FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Teplice - 1. prosince 2019   14:30

Ml. Boleslav
71' Jiří Klíma  • 72' Budínský (Komličenko) • 73' Komličenko (Matějovský)
3:1
(0:0)
Teplice
48' Žitný

Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio – Budínský, Hubínek, Matějovský (C) (88. Fulnek), Bucha (64. Jiří Klíma) – Komličenko, Mešanović (46. Ladra).
Šeda – Arroyo, Ladra, Fulnek, Auer, Jiří Klíma, Král.
Miroslav Zelinka – Jiří Moláček, Tomáš Mokrusch
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2 031 diváků
Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Vondrášek (64. Paradin), Kodeš (74. Nazarov), Kučera, Žitný, Hyčka (78. Radosta) – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.
Jakub Diviš – Moulis, Nazarov, Vyhnal, Trubač, Radosta, Paradin.
žlutá karta

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Super obrat, domácí dali 3 góly za 4 minuty

Fotbalisté Mladé Boleslavi díky fantastickému obratu v úvodu osmé desetiminutovky zápasu vítězí nad Teplicemi 3:1.

Po bezbrankovém prvním poločase se hosté ujali vedení krátce po zahájení druhého dějství a měli zápas výborně rozehraný. Pak ale domácí předvedli naprosto mimořádný zvrat ve vývoji zápasu, když během necelých tří minut třikrát udeřili a brankami Jiřího Klímy, Lukáše Budínského a Nikolaje Komličenka vítězí 3:1.
90+3'
90+2'
Hostům je pískán nedovolený zákrok na útočné polovině, rozehrávky se ujme domácí brankář Stejskal.
90+1'
Rozhodčí Zelinka oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Komličenkova přihrávka nedorazila až k adresátu Ladrovi, odraženého míče se ale zase ujali domácí a nadále kombinují na útočné polovině.
89'
Mladá Boleslav hraje s míčem u útočného rohového praporku, tam domácím žádné nebezpečí nehrozí.
88'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Jakub Fulnek.
86'
Pavel Čmovš spadl po souboji s Jiřím Klímou, píská se proti domácím.
85'
Hezká akce hostů na jeden dotyk na pravé straně hřiště končí jen Paradinovým ofsajdem.
83'
Tepličtí zaútočili po levé straně, na centr Radosty ale nedosáhl Jakub Řezníček. V pokutovém území pak zůstal ležet Daniel Pudil a hra je přerušena, zkušený obránce už se ale zvedl na nohy.
82'
Tomáš Kučera doběhl odražený míč, pak ale vůbec nezvládl první dotyk s míčem, který nasměroval daleko před Jakuba Mareše, před nímž se sice otevíral volný prostor, Mareš už ale neměl šanci dostihnout míč na hrací ploše.
81'
Marco Túlio pronikl po levém křídle, následný centr ale letěl do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo v bílém.
80'
Jakub Mareš u rohu pokutového území neobelstil Túla, hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
79'
Příležitost pro hosty, před Stejskala se prodral Patrik Žitný, domácího brankáře ale překonat nedokázal.
78'
Žitného snahu o snížení chytá Stejskal
78'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Matěj Radosta.
76'
Severočeši jen odkopli míč do zámezí, v blízkosti střídaček vhazuje Marco Túlio.
75'
Hosté výrazně zrychlili své útočné kombinace, rázem to jsou oni, kdo musí útočit.
74'
Komličenko křižnou střelou zvyšuje na 3:1
74'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Jevgenij Nazarov.
73'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Necelé tři minuty stačily Mladé Boleslavi na tři vstřelené branky! Po hostujícím faulu na útočné polovině si dlouhý pas Marka Matějovského zpracoval NIKOLAJ KOMLIČENKO, potáhl míč kolem nedůrazně bránícího Knapíka a přízemní střelou pokořil Tomáše Grigara!
72'
Budínský bleskově otáčí vývoj utkání, 2:1
72'
Tomáš Grigar inkasuje žlutou kartu za zakopnutí míče.
72'
