FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Zlín - 30. dubna 2023   15:00

Ml. Boleslav
22' Ladra
1:1
(1:0)
Zlín
75' Simerský  (R. Hrubý)

Mikulec – Kubista, D. Šimek, Suchý – Suchomel, Matějovský (C), Donát (56. Dancák), Tomič (46. D. Mareček) – Kušej (71. Žitný), Jawo (46. Mašek), Ladra (90+3. Vaníček).
Kořán – Kaulfus, Stránský.
Ladislav Szikszay – Michal Volf, Alexandr Černoevič
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1139 diváků
S. Dostál – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Vukadinović (90+2. Bartošák), R. Hrubý, Didiba, Slončík (83. Tkáč), Fantiš (55. Y. Dramé) – Balaj (55. Kovinić).
Rakovan – Janetzký, M. Jeřábek, Reiter, Silný.
Dostál

SESTŘIH: Mladá Boleslav – Zlín 1:1. Šibenice Ladry a srovnání Simerského, bod udržel Dostál proti Maškovi

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 23:10.
Mladá Boleslav nakonec v základní části obsadila devátou příčku, a v nadstavbě tak vyzve osmý Hradec Králové. Zlín obsadil šestnáctou příčku, takže do závěrečné fáze bude vstupovat z nejhorší pozice.
Je konec a zápas končí remízou. Mladá Boleslav se ve druhém poločase zbytečně zatáhla a nechal svého soupeře hrát. Zlín toho využil a v 75. minutě díky gólu Simerského srovnal na 1:1. To domácí paradoxně nabudilo a v závěru si mohli vzít ztracené vedení zpět, avšak Maška parádně vychytal Dostál.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lukáš Mašek).
90+3'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Antonín Vaníček.
90+2'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Lukáš Bartošák.
90+2'
V pokutovém území šel na zem Tkáč, ovšem penalta z toho nebude, sudí Szikszay okamžitě rozpažil.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Na druhé straně měl velkou šanci Kovinić, jenž se ale nacházel v jasném ofsajdu. Případný gól by tak neplatil.
89'
Stanislav Dostál zachránil Zlín! Po centru z levé strany hlavičkoval osamocený Mašek a hostující gólman předvedl proti jeho zakončení fantastický zákrok.
88'
Hosté v závěru zápasu daleko víc drží balon, ale nedaří se jim usadit na útočné polovině.
87'
Ladra se snažil individuálně prosadit, avšak o balon ho obral Procházka.
86'
Na poslední utkání základní části se v Mladé Boleslavi přišlo podívat 1139 fanoušků.
85'
Do konce zápasu už moc času nezbývá. Dočkáme se ještě gólu, nebo se budou body dělit?
84'
Zlín se vydal do rychlého brejku, nicméně nic z něj nevytěžil. Kolmý pas Hrubého totiž skončil u Mikulce.
83'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází David Tkáč.
82'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Martin Suchomel).
81'
Žitný uvolnil Maška, jehož rychlou střelu z otočky zblokoval dobře postavený Kolář.
80'
Standardku opět rozehrál Robert Hrubý, nicméně tentokrát si domácí defenziva dokázala poradit.
79'
Dramé na křídle zamotal hlavu Žitnému, ovšem vybojoval pouze rohový kop.
78'
Mareček našel ve vápně Maška, který sklepl míč pro Matějovského. Jeho následné zakončení ale bylo zbytečné, neboť mladý útočník Boleslavi si v souboji s Kolářem pomohl zakázaným způsobem.
77'
Krátce po rozehrávce se dopředu vydal Mašek, ovšem jeho individuální akce nebyla úspěšná.
75'
Dominik Simerský vyrovnal na 1:1
75'
Zlín právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno! Také Zlín dostal k dispozici rohový kop, ale na rozdíl od svého soupeře ho přetavil v branku. Centr Hrubého si ve vápně našel DOMINIK SIMERSKÝ, jenž zakončil přesně k vzdálenější tyči.
75'
Ladra rozehrál rohový kop a jeho centr mířil do dobrého prostoru. Nikdo z jeho spoluhráčů však nedokázal nasměrovat balon na bránu.
74'
Hrubý dostal hodně prostoru a využil toho ke střele z dálky, která vylétla vysoko nad bránu.
73'
Cedidla se dostal pod tlak napadajícího Dancáka a nakonec musel být rád, že byl slovenskému záložníkovi odpískán faul.
72'
Žitný se uvolnil na křídle a poté hledal Maška, před kterým si stáhl balon ze vzduchu Dostál.
71'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Patrik Žitný.
70'
