FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Sparta - 22. dubna 2023   16:00

Slovácko
18' M. Kovář(vl.)
1:1
(1:0)
Sparta
73' Krejčí ml.

Nguyen – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček (87. Šimko), Havlík – Petržela (66. Holzer), P. Juroška (57. Kim), Siňavskij – Mihálik (66. Vecheta).
Fryšták – Břečka, Brandner, Šašinka, Kudela.
O. Berka – M. Vlček, J. Pečenka | VAR: J. Machálek | AVAR: M. Podaný
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
8000 diváků
M. Kovář – Vitík (65. Panák), Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek, Kairinen (81. Laçi), Zelený (81. Højer) – Karabec (65. Minčev), Kuchta, Haraslín (74. Mabil).
Heča, Vorel – Kamenović, Pavelka, Daněk.
gól

SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:1. Ztráta hostů. Tyč, břevno, hosty zachránil z penalty Krejčí

Slovácko nakonec remizovalo se Spartou 1:1. Ve druhém poločase ještě více Sparta přidala, hned po přestávce nebezpečně vystřelil Kuchta, ale branku Slovácka netrefil, také to zkoušel Haraslín, jeho pokus vyrazil Nguyen. V 71. minutě byl faulovaný v pokutovém území Haraslín, kapitán Ladislav Krejčí ml vyrovnal, když Ngyuena poslal na opačnou stranu. Sparta mohla nakonec strhnout vedení na svoji stranu, ale Mabil v nastavení v tutovce trefil jen boční síť.
90+6'
90+6'
Následně se hostující hráči nedomluvili a balon skončil za postranní čárou a sudí Berka ukončil zápas.
90+6'
Sparta ještě pošle dlouhý nákop Kovářem na polovinu Slovácka.
90+4'
Kim byl faulovaný na polovině Slovácka, domácí obrana si může na chvíli oddychnout.
90+3'
Mabil nyní mohl poslat Spartu do vedení, po centru k němu balon propadl až na zadní tyč, kde hostující hráč vystřelil a balon poslal do boční sítě.
90+2'
Sparta má nyní velký tlak, obléhá vápno Slovácka.
90+1'
Mabil centroval do vápna, odkud hlavičkoval Hofmann mimo vápno.
90'
Druhá půle bude nastavena o šest minut.
88'
Sadílek vhodil dlouhý aut až do vápna Slovácka. Po několika dotecích dostal Kuchta balon, zakončil mimo, i kdyby vstřelil branku, tak by neplatila, jelikož byl v ofsajdu.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Vlastimil Daníček, přichází Patrik Šimko.
86'
Sparta nyní poslala několik centrů do vápna, domácí obrana vždy balon odvrátila, naposledy odražený balon napálil Laci nad branku.
84'
Højer centroval, balon jemně tečoval ve vápně Krejčí, poté brankář Ngyuen u zadní tyče balon vyboxoval.
83'
Mabil byl faulovaný Kalabiškou, Sparta bude centrovat z pravé strany.
82'
Už dnes poněkolikáté Ngyuen předvedl dlouhý výkop, který skončil až u brankáře Kováře.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Casper Højer.
81'
ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Qazim Laçi.
80'
Holzer zahrál roh kop, Sørensen balon odhlavičkoval, další centr Holzera mířil na vzdálenější tyč, kde si hosté situaci pohlídali.
77'
Z následného rohu se domácí neprosadili, za dlouhým míčem sprintoval Kuchta, u balon byl dříve z branky vybíhající Nguyen.
76'
Za nákopem sprintoval Holzer, následoval centr do vápna, který byl sražen na roh.
74'
Za nesportovní chovaní dostal žlutou kartu Veliče Šumulikoski.
74'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Awer Mabil.
73'
Krejčí suverénně proměnil penaltu, 1:1!
73'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta srovnává proměněnou penaltou. LADISLAV KREJČÍ ji proměnil k levé tyči, brankář Nguyen skákal po své pravé ruce.
71'
Siňavskij podrazil Haraslína, penalta pro hosty!
71'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Sung-pin Kim).
71'
Sparta bude zahrávat pokutový kop, když Haraslín byl faulovaný v pokutovém území, slovenský hráč zakončil předtím.
69'
Kadlec dobře pozičně přehrál Kuchtu, nahrál Reinberkovi, který si navedl míč na levou nohu a vystřelil, rána šla doprostřed branky.
67'
Wiesner udělal chybu, následně Kalabiška dlouhým míčem hledal Vechetu, který v daném prostoru se nenacházel.
66'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Daniel Holzer.
66'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Filip Vecheta.
65'
