FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Teplice - 7. dubna 2019   15:30

Ostrava
14' Kuzmanović  • 22' Kuzmanović (Diop) • 26' Diop (Jirásek)
3:1
(3:1)
Teplice
24' Hora  (Jindráček)

Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (88. Mešaninov), Granečný – Kuzmanović (90+3. Bolf), Diop (90. J. Šašinka).
Budinský – Mešaninov, J. Šašinka, Bolf, Lehnert, Mooc, D. Buchta.
Ardeleanu – Myška, Kožár
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
10 786 diváků
Grigar – Vondrášek (75. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) – Hora, Žitný – Jindráček, Kuchta.
Jakub Diviš – Radosta, Bezdička, Hošek, Trubač, Knapík.

SESTŘIH: Baník - Teplice 3:1. Domácí rozhodli do poločasu, blýskl se Kuzmanovič

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Statistiky utkání

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:1.
Střely mimo: 6:2.
Rohy: 7:2.
Je dobojováno a tři body dnes zcela zaslouženě zůstávají v Ostravě. Domácí šli hned ve 14. minutě do vedení. Akci Granečného zakončil i přes Grigarovz velkou snahu Nemanja Kuzmanović. Stejný hráč přidal o osm minut později i druhý zásah Ostravy, ale tento stav netrval dlouho. Ve 24. minutě totiž krásným volejem snížil Jakub Hora. Jenže Teplice hned záhy prohrávaly opět o dva góly. To se po centr Jiráska radoval ze vstřelené branky Dame Diop.

