FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ml. Boleslav - 28. září 2019   19:00

Slavia
14' Olayinka
1:0
(1:0)

O. Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela (46. Frydrych), Bořil – Masopust, Hušbauer, T. Souček, Stanciu, Olayinka (89. Zelený) – Milan Škoda (C) (72. Tecl).
Kovář – Zelený, Frydrych, Provod, Ševčík, Hora, Tecl.
Marek – Caletka, Leška
Sinobo Stádium, Praha-Vršovice
18 079 diváků
Stejskal – Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) – Bucha (54. Ladra), Hubínek, Matějovský (C), Budínský, Fulnek – Mešanović.
Šeda – Hašek, Jakub Klíma, Ladra, Jiří Klíma, Pech, Provazník.

SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 1:0. Olayinka rozhodl, hosté zahodili penaltu

Mladá Boleslav sehrála v Sinobou Stadiu solidní partii, v závěru měla dvě obrovské šance k vyrovnání včetně penalty, od 14. minuty nedovolila Slavii ani jedinou přímou střelu na bránu, ale po infarktovém závěru a Mešanovićově neproměněné penaltě odjíždí smolně poražena.
Slavia si udržela letošní stoprocentní domácí bilanci napříč soutěžemi a třetí soutěžní zápas v řadě odehrála s čistým kontem.
Zápas rozhodla jediná gólová trefa Petera Olayinky ze 14. minuty, před zítřejším duelem Plzně se Spartou vedou sešívaní FORTUNA:LIGU o šest bodů.
Děkuji za pozornost, hezký večer!
90'
Mešanovič šíleným způsobem penaltu zahodil!
90'
Zelený trefil loktem Křapku, penalta pro hosty!
90'
Budínského v gólovce vychytal Kolář!
90+7'
90+7'
Muris Mešanović (FK Mladá Boleslav) neproměňuje pokutový kop. Boleslavský útočník za ohlušujícího pískotu selhal a vysoko překopl bránu! Slávisté teď skandují jeho jméno, tohle mu vyčítat určitě nebudou.
90+6'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Zelený (SK Slavia Praha) za penaltový faul na Křapku.
90+5'
A Mladá Boleslav bude kopat penaltu!
90+4'
Opět se přezkoumává situace na videu. Ve slávistickém vápně leží Křapka a už se u něj sklánějí lékař s masérem. Hlavní sudí si běží prohlédnout obrazovku osobně.
90+3'
Obrovská šance Boleslavi vyrovnat! Po Fulnekově centru střílel z penaltové značky Budínský a Kolář s námahou vyškrábl před Mešanoviće. Ten nedokázal propálit obránce před sebou.
90+1'
Domácí hrají v závěru už do otevřenější obrany, jenže stále platí, že jsme ve druhém poločase neviděli přímou střelu na bránu. Vladimír Coufal přihrával do vápna jen na kopačky oranžových.
90'
Slavii dělí od vítězství ještě tři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Jaroslav Zelený.
89'
Rozhodčí ještě krátce posoudili situaci na videu, ale VAR potvrdil, že o penaltu nešlo. I po rohu si ale Slavia vytvořila konečně pořádnou šanci, na zadní tyči těsně minul odkrytou část brány z voleje Stanislav Tecl.
88'
Stanciu trefil Tatajeva zblízka a zdálo se, že do lokte, rozhodčí ukazuje pouze na rohový kop. Ruka byla podle jeho názoru u těla.
87'
Roh dopadl stejně jako všechny předchozí, tedy nijak.
86'
Míč šel za čáru evidentně po odrazu od Tecla, ten se však na naléhání boleslavských hráčů nepřiznal a Slavia kope roh.
85'
V metrovém ofsajdu byl o chvilku později na opačné straně Mešanović.
84'
Hušbauer přenášel hru na pravé křídlo do ofsajdu, v němž se zapomněl Vladimír Coufal.
84'
Jindřich Trpišovský u lavičky zlobně rozhazuje rukama po další nepřesné přihrávce jeho svěřenců do autu.
83'
Budínskému se nabízeli v náběhu Klíma s Mešanovićem, zvolil raději přihrávku po lajně na Ladru. Toho si však výborně odstavil tělem Bořil a pouští míč do autu.
82'
Coufalova přihrávka utíká Stanciovi školácky pod podrážkou do autu.
82'
Křapka zpracoval Fulnekovu křížnou přihrávku už těsně za hranicí hřiště a tak odkopává Ondřej Kolář.
81'
Ladrovu nepřesnou rozehrávku napravil včasným zákrokem Tatajev a u míče zůstávají hosté.