Bleskový obrat Mladé Boleslavi! Domácí krátce po soupeřově rozehrávce opět získali míč, rovnou si to namířili do pokutového území, kde hosté nechali obrovské množství prostoru LUKÁŠI BUDÍNSKÉMU, jenž prudkou ránou pod břevno nedal Grigarovi šanci zasáhnout!
71'
Střídající Jiří Klíma natřikrát dostal míč za Grigara, 1:1
71'
Vyrovnáno! Domácí rychle vhodili míč do hry, Nikolaj Komličenko se pak protáhl mezi hostujícími stopery, Grigar zasáhl výborně proti němu i dorážejícímu Ladrovi, z další dorážky už ale skóroval JIŘÍ KLÍMA!
71'
Hyčka si u postranní čáry nedokázal zpracovat jednoduchou přihrávku, míč mu odskočil do zámezí.
70'
Po dalším souboji zůstal ležet na trávníku Nikolaj Komličenko, ruský reprezentant už se ale zvedá na nohy bez potřeby ošetření.
69'
Pro centr od rohového praporku si naskočil Tomáš Grigar, míč se mu povedlo nadvakrát zkrotit, ovšem srazil se při zákroku s vlastním spoluhráčem Knapíkem a oba aktéři této srážky musí být ošetření.
68'
Lukáš Budínský si zpracoval dlouhý pas do pokutového území, pak vybojoval další roh pro Mladou Boleslav.
67'
Útočná souhra Teplic končí Řezníčkovým ofsajdem, rozehrávat mohou domácí zadáci.
66'
Po Matějovského centru k přední tyči hlavičkoval Lukáš Budínský zády k brance vysoko nad.
66'
Ladra na levém křídle vybojoval rohový kop, rozehrát jej běží Marek Matějovský.
65'
Utkání v Mladé Boleslavi sleduje 2 031 diváků.
64'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Igor Paradin.
64'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Jiří Klíma.
63'
Po pohledné souhře domácích na levé straně centroval Ladra, míče se ale v pokutovém území zase ujal Tomáš Grigar.
63'
Domácí se zase usadili u pokutového území Teplic, Matějovského přihrávka ale postrádala přesnost.
62'
S centrem Budínského od postranní čáry si poradil brankář Grigar.
61'
Hosté vytvořili závar na hranici pokutového území, ke střele se ale nedostali a po odrazu míče za postranní čáru se bude vhazovat.
59'
Budínského gólovka! Znovu ale netrefil branku
59'
Mladá Boleslav byla blízko vyrovnání, jenže Budínský po přihrávce z pravé strany v dobré pozici vysoko přestřelil!
53'
Dnes velmi aktivní Budínský se odpoutal od Čmovše, ten ale zvládl návrat do obrany velice dobře a nedovolil ofenzivnímu hráči soupeře cokoliv podniknout.
52'
Túlio povedeným centrem hledal před branku si sbíhajícího Tomáše Ladru, kterého k hlavičce nepustil zodpovědně bránící stoper Jan Shejbal.
51'
Komličenkovu nabídku před branku zablokoval vracející se Čmovš. Domácí se dožadovali odpískání penalty kvůli údajné hře rukou, sudí ale nechává hru plynout.
50'
Boleslavští se ihned vydali kupředu a chtěli přispěchat s odpovědí. Získali rohový kop, ovšem dnes velice dobře pracující defenziva hostí si s ním věděla rady.
48'
Žitný ranou z hranice vápna posílá hosty do vedení, 0:1
48'
Teplice právě vstřelily branku!
Teplice vstoupily do druhého poločasu daleko aktivněji než domácí fotbalisté, krátce po jeho začátku se ujímají vedení! Kučerovu nabídku z levé strany odvrátil Jakub Klíma pouze do míst, kde se pohyboval PATRIK ŽITNÝ, na jehož prudkou ránu Stejskal nedosáhl.
48'
Vondráškův centr si na hranici pokutového území našel zapomenutý Patrik Žitný, jeho hlavička ale nebyla povedená, Stejskal mohl zůstat v klidu.
47'
Jako první po přestávce zahrozili hosté, ovšem střela levačkou v podání Petra Kodeše, kterou tečoval Klíma, nebyla pro Stejskala nebezpečná.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Tomáš Ladra.
46'
