FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Opava - 3. srpna 2018   18:30

Slavia
20' Hušbauer  • 51' Hušbauer  • 90+3' Olayinka
3:1
(1:0)
Opava
80' Kuzmanović

O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer (C), Sýkora (68. Baluta), Zmrhal (83. Olayinka) – Tecl (70. Milan Škoda).
Kovář – Frydrych, Kúdela, Baluta, Zelený, Olayinka, Milan Škoda.
Houdek – Moláček, Caletka
Eden Aréna, Praha-Vršovice
13 127 diváků
Fendrich – Simerský, Radić, Hrabina – Jursa (83. Juřena), Janetzký (61. Jurečka), Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč, Smola (46. Helebrand).
Lasák – Helebrand, Zavadil, Juřena, Jurečka, Řezníček.

Červené karty: 0 – 0
Slavia i po třetím kole zůstává bodově stoprocentní, když poráží Opavu 3:1, utkání to ale bylo nakonec výrazně dramatičtější, než to dlouho vypadalo.

Sešívaní sedmdesát minut na hřišti naprosto dominovali, vypracovali si celou řadu gólových příležitostí a dvě se do té doby také ujaly. Obě měl na svědomí Josef Hušbauer, když se nejdříve parádně trefil do horního rohu opavské branky a krátce po změně stran proměnil pokutový kop za stažení Stanislava Tecla před opavskou brankou.

Slávisté pak mohli přidat i další branky, ovšem v sedmdesáté minutě se herní obraz zápasu zcela zlomil, Nemanja Kuzmanović neproměnil stoprocentní šanci, brankář Kolář pak dokázal vychytat i Jurečku, ovšem v 80. minutě už nestačil na povedenou střelu Kuzmanoviće z hranice pokutového území. V závěrečné desetiminutovce Opava dokonce dokázala Slavii několikrát nebezpečně zatlačit do jejího pokutového území, k senzačnímu vyrovnání už ale své snažení nedotáhla a vítězství Slavie v závěru nastaveného času potvrdil debutant Peter Olayinka.
90'
Tyč, blok a gól. Olayinka při debutu završil na 3:1
90+3'
90+3'
Slavia právě vstřelila branku!
Slávistům nejdříve potřetí v zápase zabránila ve skórování branková konstrukce, když Hušbauer střílel do tyče, míč se ale odrazil zpět ke slávistickému kapitánovi, jehož dvakrát tečovaná střela doputovala k PETERU OLAYINKOVI a ten při svém debutu dokázal přidat razítko na slávistické vítězství!
90+2'
Po rychlém útočném výpadu Slavie Coufal našel v pokutovém území hlavu Baluty, rumunský fotbalista ale nedokázal navázat na svoji branku proti Karviné a mířil mimo branku Viléma Fendricha.
90+1'
Volný kop i z útočné poloviny rozehrál brankář Fendrich a zadělal na další nebezpečnou skrumáž před brankou Slavie! Hosté ale vystřelit nedokázali a následně se neujal ani Jursův centr.
90+1'
Opava ve své snaze o vyrovnání bude mít ještě tři nastavené minuty naděje.
90'
Po Deliho faulu ve středu pole se hosté mohou opět nastěhovat k pokutovému území Slavie.
89'
Rychlý brejk Slavie Marko Radić zastavil jen za cenu žluté karty.
89'
Dnešní ligový souboj v Edenu sleduje 13 127 diváků.
89'
Před slávistickou branku tentokrát letěl centr z kopačky Zapalače, mířil ale mimo dosah hráčů ve žluto-modrém.
88'
Slávisté se po velmi nervózních minutách dokázali usadit s míčem ve středu hřiště a mohou šetřit cenné desítky sekund díky Kuzmanovićově faulu na Škodu.
86'
Slávistům pořádně zatuhlo, Opava měla dvě tutovky
86'
A další obrovská příležitost Opavy! Po vyhraném hlavičkovém souboji Puškáče se v pokutovém území ocitl osamocený Helebrand, svoji střelu ale nedokázal sklopit, aby se vešla pod břevno!
86'
Na Slavii mohlo být vyrovnáno! K obrovské senzaci hostům chybělo jen málo, když se nedokázali prosadit ve skrumáži před Kolářem! Slávistický brankář už ležel na zemi, když se míč odrazil k Jursovi, ten ale zády k brance vystřelit nemohla nakonec se nepodařilo vystřelit ani jeho spoluhráčům.
85'
Zajímavá choreografie hostujících fanoušků, ti se hromadně vysvlékli do půli těla a žlutými dresy mávají nad hlavami.
84'
Právě Olayinka si hned naběhl před Fendricha na dlouhé autové vhazování Coufala, ovšem výborně chytající opavský brankář míč udržel a ještě vybojoval Nigerijcův nedovolený zákrok.
83'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Václav Juřena.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Peter Olayinka.

