FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bohemians - 22. dubna 2023   19:00

Slavia
14' Jurečka (Masopust) • 31' Olayinka (Zafeiris) • 36' Douděra (Van Buren)
3:0
(3:0)

O. Kolář – Schranz (63. Provod), Ogbu, Holeš (C), Masopust – Oscar, Zafeiris (87. Traoré) – Olayinka, Jurečka (63. M. Jurásek), Douděra (71. Pech) – Van Buren (71. Tecl).
Mandous – Ousou, Bořil, Ewerton, Hromada, Kačaraba.
Miroslav Zelinka – Jaroslav Kubr, Petr Caletka
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
Jedlička – Křapka, Vondra, Köstl, Hůlka – Jindřišek (C), Jánoš (87. Nový), Kovařík (46. M. Dostál), Hála (65. Morávek) – Drchal (77. Mužík), Prekop (46. Puškáč).

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 3:0. Jasná záležitost, sešívaní zpět v čele ligy

Ode mne je to pro dnešek z Fortuna Areny vše. Hezký zbytek večera přeje Richard Wagner.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:5.
Eden znovu zůstal nedobyt. Slavia tak potvrzuje svou dominanci ve vlastním prostředí, v dalším kole jí ale čeká cesta na hřiště Baníku Ostrava a potřebovala by se na venkovních trávnících konečně chytit.

Bohemians se budou moci vrátit na bodovou vlnu v příštím kole, kdy se také vydají ven. Svěřence Jaroslava Veselého čeká bitva na půdě posledního Zlína.
Vršovice patří Slavii! Desátý pražský obvod viděl velkou bitvu, kterou rozhodly tři zásahy už v prvním poločase utkání. Klokani se dostali k velmi malému množství šancí a po osmi duelech bez porážky padli. Slavia naopak byla dominantní a podmanila si tak Vršovice, které jsou součástí metropole již 101 let.

Sešívaní se také dostali díky klopýtnutí Sparty na Slovácku zpět do čela Fortuna ligy. Oproti Spartě totiž mají lepší skóre.
90+1'
90+1'
Ještě Peter Olayinka po skvělém pasu hledal Stanislava Tecla, jeho hlavička ale letěla jen nad Jedličkovu branku!
90'
Rozhodčí přidávají jednu minutu. Není nač nastavovat více, duel proběhl prakticky bez konfliktů a zdržování.
89'
Stanislav Tecl si na šestnáctce skvěle odskočil od obránce a parádně vyslal do šance Ibrahima Traorého, jehož však vyčapal včasným výběhem brankář Martin Jedlička!
88'
Klání se chýlí ke konci. Slavia teď kvůli faulu ztratila balon. Následný centr Bohemians do vápna si pohlídal brankář Ondřej Kolář.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Christos Zafeiris, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.

Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Martin Nový.
87'
Peter Olayinka zapnul, doběhl na vápno a hledal si prostor. Našel ideální okénko na přihrávku ke Stanislavovi Teclovi, kterou ale zastavila obrana Bohemians.
86'
Dlouhý odkop Bohemians v klidu rozehrál Ondřej Kolář. Slavia je u balonu a nikam nespěchá. Hájí aktuální skóre a také je velmi blízko k titulu "králové Vršovic".
85'
Stanislav Tecl se zbavil na vápně obránce, ale neměl dobré místo pro střelu, a tak ještě hledal Oscara Dorleyho, kterého si ale dobře obsadil obránce a znemožnil mu zakončení.
84'
M. Jurásek pálil krásně přes zeď, výborný Jedlička
84'
Přímý kop zatočil k tyči Matěj Jurásek, ale Martin Jedlička vystřihl učebnicovou robinsonádu a nepovolil Slavii čtvrtý zásah!
83'
Vidíme první žlutou kartu, do dobré pozice se u vápna cpal jeden ze slávistů, ale padl jako podťatý po faulu Jana Vondry.
82'
Klokani házeli aut, Jánoš po něm dostal prostor pro střelu, která byla zblokovaná a na zteč se vydal Matěj Jurásek, který se probil až k brankové čáře. Slavia nyní kombinuje kolem vápna.
81'
Další zajímavý centr od Adama Jánoše, který letěl do šestnáctky, tam ale zaúřadovala slávistická defenziva.
79'
Adam Jánoš rozehrával od půlky standardku, která letěla na Antonína Křapku, avšak míč na něj byl moc dlouhý a rozehrávku tak má Ondřej Kolář.
78'
Slavia ale vybojovala roh, ten rozehrála nakrátko a znovu se kombinací chtěla dostat do gólové šance. To se jí i povedlo, ale zakončení Olayinky nebylo příliš razantní a Martin Jedlička jej bez problémů zkrotil.
78'
Oscar Dorley byl faulován při přebírání míče, Slavia ihned poslala dlouhý centr na Stanislava Tecla, který byl ale ve vápně čistě ubráněn.
77'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Ladislav Mužík.
76'
Zafeiris, Provod, Jurásek. Tahle trojice teď motala hlavu sedmi bránícím hráčům. Nakonec z toho vzešel parádní centr, který ale jen lízl účesy několika naskakujícím hráčům.
76'
Sešívaní drží míč na svých kopačkách a vůbec jim nevadí třeba to, že je klokani vytlačili až ke Kolářovi.
75'
Václav Drchal byl obrán o balon, sešívaní kombinují od své půlky.
73'
Derby o desátý pražský obvod sleduje ve vršovickém Edenu 18 974 diváků.
72'
Václav Drchal vzdušnými triky ošálil jednoho ze slávistických beků, ale přihrávka následně nebyla tak kvalitní na to, aby byl Jan Morávek včas u míče.
71'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Pech,
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Stanislav Tecl.
70'
Viděli jsme spoustu silových soubojů, kde se uplatnili třeba David Puškáč, proti němu pak Christos Zafeiris. Slavia se tak dostala až k šestnáctce, žádné světoborné zakončení z toho ale nakonec nebylo, anžto si úspěšně počínala obrana klokanů.
68'
S Juráskem se stihl vrátit Hůlka a podle VARu nefauloval
68'
Velmi rychlý brejk Slavie! Ve třech mířili sešívaní na branku soupeře, David Douděra servíroval do malého vápna balon na Micka van Burena, kterému chybělo jen malinko k tomu, aby balon trkl za Jedličkova záda!
67'
Ten přeplachtil šestnáctku, klokani se pak znovu snažili o dobytí pokutového území, ale Daniel Köstl a ani Adam Jánoš nenašli cestičku do zakončení.
66'
Standardka Bohemians ze středového oblouku byla sice sešívanými vytlačena, ale klokani mají k dispozici další roh.
65'
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jan Morávek.
65'
Peter Olayinka se na šestnáctce dostal k míči a vyslal jej na branku. Jeho padavý balon ale skončil v náručí gólmana Martina Jedličky.
63'
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Lukáš Provod,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Matěj Jurásek.
63'
Klokanům byla znovu útočná neplecha ukončena na hranici velkého vápna. Slavia následně mířila do brejku, ale příliš dlouhý míč si pohlídal brankář Jedlička.
61'
