FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Bohemians - 14. prosince 2019   14:30

Olomouc
55' Falta
1:1
(0:1)
Bohemians
30' M. Havel

Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek (C) – Zmrzlý – Zahradníček (66. Hála), P. González, Plšek, Falta – Chytil.
Reichl – Zima, Daněk, Látal, Hála, Greššák, Texl.
Hocek – Dobrovolný, Flimmel
Andrův stadion, Olomouc
2412 diváků
P. Le Giang – Hůlka, Köstl, Krch – M. Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek (C), Podaný (80. Záviška) – Hronek, Nečas, Vodháněl (86. Keita).
Valeš – Bederka, Záviška, J. Rada, Novák, Keita, Ugwu.
Le Giang

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 1:1. Le Giangova šílená hrubka rozhodla o dělbě bodů

Už teď je jisté, že fotbalisté Olomouce přezimují na desátém místě tabulky. Bohemka stráví zimní přestávku na dvanáctém místě s náskokem šesti bodů na barážové příčky. To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký zbytek soboty!
Zápas mezi Olomoucí a Bohemians končí dělbou bodů po remíze 1:1. Ve 30. minutě poslal hosty do vedení z dorážky Milan Havel, který tak zařídil poločasový stav. Po změně stran pomohl Hanákům k vyrovnání obrovskou hrubkou brankář Le Giang, kterému hodil aut Podaný, Le Giang následně nastřelil napadajícího Šimona Faltu a od jeho těla se míč odrazil do brány. Gólman Bohemky byl rozporuplnou postavou utkání, když totiž pomineme jeho chybu, tak několika hezkými zákroky svůj tým podržel. Po vyrovnání přišel velký nápor Sigmy, který rezultoval dokonce v nastřelené břevno Gonzáleze a tyč Vepřeka. Klokani ale postupně hru znovu vyrovnali a v posledních dvaceti minutách už pak stojí za zmínku jen pohotové zakončení Hály, které dokázal hostující brankář reflexivně vyrazit.
90+3'
90+3'
Gonzáleze zastavil Jindříšek, který se vzápětí dostal s míčem do autu. Podle pomezního mu ho tam píchl protihráč a tak bude Bohemka ještě jednou vhazovat.
90+3'
Hosté dohrávají zápas na útočné polovině. Nyní tam vhazují.
90+2'
Keitův postup směrem dopředu zastavil rozhodčí. Míč už byl totiž před tím v autu.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
90'
Na Plškův nákop nedoskočil Texl. Pro míč si tak došel Le Giang.
89'
Jeden z domácích hráčů u lajny složil Bederku. Bohemka bude jen vhazovat.
87'
Hála si po závaru sebral míč a pořádně protáhl Le Gianga!
87'
Po nepřehledné situaci v šestnáctce Bohemky se nakonec dostal ke střele Martin Hála. Patrik Le Giang se alespoň trochu vykoupil za chybu při vyrovnávacím gólu a reflexivním zákrokem dokázal míč vytěsnit na roh!
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Ibrahim Keita.
86'
Mojmíra Chytila včas zastavili stopeři Bohemky. Mladý útočník se tak k zakončení nedostal.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Jiří Texl.
84'
Fanoušci Bohemians ve svém sektoru vyvěsili transparent, kterým vyjadřují nespokojenost s prací generálního ředitele klubu. Mezitím se nám chystají střídání na obou lavičkách.
83'
Jan Záviška se neprosadil proti Zimovi. Bude se jen kopat od brány Olomouce.
82'
Dnešní utkání sleduje 2412 diváků.
81'
González zahrál nedovoleně proti Bederkovi. Myslím, že se míče dotkl rukou a to se sudímu nelíbilo.
80'
Jemelka dobře zvládl běžecký souboj s Nečasem a situaci z pohledu Sigmy s přehledem vyřešil.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Podaný, přichází Jan Záviška.
79'
Ostré souboje u postranní čáry sváděl s hostující defenzivou Sladký. Nakonec získal pro Sigmu aut.
77'
Po centru Podaného se hostující fanoušci zlobili. Viděli ruku bránícího hráče v šestnáctce, ale sudí nechává hru pokračovat.
77'
David Zima zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Jakubem Nečasem a za to dostal žlutou kartu.
76'
Další centr Vepřeka. Ten našel Köstla, jenž míč odkopl do zámezí.
