FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slovácko - 22. července 2018   15:00

Bohemians
11' Jindřišek  • 40' Mašek
2:1
(2:0)
Slovácko
77' V. Daníček

Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Bartek – Reiter (73. Záviška), Jindřišek (C), Hašek, Vaníček (78. Švec) – Mašek, Juliš (67. Kabajev).
Valeš – Švec, Záviška, Krch, Nečas, Kabajev, Vodháněl.
P. Ardeleanu – T. Mokrusch, D. Hock
Ďolíček, Praha-Vršovice
4812 diváků
Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – Janošek (46. Havlík), V. Daníček (C) – Navrátil, Machalík (36. Sadílek), Petr – Kuchta (84. Kubala).
Trmal – Jakub Rezek, Hellebrand, Šimko, Sadílek, Kubala, Havlík.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 2:1. Rozhodl Mašek z penalty

Bohemians nakonec ustrážili tři body, které si připisují do tabulky. Domácí kouč musí být spokojený s první půlí, kdy jeho svěřenci byli aktivnější a vstřelili dvě branky, ve druhé části se z hřiště vytratili a bylo to Slovácko, které udávalo tempo zápasu, Po špatných rozehrávkách v domácích řadách mohli slováčtí fotbalisté skórovat, ale v koncovce nebyli úspěšní, dokázali snížit po proměněné penaltě Daníčkem. Konec zápasu patřil herně hostům, ale ti už si žádnou šanci nevypracovali. Kabajev mohl rozhodnout po samostatném sólu, ale proti Daňkovi neuspěl.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 5:7.
90+2'
90+2'
To se jim nepodařilo, hostující hráči spěchají na polovinu soupeře, tam ale špatně zpracoval balon Kubala a sudí poté ukončil zápas.
90+1'
Ten zahráli nakrátko a snaží se utkání dohrát u rohového praporku.
90'
Klokani nikam nepospíchají míč mají ve své moci a budou a zahrávat volný přímý kop.
89'
Klokani se rohovému kopu ubránili, Krejčí se tlačil k hlavičce, ale nedostal se k míči, do brejku šel následně Kabajev, který unikal s míčem po pravé straně a vystřelil k protější tyči, rána byla tečována a domácí hráči budou šetřit čas.
89'
Slovácko bude zahrávat rohový kop, když střel Kubaly byla sražena za brankovou čáru.
87'
Tlak hostů sílí, zakroucená střela Petra zevnitř vápna těsně minula bránu
87'
Standardní situaci zahráli domácí fotbalisté na rohový kop, po kterém vznikl závar před Fryštákem, ale hostující hráči toho nedokázali využít, poté střela ještě Petra šla mimo.
86'
Jan Záviška viděl žlutou kartu.
85'
Obrovská šance! Samostatný únik dvou hráčů Bohemians totálně zazdil Kabajev
85'
Modrobílí i nadále kombinují před brankou Klokanů, kteří šli do brejku, Kabajev dostal ideální přihrávku a šel sám na Daňka, který jeho pokus o hokejový blafák ustál a balon rukou vyrazil.
84'
Poslední střídání Slovácka. Kouč Kordula vyměnil útočníka za útočníka. Za Janu Kuchtu si zahraje Filip Kubala.
80'
Čeká nás poslední desetiminutovka zápasu, dokáže Slovácko smazat dvoubrankové manko z první půle, nebo Bohemka udrží těsně vedení až do samého konce.
78'
Poslední střídání na straně Bohemky. Antonín Vaníček přepustil místo Michalovi Švecovi.
77'
Žlutou kartu dostává Jan Juroška (1.FC Slovácko).
77'
Slovácko právě vstřelilo branku!
VLASTIMIL DANÍČEK se ukázal jako správný kapitán a vzal tíživý okamžik na sebe. Golman Fryšták mu sice stranu vystihl, ale balon přesně zapadl k tyči a domácí brankář o kousíček na něj nedosáhl.
76'
Po faulu Vaníčka ve vápně proměnil Daníček penaltu a snížil na 2:1
76'
V dnešním zápase bude kopat také pokutový kop Slovácko, po faulu na Jurošku ukázal Ardeleanu na značku pokutového kopu.
75'
A další šance Slovácka, po centru hlavičkoval Hofmann těsně nad.
74'
Fryšták vytáhl nebezpečnou střelu Sadílka na rohový kop
74'
Slovácko zahrávalo rohový kop, po kterém střílel k tyči Sadílek, Fryšták s velkou námahou vyrazil balon na roh.
73'
Druhé střídání Bohemky . Rudolfa Reitera za potlesku diváků vyměnil Jan Záviška.
69'
