FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Brno - 12. března 2023   15:00

Teplice
53' Pleštil
1:1
(0:0)
Brno
90+6' Řezníček

Grigar (C) – Urbanec, Chaloupek, Mičević, Hybš – Pleštil (75. Sy), Jukl, L. Mareček, Radosta – T. Kučera (89. Trubač) – T. Vachoušek (90+3. Žák).
Mucha – Fila, Hyčka, Čičovský, J. Hora II.
Szikszay – Volf, Matoušek (Rouček) | VAR: Orel | AVAR: Všetečka
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2 561 diváků
Berkovec – Hrabina, Hlavica, Mo. Tijani, Granečný – Texl, Blecha (67. Rogožan) – Alli, M. Ševčík (67. Pachlopník), Falta – Řezníček (C).
V. Hrubý – Štěrba, Divíšek, Matejov, Koželuh, Nečas, Hladík.
Berkovec

SESTŘIH: Teplice - Brno 1:1. Emoce v závěru, Řezníček v nastavení srovnal z penalty

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku nedělního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:6.
Je dobojováno. Druhý poločas nám nabídl dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení šli v 53. minutě domácí, prosadil se Dominik Pleštil, který využil zaváhání jednoho z obránců Brna. Utkání nám nabídlo hektický závěr, ve kterém byla po přezkoumání videa nařízena penalta pro Zbrojovku. K té se postavil nejlepší střelec soutěže Jakub Řezníček a svojí 16. trefou v sezóně se nemýlil. Oba celky si tak po dnešku připíší do tabulky bod.
90+9'
90+8'
Zajímavě kopnutý rohový kop letěl přímo do rukavic Martina Berkovce.
90+8'
Na řadu přichází ještě zřejmě poslední rohový kop pro Teplice.
90+7'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Ondřej Pachlopník).
90+6'
Brno právě vstřelilo branku! Toto utkání nakonec pravděpodobně skončí remízou. JAKUB ŘEZNÍČEK si postavil míč na penaltový puntík a zakončil do protipohybu brankáře Tomáše Grigara – 1:1!
90+6'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Tomáš Grigar).
90+5'
A je to tu, Zbrojovka bude v samém závěru utkání zahrávat pokutový kop!
90+3'
Tak pozor, hlavní arbitr jde k videu přezkoumat celou situaci!
90+3'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Filip Žák.
90+2'
V závěru utkání se v pokutovém území Teplic začíná přiostřovat. Brno se mocně dožadovalo penalty, ale ta se zřejmě kopat nebude.
90'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Babacar Sy).
89'
Daniel Trubač ihned po svém příchodu na hrací plochu podržel míč několik vteřin v daleké vzdálenosti od branky Teplic.
89'
ze hřiště odchází Tomáš Kučera, přichází Daniel Trubač.
88'
Brno předvedlo další pohlednou akci po pravé straně hřiště. Na jejím konci byla střela z vápna Teplic, kterou vyslal Šimon Falta. Kroucený míč nakonec minul branku Tomáše Grigara.
86'
Akce hostů je ale hned po rozehrání rohového kopu zastavena. Mohamed Tijani se provinil útočným faulem.
86'
Alli má stále dost sil i v 86. minutě. Na levé straně hřiště teď vybojoval pro svůj tým rohový kop.
84'
Šimon Falta teď nebyl daleko vyrovnání. Jeho střela, vyslaná ještě před pokutovým územím, ale nakonec minula levou tyč branky Teplic asi o dva metry.
83'
Hybš kroutil balón na zadní tyč, kde se ho snažil ještě prodloužit Tomáš Kučera, ale nebezpečí pro Brno z toho nakonec nebylo.
82'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jan Hlavica).
81'
Ou, Mohamed Tijani málem zaskočil brankáře Martina Berkovce, když míč nešikovně zahrál za sebe. Hostující brankář byl ale naštěstí pro Zbrojovku ve střehu.
79'
Sražená přihrávka hostů, vyslaná v pokutovém území Teplic, skončila pouze v rukou brankáře Tomáše Grigara.
76'
Zbrojovka utahuje šrouby, obrana Teplic však zatím úspěšně vzdoruje útočným akcím hostů.
75'
ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Babacar Sy.
75'
Allimu nevyšla klička v pokutovém území domácích, kteří odkopli míč až na půlku hřiště.
72'
Centr do šestnáctky Teplic zastavil úspěšným vyběhnutím brankář Tomáš Grigar.
68'
Nepokrytý Texl po rohu z voleje trestuhodně přestřelil
68'
Jiří Texl se ocitl po rohovém kopu hostů před brankou Teplic zcela sám, střelou z první pro smůlu Brna branku přestřelil.
67'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Ondřej Pachlopník.
67'
ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Lukáš Rogožan.
66'
Tomáš Kučera se dostal k hlavičkovému zakončení v pokutovém území hostů, svým pokusem ale branku netrefil.
66'
Chystá se první střídání v zápase. Trenér hostů Richard Dostálek se pokusí oživit hru.
64'
Do akce už tentokrát musel brankář Martin Berkovec, jenž si po nepřesné hlavičce zakončujících hráčů Teplic došel pro míč.
63'
Marečkův centr odvrátil do zámezí jeden z hráčů Zbrojovky. Další rohový kop pro domácí.
63'
Jakubu Řezníčkovi se nepovedl odkop ze šestnáctky a domácí čeká druhý rohový kop v krátkém časovém sledu.
62'
Mareček centroval na zadní tyč, kde se však nikdo z teplických nenacházel a domácí budou zahrávat rohový kop.
61'
Matěj Radosta si na levé straně došel pro faul od Jana Hlavici. Následovat bude přímý kop Teplic.
59'
Dnešní utkání sleduje v AGC Aréně Na Stínadlech 2 561 diváků.
58'
Teplice postupně zvyšují svou aktivitu, jejich další útočná akce ale končí pouze odkopem od branky Martina Berkovce.
56'
Zbrojovka teď měla ve svém pokutovém území další starosti. Dlouho v něm s míčem operoval Tomáš Kučera, ale nakonec nic nevymyslel.
53'
Pleštil udělal Granečného a přehodil Berkovce, 1:0
53'