79'
Po rohovém kopu hlavičkoval ve výborné pozici Tecl nad bránu
79'
Útočným faulem končí vzápětí na druhé straně rychle rozehraný osmý roh Pražanů.
78'
Hostující Hubínek pod tlakem raději zvolil od půlící čáry malou domů, daleký výkop brankáře Stejskala prodloužil hlavou Jiří Klíma, načež je Ladrovi pískán útočný faul na Hovorku.
76'
Stanislav Tecl vyprášil Stejskalovi rukavice jen cvičně, střílel totiž z ofsajdu.
75'
Po přihrávce Tecla se u přední tyče odrazil míč vedle od Bořila
75'
Po hrubce Matějovského před vlastní šestnáctkou se naopak dostali na zteč domácí, Teclův centr napálil na bližší tyči Bořil těsně vedle.
73'
Mešanovič v nadějné pozici zakončoval mizerně
73'
Vzápětí přišla největší šance Mladé Boleslavi! Z levé strany se řítil na bránu úplně volný Muris Mešanović, pokus obstřelit Koláře se mu však hrubě nevyvedl a míč se sotva otřel o boční síť.
73'
Křapkův prudký centr sklepával Mešanović Ladrovi hezky, leč s pomocí dlaně, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
72'
Dnešní ligový šlágr prvního se třetím sleduje skvělá návštěva 18 079 diváků.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Stanislav Tecl.
71'
A další promarněný roh obhájce titulu. Škodovi utíká míč k brankáři Mladé Boleslavi.
70'
Masopust našel Hušbauera, jehož ránu zblokoval Pudil
70'
Hušbauer pálil z 10 metrů a míčem sestřelil Pudila, od něhož se míč odráží do protipohybu brankáře Stejskala těsně nad odkrytou část brány.
69'
Muris Mešanović se vůbec nedokáže prosadit přes Frydrycha, jenž ho opět hladce odstavil od míče.
Tribuna Sever skanduje jeho jméno, nabízí se úvaha, zda si to bosenský útočník nechce u fanoušků rozházet.
67'
Žlutou kartu dostává Milan Škoda (SK Slavia Praha).
67'
Masopust bolestivě nakopl Pudila, ten se s bolestivou grimasou zvedá z trávníku.
66'
Trenér Jozef Weber posiluje ofenzívu hostů, na levý kraj obrany se stáhl Fulnek a letní posila z Jihlavy se staví před něj na levou zálohu.
66'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Jiří Klíma.
65'
Jako by Mladoboleslavští tušili, že z rohů, na které vedou domácí už 6:0, jim nebezpečí nehrozí. Také teď končí míč až u Ondřeje Koláře.
64'
Olayinka ťukl míč do uličky Stanciovi, jeho zpětný centr stačila obrana hostů přizvednout a posléze Tatajev raději zahrál na roh.
64'
Hra pokračuje v plném počtu.
62'
Roh domácím opět nic nepřinesl, navíc se dva hráči bolestivě srazili hlavami a do vápna Boleslavi pospíchají zdravotníci obou mužstev. Zdá se, že více otřesený je domácí Souček.
61'
Nadějná standardka Stancia skončila těsně vedle
61'
Na pravém křídle se zjevil kapitán sešívaných Milan Škoda, centr se mu povedl znamenitě, ale Alexej Tatajev skluzem uklízí na roh.
61'
Opět dlouhé strkanice a dohady ve zdi, až po skoro minutě a půl přišla konečně rozehrávka. Nicolae Stanciu zatočil míč těsně vedle Stejskalovy brány.
59'
Žlutou kartu dostává Alexej Tatajev (FK Mladá Boleslav) za faul na Hušbauera před šestnáctkou.
59'
Hušbauerův centr poslal Milan Škoda hlavičkou z malého vápna vysoko nad břevno a ještě se srazil s Tatajevem, jehož brní hlava zřejmě více.
58'
Túlio si prostrčil míč mezi nohama Hušbauera a centroval na Ladru, ten přiťukával hlavou za sebe do země nikoho.
57'
Pudil hledal dalekým pasem Mešanoviće, před ním už podruhé výtečně zasáhl na dlouhou nohu střídající Michal Frydrych.
56'
Boleslavští opět vyhráli hlavičkový souboj a při opakovaném nákopu je slávistům máván ofsajd.
55'
Slávisté si vodili míč rovnoběžně s velkým vápnem, nakonec byla Stanciova střela sražena na roh.
54'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Tomáš Ladra.
53'
Marek Matějovský ve středu pole odstavil od míče Součka, vyhnul se i Hušbauerovi a nastartoval Fulneka, jenž postupoval na bránu, ale před šestnáctkou uklouzl.