První poločas branku nenabídl. Sledujeme z obou stran urputný fotbal, moc atraktivních momentů nám týmy nepředvedly. Boleslavští mají optický tlak, vážnější příležitosti si ale vypracovaly Teplice. Stejskal se musel dvakrát blýsknout, když z bezprostřední blízkosti pálili Mareš s Čmovšem. Domácí výrazněji zahrozili až před koncem půle, dvěma pokusům Budínského chyběl kousek.
45'
Znovu Budínský, tentokrát levačkou těsně mimo
45'
45'
Krátce před koncem prvního poločasu zahrozila Mladá Boleslav ještě jednou! Opět to byl Lukáš Budínský, který tentokráte levačkou o kousek minul vzdálenější tyč.
45'
Po dlouhém autu se k zakončení dostal Daniel Pudil. Netradiční střelec se do míče položil a vypálil z voleje, Grigarovi pomohla teč blokujícího Hyčky.
44'
Budínský nejprve nasadil jesle Hyčkovi a poté odcentroval do pokutového území, kde si balon i v krkolomné pozici našel stoper Jan Shejbal.
43'
Tepličtí fotbalisté se na pár okamžiků usadili na útočné polovině, zmohli se ale pouze na nepovedený centr Vondráška, který s klidem odvrátil Daniel Pudil.
42'
Teď už domácím moc nescházelo. Po autovém vhazování z levé strany se míč dostal na hranici šestnáctky, odkud branku soupeře jen těsně minul Budínský.
41'
Budínský z dvaceti metrů pálil těsně vedle
41'
Komličenko udržel míč a přenechal jej z druhé vlny si nabíhajícímu Marcu Túliovi, jehož zajímavou pumelici zablokoval obětavý Knapík.
40'
Rohový kop nedopadl podle teplických představ. Centr v klidu odvrátil osamocený Budínský, Matějovský si poté došel pro faul od Kodeše.
39'
Teplice se začínají s blížící se přestávkou zvedat, po pravé straně postupující Vondrášek nenašel Mareše jen díky obrannému zákroku Jakuba Klímy.
38'
Stejskal skvěle chytil ránu Shejbala po rohu
38'
Velká šance hostujícího celku! Po rozehrávce rohového kopu a závaru v pokutovém území se k zakončení dostal Čmovš, proti němuž skvěle zasáhl Stejskal.
37'
Hyčka po zpětné přihrávce Řezníčka trefil jen obránce
37'
Řezníček se na půli odpoutal od Klímy, namířil si to až do šestnáctky, kde vyzval ke střele Hyčku, s včasným blokem ale přispěchal obránce Pudil.
36'
Nikolaj Komličenko dostal přihrávku od Mešanoviće trochu dál od nohy, ve snaze dostat se k balonu posléze nedovoleně atakoval Vondráška.
35'
Boleslavští vybojovali rohový kop. Na starost si jej vzal kapitán Matějovský, míč poté vracel do centra dění Pudil, Budínský byl ale vytlačen ze střeleckého prostoru.
34'
Jakub Mareš se ve středu pole vymotal ze sevření protihráčů, nachystal si balon na pravačku a vypálil. Pokus hostujícího kapitána doskákal vedle branky.
33'
Nikolaj Komličenko se po obehrání Vondráška ocitl v dobré palebné pozici, místo zakončení ale udělal ještě jednu kličku, což se mu v konečném součtu nevyplatilo.
32'
Komličenkovi snaha o individuální průnik nevyšla
32'
Túliova přetažená nabídka zůstala nevyslyšena, po avízu od pomezního kolegy odpískal hlavní rozhodčí Zelinka Mešanovićův faul na Čmovše.
31'
Poté, co mu Komličenko sklepl balon hrudí, se v pokutovém území poroučel k zemi Pavel Bucha, penalta se ale správně nepískala. O faul se nejednalo.
30'
Po poměrně zajímavém úvodu utkání sledujeme v posledních minutách velké trápení z obou stran. Kombinace vázne, hra je přeplněná nepřesnostmi.
28'
Teplice se dostaly z lehkého sevření svého soupeře a samy se hodlaly vydat kupředu, jenže Kučera za cenu taktického faulu zastavil Křapka.
26'
Stejně si o pár chvilek později k nelibosti boleslavských fanoušků vedl i Antonín Křapka. Dnešní utkání je pro hráče, vzhledem k podmínkám, obtížné.
25'
Lukáš Budínský zvedl hlavu a velice dobře viděl na levé straně zcela osamoceného Buchu, přenesení hry v jeho podání ale postrádalo přesnost.
24'
Sérii osobních soubojů ve středu pole lépe zvládli hostující fotbalisté, Hyčkovi ale proti Křapkovi utekl balon za postranní čáru.