Ivan Schranz si doslova povodil Adama Jánoše a poslal kolmici od brankové čáry na hranici vápna, odkud pálil David Douděra, ale Martin Jedlička byl připraven a balon za svá záda nepustil.
61'
Další růžek pro domácí, který vybojoval Dorley. Zafeiris jej rozehrál právě k Oscarovi, jeho centr odvrátila obrana Bohemians.
60'
Ten ale přeplachtil všechny hlavy a neujala se ani následná kombinace Olayinky s Oscarem.
59'
Slávisté si teď dovolili na vápně hodně drzé kombinace. Až k zakončení se ale neprobili. Vše uťal rychlý skluz Jana Vindry, po němž letěl do pokutového území rohový kop.
58'
Sešívaní zastavili rodící se šanci Bohemians, do brejku se chtěl hnát Oscar Dorley, ale rychlonohý Liberijec se ocitl na zemi. Slavia získává po faulu balon.
57'
Zabíhajícího Micka van Burena nepustil před branku důrazný Antonín Křapka.
56'
Rohový kop klokanů Slavia odvrátila. Ve vápně ale zůstal ležet jeden z hráčů. Proto se nyní kvůli ošetřování nehraje.
55'
Přihrávku Zafeirise vystihl jeden z hostujících hráčů, který vyvezl balon a ještě dal zajímavou přihrávku Davidu Puškáčovi, jehož balon ztečoval nad Kolářovu klec vracející se Tomáš Holeš.
54'
Na hřišti se ocitl Tomáš Holeš. Zvedal se trochu hůře, ale stačilo protáhnout záda a Slavia už zase kuje útočné plány.
53'
Výpad domácího celku byl zastaven obranou klokanů. Eden se otřásá ve skvělé divácké atmosféře, kterou podporují oba kotle.
52'
Po delším čekání se ho povedlo Bohemians zahrát opravdu nebezpečně, svižná hlavička ale asi o půl metru minula horní tyč.
50'
Sledujeme nyní urputný souboj, který se odehrává především na pravém křídle z pohledu aktuálně útočících klokanů, kteří si vybojovali i roh.
48'
Václav Jurečka se chtěl na půlce dostat do brejku, ale počínal si nedovoleně proti Janovi Vondrovi a balon tak získávají hosté ze zhruba jeden a půl kilometru vzdáleného Ďolíčku.
47'
Centr z pravého křídla klokanům nevyšel. Drobný vzruch před brankou Ondřeje Koláře si pohlídala obrana Slavie.
46'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Martin Dostál,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází David Puškáč.
46'
Druhou půli zahájila Bohemka se dvěma změnami v sestavě. Slavia je hned od úvodu na balonu.
46'
Je za námi první půle. Od úvodních okamžiků na tom byla lépe Slavia, která měla velký nápor. Často defenzivě Bohemians zatápěli agilní Mick van Buren s Peterem Olayinkou. Skóre ale otevřel tečovanou střelou Václav Jurečka, na něj navázal po půlhodině hry Olayinka a tečku na první půli pak dal David Douděra.
45+1'
45+1'
Bohemka ale sešívané dokázala ubránit, následně dostala po faulu šanci na poslední útok, ale ten se klokanům nevyvedl a v kabině tak mají hodně o čem přemýšlet.
45'
První půle má přidanou minutku navíc, Slavia se drží před brankou Bohemians.
44'
Dvakrát si teď velmi dobře počínal Igoh Ogbu, který prokázal své defenzivní schopnosti s potvrdil tak, proč jej nyní fanoušci sešívaných srovnávají s bývalou hvězdou Slavie Simonem Delim.
43'
V tlaku pokračují svěřenci Jindřicha Trpišovského, centr Petera Olayinky, který dnes hodně prohání obranné řady Bohemians, však skončil jen na hlavě jednoho ze stoperů.
42'
Domácí fotbalisté ubránili atak klokanů. Na druhou stranu pak mířil Mick van Buren, který ale neměl podporu spoluhráčů a byť se prokličkoval až k přihrávce, tu mu zablokovala obrana soupeře.
40'
Slávističtí fanoušci reflektují aktuální dění ve Fortuna lize a připomínají to, že aktuálně jsou jejich oblíbenci zpátky na prvním místě tabulky. Nesmíme však zapomenout na to, že nás bude čekat ještě plných padesát minut hry a stát se může ještě cokoliv.
39'
Naopak sešívaní si znovu na půlce potykali s balonem a rezultátem byla další střela z vápna, jíž ale tentokrát její autor až příliš podebral a ohrozil tak jen diváky za Jedličkovou brankou.
37'
Snaha od klokanů, aby alespoň ohrozili Ondřeje Koláře, přišla díky defenzivě domácích vniveč.