75'
Na Faltovu přihrávku si naběhl Michal Vepřek. Měl to ale na dlouhou nohu a podle toho jeho centr dopadl.
74'
Šimon Falta napřáhl z dálky. Trefil ale jen protihráče.
74'
Na centr Gonzáleze nedosáhl Jakub Plšek. Bude se kopat od brány klokanů.
74'
Narážečky domácích fotbalistů nevedly až k zakončení. Míč však zůstává na kopačkách hráčů Sigmy.
72'
Hodně nepřesným pokusem se prezentoval Pablo González. Jeho padáček skončil za bránou.
71'
Na hřišti zůstal ležet Petr Hronek a rozhodčí raději přerušil hru. Poté, co se přesvědčil, že bude hráč Bohemky v pořádku, nechává rozehrávat domácího gólmana Mandouse.
69'
K míči se postavili Podaný s Jindřiškem. Nakonec centroval druhý jmenovaný a Mandous balón vyboxoval.
69'
Václav Jemelka musel ve skluzu faulovat Petra Hronka a vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Navíc standardní situace pro hosty.
68'
Gonzalezova nebezpečná rána minula bránu
68'
Pablo González přebral míč od Falty a zkusil to z 20 metrů. Zamířil těsně nad břevno hostující brány!
67'
Jiří Bederka se snažil roztáhnout hru na pravé křídlo, kam si nabíhal Milan Havel. Ve skluzu však zakročil bránící hráč.
66'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Martin Hála.
65'
Po rohu se hostující tým neprosadil.
64'
Nečas si obešel Jemelku, ale Vepřek zasáhl před Hronkem
64'
Šance také pro hosty! Přihrávku za obranu dostal Jakub Nečas. Ten už měl proti sobě jen Jemelku, jehož obešel a místo zakončení posílal míč na vzdálenější tyč, kam dobíhal Hronek. Těsně před ním balón odehrál na roh Vepřek.
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Jiří Bederka.
62'
Vepřek si seběhl doprostřed a trefil tyč!
62'
Šťastné vyrovnání Sigmu nakoplo a hraje se na jednu bránu! Střela Michala Vepřeka z 18 metrů orazítkovala levou tyč z pohledu Le Gianga!
60'
Gonzalezovy tutovky! Nejdřív trefil břevno, pak neprostřelil gólmana
60'
Hosté propadli v ofenzivě a z toho vyplynul rychlý kontr Olomouce po levé straně. Zpětnou přihrávku tečoval Krch k Pablovi Gonzálezovi, který napálil z osmi metrů břevno! Stejný hráč měl tak o 15 sekund později další tutovku po přihrávce Zimy, ovšem obstřelil jak vybíhajícího Le Gianga, tak vzdálenější tyč jeho brány!
59'
Několik tvrdých soubojů ve středu hřiště sudí pustil. Nakonec vše rezultovalo ve žlutou kartu pro domácího Michala Vepřeka.
57'
Žlutou kartu dostává Lukáš Hůlka (Bohemians Praha 1905).
55'
Krásná zakroucená Faltova střela protáhla Le Gianga
55'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté doslova darovali Olomouci vyrovnání! Jakub Podaný házel aut na brankáře Patrika Le Gianga, který při odkopu nastřelil jen napadajícího ŠIMONA FALTU a od něho se balón odrazil do brány. Tohle byl obrovský kiks gólmana klokanů.
55'
Technickou střelu Šimona Falty z 20 metrů vyrazil na roh Le Giang!
54'
Centr Gonzáleze našel Daniela Köstla, který míč odkopl do autu.
54'
Sladkého centr odvrátila hostující obrana k Vepřekovi. Sigma tak zůstává v útoku.
53'
Nákop za obranu hledal Jakuba Nečase. Toho ale odstavil Zima a volný míč lapil brankář Mandous.
53'
Jakub Podaný skončil na zemi po kontaktu se Sladkým. Odpískání faulu si na rozhodčím nevymohl.
51'
González si vyměnil míč se Zimou a poslal před bránu prudký přízemní centr. Ten ale nikdo netečoval a míč tak jen prolétl šestnáctkou.
51'
Hosté se ale ubránili.
50'
Na levé straně šestnáctky se uvolnil Jakub Plšek, který posílal před bránu zajímavý míč. Po hlavičce Köstla bude Sigma zahrávat rohový kop.
49'
Domácí vstoupili do druhého dějství se zvýšenou aktivitou. Trenér Látal měl v kabině asi důrazný proslov.