23'
Nyní se Komličenko v obležení protivníků hnal ve vápně soupeře k zakončení, nakonec mu ale správně byl odpískán útočný faul na Čmovše.
22'
Nikolaj Komličenko u postranní lajny tvrdě dohrál s míčem postupujícího Shejbala. Jasný faul, sudí ale zákrok ruského útočníka kartou neocenil.
21'
Čmovš šel do souboje s Matějovským jako smyslu zbavený. Sudí nechal hru pokračovat, útočný postup Teplic ale zastavil ofsajd Jakuba Řezníčka.
20'
Komličenko střílel z dálky slabě
20'
Budínský patou uvolnil Buchu, po jehož pasu si balon na svou silnější pravačku nachystal Nikolaj Komličenko, Grigar si ale připsal snadný zákrok.
19'
Po šťastném odrazu se Boleslavští hnali do rychlého brejku, který byl však díky Kodešově parádnímu skluzu zastaven už na polovině hrací plochy.
18'
Kučera roztáhl hru pro Jakuba Řezníčka, jemuž si před branku nabíhal Mareš, přihrávka hostujícího útočníka ale skončila pouze na skluzujícím Pudilovi.
16'
Boleslavští se na chvíli usadili v Grigarově bezprostřední blízkosti, teplického gólmana ale k zákroku nedonutili, ani jeden ze dvou centrů se jim nepovedl.
15'
O chvíli později se Severočeši dostali k dalšímu kopu od rohového praporku, jenže Kučerův skákavý centr na přední tyč se stal snadnou kořistí pro Klímu.
14'
Domácí zaváhali při rozehrávce, Stejskal málem nezpracoval zpětnou nahrávku Marka Matějovského. Nakonec z toho Teplice vytěžily pouze aut.
13'
Pavel Bucha hledal v šestnáctce některého ze svých kolegů, všichni ale stáli za hráči, a proto celá situace skončila pohodlným odkopem stopera Shejbala.
12'
Shejbal se dostal pod tlak napadajícího Komličenka, po jeho přihrávce byl Čmovš nucen pouze odevzdat míč soupeři. Vpřed tedy vyráží Túlio.
11'
Lukáš Budínský se na hranici šestnáctky díky skvělému naznačení zbavil svého strážce, zakončení mu ale už podruhé v krátkém časovém sledu znemožnil teplický obránce.
10'
Další z repertoáru centrů Tomáše Vondráška doskákal až na druhou stranu vápna, odkud vysoko nad branku vypálil dobře postavený Alois Hyčka.
9'
Matějovskho pas si našel aktivní Lukáš Budínský, který si užuž chystal balon na střelu levou nohou, jeho záměr ale výborně přečetl ex-boleslavský Čmovš.
8'
Domácí se vrhli do rychlého protiútoku, přečíslení pěti proti čtyřem zakončoval Marco Túlio, po jehož centru si míč nezpracoval Muris Mešanović.
7'
Tutovka pro Teplice! Znovu centrující Vondrášek oslovil opět Řezníčka, jehož nepovedená hlavička se ukázala býti parádní přihrávkou pro Mareše, kterého vychytal Stejskal.
6'
Mareš zblízka napálil brankáře Stejskala
6'
Poprvé se vpřed vydali také hosté. Z pravé strany poslal míč do vápna Tomáš Vondrášek, skákajícího Řezníčka ale ve vzduchu předčil Daniel Pudil.
5'
Po nepovedeném Matějovského rohu se před Grigarem rozpoutal menší závar, z něhož pro teplického gólmana snadné zakončení Nikolaje Komličenka.
4'
Exekuce přímého kopu se ujal Lukáš Budínský. Míč byl jedním z ve zdi stojících hráčů tečován kousek nad horní tyč, Středočeši budou kopat roh.
3'
Přímý kop Budínského přizvedla zeď
3'
Zatím se u balonu drží výhradně fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou po Vondráškově faulu na Murise Mešanoviće zahrávat přímý kop. Dočkáme se první velké šance?
2'
Křapka se utrhl na pravé straně, po jeho nahrávce centroval do šestnáctky Lukáš Budínský, jenže Mešanović s Komličenkem jeho nabídku přeběhli.
1'
Sudí Zelinka foukl do píšťalky, utkání osmnáctého kola FORTUNA:LIGY mezi Mladou Boleslaví a Teplicemi může začít! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak Severočeši budou hrát ve žlutém.
1'