Baník pokračoval v aktivní hře i ve druhém poločase, ale své útočné akce již v další gól nepřetavil. Teplice toho dnes příliš nepředvedly, za což hovoří i jediná střela na bránu, která skončila brankou již v první půli. Ostrava tak po zásluze vybojovala výhru a stáhla manko na čtvrtý Jablonec na pouhé 3 bodíky.
90'
Diop se pokusil o krkolomné nůžky přes Hoška
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Bolf.
90+2'
Teplické nákopy v závěru zápasu končí na hranici domácího vápna, kde se Ostravané v pohodě brání. Tento zápas by si již neměli nechat utéct.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Jakub Šašinka.
90'
Dame Diop nyní zakončoval akrobaticky přes hlavu, ale jeho nůžky minuly Grigarovu bránu. Hostující gólman však situaci kontroloval.
89'
Diop posléze prodloužil míč hlavou na Kuzmanoviće, avšak toho čistě odzbrojil Čmovš.
88'
Jánoš s Fleišmanem si nyní dávali přednost a málem z toho bylo nebezpečí pro domácí branku. Míč nakonec do autu uklízel až stoper Stronati.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Arťom Mešaninov.
86'
Holzer krásně nasadil jesličky soupeři při průniku na pravé straně, ale poté pokazil přihrávku na Diopa. Celá akce končí odkopem Tomáše Grigara.
85'
Domácí brankář je již na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře. Právě totiž zakládá další akci Slezanů.
84'
Jan Laštůvka si poté šel pro centr z levé strany, ale při dopadu se zřejmě zranil a zůstává nyní na hrací ploše v péči lékařů.
83'
Dnešní utkání sleduje 10 786 diváků.
83'
Kuzmanović se nyní vrátil až ke svému rohovému praporku, kde zamezil hostům v centru. Ti ještě poslali do vápna dlouhý aut, který ale zneškodnil Martin Fillo.
82'
Standardka Kuzmanoviče minula levou tyč o kousek
82'
Kuzmanović se snažil překvapivou střelou zaskočit Grigara, avšak svůj pokus namířil jen do boční sítě.
81'
Další žlutou kartu uviděl Jan Hošek, který přerušil postup Slezanů na levé straně. Domácí budou navíc zahrávat zajímavou standardku.
80'
Pro Teplice se to opět slibně rozvíjelo, ale Jindráček následnou nepřesnou přihrávku vysílal na Kuchtu, který se stejně nacházel v ofsajdovém postavení.
78'
Granečný se při předchozím přechodu hostů do útoku snažil zastavit postup soupeře, leč marně. Od sudího navíc vyfasoval žlutý kartónek.
78'
Nyní se ve vyložené šanci ocitl Jan Kuchta, který si navedl míč na střelu ve vápně, ale na poslední chvíli k němu přispěchal Procházka, jenž zablokoval jeho zakončení.
77'
Baník opět s lehkostí kombinoval na pravé straně, ale zakončit tentokrát nedokázal a musí spěchat zpět do obrany.
76'
Teplice dnes marně hledají skuliny v ostravské obraně. Baník působí ve středu pole i v obranné hře velmi jistě.
75'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Jan Knapík.
74'
Hlavičku Filla pohlídal Grigar
74'
Centr Kuzmanoviće poté doplachtil na zadní tyč, kde domácí opět zakončovali. Ke své smůle však opět jen přímo ke Grigarovi.
73'
Hra Baníku se opravdu viditelně zlepšila oproti posledním týdnům. Další pěkná akce vyústila v centry, které hosté zlikvidovali za cenu rohu.
72'
Kuchta si nyní sice zpracoval dlouhý nákop Grigara, ale poté, co mu míč odskočil, jej v souboji odkopl jen do zámezí.
70'
Domácí jsou dnes opravdu při chuti a dovolí si i takové parádičky. Holzer „Zidanovkou“ přelstil soupeře a z třiceti metrů vypálil. S jeho slabým pokusem ale neměl Grigar žádné starosti.
69'
Holzer posléze připravil palebnou pozici na dvaceti metrech Granečnému. Tomu ovšem rána vůbec nesedla a balón letěl opravdu hodně daleko od hostující brány.
68'
Domácí i nadále zkoušel ohrozit teplického brankáře, ale přihrávka na Diopa do vápna byla o trochu delší než by bylo bývalo zdrávo.
67'
Dlouhý aut na střed si zpracoval Jánoš, který předal míč Fillovi. Bývalý hráč Teplic se poté opřel do střely, ale ta směřovala jen do náruče připraveného Grigara.
66'
Procházka nyní svedl sprinterský souboj s Kuchtou, který do ostravského stopera zatlačil zezadu rukou a je tak opět pískáno proti Teplicím.
65'
Domácí měli nyní opravdu hodně prostoru na pravé straně, čehož využil Jirásek. Bleskurychle si zpracoval přihrávku, připravil si míč na střelu, ale technickým pokusem minul Grigarovo zařízení.
64'
Stronati nyní musel na přední tyči odvracet centr z dalšího rohu Teplic, ale situaci zvládl dobře. Hosté však mohli ještě zahrozit dlouhým autem, avšak v pokutovém území se dopustili útočného faulu.
62'
Žlutou kartu dostává Martin Fillo (FC Baník Ostrava).
61'
Baník je i nadále aktivnějším týmem, ale další šanci si zatím nedokázal vypracovat. Stejně jako hostující fotbalisté.
58'
Hora měl teď těžkou pozici poté, co mu vysokou přihrávku mezi dva beky Ostravy adresovali jeho spoluhráči. Hostující fotbalista poté zákonitě míč ztratil.
57'
Pomezní sudí správně odmával další ofsajd Teplic. Tentokrát se v něm nacházel Jan Kuchta, který se zklamaně vrací zpět na svou polovinu.
56'