ze hřiště odchází Martin Vitík, přichází Filip Panák.
65'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Martin Minčev.
64'
Petržela se rozhodil prohodt Wiesnera u pokutového území Slovácka, ale to se mu nepovedlo, hostující hráč okamžitě odcentroval, Kuchta s Krejčím skákali na míč, ale druhý jmenovaný jej netrefil přesně.
61'
Sparta se usadila na polovině Slovácka, do vápna nyní letěly dva centry, v prvním případě odvracel balon Petržela, ve druhým Hofmann.
60'
Sparta je na polovině Slovácka, Kim dobře obranně zasáhl proti vysunutému Vitíkovi.
58'
Na dlouhý výkop Nguyena nikdo nereagoval a balon skončil až u brankáře Kováře.
57'
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Sung-pin Kim.
56'
Nyní se hráči Slovácka nedomluvili na pravé straně a jejich kombinace skončila za brankou.
55'
Haraslín si vzal volný přímý kop na sebe, branku Slovácka technickým kopem přestřelil.
55'
Havlík těsně před vápnem fauloval Karabce za cenu žluté karty.
52'
Po rohovém kopu se odražený balon dostal k Sadílkovi, který střílel nepřesně.
51'
Příležitost zkráceného rohu Sparta nevyužila, vpádu balon odhlavičkoval na roh Sinjavskij.
51'
Vlasil Sinjavskij fauloval před vápnem a viděl žlutou kartu.
50'
Karaslín v pokutovém území zasekl míč před Sinjavskim, který po zadku projel, následně vystřelil na zadní tyč, Nguyen jeho pokus vyrazil.
48'
Z levé strany nacentroval Sadílek, dobře zasáhl Kadlec, který balon odhlavičkoval, míč ještě prodloužil Petržela, poté se v kombinaci nedomluvili hostující hráči.
47'
Karabec narazil před vápnem Kuchtovi, který mířil na zadní tyč a o malý kousek míjí!
46'
Po rozehrání se hra přesunula hra na polovinu Sparty. Balon následně dostal až brankář Ngyuen, který špatně rozehrál.
46'
Slovácko vede po prvním poločase nad Spartou 1:0, díky premiérové brance Jurošky. Sparta měla v prvním poločase více ze hry, Slovácko hlavně hrozí z brejkových situacích. Po jedné z nich šel na branku Sparty Juroška, brankář Kovář výborně zasáhl proti jeho střele. Slovácko se radovalo z druhé střely na bránu. Po centru Mihálika hlavičkoval Juroška, jeho pokus skončil na břevně, od něhož se balon odrazil do zad brankáře Kováře a za brankovou čáru. Sparta mohla vyrovnat Kuchtou, který přehodil brankáře Nguyena, ale branková konstrukce byla proti. Stejný hráč byl blízko branky podruhé, když na hranici ofsajdu přebral míč, dloubl ho přes vysunutého Ngyuena, ale znovu balon zastavila branková konstrukce, od které se míč odrazil před brankovou čáru.
45+3'
45+3'
Nyní hosty z Letné zastavil ofsajd. Následně sudí Berka ukončil první poločas.
45+2'
Sparta nyní má velký tlak, po centru z levé strany zakončoval Karabec, brankář Ngyuen podržel svůj celek a balon vyrazil.
45+1'
Kairinen centroval z rohu, brankář Ngyuen vyběhl z branky a balon vyboxoval mimo vápno.
45+1'
Sparta postupovala po pravé straně a vynutila si rohový kop.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Břevno! Famózní Kuchtův dloubák málem zapadl za Nguyena
44'
Kuchta na hranici ofsajdu dostal míč a dloubl jej přes vysunutého Nguyena, Slovácko zachránila podruhé branková konstrukce. Balon od břevna skončil před brankovou čárou.
42'
Haraslín se na základě několika odražených balonů dostal do výhodné pozice, ale poslední dotyk mu nevyšel podle představ, poté balon odvrátil hráč Slovácka, z levé strany centroval Sadílek, ale obrana Slovácka je neprostupná.
41'
Vitík hlavičkoval nad bránu, Krejčí reklamoval faul ve vápně, ale sudí mlčí
41'
Kairinen našel na zadní tyči Vitíka, který hlavičkoval sám, ale branku Slovácka přestřelil.
40'
Kairinen ze standardní situace poslal míč do vápna, balon po souboji se odrazil za brankovou čáru, Sparta bude kopat roh.
39'
Juroška zblokoval odkopl hostujícímu obránci, následně Petržela obloučkem našel Mihálika, který ale nezakončil přes bránícího protihráče.
38'
Haraslín se chtěl dostat přes Sinjavského, ale nakonec ho zatlačil směrem k zemi.
36'
Haraslín dlouhým míčem chtěl vybídnout Wiesnera, ten ale žádný velký sprintér není a balon na hrací ploše nezastihl.
36'