46'
Domácí zahrávali rohový kop, ale hosté se ubránili a navíc vyrazili do rychlého protiútoku. Před Nečasem zakročil vyběhnuvší brankář Mandous.
46'
Po prvním poločase mohou být spokojenější hráči Bohemians. Ti jdou po vyrovnaném průběhu do kabin s těsným náskokem, který jim zařídil ve 30. minutě Milan Havel. Ten si našel odražený míč po hlavičce spoluhráče Vacka do tyče a mezi nohama brankáře Mandouse ho poslal do brány. Domácí zahrozili především střelami Gonzáleze a Sladkého, které gólman Le Giang vytahoval na rohové kopy.
Po hvizdu, který ukončil první poločas, zůstal ležet na hřišti domácí stoper Václav Jemelka. To už by byla pro Sigmu obrovská ztráta. Pro karty dnes nehraje Vít Beneš a jeho náhradník Jan Štěrba se zranil již v průběhu úvodního dějství.
45+2'
45+2'
Do zakončení se ještě dostal Jakub Nečas. Jeho přízemní střela z pravé strany pokutového území skončila poměrně daleko vedle vzdálenější tyče.
45+2'
Úvodní dějství se už spíše jen dohrává. Na polovině hřiště bude vhazovat hostující Havel.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty.
45'
Roh Jindřiška odvrátil hlavou do bezpečí Chytil.
44'
Oba aktéři srážky jsou naštěstí v pořádku. Bohemka bude zahrávat další roh.
43'
Domácí se ubránili po rohovém kopu Jindřiška. Následně se Mojmír Chytil a Jakub Nečas srazili hlavami a po nepříjemné kolizi zůstali ležet na trávníku. Sudí tak raději přerušil hru.
42'
Tentokrát se po levé straně hnal dopředu Jakub Podaný. Jeho centr, který směřoval na zadní tyč, však našel jen obránce Sigmy.
41'
Vodháněl zatáhl míč dopředu na levé straně a předal ho Vackovi. Ten hledal v šestnáctce Nečase, který tam už nic nevymyslel a hrací předmět ztratil.
40'
Při domácí útočné snaze byl faulován bránící Lukáš Hůlka. Rozhodčí Hocek chvíli váhal, nakonec do píšťalky foukl.
38'
Domácí to zkoušejí na levé straně. Po Vepřekově přihrávce byl míč sražen do zámezí a Sigma tak bude alespoň vhazovat.
37'
Po rohovém kopu domácích se hráči Bohemians již ubránili.
36'
Zahradníčkovu štiplavou střelu Le Giang vyškrábl do zámezí
36'
Mohlo být srovnáno! Balón na pravé straně propadl k Martinovi Sladkému, který křížnou přízemní střelou pořádně protáhl Le Gianga. Ten dokázal míč vytěsnit vedle vzdálenější tyče své svatyně!
34'
Domácí se na chvíli usadili před pokutovým územím soupeře. Žádný z centrů ale neprošel až do nebezpečného prostoru a teď už se zelenobílí definitivně ubránili.
33'
Hůlkova hlavička o metr minula bránu domácích
33'
Po rohu Josefa Jindřiška hlavičkoval nepřesně Lukáš Hůlka. Vykopávat bude Mandous.
32'
Další útočná aktivita klokanů. Je z toho rohový kop.
30'
Havel po pinballu ve vápně posílá hosty do vedení 1:0!
30'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté se po půlhodině hry ujímají vedení! Po centru z levé strany sklepl Jakub Nečas míč Kamilovi Vackovi, jehož hlavička skončila na tyči. Odražený balón si ale našel MILAN HAVEL, který ho mezi nohama brankáře Mandouse protlačil a brankovou čáru.
29'
Plšek prudkou střelou pořádně prověřil Le Gianga
29'
Hostující brankář Le Giang měl problémy po dalekonosné střele Plška. Míč totiž napoprvé jen vyrazil a krotil ho až na druhý pokus. Při tom se srazil s Vepřekem a rozhodčí tak píská útočný faul.
28'
Vodháněl si hledal prostor ke střele, ovšem obránci Sigmy ho dobře dostoupili.
27'
Po rohovém kopu balón končí v rukavicích hostujícího brankáře.