Kovinić prodloužil nákop Simerského za sebe, ovšem tam už se nikdo v bílém dresu nenacházel. Hrát tak mohou domácí.
69'
Domácí brankář znovu musel zasahovat, tentokrát lapil slabé zakončení Václava Procházky.
68'
Po centru Hrubého hlavičkoval z těžké pozice Kovinić, ale Mikulec si připsal další rutinní zákrok.
67'
Momentálně se toho na hřišti moc neděje. Doufejme, že tato nezáživná pasáž brzy skončí.
66'
Vasil Kušej se tentokrát dostal až do vápna, kde ale špatně přihrál a odevzdal balon Dostálovi.
65'
Kušej udržel balon na útočné polovině a poté získal autové vhazování. Přesně to teď domácí potřebovali.
64'
Mašek dostal přihrávku na hrot, jenže tam sám čelil hned třem protihráčům. Ti ho následně naprosto v pohodě odzbrojili.
63'
Zleva odcentroval Dramé, jehož nabídka zamířila přímo do náruče Petra Mikulce.
62'
Dlouhý nákop Dancáka mířil na Kušeje, jenž ale neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
61'
Kovinić nepřesně nahrál a pro balon si pak došel Mikulec, jenž už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
60'
Je za námi hodina hry a domácí drží těsný náskok. V posledních minutách jsou však o něco aktivnější hosté.
59'
V pokutovém území Mladé Boleslavi nastaly velké zmatky a nakonec se ke střele dostal Slončík, který bránu přestřelil.
58'
Dramé šel k zemi po souboji se Suchým. Dle názoru hlavního arbitra bylo vše v pořádku.
57'
Hrubý našel z pravé strany úplně volného Slončíka, který byl sám na hranici malého vápna. Výborný zákrok ale předvedl Mikulec, jenž vytáhl balon na břevno.
56'
ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Samuel Dancák.
55'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Youba Dramé,
ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Nedeljko Kovinić.
54'
Kušej se už už dostával do úniku, avšak na poslední chvíli před ním odehrál míč Procházka.
53'
O pár chvil později měl Zlín další standardku. Centr Hrubého byl nicméně hodně nepovedený a balon vylétl do autu.
52'
Slončík rozehrál volný přímý kop na bránu, ale Mikulec neměl s jeho zakončením příliš starostí.
51'
Na druhé straně měl práci Petr Mikulec, jenž v pohodě lapil přizemní střelu Hrubého.
50'
Matějovský poslal do vápna nebezpečný centr, ale dobře zasáhl Dostál. Zlínský gólman se vydal z brány a míč vyboxoval.
49'
Fantiš nalétl do Ladry a může být rád, že vyvázl jen se slovním napomenutím.
48'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se balonu zmocnil Slončík, který uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Cedidlu.
47'
Mareček se dostal do dobré palebné pozice, jenže na poslední chvíli mu míč ukopl Simerský.
46'
ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Daniel Mareček,
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Lukáš Mašek.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka, po které domácí vedou 1:0. Mladá Boleslav měla od začátku zápas pod kontrolou a byla jen otázka času, kdy vstřelí první gól. Toho se diváci v Lokotrans Aréně dočkali v 22. minutě, kdy se parádně trefil Ladra. Zlín každopádně mohl o chvilku později srovnat, jenže to by Simerský nesměl minout téměř prázdnou bránu. Jinak toho ale hosté moc nepředvedli, a ve druhém dějství tak budou muset dotahovat.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Mladoboleslavští fotbalisté měli ještě jednu standardku, ovšem nikdo v modrém se k zakončení nedostal.
44'
Kušej si chtěl narazit s Matějovským, jenže zpětný pas domácího kapitána s vypětím všech sil zachytil Kolář.
43'
Ladra ustál těžký souboj s Vukadinovićem a poté posunul balon na volného Šimka.
42'
Vukadinović si chtěl píchnout balon kolem Tomiče, jenž ho odehrál do autu. Domácí tak budou vhazovat.
41'
Tempo teď malinko opadlo, oba celky po zisku nikam nespěchají a spíše volí postupný útok.
40'
Balaj se hnal za odraženým míčem a nebýt včasného zákroku Suchého, slovenský forvard by postupoval do slibné šance.
39'
Následně se do protiútoku vydal Kušej, avšak z jeho akce nic nebylo. Dostál bude odkopávat od brány.
38'
Zlínský záložník ho i sám rozehrál, nicméně jeho nabídku odvrátil Kubista.
37'