Opět chyba Bohemky v rozehrávce a Slovácko z toho mohlo těžit, ale jen dokresluje co ho dlouhodobě trápí – koncovka. Před malým vápnem zakončoval jeden z hostujících hráčů, ale střela mu velice nesedla.
67'
První střídání Bohemians. Hřiště opustil Lukáš Juliš a nahradil jej Jevgenij Kabajev.
66'
Slovácko si vytvořilo tlak, obléhá branku Bohemky, ale zatím jen kolem vápna, aktivita Klokanů z prvního poločasu se trochu vytratila.
63'
Zpoza vápna vystřelil Sadílek tak necelý metr vedle levé tyče.
62'
Gólman Fryšták nabídl Slovácku snížení, když pokazil rozehrávku, míč nasměřoval přímo na Kuchtu, vzápětí svůj kiks odčinil výborným zákrokem, balon vyrazil, hráči Slovácka,měli i nadále míč na svých kopačkách, ale už vážněji Fryštáka neohrozili.
60'
Velká šance hostů! Kuchta placírkou netrefil prostor domácí brány
60'
Slovácko si vypracovalo šanci, z počátku se jednalo o nenápadnou akci, hostující hráči dostali v pokutovém území až moc prostoru, po přihrávce Sadílka se dostal k míči Kuchta, který ale placírkou přestřelil.
58'
Z rohového kopu se domácí fotbalisté neprosadili, do útoku může jít Slovácko.
57'
Bohemka bude zahrávat po pěkné akce rohový kop, Jindříšek narazil míč z jedné na Maška, tomu se ale nepodařilo míč zpětně přihrát na penaltu.
54'
Dostál vhazoval dvakrát aut až do pokutového území, druhá situace byla zajímavější, když odražený balon nasměřoval Bartek do rukou Daňka.
51'
Slovácko kombinovalo před pokutovým územím Bohemky, ale akce ztroskotala na nepřesné přihrávce Navrátila na Sadílka.
49'
Jakub Petr musel zatáhnout za dres Reitera, který si obhodil Daníčka a postupoval podél pravé lajny.
48'
Od úvodu druhého dějství mají více míč na svých kopačkách hráči Slovácka, ale jsou od branky Fryštáka hodně vzdáleni.
47'
Slovácko ihned po rozehrání zatlačilo svého soka před jeho branku.
46'
Druhé střídání Slovácka. Do druhé půle nastoupil Marek Havlík namísto Dominika Janoška.
46'
Po prvním poločase vede Bohemka nad Slováckem 2:0 po brance Jindříška a proměněné penalty Maška. V prvním dějstvím byli více na míči domácí hráči, kteří podnikali nebezpečné akce, jenž byly z vyhraných osobních soubojů. Slovácko spíše zahrozilo ze standardní situace, ale ani Krejčí, ani Reinberk nedopravili balon do sítě.
45+1'
45+1'
Před pokutovým územím dloubl do míče Daníček a z první vystřelil Sadílek k tyči, Fryšták byl ale na místě.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Na konci první půle je míč na kopačkách hráčů Slovácka, "Bohemáci" jsou v bloku a čekají co fotbalisté z Moravy vymyslí.
40'
Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
40'
Bohemians právě vstřelili branku!
DOMINIK MAŠEK, i když byl faulovaný tak si vzal balon a prostřelil brankáře Daňka a posílá Klokany do dvoubrankového vedení.
40'
Bohemians budou zahrávat pokutový kop! Juliš přihrával pod sebe na Maška, toho jemně zatáhl Janošek a domácí záložník upadl a sudí Ardeleanu ukázal na značku pokutového kopu.
38'
Důrazem v osobních soubojích má Bohemka navrch a tím si i vytváří nyní územní převahu.
36'
Po centru z pravé strany se hnal k hlavičce stopér Krejčí, ale při náběhu v době přihrávky byl v ofsajdu.
36'
První střídání ze strany Slovácka. Davida Machalíka vyměnil Lukáš Sadílek.
33'
Balon poslaný od rohového kopu ze vzduchu stáhl gólman Daněk do náruče.
32'
Po střele domácího hráče musel také na druhé straně zasahovat Daněk a balon vyrazil na roh.
30'
Centr Petra našel ve vápně osamoceného Kuchtu, Fryšták podržel domácí!
30'
Velice nadějná akce na vyrovnání ze strany Slovácka, po centru Petra hlavičkoval Kuchta, byl sám mohl míč více umístit, ale poslal jej jen do prostoru, kde stál Fryšták.
29'
Bohemka zahrávala dva rohové kopy Maškem, oba dva rohy neznamenaly nebezpečí pro Slovácko.
27'
Jindříšek zahrával standardní situaci po faulu Janoška, balon směřoval na zadní tyč, kde svedl souboj Juliš s protihráčem, ale to bylo tak všechno.
25'
