Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Žilina - 18. dubna 2021   16:00

Z. Moravce - Vráble
88' Balaj
1:0
(0:0)
Žilina
Žilina
Chovan – Čögley, Moško, Menich (60. Haspra), Pintér – Hrnčár, Tóth, Duga (44. Orávik), Šmatlák – Sloboda, Balaj.
Pelko – Švec, Orávik, Mihálik, Vujić, Haspra, Ďubek.
Kráľovič – Somoláni, Pozor
Štadión FC ViOn (Zlaté Moravce)
Žilina
Petráš – Minárik, Kiwior, Nemčík – Fazlagić – Anang (73. Ďuriš), Bernát (56. Kaprálik), Bičachčjan, Sluka (56. Rusnák) – Paur (C) (68. Gono), Kurminowski.
Belko – Leitner, Gono, Kaprálik, Jambor, Goljan, Ďuriš, Rusnák.

Ode mne to je již vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 15:19.
Máme tu konec dnešního utkání. Zlaté Moravce vítězí nad MŠK 1:0 zásluhou FILIPA BALAJE.
90+3'
90+3'
Žilina se ještě ze všech sil snaží vyrovnat, ale vypadá to, že je již pozdě.
90+3'
Ve středu fauloval Bičachčjan.
90+2'
Další centr hostů stáhl ze vzduchu Chovan.
90+2'
Žlutou kartu dostává Filip Balaj (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
89'
Žilina vrhá všechny síly do útoky.
88'
Zlaté Moravce daly gól! Tradiční gólová dvojice domácích dnes opět udeřila. Hrnčár centrem z pravé strany našel FILIPA BALAJE, kterého neuhlídal Kiwior a vysoký domácí útočník hlavou zamířil přesně.
88'
Po další kombinaci hostů končí míč v rukavicích Chovana, který míč ihned posílá dlouhým výkop dopředu.
87'
Žilina stálé obléhá vápno domácích.
86'
Kiwior po levé straně vysunul Ďuriše, který ihned poslal míč před Chovana. Následně se k odraženému míči dostal Minárik, který zkusil střelu z dálky, ale nezamířil přesně.
85'
Rohový kop pro hosty.
85'
Žilina kombinuje na středu hřistě.
84'
Bičachčjan však míč poslal pouze do zdi.
83'
Kurminowski byl faulován Tóthem asi tak 25 metrů od branky. Pro Bičachčjana to je ideální pozice pro střelu.
82'
Kurminowski se s Gonem do zakončení nedostali.
81'
Kaprálik se po dlouhé přihrávce dostal do šance a následně i skóroval, ovšem byl mu odmáván ofsajd. Trenér MŠK se hodně rozčiluje, k dispozici je VAR, hlavní rozhodčí ho nevyužil.
79'
Nemčík zakombinoval s Ďurišem, Žilina ovšem následně o míč přichází.
78'
Bičachčjan hledal centrem na zadní tyči Minárika, následně se odražený míč dostal na Gona, který neprostřelil hradbu těl před sebou.
77'
Rohový kop pro MŠK.
76'
Hosté kombinují na útočné polovině.
74'
Haspra si špatně zpracoval míč a přenechal ho hostům. Gono se dostal do vápna, ale s míčem si hrál tak dlouho, až ho zkušený Čögley vytlačil do zámezí.
73'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Benson Anang, přichází Dávid Ďuriš.
72'
Balaj našel přihrávkou Hrnčára, který vystřelil. Míč ovšem dostal faleš a tak skončil vedle branky.
71'
Po rohu se do zakončení hlavou dostal Hrnčár, mířil pouze do míst, kde stál připravený Petráš.
70'
Obrovská šance domácích. Po zmatku v obraně MŠK se dostal míč na Balaje, jeho zakončení na poslední chvíli srazil na rohový kop Nemčík.
69'
Čögley centrem z pravé strany našel Orávika, který míč trefil hlavou, ale nezamířil přesně.
69'
Kapitánskou pásku místo Paura přebral Petráš.
68'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Miroslav Gono.
67'
Moško v souboji s Kurminowskim poslal raději míč na jistotu do zámezí.
66'
Nyní sledujeme nepřesnosti obou týmů v kombinaci.
65'
Kaprálik v útočné snaze fauloval protihráče.
64'
Nepřesnost v domácí rozehrávce a tak dopředu mohou hosté.
63'
Balaj se dostal k míči ve vápně hostů, ale byl hlídán Minárikem. Následně ještě posunul míč na Hrnčára, který míč ovšem ztratil.
62'
Pintér fauloval Kurminowského u vápna domácích, k jeho štěstí byl těsně předtím odmávám ofsajd.
61'
Po rohu následovala střela Fazlagiče, která nebyla nepřesná.
60'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Jozef Menich, přichází Dávid Haspra.
60'
Kiwior napřáhl z dálky a jeho dělovka mířila k levé tyči, Chovan konečkami prstů vyrazil míč na rohový kop.
60'
Menich v dnešním utkání končí a bude muset střídat.
59'
Hrnčár našel centrem Balaje, ten zamířil hlavou vedle levé tyče.
58'
Rohový kop pro domácích. Na trávníku zůstává ležet Menich a zdá se, že nebude moci pokračovat v zápase.
57'
Z hranice vápna to zkusil nyní Paur, jeho pokus bez problému kryl Chovan.
56'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Branislav Sluka, přichází Matúš Rusnák.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Adrián Kaprálik.
55'
Z hranice vápna se do střely opřel Bičachčjan, ale Chovan zůstal v klidu.
54'
Centr z levé strany si stáhl Petráš.
53'
Menich musí být po tvrdém souboji s Paurem ošetřován, následně odchází zkrvácený za postranní čáru.
52'
Kurminowski nachytán v ofsajdu.
51'
Moško v poslední moment zastavil finální přihrávku na Kurminowskiho, který by se jinak řítil sám na Chovana.
50'
Hosté stále kombinují na středu.
49'
Žilina začíná další postupný útok od Minárika.
48'
Zmatky v domácí obraně, Kurminowski místo střely ještě volil přihrávku na Bičachčjana, který byl odstaven od míče.
47'
Centr domácích našel hlavu Tótha, ten poslal hlavu jen do Kiwiora od kterého se míč dostal do rukavic Petráše.