Ligový debut pro nejdražšího fotbalistu ligové historie, nigerijskou posilu Slavie z belgického Gentu.
82'
Slavia se hned pokoušela o rychlou odpověď, Ngadeu se objevil dokonce na hrotu, v pokutovém území ale svoji přihrávkou nenašel nikoho v červeno-bílém.
80'
Kuzmanovič krásnou střelou k bližší tyči snížil na 1:2
80'
Opava právě vstřelila branku!
Slavia inkasuje první branku v této sezóně! Hosté se prosadili po skrumáži na hranici pokutového území, kdy se odraženého míče zmocnil NEMANJA KUZMANOVIĆ, udělal kličku Zmrhalovi a krásnou střelou okolo Ngadea překonal brankáře Koláře!
80'
Dalšího faulu se dopustil Souček v souboji se Schaffartzikem, Slezané budou tentokrát rozehrávat z nějakých pětatřiceti metrů od branky.
79'
Po Bořilově nedovoleném zákroku se hosté mohou znovu usadit na polovině vršovického celku.
77'
Hosté neproměnili další výraznou příležitost! Schaffartzik vybojoval míč ve středu hřiště a po velmi rychlém přechodu k pokutovému území Puškáč připravil výbornou pozici pro Jurečku, jeho střelu vytáhl brankář Kolář!
75'
Fendrich skvěle vyběhl proti nájezdu Stocha
75'
Znovu si skvěle počínal Vilém Fendrich, ten dokázal včas vyběhnout na slávistické přesunutí hry na pravé křídlo ke zcela volnému Stochovi, jenž by mohl běžet zcela osamocen na opavskou branku, Fendrich mu ale nadvakrát dokázal míč ukopnout.
74'
Na další rohový kop Slavie si naskočil Tomáš Souček a svoji prudkou hlavičkou nešťastně trefil jen záda spoluhráče Ngadea, od nějž se míč odrazil těsně nad opavskou branku.
72'
Fendrich perfektním zákrokem vychytal Škodu v tutovce
72'
Po následném rohovém kopu byli slávisté blízko třetí vstřelené brance! Po přetaženém centru Stocha Souček hlavičkoval před branku, kde Škoda míč jemně tečoval v bezprostřední blízkosti Fendricha, ten však vytasil skvělý zákrok!
71'
Coufalova střela po Helebrandově teči nadělala Fendrichovi velké problémy
71'
Další šanci měla Slavie! Baluta pronikl po levém křídle, jeho centr Helebrand prodloužil jen k Coufalovi, jenž okamžitě střílel a brankář Fendrich si dokázal poradit i s tečí Helebranda.
70'
Kuzmanovič ve stoprocentní šanci střílel nad bránu
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Milan Škoda.
70'
Hosté zahazují naprostou tutovku! Jurečkovu přízemní přihrávku do pokutového území Puškáč umně pustil ke Kuzmanovićovi a naprosto osamocený opavský kapitán z deseti metrů přestřeluje branku Ondřeje Koláře! Ten by býval neměl nejmenší šanci zasáhnout.
70'
Zapalač potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím padl k zemi a marně si směrem k rozhodčímu Houdkovi říkal o Stochův faul.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Alexandru Baluta.
67'
Po rychlém přechodu sešívaných do útoku si střeleckou pozici v pokutovém území našel Jaromír Zmrhal, neprostřelil ale bránící opavské fotbalisty.
67'
Přeci jen se hosté dočkali výrazné příležitosti! Tentokrát zpoza pokutového území střílel Helebrand a jeho nepříjemnou skákavou střelu brankář Kolář dokázal zkrotit před dobíhajícím Václavem Jurečkou!
66'
Jan Schaffartzik se přidává do zástupu opavských fotbalistů, kteří z dálky výrazně netrefili slávistickou branku, střelou vysoko do hlediště pouze udělal radost domácím příznivcům.
64'
Jurečka v první šanci Opavy, ale Koláře přestřelil
64'
