CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Slovácko 0:2

To je z mé strany dnes vše, přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších zápasů se těším, na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:10.
Střely mimo: 6:3.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec ovládlo hostující Slovácko, které porazilo ostravský Baník 2:0. Domácí Baník vstoupil do zápasu velmi dobře. Brzy si vytvořil několik velkých šancí, ale branky se nedočkalo. Hosté udeřili ve 34. minutě, kdy se nádherně prosadil Jiří Valenta. Po této brance začalo na trávníku dominovat Slovácko, které přidalo druhou branku ve 49. minutě, kdy se prosadil Milan Kerbr. Ve druhém poločase se Baníku vůbec, ale vůbec nedařilo a Slovácko si tak dokráčelo pro tři body. Nutno dodat, že zcela zaslouženě.
90+2
90+2
Vůbec první žlutou kartu v tomto utkání vyfasoval za svůj faul hostující Tomáš Rada.
90+2
Je před námi posledních 60 sekund. Je jasné, že tři body dnes získá Slovácko.
90+1
Rychlou akci Slovácka zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Heča rozehrává od své branky, ale samozřejmě vůbec nepospíchá, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
87
Ani dlouhý nákop se neujal. Slovácko dnes brání na jedničku a je už téměř jisté, že získá tři body.
86
Domácí se nastěhovali na polovinu svého soupeře, ale Vojtěch Štěpán to nyní vyřešil hodně špatně a míč ztratil. Fanoušci Baníku opět pískají.
84
Střídání v týmu 1. FC Slovácko: ze hřiště odchází Filip Hlúpik, přichází Marián Kovář.
84
Vojtěch Štěpán nyní z pravé strany odcentroval, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
83
Z následného rohu nic nebylo. Domácí se hned vydali dopředu, ale ani tentokrát nic nevymysleli.
82
Na druhé straně se v dobré pozici objevil Michal Trávník, ale skvělým zákrokem se prezentoval Pavlenka, který míč vytlačil na rohový kop. Další velká šance Slovácka.
81
Narh vysunul Šašinku, který mohl postupovat sám na branku, ale nezvládl zpracování a nic z toho nebylo.
80
Stejně jako nyní Vojtěch Štěpán. Ten sice utekl po lajně, ale přihrávku nezvládl.
79
Domácí bojují, ale vůbec nic se jim nedaří. Většina akcí Baníku končí nepřesnou přihrávkou.
78
K centru se nyní dostal hostující Michal Trávník, ale přihrávku nezvládl a hosté o míč přišli.
77
Hostující borci kontrolují konec zápasu. Baníku se vůbec nedaří a směrem dopředu ve druhém poločase ještě nic nevymyslel. Fanoušci na své hráče dokonce i pískají.
75
Slovácko zahrávalo další rohový kop, ale nic z toho nebylo, protože vše skončilo ofsajdem.
74
A další šance! Kerbr našel ve vápně Diviše, ale i jeho hlavičku skvěle zlikvidoval pozorný Pavlenka!
73
Po chybě a rychlé kombinaci byl zcela sám na hranici velkého vápna Martin Kuncl, ale Pavlenka si s jeho technickým pokusem poradil!
72
Slovácko zahrávalo už šest rohových kopů, ale ani z jednoho nic nebylo.
71
Rohový kop pro Slovácko.
70
Je před námi posledních dvacet minutek. Slovácko stále vede o dvě branky a vypadá to, že v Ostravě vybojuje tři body.
69
Střídání v týmu 1. FC Slovácko: ze hřiště odchází Luboš Kalouda, přichází Marek Havlík.
69
Po centru se k hlavičce dostal Kouřil, ale branku Slovácka vůbec neohrozil.
68
Je tu další rohový kop, tentokrát pro Baník.
67
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Jakub Šašinka.
67
Baník se dokázal ubránit. Po centru Valenty se žádný z hostujících hráčů k míči neprodral.
66
Baníku se vůbec nedaří, hlavně tedy směrem dopředu. Po ztrátě míče šlo dopředu Slovácko, které vybojovalo svůj pátý rohový kop.
64
Hosté se prokombinovali až do vápna, ale Filip Hlúpik nakonec zakončit nedokázal a Pavlenka tak zasahovat nemusel.
63
Narh se dostával do střelecké pozice, ale nakonec ho zradilo zpracování a nic z toho nebylo.
62
Na dlouhý míč si nabíhal Diviš, ale dobře před ním zasáhl pozorný Kouřil.
61
Ale ani ze čtvrtého rohu hosté nic nevymysleli a stav zápasu se nemění. Slovácko i nadále vede o dvě branky.
60
Po další akci je tu rohový kop pro Slovácko.
59
Rychlou akci Slovácka zastavil pomezní rozhodčí, protože Jaroslav Diviš byl v ofsajdu.
58
Po dalším centru musel zasahovat Milan Heča, ale zvládl to na jedničku a svým spoluhráčům tak výrazně pomohl.
57
Baníku nelze upřít snahu, ale nutno dodat, že Slovácko dnes skvěle brání.
56
Další akce Baníku skončila útočným faulem. Slovácko s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
55
Po levé straně utekl Milan Kerber, ale přihrávku před branku nezvládl a míč sebral Pavlenka.
54
Slovácko nyní velmi dobře brání. Hosté navíc nic nevymýšlí a míč pouze posílají dopředu.
53
Baníku se ve druhém poločase zatím vůbec, ale vůbec nedaří. Slovácko má duel pod kontrolou a kráčí za vítězstvím.
52
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Marek Šichor, přichází Patrik Mišák.
50
A málem to bylo o tři branky. Diviš našel ve vápně Hlúpika, ale ten nedokázal usměrnit míč do branky.
49
Slovácko právě vstřelilo branku!
A je to 2:0 pro Slovácko. Hosté se natlačili do vápna, nakonec přihrál z pravé strany před branku Valenta, na zadní tyči byl MILAN KERBR, který povedeným zakončením překonal Pavlenku. Nyní už to bude mít Baník opravdu velmi těžké.
47
A domácí začali zostra. Po dlouhém nákopu se ve vápně dostal Narh, ale Heča si s jeho povedeným pokusem dokázal poradit.
46
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Ondřej Sukup.
46
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tak začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