Hrubý se odvážně pustil mezi dva protihráče a vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.
36'
Jejich snahu však přerušil hvizd hlavního arbitra, který odpískal faul Didibovi.
35'
Hosté se v posledních minutách trochu zvedli a nyní už se jim alespoň trochu daří hrát na útočné polovině.
34'
Po levé straně postupoval dopředu Fantiš, jenž však velmi rychle narazil na pozorně bránícího Suchomela.
33'
Mohlo být srovnáno! Centr Slončíka proskákal až na zadní tyč, kde však Simerský netrefil poloprázdnou bránu.
32'
Matějovský hledal ve vápně Jawa, ale u balonu byl jako první brankář Dostál.
31'
Kušejův střelecký pokus zblokoval Didiba, jenž pak raději odehrál míč do autu. Domácí zůstanou na útočné polovině.
30'
Jawo to při napadání přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
29'
Na druhé straně pálil z podobné vzdálenosti Kušej, jenž pro změnu mířil nad bránu.
28'
Cedidla si srovnal balon a vypálil z dálky, jenže trefil před sebou stojícího Šimka.
27'
Porcházka získal míč, ale hned se dostal pod tlak a byl donucen k nepřesnému nákopu. Hrát tak opět mohou domácí.
26'
Domácí i nadále pokračují v aktivní hře a svého soupeře vůbec k ničemu nepouští.
25'
Jawo si dal špatný první dotek a balon mu pak utekl do autu. Zlínští tak budou vhazovat.
24'
Hosté chtěli přijít s rychlou odpovědí, avšak Balajovi byl odmáván ofsajd.
22'
Tomáš Ladra z přímého kopu poslal domácí do vedení 1:0
22'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí se ujímají vedení a jejich gól stál za to! K rozehrání standardní situace se postavil TOMÁŠ LADRA, který vyslal nechytatelnou střelu a trefil se přesně do šibenice. Dostál se natahoval marně.
22'
Před pokutovým územím byl faulován Kušej. Modří budou mít volný přímý kop z nadějné pozice.
21'
Po špatné nahrávce Tomiče musel faulovat Matějovský, takže ani tentokrát se Mladá Boleslav do šance nedostala.
20'
Domácí teď drží balon a trpělivě kombinují u půlící čáry.
18'
Balaj si udělal prostor a poté posílal míč do pokutového území, kde včas zasáhl Suchý.
17'
Suchomel si teď neporozuměl s Jawem a díky jejich nedorozumění se hosté zadarmo dostali k balonu.
16'
Hosté měli rohový kop, nicméně téměř okamžitě po rozehrávce na krátkou vzdálenost o míč přišli.
15'
Jednalo se o Vukadina Vukadinoviće, jenž se ale po chvilce zvedl a měl by být v pořádku.
14'
Na hrací ploše zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů a hra je přerušena.
13'
Zlín šel po zisku do rychlého brejku. Vukadinović se dostal až k centru z pravé strany, na který jen o kousek nedoskočil Balaj.
12'
Ladra odcentroval z levého křídla, ale Jawo jeho nabídku podskočil.
11'
Suchomel šel do souboje jeden na jednoho s Procházkou. Hostující kapitán prokázal velké zkušenosti a nakonec to byl on, kdo získal míč pro sebe.
10'
Středočeši jsou od začátku zápasu aktivnější, hosté se zatím víceméně pouze brání.
9'
Ten už si defenziva Zlína pohlídala, balon odhlavičkoval do bezpečí Václav Procházka.
8'
Ladra si zaběhl za obranu na pas Kušeje a poté nahrál pod sebe na Matějovského, jehož střelu z první vytáhl Dostál na roh.
7'
Kubista přenášel hru doleva na Kušeje, avšak jeho pas byl hodně nepřesný a balon skončil v zámezí.
6'
Dobrý obranný zákrok předvedl Kolář, který na poslední chvíli odehrál míč do autu před Tomičem.
5'
Domácí obrana odvrátila centr Vukadinoviće jen k Procházkovi a ten se do balonu opřel z první. Rána to byla pořádná, ovšem mezi tři tyče se nevešla.
4'
Rozehrávky se ujal Matějovský, jenž poslal míč přímo do náruče Stanislava Dostála.
3'
Simerský nedovoleně atakoval Ladru a Mladá Boleslav bude mít první standardní situaci.
2'
Suchomel obral o míč Slončíka a chtěl nastartovat Kušeje. Ten však jeho pas nezastihl na hrací ploše.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávky se ujali fotbalisté Zlína, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Kubista, D. Šimek, Suchý – Suchomel, Matějovský (C), Donát, Tomič – Kušej, Jawo, Ladra.
Náhradníci: Kořán – Kaulfus, Dancák, D. Mareček, Mašek, Vaníček, Stránský, Žitný.
Trenér: Pavel Hoftych