Velmi pohlednou individuální akci předvedl nový muž na trávníku, Václav Jurečka. Ten se na malém prostoru u postranní čáry dokázal zbavit Ngadea a okamžitě spěchal vstříc domácí brance, z úhlu ale přestřeluje prostor ohraničený třemi tyčemi.
63'
Zapalačův centr defenziva Slavie odvrací do pole a následný rychlý protiútok domácích zastavil včasným vyběhnutím brankář Fendrich, Stochovi je navíc máván a pískán ofsajd.
62'
Hosté na pravém křídle vybojovali rohový kop, to by mohlo vést k ohrožení brankáře Koláře.
61'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Václav Jurečka.
61'
Na Stochův přetažený centr si naskočil Jaromír Zmrhal, tísněn Puškáčem však hlavičkoval až k rohovému praporku.
60'
Po souhře s Helebrandem se do pokutového území neprotlačil Zapalač a pod tlakem této opavské dvojice pak k potlesku domácích příznivců Jaromír Zmrhal vybojoval odkop od branky.
58'
Ngadeu si ve středu hřiště navedl míč do dvojnásobné početní převahy, přesto v kleče dokázal vybojovat autové vhazování pro Slavii.
57'
Hosté se na chvíli usadili na slávistické polovině, Kuzmanovićův centr ale postrádal veškerou kvalitu a doletěl až za branku hájenou Ondřejem Kolářem.
55'
Po Ngadeově laciné ztrátě míče v hloubi vlastní poloviny z dálky střílel Kuzmanović, jeho skákavou střelu ale nadvakrát zachytává brankář Kolář.
54'
Sýkora se u pravé postranní čáry elegantně zbavil dvou protihráčů a namířil si to rovnou do pokutového území, přízemním pasem před branku ale nepřesně hledal některého z nabíhajících spoluhráčů.
53'
Janetzkého dalekonosný pokus srazil Ngadeu daleko vedle slávistické branky, kde Ondřej Kolář ještě dostihl míč na hrací ploše a zamezil rohovému kopu. Nemanja Kuzmanović se pak okamžitě vyřítil k hlavnímu rozhodčímu Houdkovi a snažil se jej přemluvit k penaltě pro Opavu za údajnou ruku Ngadea, avšak neúspěšně.
51'
Míče se zmocnil JOSEF HUŠBAUER a domácí kapitán jistě proměněnou penaltou skóruje dnes už podruhé!
50'
Penalta po Fendrichově chybě, Hušbauer zvýšil na 2:0!
50'
Střelu Stocha z dálky brankář Kolář neudržel a Tecl byl při snaze o dorážku kontaktován, po následném pádu slávistického útočníka se rozhodčí Houdek spojil s asistentem na čáře a po chvíli píská pokutový kop!
50'
Penalta pro Slavii!
49'
Dlouhé přenesení hry Bořila k pravé postranní čáře Coufal dostihl v hracím prostoru a následně vybojoval autové vhazování pro červeno-bílé barvy.
48'
Jakub Janetzký se marně pokusil napadat slávistickou rozehrávku, Ondřej Kolář s Michaelem Ngadeem několikanásobnou výměnou míče opavského hráče vyšachovali a odehráli míč do pole.
46'
Ještě během první minuty hosté do dějin zápasu zapsali svůj čtvrtý střelecký pokus, Schaffartzik ale z dálky mířil výrazně mimo domácí branku.
46'
Do druhého poločasu míč úvodní rozehrávkou uvedl David Puškáč.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Smola, přichází Matěj Helebrand.
46'
Ondřej Kolář už přivádí na trávník partu domácích fotbalistů, druhý poločas bude moci být brzy zahájen. A zahájen bude bez Tomáše Smoly, který přepustil místo zmíněnému Helebrandovi.
Hosté budou do druhého poločasu střídat, u postranní čáry už je připraven Matěj Helebrand. Slávisté jsou ještě v útrobách stadiónu.
Od první minuty má Slavia na trávníku proti nováčkovi soutěže výraznou převahu, kterou proměnila v první branku zápasu. Tu zaznamenal domácí kapitán Josef Hušbauer, když odražený míč po autovém vhazování nasměroval do vzdálenějšího horního rohu opavské branky.