Stronati si poté nedělal těžkou hlavu v souboji s Kuchtou a raději uklidil míč bezpečně do zámezí.
55'
Jirásek tentokrát rozehrál roh na zadní tyč. Tam se k hlavičce protlačil Fillo, avšak jeho vysoké vrácení před bránu si stáhl se vzduchu Tomáš Grigar.
54'
Baník dál větrá obranu soupeře. Nyní po pěkné kombinaci na levé straně cpal míč před bránu Granečný, ale Grigar skvělým zásahem posunul míč před sebe, kde jeho spoluhráči nedovolili domácím zakončit.
52'
Jirásek následně svým důrazem vybojoval míč ve velkém čtverci, z jehož levé strany odcentroval na zadní tyč, kde se ovšem Holzerovi nepodařilo v dobré příležitosti zakončit přesně.
51'
Vondrášek posléze ještě dostihl míč na trávníku a stihl odcentrovat. Horovi se však míč při zpracování zapletl a ostravští obránci se jej tak hravě zmocnili.
50'
Následný rohový kop rozehrál velmi dobře Kuzmanović, jenž nacpal svůj centr nebezpečně do malého vápna, kde se však jen těsně nedostal k hlavičce Stronati.
49'
Hora se poté snadno nechal přetlačil Fleišmanem, který potáhl míč na vápno, odkud se mu však nepodařilo prostřelit hostující clonu.
48'
Na druhé straně se vůbec nelíbil zákrok Stronatimu na jeho osobu. Ostravský stoper také řekl svůj názor pořádně od plic Horovi, po jehož faulu budou domácí rozehrávat.
47'
Po následné rozehrávce a centru propadl míč ve vápně Teplic, kde se do něj chtěl opřít Holzer. Místo míče však trefil jen nohu odkopávajícího soupeře.
47'
Jirásek nyní navázal na své povedené centry z první půle. Další pěknou nabídku směřoval na Kuzmanoviće, před kterým hosté zahráli na rohový kop.
46'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Admir Ljevaković, přichází Jan Hošek.
46'
Je za námi první poločas zápasu. A že se jednalo o pořádně výživných 45 minut. Hned ve 14. minutě totiž poslal domácí do vedení po akci Granečného Nemanja Kuzmanović. O osm minut později to navíc bylo již o dva góly. Přihrávku Diopa přetavil ve druhou branku opět Nemanja Kuzmanović. Teplice ovšem za další dvě minuty kontrovaly. Do Jindráčkovy nabídky se krásně položil Jakub Hora, jenž bleskově snížil. Jenže ani tento stav nevydržel dlouho. Jirásek posléze oslovil centrem Dameho Diopa, jenž propálil z první Tomáše Grigara. Baník tak zaslouženě vede po první půli 3:1.
45+2'
45+2'
Tentokrát to byl Kuzmanović, který šikovným centrem našel své kolegy ve vápně. Ti však nabídku střelce první branky nedokázali usměrnit mezi tři tyče.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu, ve které bude ještě Baník rozehrávat standardku z pravé strany.
45'
Kuchta poté nakopl Fleišmana, který si kryl míč u lajny, načež vznikla menší výměna názorů. Sudí Ardeleanu posléze uděluje žlutý kartónek právě Kuchtovi.
45'
Jirásek ale opět předvádí svůj dnešní standard. Dvěma povedenými centry zasypal velký čtverec Teplic, ale hosté se v obou případech ubránili.
44'
A zase rychle na druhou stranu. Daniel Holzer vybojoval pro své barvy rohový kop.
43'
Teplicím se ale příliš nedaří v útočné fázi. Po jejich dalším výpadu si bere na starost odkop od brány Jan Laštůvka.
41'
V předchozím příspěvku přišla pochvala na adresu Milan Jiráska, ale nyní si ji rozhodně nezaslouží. Ve slibně rozvíjejícím se útoku příliš dlouho držel balón a následnou příhrou jej pouze odevzdal na kopačky teplických.
40'
Jiráskovi se dnes zatím centry daří. Další jeho nabídka na přední tyč ale zůstala nevyužita a případný brejk Teplic ostravští hráči přerušili hned v zárodku.
39'
Čmovš byl nyní důrazný v souboji s Diopem. Ostravský útočník se poté ocitl na trávníku a míč v zámezí. Autové vhazování pro domácí,
38'
Granečný s Fleišmanem odvedli opravdu dobrou obrannou práci na své straně. Druhý jmenovaný poté ustrážil míč v cestě do autu před dotírajícím soupeřem.
37'
Hosté měli možnost přímého kopu, který si vzal na starost Jakub Hora. Jeho centr se však stal lahůdkou pro Jana Laštůvku, jenž ukryl míč do svých rukavic.
36'
Další rychlý brejk podnikl Baník, jenže teď se domácím nepovedl přihrávka do strany a balón se dokutálel až za čáru. Tomáš Grigar tak bude znovu kopat od své brány.
35'
Fillo musel nyní velmi rychle zpátky a následně poslal malou domů Laštůvkovi. Tomu se však odkop nepodařil a míč doletěl jen do zámezí.
34'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Soungole, přichází Daniel Trubač.
32'
No a pro Baník mohlo být ještě veseleji. Centr Jiráska od rohového praporku si ve vzduchu našel Jiří Fleišman, který z pozice na přední tyči poslal míč jen na horní síť Grigarovy brány.
31'
S Fillem to však nebude vážné, jelikož se již ostravský hráč zapojil do dalšího ataku Baníku, který bude po centru Kuzmanoviće pokračovat rohovým kopem.
30'
Hyčka si nyní počíhal u lajny na Martina Filla, který je již v péči lékařů. Obránce hostů navíc uviděl první žlutou kartu zápasu.
29'
Jiráskova dobrá práce nyní zamezila Hyčkovi přenést hru na útočnou polovinu. Bude z toho jen autové vhazování Teplic z prostoru u střídaček.
27'
Jedovka Žitného těsně minula levou tyč!