36'
Vesmírný raketomet Davida Douděry! Životní gól, 3:0
36'
Slavia právě vstřelila branku!
Postupným útokem se nyní sešívaná dostali od vlastní polovinu až na velké vápno, kde se do balonu opřel DAVID DOUDĚRA a bez okolků umístil svůj projektil přesně k tyči. Síť za Jedličkou se rozvlnila potřetí a Slavia tak potvrzuje, že doma v Edenu je prostě úplně jiný tým než na hřištích soupeře. Asistence: Mick van Buren.
35'
Sešívaní měli k dispozici roh. Balon letěl hezky na penaltu, ale ještě lépe si počínala obrana Bohemians, která tentokrát nedovolila Slavii ohrožení své klece.
33'
Další nápor sešívaných měl tentokrát vést po levém křídle, k dispozici měli domácí i aut, ale nakonec je jejich soupeř nepustil do šance a vše vyřešil razantním odkopem za půlku.
32'
Tentokrát Slavia hned po gólu znovu útočí, její pokus o průnik do vápna zmařil včasným výběhem Jedlička.
31'
Olayinkův nádherný obstřel nedal Jedličkovi šanci, 2:0
31'
PETER OLAYINKA je zpět ve skvělé formě! Nigerijský fotbalista, který je již velmi dlouhou pevnou součástí pražské Slavie dostal krásnou průnikovku od Christose Zafeirise a pelášil směrem k brance, na vápně si ztasekl obránce a parádní střelou na zadní tyč protáhl a překonal Martina Jedličku. Asistence: Christos Zafeiris.
30'
Důrazný byl ve vzduchu Peter Olayinka a vybojoval míč pro agilního Micka van Burena. Nizozemský kanonýr si navedl balon, ale seběhl ho obránce. Stihl jej udržet na hrací ploše, avšak následná rána Václava Jurečky šla jen mimo.
29'
Po nákopu Adama Jánoše, který dokázala Slavia ubránit, bude odkopávat Ondřej Kolář.
28'
Sešívaní se teď nemohou dostat z levého křídla, odkud se klokani snaží hrozit. Slavia by více než kouskování hry uvítala, kdyby mohla znovu roztáhnout křídla směrem dopředu. Takováto drobná a systematická práce by ale mohla hostům přinést úspěch.
26'
Zblokované zakončení Daniela Köstla znamenalo další autové vhazování na hranici šestnáctky. Tentokrát si s ním sešívaní poradili lépe a po následném pokusu klokanů o nákop uvede míč do hry Ondřej Kolář.
25'
Centr Jana Kovaříka od čtvrtkruhu nakonec doletěl až na hranici velkého vápna k Josefovi Jindřiškovi, který vybojoval pod tlakem domácí defenzivy alespoň aut.
24'
Dvakrát to zkoušela Bohemka centry do vápna. První odvrátili slávisté skoro až k půlce, ale Mick van Buren byl obrán o balon a další nákop končí rohem pro Bohemians.
23'
Další zajímavá situace před brankou Bohemians. Hemžení ve vápně ale rázně ukončil Martin Jedlička, který velmi rychle padl pod nohy jednomu ze slávistů a podržel míč.
22'
Masopust pálil zpoza šestnáctky těsně vedle
22'
Zatažení Petera Olayinky přineslo hodně vzruchu. Jeho přihrávku do brankoviště obrana dokázala zblokovat. Odražený balon ale napálil Lukáš Masopust a byla to rána, co měla slušné parametry, jen se o pár čísel nevlezla mezi tyče.
21'
Centr klokanů z pravého křídla skončil v moci Ondřeje Koláře, který si pro něj snadno došel. Obrana sešívaných totiž zablokovala původně míněného adresáta, kterým byl Erik Prekop.
20'
Kolář si doběhl pro balon, který mu přistával ve velkém vápně. Hra je na chvíli pozastavena, jeden ze sešívaných zůstal otřesen po souboji u levé lajny.
18'
Sešívaná ekipa krátké obléhání svého pokutového území ustála, při pokusu o brejk ale přišla o balon. Protiakce klokanů končí hvizdem sudího, který píská ofsajd.
17'
Bohemians jsou nyní znovu před Kolářovou brankou. Pokusy o dobití velkého vápna ale zatím likviduje domácí defenziva.
16'
Klokani měli zajímavou standardku, Martin Hála poslal balon do šestnáctky, kde se ale nakonec nedotlačil k zakončení žádný z hostujících hráčů. Slavia následně vyvezla balon.
14'
Teď už sešívaní bohemáckou defenzivu dokázali protrhnout. Lukáš Masopust nabil z pravého křídla balon na nohu VÁCLAVA JUREČKY, jehož zakončení ještě nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů a balon tak skončil za zády zkoprnělého Martina Jedličky, jenž na změnu směru letu nestihl reagovat. Asistence: Lukáš Masopust.