První poločas je za námi. Aktivnější byl domácí Baník, který si na začátku zápasu vytvořil několik šancí, ale žádná brankou neskončila. Ve 34. minutě napřáhl z dálky hostující Jiří Valenta, který to trefil nádherně a Pavlenka byl bez šance. Druhou branku mohl přidat Diviš, ale Pavlenku neprostřelil. I tak tedy Slovácko vede nad ostravským Baníkem 1:0. Je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se tak na co těšit.
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Velká šance Slovácka! Po brejku šel sám na Pavlenku Diviš, ale zakončení vůbec nezvládl a domácí brankář slabý pokus zlikvidoval!
42
Sivrić se snažil dostat míč do vápna hostů, ale nakonec se mu to nepovedlo a nic z toho nebylo.
41
Nakonec se do zakončení dostal Rada, ale s jeho slabým pokusem neměl Pavlenka vůbec žádný problém.
40
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro Slovácko. Uvidíme, zda hosté něco vymyslí.
38
Šichor zkoušel vysunout Narha, ale nahrávka nebyla přesná a míč nakonec sebral pozorný Heča.
37
Baník přidal a je to znát. Domácí jsou nyní aktivnější, ale směrem dopředu se jim po obdržené brance příliš nedaří.
36
Z dálky to vyzkoušel Martin Kouřil, ale rána mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko nad brankou Slovácka.
35
Domácí se hned tlačí dopředu a snaží se okamžitě odpovědět.
34
Hostující borci opět zatlačili domácí celek a nakonec se dočkali úvodní branky. JIŘÍ VALENTA se dostal k odraženému míči a jeho projektil zhruba z pětadvaceti metrů skončil za zády Pavlenky, který byl bezmocný. Hodně povedený pokus.
32
Ale ani tento roh nic nepřinesl, protože Jaroslav Diviš si při zpracování míče pomohl rukou.
31
Dobrá pasáž hostujícího celku, který nyní Baník zatlačil. Nakonec je z toho alespoň roh pro Slovácko.
30
Dobrou střelou se prezentoval Kalouda, ale Pavlenka byl pozorný a míč směřující doprostřed branky vyrazil.
30
Hosté se nyní dostali k několika centrům, ale ani z jednoho nic nebylo. Baník se ubránil a na úvodní branku tak stále čekáme.
29
Narh získal míč a hnal se dopředu, jenže hosté ho zdvojili a nakonec o kulatý nesmysl obrali.
28
Velmi dobře si zatím na levé straně vede Matěj Helešic, který hraje svůj první zápas v nejvyšší soutěži.
27
Další velká šance Baníku! Štěpán přihrál z pravé strany před branku, ale aktivní Narh poslal míč těsně nad břevno!
26
Hosté se vydali dopředu, ale Kalouda byl v souboji příliš důrazný a byl mu odpískán faul.
25
Holzer obešel čtyři protihráče, ve vápně uvolnil Martina Foltyna, který ovšem z hranice penalty branku přestřelil!
24
Akce Baníku skončila nepřesností a od své branky bude rozehrávat Heča, který nikam nepospíchá.
23
Hostující Diviš je za postranní lajnou a duel může pokračovat.
21
Jaroslav Diviš zůstal po souboji ležet na trávníku a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
20
Je za námi úvodních dvacet minutek a stav zápasu je stále 0:0. K vidění ale už bylo několik šancí. O něco málo aktivnější jsou domácí fotbalisté.
19
Po centru Kaloudy hlavičkoval Košút, ale Pavlenka si s jeho pokusem v pohodě poradil.
18
Dopředu se vydalo i Slovácko, které nakonec vybojovalo svůj druhý rohový kop.
18
A další akci Baníku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
17
Domácí to nyní rozehráli velmi dobře, ale skvěle zasáhl Košút, který akci dobrým zákrokem zastavil.
16
Ani z pátého rohu nic nebylo. Slovácko se v pohodě ubránilo a vydalo se dopředu, ale celá akce skončila nepřesnou přihrávkou.
15
Po několika nepřesnostech se domácí vydali dopředu a nakonec vybojovali další roh.
13
Ale ani hostující borci nic nevymysleli a pátý roh tak branku nepřinesl. Baník hraje se Slováckem stále 0:0.
12
Po další akci je tu první rohový kop pro Slovácko.
11
Ale pozor, protože málem udeřilo Slovácko. Trávník vymyslel dobrou přihrávku, na malém vápně se k míči dostal Diviš, ale nezvládl zakončení a nic z toho nebylo.
10
Po rohu Štěpána se na hranici malého vápna dostal do zakončení Frydrych, ale po jeho pokusu skončil míč těsně vedle pravé tyče!
10
Po zásahu hostujícího Kouřila je tu další roh pro Baník.
9
Sivrić to zkoušel z velkého úhlu, ale Heča byl pozorný a míč dokázal vyrazit na další roh!
8
Nedočkáme. Po centru se do zakončení dostal Holzer, ale měl to hodně těžké a z hranice velkého vápna poslal míč vysoko nad branku.
7
Po kombinační akci Baníku je tu druhý rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se úvodní branky?
6
Oba celky se od úvodní minuty tlačí dopředu a diváci se zatím rozhodně nenudí.
5
Po několika autových vhazování se prezentoval přihrávkou pod sebe Štěpán, ale Holzer se ve vápně k míči neprodral.
4
Následná akce Slovácka skončila útočným faulem a u míče jsou tedy hráči Baníku, kteří trpělivě kombinují.
3
Z následného rohu ale domácí nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění. Začalo se ale pořádně zostra.
2
Na druhé straně se po centru dostal k hlavičce Narh, ale Heča byl pozorný a pokus z hranice penalty vyrazil na rohový kop.
1
Po další akci chyboval Pavlenka, ale hosté toho nedokázali využít. Z dálky to poté zkusil Košút, ale jeho projektilu chyběla přesnost.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu, ale z první akce se nic neurodilo.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Duel tedy začne za malý okamžik.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych (C), Kouřil, Helešic – Foltyn – Sivrić, Šichor, Jirásek, Holzer – Narh.
Náhradníci: Šrom – Kaša, Sukup, Mišák, Lučić, Šašinka, Zapata.

