FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Olomouc - 1. dubna 2023   19:00

Slavia
45+3' Van Buren (Schranz) • 62' Lingr  • 75' Schranz (Douděra) • 90+4' Jurečka (Zafeiris)
4:0
(1:0)

O. Kolář – Masopust (70. Jurečka), Ogbu, Holeš (C), D. Jurásek – P. Ševčík (80. Pech), Hromada (39. Zafeiris) – Douděra, Lingr (70. Oscar), Schranz – Van Buren (70. Tecl).
Mandous – Ousou, M. Jurásek, Hronek, Kačaraba, Traoré.
Szikszay – Kubr, Machač – Opočenský
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
16 186 diváků
Macík – Navrátil (84. Poulolo), Pokorný, Greššák, Sláma (57. Zmrzlý), Breite (C) (71. Zifčák), Ventúra (71. Ola), Vodháněl, Pospíšil, Zorvan (57. Chvátal), Chytil.

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 4:0. Kanonádu řídil střídající Zafeiris

Slavia Olomouc porazila hladce 4:0, díky čemuž je jisté, že i po 25. kole budou včele ligy právě sešívaní. To je ode mne vše, loučím se s vámi s zase brzy na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 3:0. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:11.
90'
Kanonáda! Zafeiris famózně vystihl míč a Jurečka uzavřel na 4:0!
90+4'
90+4'
Slavia právě vstřelila branku!
Olomoučtí byli vzadu v extrémně malém počtu, čehož využil Zafeiris. Nor se vřítil do otevřené obrany a pasem napříč vápnem připravil tutovku VÁCLAVU JUREČKOVI. Ten si míč zpracoval a z druhého dotyku zakončil přesně k tyči. Slavia tak porazí Olomouc 4:0.
90+3'
Čtvrtý gól domácího celku mohl po centru ze standardní situace přidat Tecl, ale jeho povedenou hlavičku výborným zákrokem zlikvidoval Macík.
90+2'
Tecl pokazil akci Pražanů hodně nepřesnou přihrávkou, která měla najít Douděru.
90'
Oscar centroval jen do rukavic Macíka. Na dramatickou koncovku to vskutku nevypadá. Slávisté závěr duelu kontrolují.
89'
Chytila zradilo zpracování, směrem kupředu chtěl ihned vyrazit Zafeiris, ale zastavil ho nedovolený zákrok soupeře.
88'
Ogbu se skvěle vrátil a na poslední chvíli odpálil skákavý míč směřující na Chytila.
87'
Dnešní utkání sleduje 16 186 diváků.
86'
Hosté trochu zatlačili na rozehrávku Pražanů. Ti si dokázali poradit i ve spolupráci s brankářem Kolářem.
85'
Jurečka prodloužil centr od rohového praporku na zadní tyč, kde hosté slávisty ustrážili. Macík bude rozehrávat.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Florent Poulolo.
83'
Sešívaný roh ani tentokrát nenabídl nic nebezpečného. O malou chvíli později vybojoval Jurásek další.
82'
Jurásek prověřil pozornost Macíka střílenou střelou zpoza vápna z hodně ostrého úhlu. Macík zvládl svou úlohu a míč vytěsnil na roh.
81'
Greššák jasně fauloval před vlastním vápnem, hlavní sudí ponechal Slavii výhodu, jenže záhy hru přerušil, a to proto, že Greššáka chytla křeč hostující stoper zůstal ležet na trávníku. Ne moc logické počínání hlavního sudího se domácím fanouškům ani trochu nelíbí.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází David Pech.
79'
Pozorný Kolář včas vyběhl, když až do jeho vápna doskákal dlouhý pas, který měl najít Navrátila. Brankář domácích byl u míče první a rozehrál.
78'
Jurečkův průnik po pravém křídle nevedl k větší šanci. Pas do šestnáctky v pohodě lapil Macík.
77'
Holeš chyboval v rozehrávce, Zifčák s Chytilem ale tuto minelu nepotrestali. Druhý jmenovaný totiž hledal svého parťáka nepřesnou přihrávkou.