Teplice právě vstřelily branku! Domácí se z ničeho nic dostávají do vedení. DOMINIK PLEŠTIL využil zaváhání jednoho z obránců Zbrojovky a z pravé strany šestnáctky poslal míč k levé tyči branky hostů – 1:0!
51'
Hlavní arbitr nyní zřejmě naposledy domluvil Matěji Hybšovi, který k zemi poslal svého protihráče.
49'
Lukáš Mareček se dostal ke střele v dobré pozici. Se svým pokusem však nenaložil příliš adekvátně, protože trefil hned prvního bránícího hráče Brna.
48'
Jakub Řezníček nadvakrát nedostal míč do pokutového území Teplic, po své útočné snaze nakonec pro svůj tým vybojoval alespoň autové vhazování.
46'
Do druhého poločasu vstupují oba celky Na Stínadlech beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme žádnou branku neviděli. Výrazně aktivnější v něm ale byli hosté, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách a snažili se vymyslet nebezpečné akce. Do žádné větší gólové šance se však oba celky neprobojovali. Pokud chtějí Teplice pomýšlet na body z dnešního utkání, budou muset ve druhé půli na své aktivitě přidat.
45+2'
45+1'
V prvním poločase už podle všeho nic nebezpečného neuvidíme. Oba týmy tak půjdou do kabin za bezbrankového stavu.
45'
Teplice zatím statečně brání útočné akce Zbrojovky.
44'
Brno znovu kombinovalo na levé straně, kde se v závěru akce samo vystavilo do ofsajdu, který je také správně odmáván a odpískán.
42'
Martin Berkovec se teď dostal do nepříjemného střetu s dotírajícím útočníkem Kučerou, brankář Brna však bude bez problému pokračovat v utkání.
41'
Granečný si teď neporozuměl s Allim, když mu poslal nepřesnou přihrávku, která skončila pouze za autovou čarou.
39'
Tadeáš Vachoušek na pravé straně míč nezkrotil, čímž nabízí Brnu autové vhazování.
36'
Juklovi vůbec nesedla střela, ovšem do akce musel brankář Berkovec, kterého tento pokus nijak nezaskočil.
34'
Teplice úspěšně odvrátili rohový kop a na druhé straně hřiště se dostali k ohrožení branky hostů. Míč však nakonec pouze prolétl po několika pokusech pokutovým územím.
33'
Šimon Falta pálil z hranice vápna Teplic poté, co se k němu od Řezníčka odrazil míč. Jelikož byla jeho střela sražená, Zbrojovka bude zahrávat druhý rohový kop v zápase.
32'
Tam však také přichází faul, tentokrát ze strany Teplic a Zbrojovka se k míči vrátí.
31'
Hlavní arbitr Szikszay nyní odpískal útočný faul Brna. Tomáš Grigar bude svým výkopem hledat své spoluhráče na druhé straně hřiště.
29'
Zbrojovka znovu hrozila kolem pokutového území Teplic, v závěru celé akce se ke střele po zemi dostal Šimon Falta. Snadný zákrok pro Tomáše Grigara.
27'
Michal Ševčík udělal hrubou chybu, kterou založil rychlý protiútok Teplic, Vachoušek byl však rychle zastaven.
26'
Vachoušek byl faulován a míč tak dostanou na své kopačky hráči Teplic, kteří si ho v dosavadním průběhu zápasu příliš neužili.
24'
Jakub Řezníček dostal v šestnáctce Teplic těžkou přihrávku mezi tři protihráče, a tak o míč rychle přišel.
23'
Pohlednou kombinaci na jeden dotyk teď předvedli brněnští znovu na levé straně, Alli byl však v pokutovém území Teplic zastaven.
22'
Dominik Pleštil se teď u pravého rohového praporku rozčiluje, ale vše bude pokračovat odkopem od branky Martina Berkovce.
19'
Granečný pálil z voleje, ještě dorážel Řezníček
19'
Tomáš Grigar musel znovu do akce. Po úspěšně odvráceném rohovém kopu se brněnští dostali do dalšího ohrožení branky. První střelu Grigar vyrazil před sebe a dorážející Řezníček branku přestřelil.
18'
Skóre utkání mohl otevřít Jakub Řezníček! Po rychlé autové rozehrávce Zbrojovky se k tomuto útočníkovi dostal míč na pravou stranu, odkud střelou z první prověřil brankáře Grigara. První rohový kop pro Brno.
17'
Zbrojovka je zatím jednoznačně aktivnějším týmem, do žádné větší šance se však neprobojovala.
15'
Obranu Teplic stále nejvíce trápí Alli, teď udržel míč na svých kopačkách proti několika protihráčům, ovšem nic nebezpečného pro domácí nevymyslel.
13'
Záložník Alli se znovu probojoval na levé straně k centru do pokutového území Teplic, kde našel svého spoluhráče Michala Ševčíka, který se však k pořádnému hlavičkovému zakončení nedostal a míč nakonec doskákal vedle levé tyče.
12'
Skvělý obranný zákrok předvedl Jakub Urbanec, který na levé straně zastavil prchajícího Alliho.
11'
Útočné snažení hostů zastavuje první odpískaný ofsajd v zápase.
10'
Druhý Pleštilův centr sice zůstal na hrací ploše, tepličtí se však v pokutovém území Zbrojovky příliš dlouho neohřáli.
9'
O první centr Teplic do šestnáctky hostů se z pravé strany pokoušel Dominik Pleštil, avšak nepřesně. Míč skončil v zámezí.
8'
Matěj Hybš se nepříjemně střetl s Matějem Hrabinou, oba jsou však v pořádku a hra bude pokračovat autovým vhazováním Brna těsně za půlkou hrací plochy.
7'
Centr Falty z levé strany nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a Zbrojovka kombinuje znovu na půlce hřiště.
6'
Alli měl na levé straně co dělat, aby míč udržel na hrací ploše, v závěru celé akce fauloval Chaloupek svého soupeře Řezníčka a přichází první přímý kop pro Brno.
3'
K první delší kombinaci se dostali hráči Teplic, o míč však znovu přišli a hrají brněnští.
2'
Hosté zůstali na útočné polovině, nic nebezpečného pro Teplice však nevymysleli.
1'
Na druhou stranu hřiště se hned dostal Alli, jeho centr z levé strany sebral ze vzduchu brankář Grigar.
1'
Utkání uvedli výkopem domácí fotbalisté, kteří se zároveň postarali o první nákop směrem ku předu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

