránu, ale nyní stále zůstávají na útočné polovině při míči.
73'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Dimitrios Popovits, přichází Armen Hovhannisyan.
71'
Hosté se vydali na útočný výlet, jenže při přenesení hry na bravou stranu byla přihrávka na Kvoceru až příliš dlouhá.
70'
Takáč poslal přihrávku na bližší tyčku, kde ještě prodlužoval Gerec, ale hosté míč bez problémů odklidili do bezpečí.
69'
Brenkus vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela byla zblokována na rohový kop.
68'
Domácí si přihrávají sem a tam na útočné polovině a dopředu je žene fanklub. Hosté ale pozorně brání.
67'
Čurma střílel zpoza velkého vápna nad branku.
66'
Ružomberčané se snažili vysunout Takáče, ale k míči měl blíž brankář.
64'
Centr Liptáků nebezpečně zblokoval obránce těsně vedle branky na rohový kop. Hosté se mu ale nakonec v pohodě ubránili.
63'
Další útok Ružomberčanů končí pouze ofsajdovým verdiktem.
62'
Ďungel hledal přihrávkou z pravé strany Regáliho, ale míč zastavuje obránce.
60'
Žlutou kartu dostává Martin Regáli (MFK Ružomberok).
60'
Zblokovaná střela Múdrého zpoza velkého vápna skončila v náručí Kiry. Následný Mojžišův centr nenašel v pokutovém území adresáta.
Dnešní utkání sleduje 1045 diváků.
59'
Mojžiš přihrál před branku, zajímavý míč ale těsně minul Regáli a šance rychle skončila.
58'
Regáli přihrával míč na pravou stranu, odkud centroval Ďungel, hostující obrana ale dnes funguje na jedničku.
57'
Ružomberok získal další rohový kop, po němž následovala hlavička jednoho z domácích mimo branku.
56'
Regáli přihrál z levé strany přes celou hranici velkého vápna, ale nenašel žádného spoluhráče v oranžovo-černé kombinaci dresů.
56'
Tentokrát zahrál rohový kop Takáč, míč se nyní dostal až k Brenkusovi, který zpoza šestnáctky střílí těsně nad břevno.
55'
Brenkus poslal od rohového praporku pěkný centr na hlavu Jána Masla, jeho zakončení výtečným zákrokem vyráží Kira na další rohový kop.
54'
Domácí hledali dlouhou přhrávkou Regáliho, hosté ale těsně před hráčem odvracejí na další rohový kop.
53'
Brenkus opět hledal na bližší tyči Gerece, který ale tentokrát vůbec neohrozil branku.
52'
Brenkusův centr odvrátili hosté o bližší tyčky na další rohový kop.
51'
Ružomberok byl ve velmi nadějné akci, ze které ale nakonec bere pouze rohový kop.
49'
Brenkus přihrával Regálimu, ten ale zevnitř šestnáctky netrefil přesně, když mířil na vzdálenější tyčku.
48'
Ve velkém tempu začal i druhý poločas, domácí jsou stále aktivnějším týmem.
46'
Vše je stále otevřené. Ze začátku to byla docela nudná podívaná, ale okolo třicáté minuty se tempo zrychlilo a omnoho aktivnější byli hlavně domácí hráči. Gól jsme ale neviděli, snad se dočkáme ve druhém poločase.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jen jedna minutka.
45'
Kira si připsal další úspěšný zákrok, chytil totiž další střelu domácích z velké blízky.
45'
Brenkus našel před brankou parádně Gereca, jeho střelu z velké blízky ale opět pokryl Kira.
43'
Žofčákův centr domácí odvrátili. Hosté následně poslali nebezpečný centr před branku, který ale skákající hráč u bližší tyče nedokázal uklidit do sítě.
42'
Regáli se zajímavě prodíral po levé straně, ale před branku se mu opět nepodařilo přejít přes hustou obranu.
41'
Po rohovém kopu se hosté dostávali do zajímavých pozic, ale nakonec nedokázali ohrozit branku.
40'
Na opačné straně se s míčem jako blesk z čistého nebe zjevil Žofčák a vypálil. Macík vyrazil střelu tak tak na rohový kop.
39'
Ružomberok předvedl další hezkou útočnou akci s hodně parádními přihrávkami, ale ta finální už nebyla tak povedená a zajímavá akce skončila.
38'
Brenus zvolil přímou střelu, tu zblokoval protihráč, ale míč i tak nakonec doskákal na rohový kop.
37'
Po ruce hostů získává Ružomberok další přímý kop z velmi dobré pozice.
36'
Liptáci poslali míč, který měl mít úkol centru, ale byla to spíše střela. Míč nenašel adresáta, ale nakonec se po chvíli dostal k Regálimu a ten nastřelil tyčku! Následnou Takáčovu dorážku zneškodnil brankář Kira.
35'
Nyní dostával Ďungel velmi zajímavou přihrávku před šestnáctkou. Obránce ale parádně zareagoval a míč poslal do bezpečí.
34'
Brenkůs se snažil propasírovat s míčem do šestnáctky, ale jeho protihráč ho drsně zastavil.
33'
Ružomberok si nyní kopne rohový kop. Brenkus už je na svých nohou a může pokračovat.
32'
Faulovaný Brenkus zůstává leže na trávníku a je nyní v obležení lékařů, kteří se snaží mu pomoci. Zatím se tedy nehraje.
31'
Žlutou kartu dostává Milan Kvocera (MFK Zemplín Michalovce). Soupeře fauloval kolenem.
30'
Žofčákuv centr byl hezky zatočený, ovšem míč skončil pouze v Macíkově náručí.
29'
Žlutou kartu dostává Filip Twardzik (MFK Ružomberok). Následuje přímý volný kop hostí z hezké poice.
28'
Regáli poslal z pravé strany přihrávku před branku, odvracel jí odtud ale jeden z obránců.
26'
Domácí celek se nyní zdržuje na útočné polovině hřiště. Hosté se pozorně bráni a čekají na možnost brejku.
25'
Hra se dost zpomalila. Probíhá pomalým tempem, hráči se nehrnou do útočných akcí a celkově vidíme hodně neatraktivní fotbal.
23'
Liptáci poslali z levé strany přihrávku do šestnáctky, ovšem ta neměla vůbec parametry na úspěch, a tak ji Michalovce v pohodě zablokovaly.
21'
Diarra zase poslán k zemi. Tentokrát se snažil dostat do domácího velkého vápna. Následně se rýsoval rychlý brejk domácích, ale ten pro změnu zvládla defenzíva Michalovcí.
20'
Diarra byl opět faulovaný, tentokrát se provinil Ján Maslo. Úvodních dvacet minut je za námi a gól, ani pořádnou střelu jsme ještě neviděli.
19'
Mojžiš poslal míč z levé strany do velkého vápna, tam ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a centr přišel vniveč.
18'
Brenkus hledal centrom Masla, před ním ale pohtově odvrátil míč hlavou Grič.
17'
Po faulu na Gerence získává Ružomberok volný přímý kop, ze kterého se pokusí ohrozit branku soupeře.
16'
Ján Máslo předvedl hodně parádní obranný zákrok na rozběhnutého Popovitse. Sklidil za to obdiv přihlížejících diváků.
15'
Diarra se dostával do šance, ovšem nepodařilo se mu obejít jednoho z hráčů defenzívy domácího celku.
14'
Velmi aktivní Brenkus nyní vystřelil zpoza šestnáctky, ale jeho zakončení zblokoval dobře postavený obránce.
13'
Gerenc hledal přihrávkou z pravé strany ďungela, kterému se nepodařilo prosadit se přes obrannou přesilu v bílých dresech.
12'
Tentokrát se k hlavičce nachomýtl Ján Máslo, ovšem neohrozil tři tyče.
11'
Brenkus nyní parádním centem našel Mojžíše přímo před brankou. Ten okamžitě hlavičkoval, ale fantastickým zákrokem se nyní předvedl Kira. Následuje třetí roh v rychlém sledu.
10'
Brenkus si vyměnil míč se spoluhráčem, nakonec centroval a míč byl poslán opět do zámezí, takže uvidíme další roh.
9'
Ružomberčané se snažili o další útočný výpad. Nakonec jejich šance byla zblokována, ale vytěžili alespoň rohový kop.
8'
Čurma poslal zajímavý centr před branku, ale nakonec byl přece jen přetažený a nabíhající spoluhráči ho nestihli.
7'
Také Brenkusův centr odvrací z pokutového území pohotová obrana hostů.
6'
Ružomberok získal přímý volný kop. Míč ale poslal fotbalisté do šestnáctky, kde číhala připravená obrana hostů.
5'
Regáli potáhl útok po pravém křídle. Jeho přihrávku na hranici velkého vápna ale bez problémů zachytávají hosté.
4'
V úvodních čtyřech minutách jsme už viděli čtyři fauly. Liptáci kombinovali na útočné polovině, ale provinil se Gerec.
2'
V úvodu bylo směrem dopředu aktivnější domácí fotbalisté. Po útočném faulu ale přicházejí o míč a hraje soupeř.
1'

