FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Brno - 30. dubna 2023   15:00

Slovácko
24' Reinberk (M. Kadlec)
1:0
(1:0)

Nguyen – Reinberk (76. Trávník), M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Petržela (72. Holzer), Havlík, Daníček, Siňavskij – Šašinka (64. P. Juroška) – Mihálik (72. Vecheta).
Fryšták – Břečka, Doski, Brandner, Kim.
J. Všetečka – D. Vodrážka, J. Hádek | VAR: T. Klíma | AVAR: L. Ratajová
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Berkovec – Hrabina (75. Hladík), Mo. Tijani, F. Souček, Granečný (75. Nečas) – Alli, Hlavica (75. Divíšek), Texl, M. Ševčík – Falta (85. Blecha), Řezníček (C).

SESTŘIH: Slovácko - Brno 1:0. Důležitá výhra, rozhodl Reinberk. Hosté v maléru

Slovácko poráží v jihomoravském derby Zbrojovku Brno 1:0, brankou z prvního poločasu z kopačky Petra Reinberka. Druhá půle byla bojovnější s minimem šancí. Domácí hráči nakonec jednobrankové vedení uhájili, Zbrojovka měla navrh, ale žádnou šanci si nevytvořila. Slovácko půjde do nástavby z pátého místa a Zbrojovka po prohře klesla na barážové 14. místo.
90+4'
90+3'
Josef Divíške vhodil dlouhý aut až do vápna, domácí hráči balon odvrátili mimo šestnáctku.
90+2'
Filip Nguyen bude vykopávat od své branky.
90+1'
Ševčík centroval z levé strany, ve vápně hlavičkoval Jan Hladík nad branku.
90'
Ve druhém poločase se budou čtyři minuty nastavovat.
89'
Hosté se snaží ze všech sil ještě s výsledkem něco udělat, ale nyní je zastavil hvizd hlavního sudího.
87'
Zákrok Filipa Součka ještě vyhodnocoval VAR, který přivolal hlavního sudího k monitoru, po shlédnutí záznamu se ruší žlutá a rovnou sudí ukazuje červenou.
85'
Souček přišlápl Trávníka a byl vyloučen
85'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Filip Blecha.
84'
Jakub Nečas nebezpečně centroval, jeho spoluhráč na zadní tyči na míč nedosáhl.
82'
Standardní situaci se domácí fotbalisté ubránili.
82'
Alli prošel až k brankové čáře, odcentroval, domácí obrana balon odvrátila.
81'
Souček našel dlouhým míčem Texla, který ale vracel jej do zadní řad.
78'
Juroška potáhl míč a šel na posledního Tijaniho, po kontaktu upadli oba dva, sudí nechal hru dále pokračovat.
77'
Havlík zahrál standardní situaci z levé strany, centr odvracel Tijani. Domácí hráči jsou nicméně na míči.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Michal Trávník.
76'
Řezníček centroval ve vápně na svého kolegu, balon se na něj nedostal.
75'
ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Jan Hladík.
75'
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Jakub Nečas.
75'
ze hřiště odchází Jan Hlavica, přichází Josef Divíšek.
74'
Hra je přerušena, jelikož na zemi leží Petr Reinberk.
73'
Z následného rohu hlavičkoval Kadlec na přední tyč, Berkovec byl přichystaný.
72'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Filip Vecheta.
72'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Daniel Holzer.
71'
Havlík předal míč Kadlecovi, který jej potáhl po levé straně, toho stihl Alli, nakonec dokázal hostující hráč srazit balon na roh.
69'
Na druhé straně se objevil v šanci Mihálik, ale střelou z vápna neohrozil branku Zbrojovky.
68'
Centr do šestnáctky sebral vybíhající Nguyen.
67'
Po kombinaci se Sinjavskim centroval nepřesně Reinberk.
64'
ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Pavel Juroška.
64'
Sinjavskij sice kombinoval na pravé straně se Šašinkou, ale estonský fotbalista zkazil finalní přihrávku na Mihálika.
61'
Ševčík našel na zadní tyči hlavu Hlavici, který branku Nguyena přestřelil.
60'
Petr Reinberk fauloval na levé straně Faltu a Brno bude moci zahrozit.
59'
Petržela byl faulovaný na polovině hřiště Hlavicou, jen na chvíli měli domácí hráči míč na kopačkách.
56'
Po chybě Granečného šel na branku Sinjavskij z pravé strany, který sice byl bráněn, nakonec špatně zvládl poslední dotyk s míčem a vystřelil jen do připraveného Berkovce.
54'
Souček se snažil jemným obloučkem najít ve vápně Řezníčka, ten ale na míč nedosáhl.
52'
Kalabiška obešel jednoho hráče Zbrojovky na hranici vápna, poté chtěl u druhého, který ho ale pozičně vykrokoval. Domácí obránce z brankové čáry odcentroval, balon skončil na vrchní síti branky Berkovce.
50'
Zbrojovka je ve druhém poločase lepším mužstvem, více kombinuje, ale zatím jen po šestnáctku.
49'
Souboj dvou nejmenších hráčů na hřišti Petržely a Alliho vyzněl lépe pro hostujícího hráče, který byl faulovaný.
47'
Od začátku druhé půle je Zbrojovka na míči a kombinuje na polovině Slovácka.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko nad Zbrojovkou 1:0. Více ze hry mají domácí, kteří více ohrozili branku Berkovce. Po centru Kadlece si našel míč nabíhající Reinberk, který jej napálil pod břevno. Potom ještě měli šanci Šašinka se Sinjavskim, v prvním případě Šašinka mířil nad branku a estonský fotbalista Berkovce z úhlu neprostřelil. Hosté zahrozili jen dvakrát Ševčíkem, jeho hlavička nebyla přesná a také tečovaný střelecký pokus skončil těsně vedle tyče.