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl (C), Košút, Rada, Šimko – Trávník, Valenta – Hlúpik, Kalouda, Diviš – Kerbr.
Náhradníci: Nemrava – Šumulikoski, Galuška, Kovář, Prajza, Mezlík, Havlík.

Rozhodčí: Nenadál – Wilczek, Dobrovolný.
Zajímavý duel mezi ostravským Baníkem a Slováckem začíná už v 17:00 hodin. My budeme samozřejmě u toho a myslím si, že se máme na co těšit. Nenechte si proto zápas ujít.

1. FC Slovácko

Hostující celek má na kontě o jeden bod více, než Baník. Slovácko tedy zatím nasbíralo 29 bodů a nachází se na sedmém místě. Slovácko oproti domácímu celku nemá problémy se střílením branek, dalo jich už 32 a velkou zásluhu na tom má hlavně nestárnoucí Libor Došek, který se do černého trefil už dvanáctkrát a v tabulce střelců ztrácí pouze dvě branky na Milana Škodu.

Na hřišti soupeřů odehrálo Slovácko zatím jedenáct zápasů. Třikrát vyhrálo, čtyřikrát remizovalo a stejný počet zápasů prohrálo, to vše při skóre 9:15.

V posledních týdnech se ale Slovácku daří, neprohrálo už tři zápasy a dnes bude chtít tuto sérii určitě prodloužit. Lehké to ale rozhodně nebude.

FC Baník Ostrava

Domácí celek nerozehrál sezonu vůbec špatně, ale v jarní části se zatím trápí. Baník má na svém kontě 28 bodů a v tabulce se nachází na devátém místě. Na pohárové příčky ztrácí ostrovský celek devět bodů a na sestupové příčky bodů deset. Vypadá to tedy, že Ostrava dohraje závěr sezony v pohodě.

Na domácím hřišti odehrál Baník zatím jedenáct zápasů a vyhrát dokázal čtyřikrát, pětkrát remizoval a dvakrát prohrál, to vše při skóre 11:10.

Také v této sezoně má Baník velké problémy se střílením branek. Vstřelil jich zatím totiž pouze 18, což je společně s Hradcem Králové nejméně ze všech týmů v lize. Velkou ránu pro Baník je ztráta Milana Baroše, který se v posledním duelu zranil a dnes bude svému celku chybět.

Bohemians 1905 – Baník Ostrava 0:2
Baník Ostrava – Plzeň 0:2
Mladá Boleslav – Baník Ostrava 1:0
Baník Ostrava – Liberec 3:3
Brno – Baník Ostrava 0:0
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Synot liga má na programu 24. kolo a my budeme sledovat zajímavý duel, protože ostravský Baník vyzve 1. FC Slovácko. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.