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio – Budínský, Hubínek, Matějovský (C), Bucha – Komličenko, Mešanović.
Náhradníci: Šeda – Arroyo, Ladra, Fulnek, Auer, Jiří Klíma, Král.

FK Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.
Náhradníci: Jakub Diviš – Moulis, Nazarov, Vyhnal, Trubač, Radosta, Paradin.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jiří Moláček, Tomáš Mokrusch.
Poslední vzájemné utkání

18. 9. 2019 – FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:0

Branky: 4. J. Mareš (Řezníček), 37. J. Mareš

FK Teplice: Grigar – Shejbal, Čmovš, Jeřábek, Vondrášek – Royo (64. Hyčka), Kodeš, Kučera, Žitný (81. Jindráček) – J. Mareš (C), Řezníček (90. Ljevaković)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (24. Ladra), Fulnek – Bucha (46. Jiří Klíma), Hubínek, Matějovský (C), Budínský – Mešanović, Komličenko (72. Pech)
FK Teplice

Tepličtí fotbalisté neprožívají dobré období, poslední výhru si připsali na začátku října. Od té doby nastoupili svěřenci trenéra Hejkala k pěti zápasům, přičemž remizovali se Spartou a Ostravou, naopak ze soubojů s Jabloncem, Českými Budějovicemi a Slavií odešli bez bodu a navíc s deseti inkasovanými brankami. S dvanáctým místem určitě nemohou být Severočeši spokojeni, ovšem na elitní desítku, která zajišťuje účast ve skupině o Evropskou ligu, ztrácí pouze jeden bod. I v Lokotrans Aréně se budou Teplice spoléhat na svého nejlepšího střelce, šestigólového Jakuba Mareše, kterému trochu schází větší příspěvek od spoluhráčů. V Mladé Boleslavi zvítězili žluto-modří naposledy v červnu roku 2013, prolomí dnes tuto sérii?
FK Mladá Boleslav

Jak již bylo zmíněno, Středočeši v tabulce okupují třetí příčku, přičemž na druhou Viktorii Plzeň ztrácí pět bodů. Svěřenci trenéra Jozefa Webera se momentálně nenachází v ideálním rozpoložení, z posledních čtyř zápasů totiž zvítězili pouze jednou, když po obratu ve druhém poločase přehráli na domácí půdě pražské Bohemians. Minulý víkend Mladá Boleslav nečekaně klopýtla na hřišti o záchranu bojující Opavy, které podlehla 0:1. Fotbalisté z města automobilů si vylámali zuby na skvělém brankáři Fendrichovi, Nikolaj Komličenko, který se v této sezoně prosadil už devětkrát, dokonce neproměnil pokutový kop. Dostanou se dnes Středočeši zpět na vítěznou vlnu proti soupeři, se kterým za posledních šest let prohráli jen třikrát?
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům českého fotbalu! FORTUNA:LIGA dnes pokračuje čtyřmi zápasy osmnáctého kola, do boje jdou tři nejlepší týmy tabulky, Mladá Boleslav přivítá Teplice. Začínáme ve 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.