45'
45'
Na konci poločasu jsou domácí na míči a kombinují na polovině Zbrojovky.
43'
Falta centroval z pravé strany, jeho přihrávku odkopl Kadlec z vápna.
43'
Ten však neodcentroval do šestnáctky. Brno nyní má míč na svých kopačkách.
42'
Nákop Hofmanna ustrážil Šašinka před Tijanim, poté balon přihrál Sinjavskému.
37'
Sinjavskij šel po levé straně s míčem až do vápna a skoro z ostrého úhlu vystřelil, jeho pokus čapl Berkovec.
35'
Tentokrát centroval Petržela, jenž našel Šašinku, ten hlavičkoval nad branku.
35'
Mihálik se snažil na pravé straně přejít přes Tijaniho, ale neúspěšně, nakonec budou domácí zahrávat rohový kop.
34'
Havlíkův centr vyboxoval ven z vápna Berkovec.
34'
Nakonec se hostům povedlo vyvést míč na polovinu hřiště, kde o něj přišli, po kombinaci bude zahrávat Slovácko rohový kop.
33'
Ze standardní situace se domácí neprosadili. Zůstali však u míče.
33'
Na druhé straně po centru hlavičkoval Šašinka, ale jen do hostujícího hráče, od něhož se balon odrazil za brankovou čáru.
32'
Alli si narazil na levé straně s Hlavicou, ten mu ale vrátil prudkou přihrávku, za kterou bylo zbytečné sprintovat, protože by balon hostující hráč stejně nestihl na hřišti.
30'
Havlíkův centr do vápna byl mírně tečovaný, Berkovec šel z branky ven, balon chytil před dobíhajícím Mihálikem.
30'
Domácí celek nyní kopal dva rohy za sebou, ani v jednom případě to neznamenalo nebezpečí pro Zbrojovku.
29'
Po odkopu se na brankáře hostů valil útok Slovácka, po kombinaci centroval Sinjavskij, hosté stačili odvrátit na roh, kdyby se jim to nepodařilo, tak hlavičkoval zcela osamocený Mihálik.
27'
Reinberk centroval od rohového praporku, přihrávka se dostala až za brankovou čáru, od své svatyně bude rozehrávat Berkovec.
26'
Matěj Hrabina viděl žlutou kartu po zákroku na Petrželu.
24'
Reinberk…bum pod břevno! Krásný gól, 1:0
24'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko jde do vedení! Michal Kadlec centroval do vápna, balon nakonec prošel až e zcela volnému PETRU REINBERKOVI, jenž napálil balon pod břevno a oslavuje svůj třístý zápas brankou.
23'
Řezníček se už už rozbíhal za míčem, ale potom to vzdal, jelikož viděl že u něj bude dříve domácí hráč.
21'
Stejný hráč nacentroval míč do rukavic stojícího Nguyena.
20'
Brno podniká nebezpečné protiútoky. Alli šel po levé straně, před vápnem přihrál Ševčíkovi, který se s míčem otočil a vystřelil, tečována rána šla jen těsně vedle levé tyče.
18'
Po krkolomném předávání míče před vápna nakonec centroval Reinberk z brankové čáry, na přední tyči byl připraven Berkovec.
16'
Alli dostal přihrávku na hraně ofsajdu, nacentroval před branku a Michal Ševčík balon netrefil hlavou ideálně.
14'
Kadlec hledal nákopem Mihálika, kterého dobře přikryl brněnský hráč.
13'
Na druhé straně Petržela vysunul Šašinku, toho odtlačil od míče ve vápně Tijani, brankář Berkovec si pro míč došel.
12'
Alli vedl útok Zbrojovky po levé straně, snažil se přihrát do druhé vlny, vracející se Havlík dobře zasáhl a čistě odebral hostujícímu hráči balon.
10'
Slovácko zahrávalo standardní situaci z levé strany. Havlík balon nacentroval přímo do vápna, kde jej odvrátili hosté.
9'
Falta znovu zabíhal za obranu Slovácka, míč byl příliš dlouhý a skončil až mimo hřiště.
7'
Obléhání vápna Zbrojovky pokračuje. Reinberk našel na pravé straně volného Sinjavského, jenž dal kvalitní centr na malé vápno. Šašinka na balon nedosáhl a ani na zadní tyči Kalabiška.
6'
Alli sice se snažil dostat k míči, něj byl ale dříve Hofmann, který jej poslal druhému stoperovi.
4'
Na konci čtvrté minuty Havlík přihrál na levou stranu Kadlecovi, který našel přesně hlavu Kalabišky, jeho pokus s velkou námahou vytěsnil mimo tři tyče Berkovec.
4'
Míč mířil dopředu na zabíhajícího Faltu, situaci vyřešil domácí obránce.
4'
Nyní je u míče Brno a kombinuje kolem středu hřiště.
2'
Hned od úvodních minut jsou při chuti domácí, hráči, po kombinaci před vápnem střílel Sinjavski levou nohou, polovysokou střelu Berkovec chytil.
1'
Hned domácí přešli na polovinu Zbrojovky, ale kombinace na pravé straně jim nevyšla.
1'
Jako první se míče dotknul domácí hráč a rozehrál dnešní partii.
1'
-4'
Petr Reinberk dnes odehraje třístý zápas v dresu Slovácka v první lize.
-4'
Trio rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko nastupuje v bílých kompletech a Zbrojovka také ve svých oblíbené červeno – bílé kombinaci.
-25'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Petržela, Havlík, Daníček, Siňavskij – Šašinka – Mihálik.
Náhradníci: Fryšták – Břečka, Vecheta, Doski, Holzer, Trávník, Brandner, Kim, P. Juroška.
Trenér: Martin Svědík

