FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Zlín - 7. října 2023   15:00

0:0
(0:0)

Jedlička – Vondra, Hůlka, Hybš – M. Dostál (C) (68. R. Hrubý), Jánoš (68. Beran), Smrž, Kovařík – Prekop, Puškáč (76. Ad. Kadlec), Jan Matoušek (76. M. Kozák).
Reichl, Valeš – Jindřišek, Křapka, Mužík.
Dalibor Černý – Petr Caletka, Zdeněk Dobrovolný
Ďolíček, Praha-Vršovice
5412 diváků
Rakovan – Reiter, Simerský (C), J. Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) – Janetzký, Didiba (62. Bužek) – Fantiš, Tkáč (90+4. Slončík), Bartošák (62. Y. Dramé) – Vukadinović (90. Kovinić).
Bachůrek – Černín, E. Ndiaye, Pidro, F. Žák.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:0. Šance měly oba týmy, zářil Rakovan

Ačkoliv si oba celky připravily několik šancí, více domácí hráči, tak jsme se branky nedočkali. S konečným výsledkem budou spokojenější hráči Zlína, kteří se větší čas bránili, a tak bod je dobrým obnosem. Naopak Bohemians si asi budou drbat hlavy, protože toho zahodili opravdu hodně. Mužem zápasu se tak jasně stává Matej Rakovan, který byl klíčovým mužem Vrbovy družiny.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
90+7'
90+6'
Erik Prekop byl daleko od míče, na který nemohl dosáhnout, přesto kopl soupeře. Hra se v nastavení hodně přerušuje a ztratila tempo.
90+4'
V Praze to vypadá na dělbu bodů mezi Bohemians a Zlínem. Tohle by byla jistě ztráta pro domácí celek, který zahodil mnoho šancí.
90+4'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Tom Slončík.
90+2'
Matej Rakovan šetřil čas, za což uviděl žlutou kartu. Rozhodčí ukazuje, že i tohle připočte k nastavenému času.
90'
Centrovaný míč byl velmi dobrý a dočkali jsme se zakončení, které ale mířilo přímo na Martina Jedličku. Bohemians na nic nečekají a vyráží na druhou stranu.
90'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Nedeljko Kovinić.
89'
Zlín chce v Ďolíčku vyhrát a znovu vyrazil do rychlé protiakce. Zakončení Davida Tkáče bylo sražené na rohový kop. Ovšem nejprve se bude ještě střídat.
88'
Před Janem Kovaříkem podklouzl soupeř, a tak se dostal k centru, který ale mířil blízko brance. Matej Rakovan si celou situaci pohlídal a znovu pošetří trochu času. Obrana Zlína musí být v posledních momentech trochu přetížená.
86'
Dalším nedovoleným zákrokem, který se potrestaný žlutou kartou, se provinil Michal Beran. Domácí hráč vysokou nohou zasáhl do hlavy Alexandra Bužka.
86'
Zpoza vápna se napřáhl Michal Beran, který mířil do levého spodního rohu branky. Po míči se natáhl Matej Rakovan, který pokus vyrazil do strany.
85'
Pokračujeme v utkání, který se blíží ke konci normální hrací doby. Podle přerušování ve druhém poločase by se mohlo ještě dost nastavovat.
83'
V pokutovém území se hlavami srazili Matyáš Kozák a Martin Cedidla. Hůře to vypadá s hostujícím hráčem, kterému se na nohy moc nechce. A podle toho jak ho narovnává Jakub Kolář, to vypadá vyražený dech.
82'
Domácí hráči chtějí hrát, ale čas už jim utíká velmi rychle. Naopak svěřenci Pavla Vrby jsou blízko bodovému zápisu.
80'
Robert Hrubý posílal další centr do vápna, po kterém se marně natahoval Erik Prekop. Balon nezasáhl, a tak si ho sebral Matej Rakovan.
79'
Bohemians zavřeli soupeře k jeho vápnu. O centr se pokusil Jan Kovařík, ale ve vzduchu byl úspěšný Dominik Simerský. Domácí celek pokračuje ale v kombinaci, což dostává fanoušky do varu.
Dnešní utkání sleduje 5412 diváků.
77'
Po posledním střídání to vypadá, že trenér Jaroslav Veselý mění rozestavení svého týmu. Uvidíme, zda to povede ke střelené brance.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Matyáš Kozák,
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Adam Kadlec.