Slávisté měli řadu příležitostí na navýšení svého vedení, ovšem nedařila se jim koncovka a také dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci.

Opava se zejména v úvodní dvacetiminutovce prezentovala několika kombinacemi na útočné poloviny, po první brance utkání ale Slavia veškerou taktovku převzala do svých rukou.
45+1'
45+1'
I během té nastavené minuty se domácí pokusili zaútočit, Stochův centr ala nalezl hlavy hostujících fotbalistů a rozhodčí Houdek posléze píská konec prvního poločasu.
45+1'
Rozhodčí Houdek k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Deli mohl úřadovat, z voleje pálil nad bránu
44'
Po dohrávce dalšího rohového kopu Slavie Tecl si odražený míč uprostřed pokutového území našel trestuhodně osamocený Simon Deli, při zakončení z voleje ale obránce z Pobřeží Slonoviny podklouzl a tak jeho střela postrádala veškerou kvalitu.
43'
Smola je velmi důrazný útočník, ovšem proti mohutným slávistickým stoperům se prosazuje jen ztěžka a poznal to i v dalším neúspěšném souboji se Simonem Delim.
41'
Jursa se nákopem na pravé křídlo pokusil najít Kuzmanoviće, ten ale měl míč na dlouhou nohu a pokud by jej nezasáhl, tak by balón velmi pravděpodobně odskočil až do zámezí, tak opavský kapitán volil hru z voleje, ve velmi těžké pozici ale míč přeci jen nasměroval za slávistickou branku.
39'
Simerský se lobovanou přihrávkou pokusil vysunout Smolu za záda domácích obránců, brankář Kolář ale dobře přečetl hru a doběhl k míči dříve než opavský útočník.
38'
Další střelecké zakončení si mohl do statistik připsat Zmrhal, jenž si u rohu "šestnáctky" zpracoval padesátimetrový pas a okamžitě střílel do brankáře Fendricha, domácí křídelník ale byl přistižen v ofsajdu.
37'
Červenobílí produkují jeden útok za druhým, tentokrát hru k pokutovému území přenesl Sýkora a připravil střeleckou pozici pro Tecla, ten trefuje Hrabinu.
36'
Slávisté už znovu hrozili před soupeřovým pokutovým územím, Stoch si ale neporozuměl se Sýkorou a nasměroval mu přihrávku do protipohybu.
35'
Další rychlou akci Slavie po levé straně hřiště rozjeli Zmrhal se Sýkorou, prudký centr druhého jmenovaného do předbrankového prostoru před nabíhajícím Teclem likviduje brankář Fendrich.
34'
Zmrhalův nepřesný nákop do pokutového území doletěl k brankáři Fendrichovi, ten může rozehrávat.
32'
A opět Hušbauer. Tečovaná rána skončila až na břevně
32'
V době, kdy domácí fanoušci spustili ve svém sektoru pyroshow, mohli slávisté udeřit podruhé! Kapitán Hušbauer si našel střelecký prostor dvacet metrů od branky, do jeho pokusu ještě stačil vložit nohu Sýkora a míč jemně tečoval, Fendrich jej ale dokázal vyrazit na brankovou konstrukci! Ta opavského brankáře od inkasování zachránila už podruhé.