76'
Douděra se vydal do sprintu proti přesile. První dva olomoucké fotbalisty sešívaný křídelník zvládl, další dva už ale ne. Hrají hosté.
75'
Douděrův centr využil Schranz, 3:0! Olayinka slaví s Hovorkou
75'
3:0! Douděra zprava přetáhl míč na vzdálenější tyč, kde balon jednoduše uklidil hlavou do sítě IVAN SCHRANZ.
74'
Zmrzlý se pokusil překvapit defenzivní řadu Slavie pasem z levého křídla do vápna, slávisté byli připraveni a pasu zamezili.
73'
Červenobílí rozehráli rohový kop nakrátko, o chvíli později sledujeme sešívané kombinovat i s vlastním gólmanem.
72'
Přetažený míč přiťukl Douděra Jurečkovi, jeho pokus z ostrého úhlu srazil Macík trochu hokejově na roh.
71'
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Pavel Zifčák,
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Dele Ola.
70'
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Stanislav Tecl,
ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Oscar,
ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Václav Jurečka.
69'
Slávisté získali míč u vlastního rohového praporku a ihned otáčejí hru a vydávají se na polovinu soupeře.
68'
Po delší době kombinují také fotbalisté Olomouce, kteří se jen stěží dostávají před vápno vršovického celku.
67'
Zafeiris si počínal hodně přímočaře při průniku do vápna soupeře, míč si ještě narazil s Lingrem a vypálil. Macík vyrazil balon jen před sebe, ale před Van Burenem míč včas uklidil do bezpečí jeden z hostujících beků.
66'
Z rohu se nic nebezpečného neurodilo, slávisté jsou ale v laufu a opět obléhají hostující vápno.
65'
Domácí vybojovali rohový kop.
64'
Van Buren pronikl až do vápna, Macík lapil Schranzovu dorážku
64'
Mohlo to být 3:0! Van Buren se doslova probil středem až před Macíka, zakončení si ale příliš dlouho rozmýšlel a brankář hostů skočil včas slávistickému útočníkovi pod nohy. Míč se odrazil ke Schranzovi, ale i jeho pokus po zemi dokázal Macík vyrazit. Tentokrát gólman Hanáků svůj celek podržel.
62'
Lingr prokázal důraz a využil Macíkův kiks, 2:0!
62'
Slavia vede 2:0! Ostrý centr vyslal do vápna Olomouce Jurásek, tentokrát se stalo Macíkovi osudným, že se rozhodl pro míč jít, balon totiž odrazil jen do zad Greššáka, nejrychleji ze všech přihlížejících se zorientoval ONDŘEJ LINGR, jenž už jednoduše posunul míč do vlastně prázdné svatyně Olomouce.
60'
Brejk Olomouce zbrzdila náhlá indispozice Chytila. Ten se ocitl v předklonu a nejspíše rozdýchával střet s jedním ze slávistů. Hostujícího forvarda se ujal domácí Masopust, což fanoušci ocenili potleskem. Zdá se, že Chytil je naštěstí v pořádku, slávisté záhy sportovně svému sokovi vrátili balon.
59'
Sešívaným se centrované balony příliš nedaří, i když z jednoho takového skórovali. Tentokrát nebyl povedený ani balon od rohového praporku, ani následný centr z druhé strany, ten skončil v zámezí.
58'
Zafeiris skvěle kroutil střelu do šibenice
58'
Zafeiris si hezky navedl míč na střelu levačkou z hranice vápna, povedenou střelu mířící do šibenice vytáhl skvělým zákrokem Macík na rohový kop.
57'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Juraj Chvátal,
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Ondřej Zmrzlý.
56'
Schranz na levé straně dlouho váhal, jak s balonem naložit, nakonec pouze napálil blokujícího obránce, stejně dopadl o malou chvíli později rovněž centrující Zafeiris.
55'
Míč chvíli poskakoval ve vápně sešívaných fotbalistů. Vodháněl se dokonce pokusil zakončit, jeho hodně slabá střela nenadělala Kolářovi žádné potíže.
54'
Chytilova rychlost dělala slávistickým bekům velké potíže. Forvard Olomouce míč následně poslal do strany Slámovi, jehož centr byl sražen na roh.