75'
Bohemians se pokoušeli o přenesení hry, což si pohlídal střídající Youba Dramé, jemuž ale balon utekl za postranní lajnu.
73'
Jan Matoušek se pokoušel o individuální akci, ale dostal se mezi pětici soupeřů. Jeho přihrávka do vápna pak mířila jen k hostujícímu brankáři.
72'
Kovaříkův centr mířil na Lukáše Hůlku, jenž podstupoval souboj se soupeřem, a tak další zakončení nepřišlo.
71'
Další centr mířil před domácí branku, kde si ve spolupráci pomohli Matěj Hybš a Martin Jedlička. Bohemians se nyní ubránili a znovu se přesouvají na útočnou polovinu, kde vybojovali roh.
70'
Kapitánskou pásku od Martina Dostála přebral Lukáš Hůlka.
69'
Jan Matoušek přihrával na pravou stranu vápna, kde se do balonu opřel Vojtěch Smrž, jehož pokus letěl asi metr na branku. Úvodní branka už je cítit ve vzduchu.
68'
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Robert Hrubý,
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Michal Beran.
67'
Se štěstím si balon do vápna posunul Erik Prekop, a tak proti němu vystartoval Matej Rakovan. Do situace se na poslední chvíli ještě zapojil Jakub Kolář, jenž balon odehrál a poté se srazil se svým brankářem.
66'
Na hranici vápna se nacházel Jan Matoušek, který dostal míč proti noze. Ovšem v rozhodujícím momentu mu kopačka podjela, a tak hraje Zlín.
65'
Z levé strany odcentroval Jakub Kolář, který měl na zadní tyči tři spoluhráče. Obránci Bohemians zaspali, a tak Dominik Simerský naskakoval úplně sám. Ovšem jeho hlavička z jasné pozice mířila kousek vedle levé tyče!
64'
Po vzdušném souboji trefil Erik Prekop do obličeje Jakuba Janetzkého, za což uviděl žlutou kartu.
62'
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Youba Dramé.
62'
ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází Alexandr Bužek.
60'
Pavel Vrba se hodně rozčiluje na střídajícího hráče, který neslyšel jeho přivolání ke střídačce. Alexandr Bužek za malou chvíli přijde na hrací plochu.
59'
V přerušené hře se na hrací plochu posadil Joss Didiba, který hraje velmi dobré utkání. Hlavní sudí volá lékaře a ukazuje, že celou situaci zohlední při nastavování.
58'
Erik Prekop roztáhl hru na levou stranu, odkud chtěl centrovat Jan Kovařík. Balon mu ale skočil, a tak mířil jen do kotle fanoušků Bohemians.
56'
Tváří v tvář Rakovanovi Matoušek neuspěl
56'
Velkou rychlost nabral Jan Matoušek, který se dostal za obránce. Útočník Bohemians zkoušel střelu placírkou, která měla zapadnou k zadní tyči. Ovšem mířila jen na hostující gólmana.
56'
Adam Jánoš viděl lépe postaveného Vojtěcha Smrže, jehož pokus mířil jen vedle branky. Celou situaci ještě jistil Matej Rakovan.
55'
David Puškáč si dobře pokryl míč, který pak dal proti noze Vojtěcha Smrže, který trefil vystupujícího obránce. Následně domácí atakovali branku soupeře zprava, ale David Puškáč se po balonu marně natahoval.
53'
Z pravé strany postupoval do vápna Jan Matoušek, jehož zakončení z úhlu bylo sražené do boční sítě. Následně stejný hráč hlavičkoval, ale balon putoval jen k druhému praporku.
52'
Ve středovém kruhu chyboval Lukáš Hůlka, a tak dva hosté mířili na jediného obránce. Jenomže Lukáš Bartošák s Vukadinem Vukadinovićem celou situaci překombinovali a o míč přišli.
51'
Tutovka hostů! Bartošák málem zakončoval do prázdné brány
51'
Vukadin Vukadinović přihrával na zadní tyč, kde soupeře předskočil Lukáš Bartošák. Pro domácí celek bylo jediným štěstím, že zlínský záložník balon netrefil.
49'
Hlavní rozhodčí se vrátil k momentu, který se stal na půlce a žlutou kartou potrestal Matěje Hybše.
49'
Matěj Hybš trefil vysokou nohou Antonína Fantiše, ale po křídle postupoval do vápna Vukadin Vukadinović. Jeho pumelice ze strany ale mířila jen do připraveného brankáře.