47'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy bez střídání, pokud tedy nepočítáme vystřídání domácích v závěru prvního poločasu z důvodu zranění.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu byl v režii domácích.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Po prvním poločase hrají Zlaté Moravce se Žilinou zatím 0:0.
45+4'
45+4'
Moško v souboji s Kurminowskim fauloval.
45+3'
Fazlagič je po souboji se Slobodou zakrvácený a tak musí být ošetřen za postranní čarou.
45+2'
Žlutou kartu dostává Anton Sloboda (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
45+2'
NA druhé straně se míč dostal na hrot. Kurminowski si míč ve vápně zasekl, jeho křižné zakončení skončilo vedle pravé tyčky.
45+1'
Dlouhý centr hledal Balaje, ale exhráče Žiliny si jeho bývalý spoluhráči zatím hlídají jako oko v hlavě.
45'
44'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Denis Duga, přichází Peter Orávik.
44'
Žilina kombinuje na středu hřiště.
43'
Duga znovu zůstává ležet na trávníku a zdá se že v dnešním utkání končí.
42'
Pěkný centr Hrnčára z pravé strany. K odraženému míči se dostal Duga, jeho pokus byl sražen.
41'
Paur výbornou kolmicí vybídl Kurminowského, který si zasekl Moška. Následně mu míč ovšem sebral z kopaček Chovan, který výborně přečetl jeho úmysl.
39'
Po útoku Žiliny se Paur dožadoval rohového roku, ale rozhodčí jsou jiného názoru.
39'
Duga zkusil vystřelit z 20 metrů. Jeho pokus skončil vedle pravé tyčky.
38'
Prudký centr Pintéra z pravé strany nenašel před brankou adresáta.
37'
Duga je zpátky na hrací ploše, ale pokuhává, uvidíme, jestli ho o poločase trenér nestáhne.
36'
Duga je za postranní čarou stále v péči lékařů.
34'
Po souboji s Bičachčjanem zůstal na hrací ploše ležet Duga, který se drží za koleno a nevypadá to příliš dobře. Žilina sportovně poslala míč do autu, aby mohl být domácí hrát ošetřen.
33'
Faul Paura na středu, dopředu tak mohou postupovat domácí.
32'
Odražený míč se ve vápně MŠK dostal na Hrnčára, který střelou přes Nemčíka minul pravou tyč branky.
30'
Chovan našel odkopem Balaje, ten to zkusil z voleje, jeho pokus skončil vedle branky.
29'
Anang z pravé strany našel Bičachčjana, který prohrál souboj s Tóthem. Následně zkusil obstřel, ale branku o hodně minul.
28'
Sluka centrem z levé strany hledal Kiwiora, ten byl ovšem pokryt domácím obráncem.
27'
Na druhé straně pohrozil po centru z pravé strany hlavou Bernát, ale také zamířil nepřesně.
26'
Hrnčár našel centrem ve vápně Balaje, ten opět zakončoval hlavou. Minul branku a ještě byl v ofsajdu.
25'
Další faul domácích, na středu fauloval Duga.
24'
Znovu tvrdý faul Pintéra tentokrát na Paura. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku.
23'
Žlutou kartu dostává Peter Čögley (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
22'
Po centru je hra přerušena a rozhodčí domlouvá dvojici Balaj – Minárik. Rohový kop se bude opakovat.
21'
Hrnčár našel přihrávkou na hranici vápna Šmatláka, jeho dělovka byla zablokovaná na rohový kop.
20'
Nyní bylo na středu hřiště vícero tvrdých soubojů na obou stranách, ale hlavní rozhodčí zůstává v klidu a fauly nepíská.
19'
Pintér byl na středu nepříjemně dohrán Bičachčjanem, hlavní rozhodčí hostujícímu hráči hodně domlouvá.
18'
Rohový kop nic nepřinesl a tak se do rychlého útoky dostaly hosté, centr hledající Kurminowského sebral ze vzduchu Chovan.
18'
Sloboda poslal centr z pravé strany, Fazlagič poslal míč na rohový kop.
17'
Také hosté zkusily přihrávku za obranu soupeře, ale Chovan dobře četl hru a dostal se k míči včas.
16'
Přihrávka na Hrnčára za obranu Žiliny byla příliš dlouhá.
15'
Hosté kombinují na vlastní polovině.
14'
Hrnčár zkusil střelu z dálky, Petráš jeho pokus zlikvidoval až na druhý pokus.
14'
Hrnčár poslal zajímavý centr do vápna Petráše, Menich míč hlavou pohladil, ale ten nesměřoval přesně do branky.
13'
Paur na levé straně fauloval Pintéra. Domácí mají možnost standartní situace blízko vápna.
12'
Rohový kop byl přetažený a tak si domácí obrana může na chvilku vydechnout.
11'
První velká šance Žiliny. Po levé straně se dostal do vápna Bičachčjan, byl ovšem ve velkém úhlu, Chovan jeho střelu vyrazil na rohový kop.
11'
Vysoké napadání domácích dělá hostům obrovské problémy a zatím se Žilina nemůže dostat ke své pověstné kombinaci.
9'
Kurminowski byl ve vápně v ofsajdu, přesto jeho ránu obětavě zablokoval Menich.
8'
Anang byl nachytán v ofsajdu.
7'
Rychlý útok po pravé straně vymyslel Anang, v následném souboji ovšem přišel o míč.
6'
Domácí kombinují na polovině soupeře.
5'
Trávník ve Zlatých Moravcích je dost promočený a to dělá v kombinaci obou týmů velké problémy. Centr z pravé strany hledal vysokého Balaje, který hlavou minul branku.
4'
Paur opět centroval z pravé strany, odražený míč si našel Bernát, který z nápřahu minul, následná Slukova střela byla zablokována.
3'
Tóth na středu hřiště přišel lacino o míč, ale následný rychlý protiútok Žilině vůbec nevyšel.
2'
Paur centrem z pravé strany nenašel před Chovanem nikoho ze spoluhráčů.
1'
Úvodní výkop byl v režii hráčů Žiliny.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Pintér – Hrnčár, Tóth, Duga, Šmatlák – Sloboda, Balaj.
Náhradníci: Pelko – Švec, Orávik, Mihálik, Vujić, Haspra, Ďubek.

