FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Hr. Králové - 22. dubna 2023   16:00

Pardubice
56' Černý (Hlavatý)
1:0
(0:0)

Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Kostka (82. Helešic), Janošek (87. J. Jeřábek), Hlavatý (82. Darmovzal), Sychra (71. Pikul) – Černý (C) (71. Krobot).
Budinský – Tischler.
Szikszay – Mokrusch, Volf
CFIG Arena
4450 diváků
Bajza – Ja. Klíma (72. J. Kučera), Čech, Leibl – Harazim, Smrž, Kodeš (83. P. Dvořák), Novotný (61. Koubek) – Rada (C), Ryneš – Vašulín.
Reichl, Vízek – Pudhorocký, Trusa, Hlaváč.
žlutá karta

SESTŘIH: Pardubice - Hradec Králové 1:0. Trefil se Černý, hosté dohrávali v deseti

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:18.
Východočeské derby je u konce! Vyrovnané utkání nakonec skončilo lépe pro domácí Pardubice, které se po trefě odchovance Hradce Králové Pavla Černého mohou radovat z výhry 1:0. Hosté si v závěru nevytvořili žádnou šanci na skórování a po dvou výhrách tak vyšli bodově naprázdno.
90'
Leibl se ohnal po Pikulovi a následně ho napadl. Červená karta!
90+7'
90+7'
Domácí fotbalisté ještě vybojovali rohový kop! Tohle už by si měli pohlídat.
90+5'
V poslední minutě nastaveného času uviděl za zdržování žlutou kartu Florin Nita (FK Pardubice).
90+5'
Jedna z posledních šancí hostů na úspěch nevyšla. Vojtěch Smrž z prvního dotyku pálil hodně mimo.
90+4'
Hodně laciný roh pro hosty, Vlček nechal doběhnout míč za brankovou čaru, ovšem on byl tím posledním, kdo se ho dotkl.
90+2'
Za naprosto zbytečné protesty vidí žlutou kartu Pavol Bajza (FC Hradec Králové).
90+1'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Bartosz Pikul).
90'
Nastavuje se pět minut.
90'
Na hřišti to vře a hosté budou dohrávat o deseti! Michal Leibl (FC Hradec Králové) neudržel nervy na uzdě a v přerušené hře udeřil Pikula. Hlavní rozhodčí to viděl a hostující hráč se po druhé žluté kartě pakuje do sprch předčasně!
88'
Matěj Ryneš už v minulosti ukázal, že jeho levačka je hodně nebezpečná. Na to ale jakoby domácí hráči zapomněli a hostujícího hráče nechali vystřelit z dálky, Ryneš ale zamířil nad.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Jan Jeřábek.
86'
Pardubice se hnaly dopředu a Dominik Janošek vracel míč na Matěje Helešice, který při snaze trefit míč trefil jen obránce. Krátce po svém příchodu domácí hráč s číslem 20 dostává žlutou kartu.
85'
Martin Chlumecký (FK Pardubice) se provinil proti pravidlům, dostává žlutou kartu a hosté mají zajímavou standardní situaci.
84'
Na centr z pravé strany si trochu netradičně naskočil Matěj Helešic, to ale není tradiční hlavičkář a podle toho to také dopadl. Míč letěl daleko mimo.
83'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Pavel Dvořák.
83'
Odražený balón na polovině hostů skončil u Janoška. Ten ho posunul na Ladislava Krobota, jehož dalekonosná rána doskákala vedle.
82'
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Matěj Helešic,
ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Denis Darmovzal.
80'
Domácí se konečně alespoň na chvíli osvobozují, centr z pravé strany totiž lapil do rukavic Florin Nita. Následný nákop ale Krobot neudržel a tak znovu hraje Hradec.
80'
Ani jeden ze dvou rohů Votroků se neujal, hosté ale zůstávají na útočné polovině.
78'
Hradec Králové se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu a po zastaveném centru Harazima bude mít k dispozici rohový kop.
76'
O pár desítek sekund později se dostal za obranu Pikul, který zpětnou přihrávkou našel Janoška, jehož tvrdou ránu za cenu rohu zastavil Petr Kodeš.
75'
Dominikové Kostka s Janoškem si na pravém křídle vyměnili míč a první jmenovaný ho poslal do pokutového území, centr byl ale až příliš dlouhý.
73'
František Čech nyní chyboval v rozehrávce, když poslal téměř nechytatelný míč směrem k Vojtěchu Smržovi, který se snažil co jen mohl, balón před čarou ale neudržel.
72'
ze hřiště odchází Jakub Klíma, přichází Jakub Kučera.
71'
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Bartosz Pikul,
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot.
70'
Pardubický Dominik Janošek odhlavičkoval balón a následně byl zbourán Michalem Leiblem (FC Hradec Králové), který vidí žlutou kartu.
67'
Michal Hlavatý na útočné polovině získal balón a poté zkoušel najít Pavla Černého, obránce Hradce ale vystihl záměr domácího hráče.
63'
Po hlavičkovém souboji s Chlumeckým zůstal na zemi ležet Daniel Vašulín, který sice musel být ošetřen, už je ale na svých a bude v pořádku.
61'
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Matěj Koubek.
59'
Hlavatý se položil do voleje
59'
Dominik Janošek rozehrál rohový kop na hranici pokutového území, kde z voleje pálil Michal Hlavatý, který o kousek minul pravou tyč.
59'
Pardubice jsou při chuti. Nyní Černý pouze prodloužil centr za sebe, následný další centr Chlumeckého tečovala obrana na rohový kop.
56'
Hlavatý nabil Černému, ten se trefil přesně k tyči, 1:0
56'
Pardubice právě vstřelily branku!
První branka zápasu je tu a kdo by ji mohl dát jiný, než hradecký odchovanec PAVEL ČERNÝ! Celá akce ale jde za Michalem Hlavatým. Ten vyvezl míč z půlky hřiště a narazil si s Markem Ichou. Poté si ve vápně pokryl balón a poslal ho na nohu Pavla Černého, který otevírá skóre! Asistence: Michal Hlavatý.