49'
Joss Didiba chtěl odehrát míč do strany, ale trefil Davida Puškáče. Balon se odrazil do míst, kde se pohyboval Jan Matoušek, avšak blíže to měl k němu Matej Rakovan.
47'
David Puškáč dotíral na Rudolfa Reitera, kterého pak rukou trefil do obličeje. Bývalý hráč Bohemians zůstal na trávníku, za což si vysloužil nějakou tu nadávku ze strany fanoušků.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který už Dalibor Černý odstartoval. Bohemians byli chvíli u míče, avšak Lukáš Hůlka dal nepřesnou přihrávku, která skončila za postranní lajnou.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Martin Cedidla.
46'
V prvním poločasu byli domácí hráči mnohem aktivnější, avšak branku se jim nepovedlo vsítit. Ovšem stále zbývá celý poločas a stav je nerozhodný. Zlín se pokouší o dlouhé nákopy na Vukadina Vukadinoviće, což zatím nefunguje. Co ale vypadá dobře, to jsou dlouhé auty v podání Jakuba Koláře. Na úvodní trefu tak stále čekáme a doufejme, že nějakou branku uvidíme.
45+5'
45+5'
Vojtěch Smrž centroval na zadní tyčku, odkud byl balon přizvednutý na rohový kop. Centr od rohového praporku pak mířil před branku, ale zakončení jsme se nedočkali.
45+3'
Hodně z branky po předešlé situaci vyběhl Martin Jedlička, jenž si pustil pusu na špacír, za což byl obdarovaný žlutou kartou.
45+3'
Jan Matoušek přeběhl celé hřiště, protáhl si míč přes Rudolfa Reitera, jemuž cestu ale zamezil dobíhající Tomáš Čelůstka. Domácí hráč skončil na hrací ploše, ale nepíská se.
45+2'
Dlouhé nákopy hostujícího celku míří na Vukadina Vukadinoviće, který má proti sobě přesilu soupeřů. Tohle není taktika, která by vedla k vítězství.
45'
Z levé strany mířil pře branku Zlína výborný centr, za kterým se snažil dostat Erik Prekop. Ovšem ofenzivní hráč Bohemians se k zakončení neprobojoval.
43'
Znovu se hrát nebude, protože na trávníku zůstal ležet Joss Didiba, jehož atakoval Jan Kovařík. Z tribun se ozývá pískot...
42'
Kovaříkův centr mířil na hranici malého vápna, kde se u balonu objevil Jan Vondra, který zblízka mířil do Mateje Rakovana. Jen díky hostujícímu brankáři je stav stále bez branek.
41'
Na pravé straně vápna pracoval Jan Matoušek, který se nedostal za Čelůstku. Ovšem vybojoval pro zelenobílé barvy rohový kop.
39'
Další ze série dlouhých autů mířil na Dominika Simerského, který ale ve vzduchu nebyl úspěšný. Odehraný míč Zlínští vrátili Martinu Jedličkovi.
38'
Z pravé strany odcentroval Joss Didiba, který mířil do míst, kde byl pouze domácí kapitán. Toho sice napadal Jakub Janetzký, ale Martin Dostál byl pozorný.
37'
Centrovaný míč si našel Joss Didiba, jehož hlavička padala do vlastní branky. Ovšem Matej Rakovan si poradil a navíc byl ještě faulovaný.
36'
Na pravé straně kombinovali Erik Prekop a Martin Dostál. Druhý jmenovaný vybojoval alespoň rohový kop, když trefil Tomáše Čelůstku.
35'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Jan Matoušek, který okamžitě věděl, že trefil nohu Lukáše Bartošáka. Ovšem následný centr se odrazil od Jakuba Koláře mimo hrací plochu.
34'
Klokani rozehráli rohový kop, kterým ale branku Zlína neohrozili. Po odkopu od branky si míč pokryl Jakub Janetzký, jehož fauloval Adam Jánoš.
33'
Puškáčovu jedovku pood břevno vytáhl Rakovan
33'
Jan Matoušek se dral za balonem, který si následně pokryl tělem a patičkou našel spoluhráče. Do míče se tak opřel David Puškáč, jehož pokus vyrazil nad branku Matej Rakovan.
32'
Pokračujeme v utkání a Bohemians se znovu nacházeli na útočné polovině. Rudolf Reiter dlouhým odkopem mířil jen mimo hrací plochu.