13'
Jurečkova střela škrtla o Jindřiška a zaskočila Jedličku, 1:0
13'
Hlavní protagonista seriálu Volha Ladislav Pekárek by jakožto fanoušek zeleno-bílých nebyl nadšen z úvodních minut, během nichž je pražská Slavia prakticky neustále před Jedličkovou brankou.
12'
Příliš dlouhý. byl centr pro Micka van Burena, před nímž stihl zahrát míč Antonín Křapka.
11'
Slávisté posléze přenesli hru znovu před šestnáctku soupeře a do vápna letělo několik nebezpečných centrů, avšak Bohemians by zatím mohli leckterou armádu vyučovat protiletecké obraně, protože všechny vzdušné nákopy spolehlivě likviduje.
10'
Erik Prekop si zpracoval nadějný centr a už to vypadalo, že se dostane do opravdu velké šance. Tu mu ale zmařil velmi dobře přistoupivší Lukáš Masopust.
9'
Mick Van Buren servíroval míč po brankové čáře do malého vápna, ale centr odvrátila defenziva klokanů, kteří následně odhalili i van Burenův plán na prošití se do zakončení.
8'
Rozehrávka z vlastní půlky Bohemians nevyšla. O dobývání soupeřova území se znovu pokoušejí slávisté. Pro klokany bude důležité, aby nepolevili ve svém defenzivním bloku a přežili tento úvodní tlak sešívaných.
7'
Václav Jurečka se tlačil do šance, následně ale příliš okázale servíroval balon kolegovi na vápně a byla z toho ztráta, po níž mají klokani balon.
6'
Sešívaní si dovolili hned několik riskantních kliček a nahrávek, které zaváněly lacinou ztrátou, ale vše zvládli. Zafeirisův pas na van Burena měl celou akci vyšperkovat, avšak byl příliš dlouhý a tato brož tak sešívané hrudníky nezdobí.
5'
Van Buren si podržel balon na vápně, i proti přesile jej stihl posunout na Ivana Schranze, který ale nakonec klokaní hradbu neprotrhl.
4'
První roh zahrávají sešívaní. Dobrý centr letící malým vápnem klokani tak tak ubránili, následně si defenziva celku z Ďolíčku poradila i s kopem od čtvrtkruhu.
3'
Dlouhý nákop Koláře, který si předtím došel pro balon, zastavil před Olayinkou Daniel Köstl úspěšnou hlavičkou.
2'
Znovu van Buren! Další nabídku do vápna přetavil ve střelu z halfvoleje. Situaci ale neměl úplně jednoduchou. Klokani jeho ránu zblokovali a následně balon pokryl pozorný Martin Jedlička.
1'
Úvodní minutka nabídla několik vzdušných soubojů. Následně utekl po levém křídle Peter Olayinka, jenž nabil do tandemu Mickovi van Burenovi a obrana Bohemians měla plné nohy práce s blokováním jeho zakončení.
1'
Úvodní los vyhrál Tomáš Holeš, sešívaní tak stráví první půlku pod tribunou sever, na níž budu v následujících 45 minutách útočit. Bohemka má výkop.
Před zápasem ještě následuje slavnostní ceremoniál. Oceněn je brankář Ondřej Kolář, který před dvěma týdny odchytal na půdě Mladé Boleslavi 200. klání za Slavii, dnešní utkání je jubilejní 100. v sešívaném dresu pro Lukáše Masopusta.
Obě zahajovací jedenáctky již nastupují na hrací plochu. Sešívaní mají klání okořeněné tím, že jejich druhý velký pražský rival klopýtl na Slovácku a v případě triumfu tak mohou slávisté díky lepšímu skóre znovu vyskočit na samotné čelo Fortuna ligy.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Ogbu, Oscar, Holeš (C), Masopust – Olayinka, Zafeiris, Douděra – Van Buren, Jurečka, Schranz.
Náhradníci: Mandous – Ousou, Tecl, Provod, Bořil, Pech, Ewerton, Hromada, Traoré, Kačaraba, M. Jurásek.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Křapka, Vondra, Köstl, Hůlka – Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík, Hála – Drchal, Prekop.
Náhradníci: Valeš – Mužík, Novák, A. Kadlec, M. Dostál, Puškáč, Morávek, Nový, Necid.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jaroslav Kubr, Petr Caletka.
Ještě jednou hezký den. Na trávníku Fortuna Areny v Edenu se pomalu rozcvičují brankáři obou celků.