52'
Pardubice měly nyní hned dva rohové kopy v rychlém sledu, ani v jednom případě se ale nikdo v červenobílém nedokázal ve vápně soupeře dostat k míči.
50'
Rumunský reprezentační gólman už je na nohou a může pokračovat ve hře.
49'
Po rohovém kopu Hradce Králové musí domácí zdravotnický stav řešit nepříjemnost. Florin Nita nejspíše špatně došlápl a nyní je ošetřován kvůli kotníku.
47'
Po náznaku šance Pardubic šli hráči Hradce do protiútoku. Robin Hranáč natáhl své dlouhé nohy a ve sprinterském souboji uspěl nad Matějem Rynešem.
46'
Po první půli je stav východočeského derby stále bezbrankový. Oba týmy měly vyložené gólové šance, ovšem v obou případech měli navrch brankáři Nita a Bajza. Jinak měly Pardubice lehkou územní převahu, ještě ale zápas může dopadnout naprosto jakkoliv.
45'
Černý lišácky našel Hlavatého, ten v koncovce selhal
45+1'
45+1'
Druhá střela na bránu Hradce v rychlém sledu, s tečovaným pokusem Janoška si Bajza poradil.
45'
První velká šance také na domácí straně! Po autovém vhazování se k centru z pravé strany dostal Michal Hlavatý a ten z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Bajzu!
43'
Petr Kodeš na ose hřiště podklouzl, ještě ale stihl odehrát balón. O chvilku později do souboje přijel Kamil Vacek (FK Pardubice), který za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
40'
Dominik Kostka se v souboji vzájemně držel s Michalem Leiblem, nakonec ale domácí hráč vybruslil od lajny s míčem na kopačkách. Následně byl soupeřem zatažen a je z toho faul.
36'
Prostor na vyjetí s míčem dostal domácí stoper Tomáš Vlček, jeho dalekonosná rána ale doskákala daleko vedle brány Hradce.
35'
Pavel Černý si na polovině hřiště zkušeně podržel na zádech Jakuba Klímu (FC Hradec Králové) a podržel balón. Následně byl svým bývalým spoluhráčem faulován a Klíma vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
34'
Hradci Králové se v posledních minutách nedaří držet balón na útočné polovině a hrají spíše Pardubice, ty ale zatím kupí hodně nepřesností.
31'
Po delší době střelecký pokus domácích fotbalistů. Nejprve pouze do obránce střílel Michal Hlavatý, z prvního dotyku následně na parkoviště za stadionem zamířil Dominik Janošek.
30'
Při rohovém kopu se téměř všichni hráči nacpali do malého vápna hostů, po jednom odrazu balón do náruče dostal brankář Pavol Bajza.
29'
Po necelé půlhodině hry budou mít první roh od rohového praporku také Pardubice. Postaral se o to dobrým presinkem Vojtěch Sychra.
25'
Jednoduchá akce Pardubic po pravé straně, která vyústila v centru Kostky. Na zadní tyči se do zakončení dral Janošek, ten ale v klíčový moment podklouzl.
24'
Volný kop zleva obrana Pardubic odvrátila jen na roh. Po rozehrávce Hradce nakrátko fauloval Vojtěch Sychra a byl z toho další přímák, který Pardubáci odvrátili na další roh.
21'
Dominik Kostka (FK Pardubice) si velmi netakticky zpracoval míč přímo do protihráče a toho chtěl využít Filip Novotný. Ten se dostal k míči a byl zatažen právě Kostkou, který dostává žlutou kartu.
19'
Tlak Votroků na útočné polovině nevedl v žádnou gólovou příležitost, obrana Pardubic si s centry z levé strany poradila. Nyní doletěl míč až za brankovou čáru a je z toho odkop od brány.
17'
Hradecký Filip Novotný si chytře počkal na kontakt obránce, který také přišel. Poté šel k zemi a je z toho volný kop pro hosty z levé strany.
16'
Robin Hranáč dal obraně hostů dopředu vědět, co má v plánu a podle toho to také dopadlo. Jeho přihrávka, která měla najít Dominika Kostku, skončila v moci hostujících fotbalistů.
12'
Hosté získali možnost rozehrát od rohového praporku, centr Jakuba Rady ale skončil na hlavě Robina Hranáče. Daniel Vašulín následně pěknou kličkou zkoušel obejít obránce, byl ale zdvojen.
11'
Další centrovaný míč z levé strany. Tentokrát byl v roli centrujícího hráče Vojtěch Sychra, Pavel Černý z těžké pozice bránu neohrozil.
10'
Přetažený centr si na zadní tyči našel Dominik Kostka, z velkého úhlu už ale nemohl ohrozit Pavola Bajzu a trefil jen boční síť.
8'
Domácí rozehráli volný kop nakrátko a žádné nebezpečí z toho nebylo. Na zemi poté zůstal Tomáš Vlček, se kterým to na první dobrou nevypadalo vůbec dobře. Stoper Pardubic už ale je na nohou a může pokračovat.
7'
Pardubáci přečkali velkou příležitost soupeře a sami nyní můžou zahrozit. Pavel Černý totiž byl faulován na útočné polovině a míč na volný přímý kop si staví Michal Hlavatý.
6'
Nita vychytal v tutovce Novotného
6'
Obrovská šance Hradce Králové! Tečovaný centr z pravé strany si našel trestuhodně nehlídaný Filip Novotný, který z malého vápna trefil Florina Nitu!
5'
Michal Hlavatý na útočné polovině zbrkle přihrál jen na kopačky soupeře, ten ale naštěstí pro domácí nedokázal zahrozit z protiútoku. Na druhé straně doskákal míč do zámezí a vykopávat bude Florin Nita.
3'
Hradec měl výhodu autového vhazování na polovině soupeře, to ale hráči v černém nedokázali využít a nyní můžou hrát domácí fotbalisté.
1'
Domácí Pardubice zahrozily hned z prvního útoku. Michal Hlavatý centroval z pravé strany a po hlavičce obránce z voleje střílel Janošek, hosté znovu zablokovali.
1'
Domácí Pardubice dnes nastoupí v tradiční červenobílé barevné kombinaci, hosté z Hradce Králové jsou celí v černém.