53'
Schranzovi se ani trochu nepovedla dlouhá přihrávka na levé křídlo, balon se dokutálel až za brankovou čáru, brankář hostů bude rozehrávat.
52'
Lingr se tentokrát ocitl na křídle, odkud vyslal do vápna soupeře nebezpečný centr. Výborný Macík šel znovu ven z brány a i tentokrát míč ze vzduchu, byť nadvakrát, lapil.
51'
Ševčík hezky zrychlil hru zpracováním ve středu pole, jeho následný pas za obranu nepatřil k těm přesným. Macík včas vyběhl a rozehrál.
50'
Chytil v souboji na lajně předstihl Zafeirise, ale následně měl k míči daleko a Ogbu v klidu rozehrál ve spolupráci s Kolářem.
49'
David Jurásek nacentroval z levého křídla jen do rukavic Macíka, slávisté po jeho rozehrávce získali míč rychle zpět na své kopačky a kombinují před olomouckou šestnáctkou.
48'
Lingr započal akci Slavie, která měla skončit střelou Schranze. Pas na něj směřující do vápna Olomouce byl příliš dlouhý, a tak stačil míč včas získat do své moci Macík.
47'
Olomoučtí se prokombinovali až do vápna soupeře, kde si míč výborně pokryl Vodháněl, od nějž odpadl jeden z beků domácích. Hlavní sudí toto krytí balonu vyhodnotil dle mého nesprávně jako faul.
46'
Jeden ze slávistů zezadu přišlápl Zorvana, nepíská se, hosté ale budou moci vhazovat.
46'
Sešívaní měli v úvodní části územní převahu, kýžený gól dlouho nepřicházel, ale nejtěsnější možný náskok zařídil Pražanům gólem do šatny Mick Van Buren. Dovedou domácí utkání do vítězného konce? Druhý poločas začne zhruba ve 20:06.
45'
Van Buren se postaral o gól do šatny, 1:0!
45+3'
45+3'
Slávisté dávají veledůležitý gól do šatny! Tečovaný centrovaný balon zastavil tak tak na vzdálenější tyči Schranz, který míč ideálně zpracoval pro MICKA VAN BURENA, nizozemský forvard zvládl jednoduchou práci skvěle a míč z bezprostřední blízkosti dopravil za záda padajícího Macíka.
45+2'
Pěknou individuální akcí se prezentoval také Zafeiris, který se proháčkoval přes soupeře k přízemní střele zpoza vápna, ta skončila o kus mimo.
45'
Z rohu ani tentokrát sešívaní výrazněji nezahrozili. O chvíli později zůstal nezužitkován také hezký Lingrův průnik po levém křídle, pas domácího ofenzivního záložníka totiž nikoho v červenobílém nenašel.
44'
Van Burenovi se ve vápně Olomouce zamotal míč pod nohy, i tak ho dokázal přiťuknout Zafeirisovi, jehož pokus zpoza vápna byl sražen na roh.
43'
Sláma zakopl míč tak, aby slávisté nemohli rozehrát na polovině hřiště – žlutá karta.
41'
Zajímavý závar Olomouce. Ventúra doběhl dloubáček na levou stranu, odkud z první posílal míč dalším nadýchaným balonem do vápna. Hosté se prodrali i do zakončení nad, ale byl odpískán jejich nedovolený zákrok.
40'
Zafeiris se ihned zapojil do útočné akce svého celku, příliš dlouhý centr z jeho kopaček zamířil až do zámezí.
39'
Pospíšilova dělovka na bližší tyč prověřila Koláře
39'
ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Christos Zafeiris.
39'
Dalekonosný pokus mířící k levé Kolářově tyči poměrně bez potíží zlikvidoval Kolář, Olomouc bude rozehrávat roh.
38'
Chytil se dostal až do vápna, kde však adresoval spoluhráčům nepřesný pas. Olomoučtí se i tak k míči dostali a kombinují před vápnem Slavie.
37'
Sešívaní pokračují v devíti. Ogbu nevyslal vůbec přesný pas do křídla a červenobílí se tak budou muset bránit.