30'
Vojtěch Smrž strčil do Jakuba Koláře, který se místo hrudníku ihned chytil za obličej. Tento herecký výkon by se jistě nelíbil Ondřeji Novotnému z Kudy běží zajíc.
29'
Bohemians rychle otočili hru na levou stranu, odkud odcentroval Matěj Hybš, jenž na první tyči trefil soupeře, čímž vybojoval rohový kop.
28'
Tomáš Čelůstka si skvěle pokryl balon a nechal se faulovat. Lukáš Bartošák poslal do vápna dobrý centr, jenomže ve vzduchu tentokrát vládne Lukáš Hůlka. Vzduchem to Zlínu zatím moc nejde...
27'
Jakub Kolář poslal další aut do vápna, ovšem Dominik Simerský byl pohlídán dvojicí soupeřů. Bohemians se odkopem znovu ubránili, avšak do akce zatím nemíří.
26'
Zprava odcentroval Joss Didiba, avšak celou situaci vyřešil Martin Jedlička, jehož dlouhý nákop pak mířil na pravou stranu. Za ním se vydal Jan Matoušek, jenž neuspěl, protože proti sobě měl dvojici soupeřů.
24'
Za hranicí pravidel se dostal Martin Dostál, který místo balonu hrál soupeře. Lukáš Bartošák bude v pořádku a na útočném výletě se aktuálně nachází hostující hráči.
23'
Zlínští několikrát mohli vystřelit, avšak místo toho přišla kombinace do strany, což domácí obrana přečetla. Bohemians se vydali na druhou stranu, odkud z hranic vápna vystřelil Vojtěch Smrž, ovšem Matej Rakovan byl znovu připravený.
22'
Martin Jedlička poslal dlouhý pas na pravou stranu, kde se za ním chtěl vydat Erik Prekop, jehož držel Jakub Kolář. Bohemians se znovu na chvíli usadí na útočné polovině.
21'
Na trávníku zůstal sedět Dominik Simerský, jemuž nechtěně na nohu došlápl David Puškáč. Rozhodčí celou situaci zkontroloval a bude se pokračovat.
20'
Dvacet minut hry je téměř minulostí a oba celky si připravily po jedné velké příležitosti. Oba brankáři byli ale pozorní, a tak se pokračuje za bezbrankového stavu.
18'
Adam Jánoš viděl na druhé straně spoluhráče, a tak se pokusil o přenesení hry. Ovšem výborně se vrátil Antonín Fantiš, který hlavou nasměřoval míč brankáři.
16'
Centr od rohového praporku vyrazil Matej Rakovan jen před sebe, kde se nacházel Jan Matoušek. Jeho okamžité zakončení ale znovu mířilo jen do brankáře Zlína.
16'
Standardní situaci rozehrával Martin Dostál, který viděl na zadní tyči dvojici spoluhráčů. Ovšem Matej Rakovan balon vyrazil na rohový kop.
15'
A ještě jedna karta, kterou si za nesportovní chování vysloužil Dominik Simerský.
14'
Na druhou stranu se proti otevřené obraně řítil Jan Matoušek, kterého v posledním momentu fauloval Joss Didiba, jenž uviděl žlutou kartu.
13'
Joss Didiba centrem hledal Dominika Simerského, ale ve vzduchu situaciovládl Erik Prekop. Zlínští znovu poslali dlouhý aut do vápna, kde byl v dobré příležitosti Dominik Simerský, jehož pokus lapil Martin Jedlička.
12'
Lukáš Bartošák rozehrál volný kop do strany, kde se nacházel Rudolf Reiter, jenž vybojoval rohový kop.
11'
Na druhou stranu hrací plochy se vydal Rudolf Reiter, který neodcentroval přes Adama Jánoše. Následně si hostující celek vynutil nedovolený zákrok.
10'
Zprava odcentroval Martin Dostál a na zadní tyči se nacházel bránící Antonín Fantiš. Ten musel míč rychle odehrát, protože na něj dotíral Jan Kovařík.
9'
Vysokým pasem hledal Martin Dostál Jana Matouška, kterému se nepovedlo zpracování. Zlín tak mohl myslet na útočnou akci, ale vypomohl si faulem.
8'
Dlouhý aut poslal do vápna Jakub Kolář, avšak Adam Jánoš byl pozorný. Zlín pokračoval v akci, ovšem k zakončení se zatím nedostal.