31'
Do postupného útoku Slavie se u pokutového území soupeře zapojil i Simon Deli, po jeho snaze se ale neujal centr Bořila. Levý obránce Slavie se o několik sekund později dostal k dalšímu centru, také v tomto případě ale hostující defenziva nebezpečí odvrací.
30'
Po dalším rohovém kopu Slavie se z velké dálky do míče opřel Zmrhal, znovu ale jeho střela ztroskotala na hradbě těl před Fendrichem, následně je pískán nedovolený zákrok na Smolu a hosté mohou přesunout hru do středu hřiště.
28'
Slávisté předvedli rychlou útočnou akci po pravé straně, Coufalův centr se odrazil na hranici pokutového území ke Zmrhalovi, ten prudkou střelou neprostřelil bránící Slezany.
27'
Jakub Janetzký na útočné polovině nevěděl co s míčem, tak z velké dálky vystřelil, mířil ale blíže opavskému kotli v rohu stadiónu než k domácí brance.
26'
Po Stochově centru se červeno-bílí do zakončení ještě neprosadili, o pár sekund později se ale do vzduchu zavěsil Tomáš Souček, v záklonu branku netrefil.
26'
Jan Bořil na levém křídle vybojoval přesně to, co chtěl, tedy rohový kop pro Slavii.
25'
Nepřesná souhra Simerského se Smolou, druhý jmenovaný měl k míči daleko a domácí mohou rozehrát další útočnou akci od brankáře Koláře.
23'
Po dalším autu Slavie v hloubi útočné poloviny se Tecl v pokutovém území nedokázal probít kolem Hrabiny, následně jej opavský obránce možná přidržel, to už ale míč byl zcela mimo Teclův dosah.
21'
Sešívané od dalšího gólu dělily centimetry, Sýkora nastřelil tyč
21'
Záhy to mohlo být o dvě branky! Stanislav Tecl vyhrál hlavičkový souboj pro Jana Sýkoru, ten se uvolnil na hranici pokutového území a byť překonal Fendricha, tak míč se odrazil od tyče a hosté jej odkopávají!
20'
Hušbauerův majstrštyk! Úžasným volejem poslal sešívané do vedení
20'
Sýkorova snaha dostihnout míč na křídle se bohatě vyplatila, neboť po následném dlouhém autovém vhazování hosté odhlavičkovali míč jen k JOSEFU HUŠBAUEROVI, jenž se parádně trefil do protějšího horního rohu opavské branky!
20'
Sýkora na levém křídle dostihl dlouhý Bořilův pas a zkrotil jej na hrací ploše, následně v souboji se Simerským vybojoval autové vhazování.
18'
Kuzmanovićova lobovaná přihrávka přeletěla Tomáše Smolu a Simon Deli tak mohl s přehledem prodloužit míč k brankáři Kolářovi.
17'
Zapalačův centr od levé postranní čáry doletěl až za slávistickou branku, Opava se také v Edenu snaží o podobně nápaditý fotbal, jakým se prezentovala před dvěma týdny na konkurenční Letné.
15'
Čerstvý otec syna Dominika ze včerejšího dne, Dominik Simerský, si na slávistické polovině řekl o přihrávku,tak ji dostal, následně ale centroval jen do připraveného brankáře Koláře.