52'
Do volného prostoru sprintoval za míčem Lukáš Masopust, zakřižovat ho ale stihl Daniel Pudil.
51'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
50'
Fulnek se prosadil u lajny přes dva slávisty a rychlý útok pokračoval přes Mešanoviće a Budínského až k Buchovi, jenž se v pokutovém území za pískotu slávistického kotle ukličkoval.
49'
Boj plný ztrát na úrovni středové čáry, přesnou přihrávku nedal dopředu Olayinka a vzápětí odevzdávají míč hosté.
48'
Těžkou přihrávku nestihl na hřišti domácí Masopust.
47'
Hosté zahájili druhou půli aktivně a drží míč na polovině Slavie.
46'
Slavia Praha nastoupila s jednou změnou: místo Ondřeje Kúdely se na hřišti objevuje Michal Frydrych.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 2:1, střely mimo 3:3, rohy 3:0, fauly 7:7, ofsajdy 0:1.
Do šaten se jdou občerstvit spokojenější domácí fotbalisté, kteří díky rychlé akci, zakončené ve 14. minutě Olayinkou, vedou 1:0. Moc dalších vyložených šancí si obhájce titulu nevytvořil, přestože má většinu času převahu. Také Boleslav několikrát zahrozila, ale rovněž v jejím případě se nedá mluvit o vyložené tutovce.
45'
Standardku Matějovského krotil Kolář
45+1'
45+1'
Marek Matějovský téměř od postranní čáry centroval na zadní tyč a trestný kop se málem snesl do brány, Ondřej Kolář vyškrabuje konečky prstů před nabíhajícími útočníky hostů.
45+1'
Žlutou kartu dostává David Hovorka (SK Slavia Praha) za kosu rozběhnutému Mešanovićovi. Toho předtím šikovně uvolnil Hubínek.
45'
Emanuel Marek nastaví poločas o jednu minutu.
44'
Asi stovka mladoboleslavských fanoušků skanduje jméno slávistického stopera Kúdely, který strávil v městě automobilů devět sezón.
44'
Hušbauer si tentokrát seběhl pro centr na pravé křídlo, ale Bořil dostal míč až na koncovou čáru a stačil pouze prodloužit zhruba do 23. řady severní tribuny.
42'
Souček z první posílal do běhu dvojici spoluhráčů, přihrávka však byla příliš prudká, toto nešlo stihnout.
40'
Na druhé straně letí poprvé v zápase praporek nad hlavu pomezního Caletky, v ofsajdu byl Mešanović.
40'
Olayinkův centr Mladoboleslavští odvrátili, v ponechané výhodě po faulu na Hušbauera přišel další centr nigerijského křídla se stejným výsledkem.
39'
Hušbauer trestným kopem z velké dálky výborně našel hlavu Tomáše Součka, ten už ale na zadní tyči nedokázal míč usměrnit na bránu a je z toho jen odkop od Stejskalovy brány.
38'
Slávistická rozehrávka byla opět pod velkým tlakem, Kúdelova zpětná malá domá div neznamenala roh pro jeho bývalý klub.
36'
Trestný kop poslal po dlouhých dohadech ve zdi metr nad břevno Lukáš Budínský.
35'
Domácí brankář Kolář teď pořádně kiksnul, když neodhadl výběh mimo šestnáctku, nedokázal míč odhlavičkovat a pak musel faulovat Matějovského.
34'
Domácí rozehráli nakrátko, Stanciův oblouček přes mladoboleslavskou obranu neprošel.
34'
Ze sraženého centru Petera Olayinky získává Slavia rohový kop.
32'
Po přiťuknutí Škody mířil nepřesně Masopust
32'
Škoda hezky sklepl Coufalovu přihrávku patou za sebe, avšak Masopust z 12 metrů po zemi netrefil ideálně.
31'
Stanciu nepřešel přes Tatajeva a Mladá Boleslav šla do brejku, jenže Budínský přihrál Mešanovićovi na paty a Souček uklízí skluzem do autu.
31'
Boleslav moc standardek nemá a když už, tak Matějovskému vůbec nevycházejí. Nyní pouze nakopl míč přímo do Kolářových rukavic.
29'
Na trávníku zůstal dlouho ležet Křapka, ale slávisté míč nezakopli a hosté se hněvají. Hru přerušil až taktický faul Matějovského a k boleslavskému obránci může konečně pomoc od lavičky.
28'
Po centru Křapky mířil Mešanovič nad břevno
28'
Antonín Křapka našel od pravé lajny na malém vápně Mešanoviće, který halfvolejem snad jen o decimetr přestřelil.