36'
Hromada hodně ostře zajel do rozehrávajícího protihráče a vypadá to, že se při zákroku navíc zranil. Sledujeme jeho ošetřování. Hlavní rozhodčí neudělil sešívanému záložníkovi ani žlutou kartu, z mého pohledu z tribuny a při současném trendu pískání by připadala v potaz i karta červená.
34'
Pro poměrně zajímavý Ševčíkův centr zprava si vyběhl Macík, tomu míč nejprve vypadl z náruče, ale nadvakrát si olomoucký gólman už poradil.
33'
Douděra dostal míč na levé křídlo, kde byl ale ustrážen. Stejný osud potkal o malou chvíli později na pravé straně Chytila.
32'
Slavia měla k dispozici roh, který se jí ale ani trochu nevydařil. Po rozehrávce nakrátko přišel hodně dlouhý centr, který skončil v zámezí.
31'
Chytil chtěl únik po levé straně řešit individuální akcí směrem vápno Slavie. To však přečetl Masopust, který byl včas připraven a útočníka Olomouce o míč připravil.
30'
Van Buren se rozeběhl středem hřiště, odkud vyslal pas na levou stranu tak, že Douděra mohl rovnou pálit. Jeho slabý pokus zamířil jen do prostoru, kde byl připraven Macík a ten tak chytil míč, jak se říká, do teplých.
29'
Navrátil jen tak tak stihl dlouhý nákop na pravé křídlo, odkud se z první pokusil nacentrovat. Balon po jeho pasu skončil ale daleko na tribuně.
28'
Faulován byl ve středovém kruhu tentokrát Vodháněl, oba celky se přesouvají na polovinu sešívaných.
27'
Van Buren se pokoušel proniknout do šance individuálně z pravého křídla, úspěšný nebyl. Macík uvede míč do hry odkopem.
26'
Olomoučtí rozehrávali na polovině hřiště, nic nebezpečného nevymysleli a opět se musí bránit.
25'
Po delší době se na polovinu soupeře s balonem na kopačkách podívali také hosté. Vodháněl o míč přišel, Zorvan, ke kterému se balon odrazil, byl záhy faulován.
24'
Tlak Slavie pokračuje, domácí drží balon na polovině soupeře, kde házenkářsky kombinují.
21'
Van Buren našel Hromadu na pravé straně, také jeho pas do malého vápna nenašel žádného z potenciálních adresátů.
20'
Po kombinaci na malém prostoru vrátil Schranz z ostrého úhlu míč střílenou přihrávkou do ohně. Nikoho v červenobílém najít nedokázal a pro centr Douděry o chvíli později si bezpečně došel gólman Macík.
19'
Ogbu číhal i chvíli po nepovedeném rohu na centr ve vápně Olomouce. Ten také přišel, ale nigerijskému stoperovi ve službách Slavie kousek scházel, aby na balon dosáhl.
18'
Van Buren si navedl míč do vápna z levého křídla, následné přistrčení do Lingrovi nevyšlo podle představ nizozemského forvarda a hosté odklidili míč na roh.
17'
První zajímavá možnost Slavie. Van Buren se dostal k odraženému balonu po centru z levé strany a z druhého dotyku pálil o kousek mimo.
16'
Další přetažený centr vyslal do vápna Hanáků David Jurásek, tento balon přelétl naprosto všechny a skončil až za brankovou čárou. Macík bude vykopávat.
15'
Hromada zavřel situaci po centru na zadní tyči, balon se odrazil k Van Burenovi, který ale patičkou zakončit nezvládl, když vůbec netrefil míč. Macík bude rozehrávat.
14'
Douděrovi trvalo příliš dlouho, než si připravil centr zleva, ten byl tak zablokován a uvidíme roh.
13'
Hodně riskantních přihrávek na středu hřiště předvedli domácí. Vše nakonec musel skluzem hasit Hromada, který odpálil balon na polovinu Hanáků.
12'
Další útok Slavie skončil nepřesným pasem na Douděru, rozehrávat bude Macík.
11'
Douděra si těsně před vápnem ještě všiml nabíhajícího spoluhráče do křídla, jenže toho si všimli také olomoučtí obránci, kteří přihrávku na pravou stranu přečetli a zamezili jí.