26'
Gonzalezovu povedenou ránu musel Le Giang vytáhnout na roh
26'
Z nějakých 22 metrů vypustil krásnou střelu k bližší tyči Pablo González! Ještě lepší zákrok však předvedl Patrik Le Giang, jenž balón vyškrábl na roh!
25'
Je tu avizované střídání. Jana Štěrbu nahrazuje mladý David Zima.
25'
Jakub Podaný zatáhl za záchrannou brzdu v souboji se Zahradníčkem a dostává za to žlutou kartu. Levý bek Bohemky se pak přišel protihráči za svůj zákrok omluvit.
23'
Právě Štěrba ve skluzu odehrál míč do autu před Nečasem. Vzápětí si ale lehl na trávník a teď už je jasné, že vystřídaným hráčem bude právě on.
22'
Domácí chystají střídání. Někdo z hráčů má zřejmě nějaký zdravotní problém. Že by před chvílí ošetřovaný Štěrba?
22'
Jakub Nečas se na chvíli ocitl za obranou domácích. Jan Štěrba ale zapracoval dobře a balón mu vypíchl.
21'
Po nepřesné přihrávce na Jemelku budou hosté vhazovat.
20'
Po souboji s Jindřiškem se drží za hlavu Mojmír Chytil. Rozhodčí hru přerušil, aby se přesvědčil, že se útočník Sigmy vážněji nezranil, jako faul kapitána Bohemky ale situaci neposoudil.
19'
Domácí stoper se po krátkém ošetření vrací do hry.
19'
Zatímco je Štěrba ošetřován, pokračuje Sigma v deseti.
18'
Na hřišti zůstává ležet domácí stoper Jan Štěrba. Už za ním míří lékařský tým.
17'
Z hloubi pole centroval Milan Havel. V šestnáctce měl Petra Hronka, který ale z těžké pozice neohrozil brankáře Mandouse.
16'
Plškova tvrdá dalekonosná střela skončila vedle brány
16'
Ke střele ze střední vzdálenosti natáhl Jakub Plšek. Domácí fotbalista zamířil vedle levé tyče hostující brány.
15'
Jakub Nečas si stáhl míč na levačku a pokusil se vystřelit. Jeho pokus byl zablokován a míč se neškodně snesl do rukavic Mandouse.
14'
O atmosféru na stadionu se zatím stará především skupina fanoušků v zelenobílém. Ti pražský tým vytrvale povzbuzují.
13'
Po faulu na Vodháněla rozehrával Jakub Podaný. Jeho centr ale našel hlavu prvního bránícího hráče Olomouce.
12'
Petr Hronek při napadání pořádně prohnal olomoucké stopery. Míč těsně před ním odehrál Jemelka. Následně se ještě hnal po levé straně do šestnáctky Vodháněl, ale jeho centr skončil za bránou Hanáků.
11'
Domácí stoper Jemelka musel zakřižovat Petra Hronka a odkopnout před ním míč do bezpečí.
10'
Vypadá to, že budeme sledovat soubojový zápas. Po střetu s Jidřiškem se ocitl na zemi Pablo González. Rozhodčí píská faul kapitána Bohemky.
9'
Jindřiškova hlavička zamířila těsně vedle!
9'
Následoval rohový kop, po němž se dostal k hlavičce Josef Jindřišek. Hostující kapitán poslal míč těsně vedle levé tyče!
8'
Havel se prokličkoval přes čtyři hráče až před Mandouse!
8'
Hosté poprvé zahrozili! Milan Havel předvedl na pravé straně odvážnou individuální akci, během níž obehrál Jemelku i Plška. Jeho prudká střela však mířila přímo na Mandouse, který balón vyrazil.
8'
Nákop Köstla nezkrotil Nečas. K míči se dostal Jemelka, který zahrál malou domů brankáři Mandousovi.
6'
González kličkoval s balónem na útočné polovině. Nakonec mu však hrací předmět utekl až k hostujícímu brankáři Le Giangovi.
6'
Krch fauloval ve středu hřiště Chytila. Byl to faul na půlce, Bohemce tedy bezprostřední nebezpečí nehrozí.
5'
Falta poslal míč na zadní tyč, kde na něj nedosáhl Václav Jemelka. Bude se jen kopat od brány Bohemky.
4'
Po nedorozumění Krcha s brankářem Le Giangem budou domácí zahrávat rohový kop.
4'
V obležení dvou hráčů Bohemians se ocitl Pablo González, který byl nakonec faulován. Olomouc tedy zůstane u míče.