FK Pardubice: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Kostka, Janošek, Hlavatý, Sychra – Černý (C).
Náhradníci: Budinský – Pikul, Tischler, J. Jeřábek, Darmovzal, Krobot, Helešic.
Trenér: Radoslav Kováč

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čech, Leibl – Harazim, Rada (C), Kodeš, Novotný – Smrž, Vašulín, Ryneš.
Náhradníci: Reichl, Vízek – J. Kučera, Pudhorocký, Trusa, P. Dvořák, Koubek, Hlaváč.
Trenér: Stanislav Hejkal

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf.
Hradec Králové zažívá povedenou sezónu a ještě tři kola před koncem má reálnou šanci na účast ve skupině o titul. Je totiž na sedmém místě a na šestou Olomouc ztrácí tři body.
Do nového roku Votroci nevstoupili v ideální formě, když z prvních osmi zápasů získali jen pět bodů. V posledních dvou utkání ale našli ztracenou formu a ze zápasů v Brně a s Českými Budějovicemi brali všechny body za výhry 2:1.
Pardubice v prvoligové tabulce nadále okupují poslední příčku, předposlední Zlín je ale před nimi jen o skóre. Do jara nevstoupily se špatnou formou, ta se ale v posledních zápasech trochu vytratila. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče totiž zvítězili pouze jednou z posledních sedmi zápasů.
Vzpruhou před dnešním derby ale může být podzimní zápas s dnešním soupeřem. V Mladé Boleslavi totiž Pardubáci zdolali Votroky 3:1 po skvělých trefách Janoška s Černým.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 28. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se v rámci východočeského derby utkají celky FK Pardubice a FC Hradec Králové. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.