Krejčí se snažil otočit hru na pravou stranu, ale adresoval špatnou přihrávku, balon skončil za postranní čárou.
33'
Také na druhé straně nebyla přesná souhra hostujícího celku, nakonec Sinjavskij vybil bloky Karaslínovi.
32'
Juroška byl faulován Kairinenem na polovině Sparty, ale následná rozehrávka směrem dopředu domácímu celku nevyšla.
32'
Petržela poslal míč do šestnáctky, kde jej odhlavičkoval bývalý hráč Slovácka Sadílek.
31'
Havlík si u lajny obhodil Kairinena, který jej fauloval.
29'
Vitík z hranice vápna vystřelil, jelikož byl v moc velkém předklonu, balon poslal vysoko nad branku.
27'
Petržela lehkým obloučkem našel ve vápně Kadlece, kterému se přihrávka do ohně Sparty nepovedla. Od své branky bude rozehrávat Kovář.
27'
Lukáš Haraslín viděl žlutou kartu, když fauloval ve středu hřiště.
25'
Tyč! Kuchta po Haraslínově pobídce pálil na přední
25'
Sparta mohla vyrovnat! Haraslín v pokutovém území našel Kuchtu, který přeloboval padajícího Ngyuena, balon však zastavila branková konstrukce.
24'
Sørensen po kontaktu u lajny s Mihálikem upadl, pomezní rozhodčí odmával přestupek podle pravidlům.
22'
Juroška si obhodil Sørensena před vápnem a upadl, sudí Berka nechal pokračovat ve hře.
21'
Juroška mohl do úniku, ale zastavil ho Sörensen. Bez faulu?
21'
Karabec se snažil dostat do vápna přes Kalabišku, ale toho fauloval.
18'
Juroška předběhl Vitíka, bizarní Kovářův odraz do vlastní sítě! 1:0
18'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Domácí Slovácko jde do vedení! Mihálik nacentroval před branku, kde mladík Pavel Juroška nohou nasměřoval, balon do břevna, od kterého se odrazil do zad MATĚJE KOVÁŘE a skončil za brankovou čárou.
17'
Mihálik se snažil na polovině obhodit nezajištěného Sørensena, ale udělal to špatně.
16'
Ve středu hřiště byl faulovaný Haraslín, Sparta bude rozehrávat.
15'
Z následné standardní situace se domácí neprosadili.
14'
Chyba Haraslína s Krejčím, Juroška šel sám na Kováře!
14'
První šance Slovácka. Po chybě Haraslína s Krejčím šel Juroška na branku Sparty, byl bráněn, v pokutovém území vystřelil, reflexivní zákrok Matěje Kováře uchránil Spartu od inkasované branky.
13'
Mihálik centroval z pravé strany, Sinjavskij se tlačil k hlavičce, ale přes stopera Sparty se k ní nedostal.
13'
Adam Karabec fauloval Hofmanna na polovině Slovácka, když nemohl získat míč.
12'
Sparta zatím po většinu času drží míč, Slovácku se nedaří přechodová fáze, kde jsou domácí hráči pokryti.
10'
Sadílek nacentroval balon na přední tyč, domácí obrana v pohodě balon odvrátila, další balon do vápna pokryl brankář Nguyen.
10'
Vitík se snažil z brankové čáry odcentrovat, balon byl sražen na roh.
9'
Karabec se snažil vyslat do útoku přihrávkou Kuchtu, ale ta nebyla přesná a balon skončil u brankáře Nguyena.
7'
Sparta sice předvedla na levé straně kombinaci na jeden dotek, nicméně o míč přišla, když byl faulovaný Haraslínem Sinjavskij.
5'
Haraslín přiťukl míč Sadílkovi, který jej ještě posunul Zelenému, jenž se ke střele nedostal ve vápně, po špatné souhře se Sadílkem skončil balon v zámezí.
4'
Tomáš Wiesner sprintoval za dlouhým míčem podél lajny, balon nestihl na hrací ploše.
3'
Krejčí zakopnul a upadl, měl co dělat, aby balon stihl na hrací ploše, nakonec se mu to podařilo a míč nakopl na Zeleného, kterého dobře zakřižoval Reinberk.
2'
Sparta se ujmula míče a kombinuje na polovině hřiště.
1'
Jako první zahájili střetnutí domácí hráči.
1'
-3'
Trio rozhodčích přivádí základní jedenáctky na zelený trávník. Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech, Sparta nastupuje v rudých dresech a černých trenýrkách.
-35'
Obě dvě mužstva skoro současně vyběhla na trávník za potlesků svých fanoušků. Stadion se začíná pomalu plnit.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček, Havlík – Petržela, P. Juroška, Siňavskij – Mihálik.
Náhradníci: Fryšták – Šimko, Břečka, Holzer, Vecheta, Brandner, Kim, Šašinka, Kudela.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Zelený – Karabec, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Heča, Vorel – Kamenović, Pavelka, Minčev, Daněk, Højer, Panák, Laçi, Mabil.