27'
No a mohlo to být opět o jeden gól! Z hranice velkého čtverce pálil jeden z hostů a jeho rána proletěla jen těsně vedle Laštůvkovy brány.
26'
Diop pohotově zužitkoval Jiráskův centr a zvyšuje vedení domácích, 3:1
26'
Baník právě vstřelil branku!
No to jsou věci, v Ostravě se s góly neroztrhl pytel, ale pořádný vak! Ani radost hostů netrvala nikterak dlouho a následoval centr Milana Jiráska z levé strany, na který si před malým vápnem naběhl DAME DIOP, jenž z blízky propálil bezmocného Grigara.
24'
Pohotový Hora to uklidil k tyči, 2:1
24'
Teplice právě vstřelily branku!
Jenže domácí radost netrvala příliš dlouho a hosté ihned přispěchali s kontaktním gólem! Jindráček svým centrem z levé strany našel na středu vápna přesně JAKUBA HORU, který krásnou ranou z voleje uklidil míč přesně k tyči.
22'
Kuzmanovič se objevil za hostující obranou a v klidu překonal Grigara, 2:0
22'
Netrvalo dlouho a ostravský stadion je opět na nohou! Ve středu pole velmi dobrou práci odvedl Dame Diop, jenž prostrčil míč mezi obránce na NEMANJU KUZMANOVIĆE, který si tváří v tvář Grigarovi poradil velmi dobře a šikovným dloubáčkem rozvlnil síť podruhé.
21'
Zajímavý nadýchaný bochánek za obranu vymyslel Ljevaković. Na něj si dobře naběhl Jakub Hora, avšak i v tomto případě mává asistent rozhodčího ofsajd.
20'
Granečný posléze adresoval do vápna další centr, avšak jeho kroucená nabídka přistála pouze v rukavicích Tomáše Grigara.
18'
Tu nakonec rozehráli po zemi do pokutového území, z jehož pravé strany centroval Jakub Hora. Nabídka se mu však vůbec nepovedla a balón dopadl daleko za Laštůvkovo zařízení.
17'
Následně se však domácí provinili proti pravidlům a Teplice mají možnost standardní situace z pravé strany.
16'
Baník se i poté hnal do útoku, ale další přízemní centr z levé strany nebyl přesný a vše končí autovým vhazováním Teplic.
14'
Kuzmanovič z otočky propálil Grigara a otevírá skóre, 1:0
14'
Neuběhla ani čtvrthodina hry a Ostrava se z první vážnější akce ujímá vedení! Výbornou práci odvedl nejprve Jánoš, jenž vypíchnutím míče založil brejk, který skvěle potáhl Granečný. Po naznačení v pokutovém území adresoval pod sebe přihrávku téměř z lajny a po několika odrazech se do balónu opřel NEMANJA KUZMANOVIĆ, na jehož pokus si sice Grigar sáhl, ale míč se přeci jen došoural za brankovou čáru.
12'
Ten Teplice rozehrály nakrátko, načež přeci jen přilétl do vápna Baníku centr, který si však po teči na přední tyči pohlídal Martin Fillo a bude se jen kopat od brány Laštůvky.
11'
Nebezpečný centr Hyčky z levé strany směřoval dobře na zadní tyč, kam vyběhl Jan Laštůvka a míč konečky prstů tečoval na rohový kop.
10'
Milan Jirásek nepustil přihrávku podél pravé postranní lajny na polovinu Baníku a míč bude uveden do hry autovým vhazováním hostů.
9'
Jan Kuchta se následně dobře naběhl na přihrávku za obranu, ale pomezní sudí má opět praporek nahoře, čímž svému kolegovi signalizuje ofsajd hostujícího forvarda.
8'
Ljevaković se nyní sice protáhl mezi dvojicí Ostravanů, ale poté mu stopku vystavil důrazným, leč čistým, skluzem Nemanja Kuzmanović.
7'
Martin Fillo posléze sprintoval za pasem za obranu a poté také dokázal slabě přihrát. Míč tak mají opět v moci tepličtí hráči.
6'
Ani teplickým se ovšem u velkého vápna kombinace nezdařila. Ostrava se v pohodě ubránila i díky klopýtnutí hostujícího hráče a balón pak v bez problémů sebral Jan Laštůvka.
5'
Ostravští příznivci nyní reklamovali u sudího malou domů poté, co Grigar sebral míč po zásahu jednoho ze svých spoluhráčů. Hra však správně pokračuje bez přerušení.
4'
Na ofsajdy máme srovnáno. Tentokrát v něm byl lapen domácí Damo Diop a logicky tak budou pokračovat s míčem hráči Teplic.
3'
Jindráček poté v další akci fauloval Jánoše, který se jen těžce zvedal z trávníku. Hra už však opět pokračovala a Diop se svým důrazem dostal k přihrávce z pravé strany vápna. Tu však nasměroval jen na kopačky soupeřů.
2'
Poprvé se osmělili také hosté. Nabíhající Jindráček se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení, a tak si rozehrávku bere na starost Jan Laštůvka.
1'
Baník se hned od úvodních okamžiků nastěhoval dlouhým nákopem na polovinu soupeře. Po autu Filla prodlužoval míč za sebe Diop, avšak v pokutovém území se útočného faulu dopustil Kuzmanović.
1'
Ještě před úvodním hvizdem přichází poděkování všem, kteří se podíleli na záchranné akci při kolapsu jednoho z fanoušků Ostravy, který se stal před několika týdny po jednom z domácích zápasů. Všichni ocenění sklízejí bouřlivé ovace publika.
Trojice sudích právě přivádí aktéry dnešního duelu na hrací plochu a za pár okamžiků utkání vypukne.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanović, Diop.
Náhradníci: Budinský – Mešaninov, J. Šašinka, Bolf, Lehnert, Mooc, D. Buchta.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković, Soungole – Hora, Žitný – Jindráček, Kuchta.
Náhradníci: Jakub Diviš – Radosta, Bezdička, Hošek, Trubač, Knapík.