Modrobílí mají nyní na balon navrch a zatlačili Bohemku před její pokutové území, ale všechna snaha skončila faulem hostujícího hráče.
23'
Nebezpečná standardní situace v podání Slovácka. Janošek vyslal ze své kopačky velmi nebezpečný centr, který mohl skluzem dopravit z malého vápna jak Krejčí, tak Reinberk, ale oba jmenovaní na míč nedosáhli.
22'
Na branku se z pravé strany hnal Juliš, který místo střely ještě zasekl a poté vystřelil, rána byla zblokována, akce pokračovala dále, centr odvrátil Juroška k Bartkovi, který pálil tvrdě, do jeho projektilu vložil hlavu jeden z hostujících hráčů a balon se ocitl v zámezí.
20'
Petr nacentroval míč do pokutového území, balon však Bohemka nedokázala odvrátit, ke střele se dostal Kuchta, ale balon se k Fryštákovi nedostal.
19'
Daněk nadvakrát zkrotil přízemní pokus Juliše z hranice šestnáctky
19'
Slovácko kombinovalo po pravé straně, Juroška nacentroval před branku, kde před Reinberkem odvracel balon na roh jeden z domácích hráčů.
18'
Lukáš Juliš vystřelil těsně za vápnem, jeho střelu brankář Daněk nadvakrát pokryl.
17'
Hofmann přenesl hru na Petra, který hledal v pokutovém území dvojice Kuchta – Daníček, ale oba dva se na zpracování nedomluvili a balon propadl k domácímu hráči.
16'
Standardní situaci zahrál Janošek, balon se proletěl až k Petrovi, který z voleje zpoza vápna vysoko přestřelil.
15'
Slovácko se ale nevzdává a vybojovalo rohový kop.
14'
Bohemka je i nadále aktivnějším mužstvem a více drží míč na svých kopačkách.
11'
Bohemka zahrávala aut Dostálem, balon propadl v pokutovém území a hráči Slovácka míč odvrátili k JOSEFU JINDŘÍŠKOVI, který z voleje napálil míč přesně k levé tyči. Daněk se proletěl vzduchem marně.
9'
Daníček hlavičkoval po centru Reinberka, v dobré pozici nepřesně
9'
Také Slovácko šlo do útoku a byla z toho zajímavá akce, Petr posunul míč na levou stranu Reinberkovi, který centroval a našel zcela volného ve vápně Daníčka, ale ten neusměrnil balon ke vzdálenější tyči.
7'
Antonín Vaníček byl faulován Juroškou, domácí fandové žádali po sudím Ardeleanu žlutou kartu, hlavní arbitr to zatím řeší jen domluvou.
6'
Maškova střela ze standardní situace minula hostující bránu
6'
Stejný hráč se ujal exekuce přímého kopu, místo centru se rozhodl pro přímou střelu, branku Slovácku však netrefil a slovácký brankář může v poklidu rozehrát.
5'
Bohemka si vytvořila platonický tlak, před vápnem fauloval Krejčí Dominika Maška a zeleno-bílí budou mít slibnou šanci ohrozit branku Slovácka.
4'
David Bartek dostal přihrávku na levou stranu, měl dostatek času poslal přesný centr do šestnáctky, ale místo toho balon nasměřoval do prostoru, kde stál gólman Daněk.
3'
Juroška si chtěl na pravé straně narazit u lajny s Navrátilem, ale přihrávka druhého jmenovaného nebyla na Jurošku přesná.
2'
Kuchta si nabíhal na dlouhou přihrávku od svého spoluhráče, ale dopustil se útočného faulu na Šmída a domácí hráči budou rozehrávat.
1'
Fotbalisté Slovácka ale nákop před velké vápno rázně řešili dlouhým odkopem.
1'
Utkání zahájili domácí fotbalisté a hned šli do útoku.
1'
-1'
Hráči Bohemians budou hrát v prvním poločase směrem ke svému kotli, pravděpodobně budou chtít utkání co nejdříve rozhodnout.
-5'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu, Bohemka bude hrát ve svých klasických pruhovaných zeleno-bílých dresech, Slovácko nastupuje ve venkovních modrých dresech.
-13'
Do začátku utkání zbývá necelá čtvrthodinka, fotbalisté obou celků se šli schovat před sluncem do útrob stadionu, v průběhu zápasu si ho užijí do syta.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Bartek – Reiter, Jindřišek (C), Hašek, Vaníček – Mašek, Juliš.
Náhradníci: Valeš – Švec, Záviška, Krch, Nečas, Kabajev, Vodháněl.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – Janošek, V. Daníček (C) – Navrátil, Machalík, Petr – Kuchta.
Náhradníci: Trmal – Jakub Rezek, Hellebrand, Šimko, Sadílek, Kubala, Havlík.