27'
Coufalův prudký centr proletěl boleslavským pokutovým územím až do autu, Olayinka na něj nedosáhl a vhazují hosté.
26'
Tatajev kopl přes kotníky Škodu, ve vlastní šestnáctce však výborně zapracoval Michal Hubínek.
25'
Fulnek přiťukl na velkém vápně Murisi Mešanovićovi, který obstaral první střelecký pokus hostů, mířil však nad břevno.
24'
Po několika výměnách míče mezi Vladimírem Coufalem a Lukášem Masopustem hlavičkuje tísněný Milan Škoda rybičkou vedle brány.
23'
Uprostřed poločasu směřuje slávistický nákop po útočném faulu hostů jen k brankáři Stejskalovi.
22'
Ondřej Kolář pod tlakem zakopává míč do autu.
21'
Matějovského signál z trestného kopu neměl Mešanović šanci dostihnout.
21'
Bořil si pomohl nedovoleně proti Budínskému, který se na zemi drží za zátylek.
19'
Hušbauer mířil do protipohybu gólmana, cíl minul
19'
Masopust našel přetaženým centrem před bránou Hušbauera, který pálil z voleje křížně na zadní tyč a jen těsně ji minul.
19'
Roh kopl Hušbauer, ze závaru na malém vápně domácí nic nevytěžili.
18'
Přímý volný kop sešívaných vyboxoval brankář Stejskal jen k Bořilovi, jenž předal Olayinkovi a jeho střelu tečoval Tatajev hlavou na roh.
17'
V pokutovém území spadl Milan Škoda, domácí se penalty nedočkali.
15'
Alexej Tatajev to málem Boleslavi zavařil otálením a ztrátou míče hned po výkopu ze středového kruhu. Naštěstí pro rodáka z Jižní Osetie se míč odrážel od Olayinky i Pudila a končí v autu.
14'
Zpětný pas Masopusta zužitkoval Olayinka, který zblízka otevřel skóre, 1:0
14'
Slavia právě vstřelila branku!
A Mešanovićova ztráta vepředu se Boleslavi krutě vymstila. Z rychlého brejku umístil míč placírkou pod břevno po Masopustově tečované přihrávce z pravé strany PETER OLAYINKA.
13'
Tatajev snadno obral o míč Olayinku a založil brejk na Mešanoviće, jemuž míč odskakuje.
12'
Dva hráči v oranžovém svedli navzájem hlavičkový souboj ve vlastní šestnáctce, Slavia vhazuje.
11'
Další nepřesná přihrávka domácích do vápna, hostující Fulnek pak hezky přiťukl mezi dvěma protihráči do běhu Hubínkovi, ale dál akce Boleslavi nedospěla.
10'
Zatím jen slovní napomenutí si vysloužil za faul na půlící čáře Lukáš Budínský.
9'
Budínského kolmou přihrávku nikdo ze spoluhráčů nezachytil, míč směřuje k brankáři Pražanů Kolářovi.
8'
Hosté se sami dostali pod tlak, ale Stanciův ostrý centr vyhlavičkoval před boleslavskou bránou Antonín Křapka.
7'
Boleslavský kontr zhatil Bucha zbytečnou a navíc nepřesnou přihrávkou, při trochu vyšší rychlosti přitom mohl postupovat sám na bránu.
6'
Domácí se neukvapili s kombinací a postupně se přes celé hřiště dostal míč až k Bořilovi, jehož centr přistál pouze na hlavě Brazilce Túlia.
5'
Rohu se Mladá Boleslav ubránila a slávisté musejí zpět na vlastní půlku.
4'
Dělovka Masopusta vyzkoušela Stejskala
4'
Josef Hušbauer krásně přenesl hru na pravou stranu, kde měl spoustu prostoru Masopust. Jeho bombu zpoza šestnáctky doprostřed brány vytěsnil Stejskal přes břevno na roh.
4'
Tatajev přehlavičkoval ve vlastním vápně Škodu a Boleslav vyváží míč.
3'
Na levé straně si nechal utéct míč do autu Jan Bořil a vhazují hosté.
3'
Boleslavský kapitán Marek Matějovský vybojoval účinným napadáním míč, ale pak špatně rozehrál dozadu.
2'
Úvodní nákop slávistů směřoval do zámezí, po chvíli atakuje Škoda proti pravidlům hostujícího Křapku.
1'
Obě mužstva nastoupila před téměř vyprodané hlediště, domácí v tradičních barvách, hosté v nezvyklé oranžové. Všech 22 aktérů tleská oslavencům Janu Suchopárkovi a Martinu Latkovi, slávistický vedoucí mužstva Stanislav Vlček jim předává dárkové koše.