MŠK Žilina: Petráš – Minárik, Kiwior, Nemčík – Fazlagić – Anang, Bernát, Bičachčjan, Sluka – Paur (C), Kurminowski.
Náhradníci: Belko – Leitner, Gono, Kaprálik, Jambor, Goljan, Ďuriš, Rusnák.

Rozhodčí: Kráľovič – Somoláni, Pozor.
Vzájemné zápasy

2021 Zlaté Moravce – Žilina 0:2
2021 Žilina – Zlaté Moravce 4:1
2020 Zlaté Moravce – Žilina 4:0
Žilina

MŠK se po 26. kolech nachází na 3. místě z 12. Žilina si zatím připsala bilanci 13-6-7 při skóre 59:41. Nejlepším střelcem týmu je polský útočník Dawid Kurminowski s 12 brankami. Na venkovních hřištích si MŠK Žilina připsala ze 13 zápasů bilanci 4-3-6 při skóre 25:24.

Poslední výsledky

Zlaté Moravce – Žilina 0:2 (pohár)
Trenčín – Žilina 2:3
Žilina – Podbrezová 2:1 po pk. (pohár)
Zlaté Moravce – Vráble

ViOn se po 26. kolech nachází na 5. místě z 12. Zlaté Moravce mají bilanci 10-6-10 při skóre 40:38. Nejlepším střelcem týmu je slovenský útočník Filip Balaj se 13 brankami. Na domácím trávníku si FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble připsal z 12 zápasů bilanci 7-3-2 při skóre 26:13.

Trnava – Zlaté Moravce 3:0
Zlaté Moravce – Skalica 3:1 (pohár)
Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 5. kola nadstavbové části o titul Slovenské Fortuna Ligy, který přinese duel mezi FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble vs. MŠK Žilina. Výkop je stanoven na 16:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.