Rozhodčí: P. Ardeleanu – T. Mokrusch, D. Hock.
-29'
Od první minuty se v sestavě Klokanů objeví nová akvizice ze Sparty Lukáš Juliš, také Slovácko bude mít v sestavě nového muže, Jana Kuchtu, který přichází na Moravu na hostování ze Slavie, příchod další posily Michala Kadlece se zadrhl na ukončení smlouvy krajního beka v pražské Spartě.
-34'
Tak hráči Slovácka vedeni kapitánem Daníčkem jsou už také na zeleném pažitu.
-35'
Na hřišti jsou jen zatím hráči Bohemky, kteří se už pilně rozcvičují, fotbalisté Slovácka jsou ještě v útrobách stadionu.
Ohlasy před zápasem

Martin Hašek, trenér Bohemians Praha 1905

„Očekávám vyrovnaný duel s náročným běhavým fotbalem. Hráči od nás i ze Slovácka jsou šikovní a živí. Nedokážu ovšem odhadnout, kdo bude mít navrch.“

Michal Kordula, trenér 1. FC Slovácko

„Máme za sebou kvalitní přípravu. Pokud dodržíme systém, organizaci hry a nebude nám chybět bojovnost se sebevědomím, tak nemám obavy. Chceme se prezentovat stejnou hrou jako v jarní části minulého ročníku.“
Předpokládané sestavy:

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek – Reiter, F. Hašek, Jindřišek, Vaníček – Mašek, Juliš.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Navrátil, Daníček, Machalík, Janošek, Petr – Kuchta.