FC Trinity Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Vukadinović, R. Hrubý, Didiba, Slončík, Fantiš – Balaj.
Náhradníci: Rakovan – Bartošák, Y. Dramé, Janetzký, Kovinić, M. Jeřábek, Tkáč, Reiter, Silný.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Ladislav Szikszay – Michal Volf, Alexandr Černoevič.
První vzájemné utkání v této sezoně

30.7. 2022 – FC Trinity Zlín – FK Mladá Boleslav 0:0

FC Trinity Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – J. Kolář, Didiba, Čanturišvili, Y. Dramé (46. Fillo) – Vukadinović (63. Silný), Jawo (72. Janetzký).

FK Mladá Boleslav: Polaček – Mareček (78. Vaníček), D. Šimek, Suchý, Karafiát – Pech, Dancák, Mašek (74. Krobot), Ladra – Matějovský (C) – Mil. Škoda.
FC Trinity Zlín

Zlín byl před sezonou pasován do role jednoho z outsiderů a podle předpokladů měl bojovat o záchranu. A tyto prognózy se naplňují, moravský celek je poslední a na svém kontě má pouze pětadvacet bodů. Že se ale Vrbova družina nechce prvoligové příslušnosti jen tak vzdát potvrdila v minulém kole, ve kterém doma překvapivě rozdrtila Bohemians poměrem 4:1. Obrovský podíl na tom měl teprve osmnáctiletý Tom Slončík, jenž zapsal dva góly a jednu asistenci. Podaří se mu zapsat do statistik i dnes proti Mladé Boleslavi?
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav doposud nasbírala šestatřicet bodů a v tabulce je devátá. Už nyní je navíc jasné, že se znovu zařadí do prostřední nadstavbové skupiny, ve které bude hrát o bonus v podobě jednoho milionu korun a nasazení do pokročilejší fáze příštího ročníku MOL Cupu. Definitivu tomu svěřenci trenéra Hoftycha dali ve středu, kdy díky brance v závěru utkání získali bod na půdě Teplic. V souboji se skláři však obdržel čtvrtou žlutou kartu Ondřej Karafiát, jenž patřil k stálicím defenzivních řad Středočechů. V posledním kole si tak bude muset celek z města automobilů poradit bez něj. Uvidíme, kdo ho v základní sestavě nahradí.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! FORTUNA:LIGA má dnes na programu poslední kolo základní části, v jehož rámci na sebe narazí Mladá Boleslav a Zlín. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.