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Mo. Tijani, F. Souček, Granečný – Alli, Hlavica, Texl, M. Ševčík – Falta, Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Fousek, Štěrba, Matejov, Hladík, Blecha, Nečas, Divíšek.
Trenér: Martin Hašek

Rozhodčí: J. Všetečka – D. Vodrážka, J. Hádek | VAR: T. Klíma | AVAR: L. Ratajová.
Trenér Svědík udělal několik změn po neúspěšném utkání v Pardubicích . Od začátku nastoupí v obraně Kalabiška. V záloze bude hrát Daníček se Sinjavskim místo Kima a Trávníka. Od začátku také nastoupí vepředu Šašinka. Do sestavy Zbrojovky se vrací Hlavica.
Slovácko s Brnem odehrálo celkem 33 zápasů. Modrobílí vyhráli 10 zápasů, 8 duelů skončilo remízou a 15 vyhrála Zbrojovka. Slovácko neprohrálo se Zbrojovkou v domácím prostředí od roku 2012. Naposledy skončilo utkání výhrou Slovácka 4:2, bylo to v době pandémie. Následně Brno sestoupilo do druhé ligy.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec – Sinjavskij, Havlík, Daníček, Kalabiška – Petržela, Mihálik, Juroška.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Tijani, Souček, Granečný – Musa Alli, Hlavica, Ševčík, Texl, Falta – Řezníček.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka je na třináctém místě se ziskem 31 bodů a v nadstavbě bude hrát ve Skupině o udržení. Tato skupina je dosti vyrovnaná a bude napínavá do samého konce, mužstva mají od sebe minimální bodové odstupy. Zbrojovka měla dobře rozehrané domácí utkání s Českými Budějovicem, když vedla po půl hodině brankou Ševčíka. Nakonec ale utkání nedovedla do vítězného konce, jelikož v nastavení dal vyrovnávající branku Čermák.
1. FC Slovácko

Slovácko je na páté pozici, na čtvrtou Bohemku ztrácí dva body a má náskok také dva body na šestou Sigmu Olomouc. V minulém kole Slovácko prohrálo v Pardubicích 1:3. Sice vedlo brankou Reinberka z prvního poločasu, ale ve druhé půli Pardubice během dvou minut otočily nepříznivý stav zápasů, když obrana Slovácka nezachytila oba centry z pravé strany, v prvním případě prostřelil Nguyena Janošek a ve druhém si srazil míč do vlastní branky Reinberk. To ale ještě nebylo od domácích vše, Černý našel ve vápně střídajícího Pikula, jenž překonal slováckého golmana potřetí. Modrobílí si vynutili územní převahu, všechny pokusy ale pochytal brankář Nita.
Příjemné nedělní odpoledne, vítám vás u sledování posledního kola základní části FORTUNA:LIGY. V moravském derby se střetnou 1. FC Slovácko a FC Zbrojovka Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.