FK Teplice: Grigar (C) – Urbanec, Chaloupek, Mičević, Hybš – Pleštil, Jukl, L. Mareček, Radosta – T. Kučera – T. Vachoušek.
Náhradníci: Mucha – Sy, Žák, Fila, Hyčka, Trubač, Čičovský, J. Hora II.
Trenér: Zdenko Frťala

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Hlavica, Mo. Tijani, Granečný – Texl, Blecha – Alli, M. Ševčík, Falta – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Štěrba, Divíšek, Matejov, Koželuh, Nečas, Pachlopník, Hladík, Rogožan.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Szikszay – Volf, Matoušek (Rouček) | VAR: Orel | AVAR: Všetečka.
Posledních pět vzájemných zápasů

Teplice – Brno 2:3P
Brno – Teplice 2:2
Brno – Teplice 0:0
Teplice – Brno 2:0
Teplice – Brno 1:0

Střetnutí mezi Teplicemi a Brnem bývají velmi vyrovnané. Poslední vzájemné utkání v MOL Cupu došlo až do prodloužení. Zbrojovka zvítězila v lize na půdě Teplic naposledy v roce 2018.
FC Zbrojovka Brno

Také Brno nezažívá příliš povedený vstup do jarní části Fortuna Ligy. Z šesti utkání si připsalo pouhé 4 body a to zatím na lepší umístění, než je 11. místo tabulky, nestačí. Zbrojovka naposledy zvítězila na hřišti soupeře na konci října minulého roku, tehdy porazila Pardubice poměrem 3:1. Na jaře se však Brnu podařilo porazit na domácí půdě Baník, se kterým bojuje ve spodních patrech tabulky o lepší umístění.
Nejlepším střelcem je Jakub Řezníček, který v této sezóně ve Fortuna Lize vstřelil 15 branek.
FK Teplice

Teplice se na svůj trávník vrací po dvou zápasech na venkovních hřištích. Poslední domácí zápas Teplic však stál za to, protože tepličtí v něm dokázali remizovat s pražskou Slavií. Na domácí ligovou výhru však čekají hráči Teplic přesně čtyři měsíce, naposledy se z vítězství radovali v listopadu, kdy porazili Liberec. Defenzíva Teplic je navíc vůbec nejhorší v celé soutěži. Na jaře se Teplicím podařilo ze šesti utkání získat pouhý bod v již zmíněném duelu se Slavií.
Nejlepšími střelci jsou Abdallah Gning a Filip Žák, oba v této sezóně ve Fortuna Lize vstřelili 7 branek.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 23. kola české FORTUNA:LIGY, ve kterém se proti sobě postaví týmy FK Teplice a FC Zbrojovka Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.