Pojďme si ještě připomenout nedávný pohárový zápas, kdy Slavia v semifinále zdolala svého rivala ve velmi náročné bitvě. Klokani dvakrát vedli, naposledy díky trefě Martina Hály z 84. minuty. Sešívané nejprve spasil v sedmé minutě nastavení Ondřej Lingr. Ve druhém poločase prodloužení pak poslal Slavii do finále Václav Jurečka.
Krásnou sobotu všem fotbalovým fanouškům a nejen těm z Vršovic!

Desátý pražský obvod zažije tradiční souboj dvou rivalů, které od sebe dělí pouze jedna jediná tramvajová zastávka. Slavia doma v Edenu přivítá klokany z Bohemians.

Nepůjde jen o divácky atraktivní souboj, ale pořádná bitva se očekává i na trávníku. Oba celky totiž patří na špici Fortuna ligy. Slavii patří aktuálně druhá příčka, Bohemka ze čtvrtého místa stále útočí na pohárové pozice a body z vršovického derby by jí tedy přišly velmi vhod.

Sešívaní jsou ale na domácím trávníku velice silní. Jako jediní dosud ve svém prostředí neztratili ani bod. O výkony z Edenu se mohou svěřenci Jindřicha Trpišovského výrazně opřít, bota je však tlačí na hřištích soupeře, kde již zcela zbytečně poztráceli celou řadu bodů a pustili tak do čela tabulky svého úhlavního rivala ze Sparty, s nímž v posledním kole uhráli na Letné remízu 3:3.

Na kolbištích protivníků naopak velmi dobře šlapou klokani. Bohemians jsou druhým nejlepším venkovním týmem. Z třinácti případů odešli jen třikrát poraženi, dvakrát si s protivníkem body podělili a v dalších osmi duelech brali plný počet bodů. V posledních třech venkovních bitvách vždy bodovali a přivezli si triumf třeba z půdy aktuálně třetí Plzně.

Podzimní střetnutí v Ďolíčku nabídlo hodně divoký úvod. Domácí šli už ve druhé minutě do vedení zásluhou Romana Květa, ale prakticky vzápětí srovnal Peter Olayinka. Po půlhodině hry pak poslal Slavii do vedení proměněnou penaltou Václav Jurečka a na triumf 4:1 daly ve druhé půli razítko slepené góly střídajícího Ondřeje Lingra a nigerijské opory Slavie Olayinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.