Rozhodčí: Ardeleanu – Myška, Kožár.
Poslední tři vzájemná utkání

26.10.2018 Teplice -Baník 0:1
24.2.2018 Teplice – Baník 0:0
19.8.2017 Baník – Teplice 3:3
FK Teplice

Teplice na jaře vyhrávají zatím výhradně před vlastními fanoušky. Ke třem domácím vítězstvím přidaly remízu v Karviné a díky těmto výsledkům se bodově dotáhly na skupinu o titul, na kterou momentálně z 9. příčky, jež okupují se 35 body, ztrácejí pouhé dva body.

Také tepličtí fotbalisté sehráli v týdnu čtvrtfinálový duel MOL Cupu, ale na rozdíl od Ostravy své utkání nakonec nezvládli. V závěru normální hrací doby díky vyrovnávacímu gólu poslali duel do prodloužení, kde šli navíc do možná trochu překvapivého vedení. Sparta ale v poslední minutě druhého prodloužení srovnala a v následných pokutových kopech si již postup nenechala vzít.
FC Baník Ostrava

Ostravský celek neprožívá v posledních týdnech zrovna povedené ligové časy. Na jaře vyhrál pouze jeden soutěžní zápas a dal tak šanci svým soupeřům, kteří mu již zle dýchají na záda v boji o elitní šestku. Aktuálně Baníku patří 5. místo se ziskem 39 bodů.

Baník si alespoň v týdnu částečně napravil chuť ve čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém otočil souboj s Libercem a vybojoval postup díky výhře 3:2 v prodloužení. Páteční los semifinále poté Slezanům přisoudil jako soupeře pražskou Bohemku. Ostrava by se tak od pohárového úspěchu mohla odrazit i do dalších ligových bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.