Pokud se Mladá Boleslav chce udržet na medailových příčkách, musí dnes v Sinobo stádiu bodovat, v tabulce ji totiž odpolední výhrou ve Zlíně o bod přeskočil Jablonec.
Skandují se jména domácích hráčů, mimochodem mezi nimi jsou také dva bývalí fotbalisté Mladé Boleslavi, Ondřej Kúdela a Jan Bořil.
Při čtení mladoboleslavské sestavy slávistický kotel aplauduje Murisi Mešanovićovi, naopak mohutný pískot si vysloužil Pavel Bucha. Třetí z bývalých slávistů Daniel Pudil žádné reakce nevyvolal, přece jen je jeho mistrovské působení v Edenu z éry Karla Jarolíma už poněkud zaprášeného data.
Ještě před zápasem dostává nadace motolské nemocnice 439 700 Kč za posbírané plyšáky z pražského derby. Na hřišti mezitím probíhá intenzivní předzápasová rozcvička obou mužstev a tribuny jsou už čtvrt hodiny před výkopem velmi slušně zaplněny, dnešní ligový šlágr ve Vršovicích táhne!
Domácí zachovali základní sestavu z derby na Spartě, pouze Stanislava Tecla na hrotu vyměnil Milan Škoda.
Boleslav bez Komličenka nastoupí v rozestavení 4-5-1, do sestavy se po zranění vrací Pudil a Túlio a podruhé za sebou dostává v brance příležitost Jan Stejskal.
Jihoamerické akvizice obou klubů nefigurují ani mezi náhradníky.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – Masopust, Hušbauer, Souček, Stanciu, Olayinka – Škoda.
Náhradníci: Kovář – Zelený, Frydrych, Provod, Ševčík, Hora, Tecl.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio – Bucha, Budínský, Hubínek, Matějovský, Fulnek – Mešanović.
Náhradníci: Šeda – Hašek, Jakub Klíma, Ladra, Jiří Klíma, Pech, Provazník.

Rozhodčí: Marek – Caletka, Leška.
Mladoboleslavský ostrostřelec Nikolaj Komličenko bude absentovat pro 4 žluté karty. Naopak nejlepší slávistický střelec v lize Josef Hušbauer (4 góly) si trest za vyloučení na Spartě odpykal v poháru a proti Boleslavi bude připraven. Dá v náročném programu Jindřich Trpišovský důvěru pro změnu nejlepšímu střelci historie vzájemných utkání Milanu Škodovi, který se v poháru blýskl čtyřmi trefami do vyšehradské sítě?
V boleslavské sestavě zajímá fanoušky nejnovější akvizice z juniorky Liverpoolu, kolumbijský levý obránce Anderson Arroyo, který den před zápasem oslavil dvacetiny. Za domácí by zase mohl nastoupit ještě o dva roky mladší Brazilec José Felipe Aguiar, jenž si už krátký debut v poháru ozdobil gólem.
Máme se na co těšit, ke sledování našeho přenosu jste srdečně zváni!
Vzájemné zápasy
Mladoboleslavští se z výhry nad Slavií naposledy radovali na jaře 2016, kdy zakončili parádní sérii, v níž nad sešívanými jasně dominovali a z 10 zápasů si připsali osm vítězství a jen dvě remízy.
V "čínské" éře Slavie se karta obrátila a poslední tři ligové ročníky naopak nepustili sešívaní Bolce ani bod. Včetně loňského semifinále poháru ji porazili sedmkrát v řadě se skóre 15:4.
Ve Vršovicích se v sobotu večer odehraje nejsledovanější utkání 11. kola FORTUNA:LIGY, v němž vedoucí obhájce titulu Slavia Praha
(8-2-0, 22:2)
přivítá třetí Mladou Boleslav (6-1-3, 23:14). Střetne se nejpevnější ligová obrana domácích s nejúdernějším útokem, jímž se pyšní hosté v čele s králem střelců ligy, sedmigólovým Nikolajem Komličenkem, i nejlepším nahrávačem Markem Matějovským (pět asistencí).
Do třetice také kanadskému bodování ligy vládne mladoboleslavský fotbalista a bývalý slávista Muris Mešanović (5+4).
Další statistiky ovšem hrají do karet Pražanům – vedle naprosto nesrovnatelných finančních možností obou klubů je to především skvělá forma sešívaných na domácím hřišti, kde v letošní sezóně včetně předkola LM neztratili ani bod.
Mladoboleslavským se naopak daří výhradně doma, kde vybojovali plný počet 18 bodů, zatímco ze čtyř výjezdů ven přivezli pouhý bodík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.