3'
Tu zahrával Zahradníček. Jeho centr odvrátila obrana klokanů.
2'
Vepřek v rohu obcházel Milana Havla a ten ho fauloval. Standardní situace pro Sigmu v podobě trochu vylepšeného rohového kopu.
1'
Utkání rozehráli domácí. První nákop hledal Mojmíra Chytila, který ale souboj s obránci Bohemians nevyhrál.
1'
Před utkáním ještě hráči obou týmů zapózovali s bannerem projektu Zelený život. Jedná se o projekt Ligové fotbalové asociace, který se snaží udělat sport dostupný pro všechny.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Zmrzlý – Zahradníček, P. González, Plšek, Falta – Chytil.
Náhradníci: Reichl – Zima, Daněk, Látal, Hála, Greššák, Texl.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Hůlka, Köstl, Krch – M. Havel, Vacek, Jindřišek (C), Podaný – Hronek, Nečas, Vodháněl.
Náhradníci: Valeš – Bederka, Záviška, J. Rada, Novák, Keita, Ugwu.

Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel.
První vzájemný zápas:
První vzájemné utkání v Ďolíčku přineslo velké drama. Olomouc po chybě brankáře Fryštáka, jemuž byl připsán vlastní gól a trefě Jakuba Plška z penalty vedla po hodině hry 2:0, ale v závěrečných 30 minutách přišel velkýobrat Bohemky. Ten odstartoval zásahem z přímého kopu Jakub Podaný a v 72. minutě srovnal po rohu Lukáš Hůlka. Ve čtvrté minutě nastavení pak dokonal velký obrat David Bartek. Sigma má tedy na domácí půdě klokanům co vracet.

Bohemians Praha 1905 – Sigma Olomouc 3:2 (0:1)
Góly:
62. Podaný, 72. Hůlka, 90+4 Bartek – 39. Fryšták (vlastní), 58. Plšek
SK Sigma Olomouc (10. místo, 5 – 9 – 5, skóre 24:24, 24 bodů)
Fotbalisté Olomouce se nacházejí na desátém místě a umístění v desítce by určitě chtěli udržet i pro zbytek soutěže. Znamenalo by totiž vyhnutí se záchranářským starostem a ještě možnost zabojovat o evropské poháry. Sigma v posledních kolech sbírá body, byť často po remízách. Z posledních tří duelů plichtila hned dvakrát, bez gólů doma se Slavií a naposledy 1:1 v Karviné. Mezitím Hanáci zdolali doma 1:0 Liberec. Trenér Radoslav Látal se bude muset v posledním podzimním kole obejít bez vykartovaných Víta Beneše a Davida Housky. Scházet budou také marodi Kerbr, Yunis či Nešpor.

Posledních 5 zápasů Olomouce:
Olomouc – Ml. Boleslav 2:2
Zlín – Olomouc 1:0
Olomouc – Slavia 0:0
Olomouc – Liberec 1:0
Karviná – Olomouc 1:1
Bohemians Praha 1905 (12. místo, 5 – 4 – 10, skóre 19:31, 19 bodů)
Klokani patří ke klubům, které půjdou do jarní části sezóny především se záchranářskými starostmi. V momentálním rozložení sil by hráli skupinu o udržení. Na barážové pozice mají k dobru pět bodů, stejnou ztrátu pak mají na prostřední skupinu. Na rozdíl od loňské sezóny tápe Bohemka venku. Z devíti výjezdů totiž získala pouze bod za bezgólovou remízu na půdě Karviné. Doma v Ďolíčku je to ze strany zelenobílých mnohem lepší, v posledním kole však jejich neporazitelnost na vlastním stadionu ukončil ostravský Baník. Kouč Klusáček bude v Olomouci postrádat dlouhodobé marody Dostála, Ljovina, Puškáče nebo brankáře Fryštáka. Otazník visí nad startem Jakuba Rady.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Slovácko 0:0
Ml. Boleslav – Bohemians 2:1
Bohemians – Příbram 1:0
Plzeň – Bohemians 1:0
Bohemians – Ostrava 0:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Na programu je už poslední kolo FORTUNA:LIGY v roce 2019. Na Andrově stadionu se v sobotu odpoledne utkají Sigma Olomouc a Bohemians Praha 1905. Domácím Hanákům patří v tabulce soutěže desáté místo, Bohemka je dvanáctá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.