7'
U postranní čáry byl faulovaný Jakub Janetzký, který si následně chtěl vyměnit kopačky na hrací ploše. Čtvrtý rozhodčí ho poslal za lajnu, což se nelíbilo realizačnímu týmu Zlína, a ani samotnému hráči.
6'
Rudolf Reiter znovu získal míč, kterým hledal srbského spoluhráče na hrotu. Vukadin Vukadinović souboj prohrál a okamžitě spoluhráčům ukazoval, aby mu šli na pomoc.
5'
Jan Kovařík posunul hru na levé křídlo, odkud odcentroval Jan Matoušek, který nenašel žádného spoluhráče. Z druhé strany to pak zkoušel Lukáš Hůlka, ale pozorný byl Rudolf Reiter.
4'
Martin Dostál přihrával na hranici vápna, kde si balon pouštěl David Puškáč, který skončil na hrací ploše. Zlín balon jen odkopl, ale další nepřesnou nahrávkou se prezentoval Jan Matoušek.
3'
Na druhé straně se do vápna dostal David Tkáč, který už si rovnal balon na střelu. Ovšem rychle ho dostoupil Lukáš Hůlka, jenž situaci odehrál do zámezí.
2'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Vojtěch Smrž, jehož pokus moc šancí na úspěch neměl, protože mířil jen doprostřed branky. Matej Rakovan si zapisuje první zákrok.
2'
Bohemians do dnešního utkání nastoupili v bílozelených dresech, naopak hostující Zlín hájí tradiční žlutou barvu.
1'
Jdeme na to, jako první se balonu chopil Zlín. Dlouhá nákop mířil k domácímu brankáři, který si křikl na stopera Jana Vondru. Bohemians se rychle přesunuli na útočnou polovinu, kde došlo k nepřesnosti.
1'

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Vondra, Hůlka, Hybš – M. Dostál (C), Jánoš, Smrž, Kovařík – Prekop, Puškáč, Jan Matoušek.
Náhradníci: Reichl, Valeš – Beran, R. Hrubý, Jindřišek, Ad. Kadlec, M. Kozák, Křapka, Mužík.
Trenér: Jaroslav Veselý.

FC Zlín: Rakovan – Bartošák, Simerský (C), J. Kolář, Čelůstka – Janetzký, Didiba – Fantiš, Tkáč, Reiter – Vukadinović.
Náhradníci: Bachůrek – Bužek, Cedidla, Černín, Y. Dramé, Kovinić, E. Ndiaye, Pidro, Slončík, F. Žák.
Trenér: Pavel Vrba

Rozhodčí: Dalibor Černý – Petr Caletka, Zdeněk Dobrovolný.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, za pár okamžiků si představíme sestavy obou týmů.
Střetnutí mezi Bohemians a Zlínem startuje v sobotu od 15 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že uvidíme duel, ve kterém padnou nějaké góly.
V minulé sezoně FORTUNA:LIGY sehrály oba celky dva zápasy, z vítězství se vždy radoval domácí celek. V Ďolíčku zvítězili Bohemians 3:2, zatímco na Letné přejel Zlín pražského soupeře 4:1. Kdo se bude radovat tentokrát?
Bohemians v minulém ročníku váleli, ovšem letos jsou zatím mírně za očekáváním. Pražské mužstvo se v současné chvíli nachází na devátém místě, když zaznamenali třináct bodů. Svěřenci Jaroslava Veselého čtyřikrát zvítězili, jednou odešli s dělbou bodů a pětkrát prohráli. Favorit dnešního zápasu má potíže se střílením branek, jelikož jich dal pouze deset. Nejlepšími střelci týmu jsou se dvěma trefami Jan Matoušek, David Puškáč a Jan Kovařík. Ještě o mnoho hůře je na tom Zlín, který se nenápadně krčí na posledním místě tabulky, když získal pouze pět bodů. Moravský celek patří společně s Jabloncem a Pradubicemi k nejhůře střílejícím týmu – všechny zmíněné kluby dali jen osm gólů. K tomu všemu s Českými Budějovicemi také nejvíc krát inkasovali – pětadvacetkrát. Nejlepším střelcem mužstva Pavla Vrby je s dvěma trefami David Tkáč.
Ještě před reprezentační přestávkou se o slovo přihlásí FORTUNA:LIGA, která má na programu jedenácté kolo. Vítám tedy všechny fotbalové nadšence u zápasu, v němž Bohemians Praha 1905 vyzve FC Zlín. Roli favorita duelu bude hájit celek z Ďolíčku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.