Rozhodčí: O. Berka – M. Vlček, J. Pečenka | VAR: J. Machálek | AVAR: M. Podaný.
Dnes bude muset trenér Svědík oželet pro žluté karty stojícího Trávníka, který by nenastoupil ani v případě, že by mohl hrát, jelikož je ze Sparty na hostování a zraněného Kohúta. Na straně Sparty do Uherského Hradiště nepřicestoval Čvančara, Mejdr, Pešek a Čelůstka, místo Čvačary si zahraje Karabec. Dnes se poprvé v Uherském Hradišti představí ve sparťanském dresu Lukáš Sadílek i Matěj Kovář.
Slovácko se střetlo se Spartou ve 42 zápasech. Devětkrát se radovalo Slovácko a to i ve dvou případech na Letné z výhry a devětkrát utkání skončilo remízou, 30 duelů vyhrála Sparta. Nejčastější výsledek byl 2:0, který svítil na tabuli v desíti případech. Ve většině případů padlo dvě a více branek.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Sinjavskij, Havlík, Daníček, Kim, Petržela – Vecheta.

AC Sparta Praha: Kovář – Vitík, Sörensen, Krejčí – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
AC Sparta Praha

Sparta se díky spanilé jízdě jarní částí dostala až na samý vrchol tabulky a má k dispozici dvoubodový náskok na druhou Slavií. Sparťané drží úctihodnou 15 zápasovou sérii bez prohry. Naposledy odešli poraženi v pražském derby se Slavií, které se hrálo v Edenu výsledkem 4:0. Nechybělo mnoho ani minulou sobotu, aby to byla zase Slavia, která pokoří svého rivala. Svěřenci trenéra Priskeho dotahovali v zápase o krále Prahy dvoubrankové manko. Díky brankám Krejčího a Zeleného, dokázali dvacet minut před koncem deficit smazat. Jenže to nebylo všechno, slávisté se dostali znovu do vedení po standardní situaci, hlavou zavěsil míč do sítě Ogbu. Vyprodaná Letná explodovala nadšením v nastaveném čase, kdy si nechtěně srazil míč po centru z levé strany do sítě Ousou.
1. FC Slovácko

Slovácko je na páté pozici se ziskem 42 bodů, třízápasovou šňůru bez vítězství přerušili v Teplicích, Na Stínadlech vyhrály modrobílí 3:1. Po vyrovnaném začátku se do první šance dostal Urbanec, jeho střelu brankář Nguyen vyrazil, první střela Slovácka přišla z kopačky Petržely, Grigar nadvakrát ránu zlikvidoval, na jeho druhý pokus byl už teplický brankář krátký, když záložník s nejvyšším počtem startů v české lize si ve vápně potáhl míč a z úhlu překonal lobem Grigara. Utkání ovlivnilo vyloučení Vondráška, který sice odehrál čistě míč, přitom ale zasáhl podrážkou Kalabišku a sudí Všetečka mu udělil rovnou červenou kartu. Slovácko dokázalo přesilovku ihned využít, Sinjavského centr Šašinka do brány nedostal, ale u zadní tyči dobíhající Kalabiška už ano. Teplice snížily proměněnou penaltou, po intervenci VARu. Poté měl domácí mančaft více ze hry a snažil se o vyrovnání. Nakonec ale inkasoval z hlavy střídajícího Vechety potřetí.
Příjemné sobotní odpoledne, vítám vás u sledování 28. kola FORTUNA:LIGY před vyprodaným hledištěm přivítají fotbalisté 1. FC Slovácko celek AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.