14'
Opavský útočník Smola si splnil i své obranné úkoly, když přes sebe nepustil Bořila. Ten po kontaktu se Smolou padl k zemi, rozhodčí Houdek však nechává pokračovat ve hře.
13'
Další stoprocentní šance, Zmrhala vychytal výborný Fendrich
13'
Na centr z pravé strany si ke vzdálenější tyči naběhl Jaromír Zmrhal a jeho hlavičku zblízka reflexivním zákrokem vyráží brankář Fendrich!
12'
Po skrumáži před domácí brankou byl Janetzkému pískán faul na Deliho, rozehrávat může Ondřej Kolář.
11'
Kuzmanović se na boční hranici pokutového území nedokázal s míčem protancovat mezi trojicí protihráčů, Opava bude vhazovat.
10'
Ve hře už se může pokračovat, Opavě se nezdařil pokus o nákop na pravé křídlo, Slavia ale bude muset rozehrávat autovým vhazováním v těsné blízkosti rohového praporku.
9'
Znovu se ošetřuje, tentokrát se u postranní čáry nepříjemně hlavami srazili Nemanja Kuzmanović a Jan Bořil, oba aktéři tohoto souboje vzájemnou srážku odnesli nějakým šrámem a žádají si lékařskou pomoc.
7'
Po souboji s Puškáčem zůstal na trávníku ležet Michael Ngadeu a domácí obránce musí být ošetřen. Opavský útočník do soupeře naběhl loktem.
7'
Hostující kapitán Nemanja Kuzmanović převzal míč u postranní čáry, okamžitě potáhl balón do středu hřiště a z dálky střílel, míč však nabral opačnou faleš, než by srbský fotbalista potřeboval a zakroutil se směrem od slávistické branky.
5'
Brzká žlutá karta pro kamerunského stopera Slavie Ngadea, ten ostře vletěl pod nohy Smoly a rozhodčí Houdek z kapsy tasí žluté napomenutí.
4'
Skvělý centr Coufala, Tecl hlavičkoval nad bránu
4'
Další dobrá příležitost Slavie! Coufal si u pravé postranní čáry našel dostatek prostoru k přesnému centru, posadil míč na hlavu Stanislava Tecla, jenž z pěti metrů přestřeluje branku!
3'
Poprvé zahrozili také hosté, Zapalačův centr Smola hlavou prodloužil jen k brankáři Kolářovi.
1'
Sešívaní hned na začátku v tutovce, Sýkora Fendricha neprostřelil
1'
Po půlminutě hry měli domácí první gólovou šanci! Jan Sýkora si naběhl na dlouhý pas za opavskou obranu, Fendrich proti němu ale včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a zakončení zblízka vyrazil!
1'
Fotbalisté si po losu mění strany, což nelibě nese domácí kotel. Pod ním v prvním poločase bude stát hostující brankář Vilém Fendrich, úvodního výkopu se ujmou sešívaní.
Jiří Houdek společně se svými pomocníky na čarách Jiřím Moláčkem a Petrem Caletkou přivádí hlavní aktéry zápasu na výborně připravený pažit vršovického stadiónu.
Utkání bude rozhodovat třicetiletý Jiří Houdek, který i přes svůj mladý věk píská nejvyšší soutěž už od roku 2014.