10'
Gólman sešívaných neměl úplně pod kontrolou přetažený míč, který podběhl, naštěstí pro něj ale na zadní tyči nikdo v modrém nečíhal, a tak mohou Pražané v poklidu otočit hru.
9'
Olomoučtí vybojovali volný přímý kop na polovině svého soka, fotbalisté obou celků se přesouvají před Koláře.
8'
Masopust vyslal do sprintu za obranu Lingra, kterého zradilo zpracování, a tak míč získali obránci hostí.
7'
Míč drží hostující fotbalisté. Ti hru trochu zklidnili a s balonem na kopačkách se dostali až k vlastnímu brankáři, kterého také zapojili do rozehrávky.
6'
Chytil nezpracoval dlouhý míč až na polovinu sešívaných, jenže Holeš si v rozehrávce počínal nepřesně, a tak budou Hanáci rozehrávat aut.
5'
Vracející se Pospíšil na polovině hřiště zastavil Hromadu jen za cenu faulu. Pokračovat ve hře budou Pražané.
4'
Vodháněl si navedl míč až do pokutového území, kde se střetl se třemi slávisty a v souboji s přesilou o balon přišel.
3'
Po několika narážečkách se na levou stranu pokutového území Olomouce vřítil Schranz, Macík včas vyběhl, u přihrávky za obranu byl jako první a míč schoval do svých rukavic.
2'
Olomoučtí se drali dopředu až příliš agresivně. Vodhánělovi byl na pravé straně odpískán útočný faul.
1'
Dlouhý nákop ihned po rozehrávce měl nalézt Davida Juráska nabíhajícího na křídlo. Nenalezl a olomoučtí fotbalisté budou vhazovat.
1'
Před výkopem se s kariérou loučí sešívaný David Hovorka. V devětadvaceti letech se tak rozhodl po vleklých zdravotních problémech. Celý stadion je na nohou a vyprovází Gadžiho, jak se bojovnému obránci přezdívá, ze scény mohutným potleskem.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Ogbu, Holeš (C), D. Jurásek – P. Ševčík, Hromada – Douděra, Lingr, Schranz – Van Buren.
Náhradníci: Mandous – Ousou, Zafeiris, Tecl, Jurečka, Pech, Oscar, M. Jurásek, Hronek, Kačaraba, Traoré.
Trenér: Jindřich Trpišovský

SK Sigma Olomouc: Macík – Breite (C), Zorvan, Vodháněl, Ventúra, Sláma, Chytil, Pospíšil, Navrátil, Greššák, Pokorný.
Náhradníci: Stoppen – Zifčák, Zmrzlý, Chvátal, Jak. Matoušek II, Langer, Poulolo, Ola.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Machač – Opočenský.
SK Sigma Olomouc
Olomoučtí na jaře sbírali doslova jeden bod za druhým. Hanáci totiž šest zápasů v řadě remizovali a momentálně drží šestou pozici v tabulce, která jako poslední znamená postup do nadstavbové skupiny o titul. Výkony olomouckých fotbalistů měly vzestupnou tendenci, v posledních dvou duelech totiž nasázeli Moravané hned pět branek a nedostali jedinou, což odnesly Mladá Boleslav a České Budějovice. Jak zaskočit Slavii? Inspirovat se Olomoučtí mohou sami u sebe, na podzim totiž Pražany porazili 2:0, podaří se jim na překvapivé vítězství navázat? Zápas startuje v 19 hodin, tak se dívejte!
SK Slavia Praha
Česká nejvyšší soutěž se znovu rozebíhá po reprezentační přestávce. Tu Slavia strávila na čele ligy, její náskok se ovšem postupně ztenčoval a momentálně drží svěřenci Jindřicha Trpišovského vedoucí pozici jen o skóre před Spartou. Poslední zápas odehrála Slavia v Liberci, kde remizovala 2:2 a také ztratila Olayinku, který dostal po červené kartě distanc na čtyři zápasy. Poradí si i bez něj červenobílí v domácím prostředí s Olomoucí?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u duelu mezi pražskou Slavií a Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.