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Ďungel, Brenkus, Múdry, Takáč, Mojžiš – Gerec, Regáli.
Náhradníci: Krajčirík – Mrva, Kochan, Madleňák, Kružliak, Zsigmund, Mir. Almaský.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Begala, Neofytidis, Žofčák (C) – Diarra, Popovits.
Náhradníci: Dráb – Trusa, Pásztor, Hovhannisyan, Sova, Chovan, Lukčo..
V centru dolního Liptova budeme sledovat první kolo baráže o postup do Evropské ligy mezi Ružomberkem a Michalovcema. Vítěz tohoto utkání si v pátek změří síly s úspěšnějším ze zápasu FC Spartak Trnava – AS Trenčín.

Fotbalisté z východu Slovenska ukončili zkrácenou nadstavbovou část sezony prohrou na žilinském stadionu 0:5. Ružomberčané na závěr nadstavby doma přivítali Dunajskou Stredu. V utkání dali prostor více hráčům, kteří si během sezóny nepřipsali na své konto hodně startů za A mužstvo. Fotbalisté se za důvěru odvděčili sympatickým výkonem, týmu ze Žitného ostrova byli více než vyrovnaným soupeřem, jenže neproměnili několik obrovských šancí a prohráli 0:1.

Hosté z Michalovců i domácí Ružomberok získali ve Fortuna lize shodně 32 bodů a tak o jejich konečném umístění rozhodly výsledky vzájemných zápasů, ve kterých byli úspěšnější Liptáci, jelikož v prvním vzájemném souboji vyhráli na Zemplíně 1:0 a ve zbývajících dvou soubojích těchto dvou mužstev se zrodila remíza 1:1.

Jelikož Ružomberok je na páté pozici a Michalovce na šesté příčce, výhodu domácího prostředí má ve vyřazovacím souboji mužstvo z pod Čebraťe.