Na Slavii se dosud představil dvakrát a v obou případech se hrálo nerozhodně 2:2, proti Teplicím v dubnu 2016 a proti Zlínu v srpnu téhož roku.
Fotbalisté už se rozcvičují na hrací ploše, tribuny se zatím zaplňují jen pozvolna.

V hostujícím sektoru je zatím necelá stovka fanoušků, o všední den nebude podpora opavských příznivců tak mohutná v porovnání s utkáním na Spartě před dvěma týdny, kdy jich přicestovalo značně přes tisíc.
Na hrotu základní jedenáctky Slavie dnes dostává příležitost Stanislav Tecl, jen na lavičce náhradníků zůstávají Olayinka s Balutou.

Hosté přijeli bez konžské opory Kayamby, naopak poprvé po postupu do první ligy dostává příležitost od úvodní minuty Tomáš Smola a v brance si prvoligový debut odbude Vilém Fendrich. Opava zároveň přivezla jen šest náhradníků, jedno místo zůstává volné.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer (C), Sýkora, Zmrhal – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Kúdela, Baluta, Zelený, Olayinka, Milan Škoda.

SFC Opava: Fendrich – Simerský, Radić, Hrabina – Jursa, Janetzký, Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč, Smola.
Náhradníci: Lasák – Helebrand, Zavadil, Juřena, Jurečka, Řezníček.

Rozhodčí: Houdek – Moláček, Caletka.
SFC Opava

Fotbalisté Opavy se letos vrátili do nejvyšší soutěže po dlouhých třinácti letech. Během nich okusili i krajský přebor, poté pendlovali mezi MSFL a druhou ligou, až v posledních dvou sezónách se usadili na špičce druhé ligy a v uplynulé sezóně ji celou ovládli.

Po návratu mezi elitu si se slezským klubem zle pohrál los soutěže, který je v prvních třech kolech poslal dvakrát do Prahy proti dvěma nejbohatším klubům soutěže. Na Letné svěřenci Romana Skuhravého sehráli velmi dobrý zápas a poraženi odešli až po dvou inkasovaných brankách v závěrečné dvacetiminutovce.

Opava má za sebou už i první "domácí" zápas. Domácí skutečně pouze v uvozovkách, neboť opavský stadión prochází rekonstrukcí a klub musí hrát své zápasy v Brně. Ten první proti Zlínu velmi ovlivnilo brzké vyloučení nešťastníka úvodu sezóny Jaroslava Svozila, ten si kromě červené proti Zlínu připsal i vlastní branku na Spartě, která tam rozhodla utkání. Zlínu Opava nakonec podlehla 1:2, první branku týmu po návratu do nejvyšší soutěže vstřelil David Puškáč.

Jaroslav Svozil do dnešního utkání nemůže zasáhnout kvůli trestu za zmíněné vyloučení, zraněný je Žídek a jinak by Opava měla dorazit kompletní. Tedy i včetně početné skupiny svých fanoušků, kteří pomohou jistě výborné kulise tohoto střetnutí.
SK Slavia Praha

Slávisté do letošní sezóny vstoupili skutečně skvělým způsobem, když na úvod nového ligového ročníku zvítězili v Olomouci 3:0 a Karviné poté v domácí premiéře vstřelili ještě o branku více a navázali tak na zdařilou generálku na sezónu, v níž si poradili s ruským Rostovem 2:1.

Zatímco v základní sestavě se dá vcelku jasně odhadnout defenzivní formace, tak v té útočné má trenér Trpišovský na výběr řadu variant. V úvodních zápasech se na hrotu prostřídali Stanislav Tecl s Milanem Škodou, tak za nimi by se rády od první minuty ukázaly na trávníku nové zahraniční posily Slavie, Nigerijec Peter Olayinka a Rumun Alexandre Băluță. Ten už v utkání proti Karviné vyběhl alespoň ze střídačky náhradníků a podařilo se mu skórovat.

Dlouhodobě mimo hru jsou Mešanovic, van Buren a Jugas, velmi nejisý je i start Hromady, Pokorného a Coufala, který kvůli zranění nedohrál minulé utkání s Karvinou.

Pro Slavii je dnešní utkání generálkou na vstup do kvalifikace o Ligu mistrů, v jejímž třetím předkole už v úterý zde v Edenu přivítají Dynamo Kyjev.
Hezký večer z pražského Edenu, kde třetí kolo fotbalové Fortuna ligy rozehraje pražská Slavia s Opavou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.