FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ml. Boleslav - 23. září 2023   15:00

Č. Budějovice
75' Ondrášek (Adediran)
1:2
(0:1)
Ml. Boleslav
8' Kostka   • 83' Suchomel  (Hilál)

Janáček – Sladký, Broukal (58. Ondrášek), Králik (C), Trummer – J. Hora I (72. Suchan), P. Hellebrand (90+1. Hubínek) – Skalák (72. Šigut), Čermák, Alli – Adediran.
Šípoš – L. Havel, Dejanović, Osmančík, Nikl.
Rouček – Ratajová, Mokrusch
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2698 diváků
Trmal – Kostka (82. Mašek), Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C) (59. Poulolo), Kubista – Kušej, D. Mareček (82. Ladra), Solomon (69. Suchomel) – Pulkrab (59. Hilál).
Mikulec – D. Šimek, Vaníček, An. Kadlec.

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 1:2. Hosté vyhráli podruhé v řadě

Je tu konec. Fotbalisté Dynama domácí zápas proti Mladé Boleslavi nezvládli a na Střeleckém ostrově prohráli 1:2. Na gól Kostky z prvního poločasu sice dokázal odpovědět po změně stran Zdeněk Ondrášek, jenže necelých deset minut před koncem vrátil vedení tečovanou střelou Suchomel a Mladá Boleslav si z jihu Čech odváží tři body.
90+3'
90+3'
Teď už se zdá, že to domácí nezvládnou a po dvou domácích výhrách prohrají.
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Michal Hubínek.
90'
Hosté samozřejmě nespěchají a snaží se normální hrací dobu dohrát na polovině Dynama.
89'
Po rychlém brejku tvrdě vypálil Ladra, jeho pokus z pravé strany Janáček vyrazil na rohový kop.
89'
Adediran posílal na levou stranu míč na Alliho, toho ale dobře pokryl Suchomel.
88'
Normální hrací doba spěje ke svému konci. Hosté teď drží balon daleko od své brány.
86'
Domácí teď musí svou hru již hodně zjednodušit. Musí hrát všechno do útoku, protože konec zápasu se nezadržitelně blíží.
85'
Za faul na Kušeje u postranní čáry uviděl žlutou kartu Martin Sladký.
84'
Domácí chtěli rychle odpovědět rohovým kopem, ani devátý roh v zápase jim ale podle představ nevyšel.
83'
Nešťastná teč Trummera vrátila hostům náskok zpátky, 1:2!
83'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté si berou zpět své vedení. Přízemní centr do vápna v podání Ladry doputoval k Hilálovi. Ten ho posunul proti noze MARTINA SUCHOMELA, jehož střelu pro Janáčka nechytatelně ztečoval obránce Trummer.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Tomáš Ladra,
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Lukáš Mašek.
81'
Střílený centr do vápna posílal Suchan, bránu soupeře neohrozil.
80'
Jihočeši po gólu ožili a najednou jich je plné hřiště. Poulolo fauloval Hellebranda, zajímavá standardka pro Dynamo.
78'
Na levé straně hřiště utíkal s míčem na kopačkách Alli, jeho zpětná přihrávka měla mířit na Adedirana, který byl ale pokrytý.
77'
Do vápna Dynama na druhé straně vnikal Kušej, s míčem ale opustil hrací plochu a bude z toho odkop.
76'
Celou situaci ještě krátce přezkoumával VAR, gól ale platí.
75'
Je vyrovnáno! Skvělou práci Adedirana zužitkoval Ondrášek, 1:1!
75'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Adediran se u postranní čáry doslova probil přes Fulneka. Následně chtěl patrně střílet na bránu, avšak jeho dělovka nakonec mířila do míst, kde byla hlava ZDEŇKA ONDRÁŠKA, který dokázal míč usměrnit do brány – 1:1!
74'
Vincentr Trummer fauloval a následně se ještě hlasitě obořil na hlavního rozhodčího Roučka. Následuje žlutá karta.
73'
Kušej sice ve vápně obešel Sladkého, pak ale zamířil vysoko nad bránu.
72'
Oba celky v posledních minutách hodně prostřídaly a zatím sledujeme spíše boj než nějaký zajímavý fotbal s šancemi na jedné nebo druhé straně.
72'
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Jan Suchan,
ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Samuel Šigut.
69'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Martin Suchomel.
68'
Zpoza vápna nyní střílel hostující Hilál, svou střelu levou nohou poslal těsně nad.
65'
Karafiát ve středu pole v hlavičkovém souboji fauloval Ondráška, míč bude mít Dynamo.
64'
Jihočeši potřetí ve druhém poločase rozehráli rohový kop nakrátko. Znovu to ale k ohrožení brány soupeře ani zdaleka nevedlo.
63'
Na trávníku zůstal ležet po srážce s Janáčkem ležet útočník Hilál. Když ale zjistil, že Jihočeši mezitím vybojovali rohový kop, rychle se zase zvedl a šel plnit defenzivní úkoly.
61'
Přímý kop Mladé Boleslavi zahrával střídající Hilál. Bylo to z velké dálky a Hilál tomu tedy chtěl dát velkou razanci, míč ale poslal hodně vysoko nad bránu.
60'
Po centru Skaláka se k hlavičce dostal právě Ondrášek, míč ale jen lehce líznul a poslal ho mimo brankový prostor.
59'
Domácí trenéři patrně změnili i rozestavení, protože odcházející Broukal je obránce a Ondrášek pak samozřejmě útočník.
59'
ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Abdalláh Júsuf Hilál,
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Florent Poulolo.
58'
Horův přímý kop zase nebyl úplně špatný, ale znovu nikdo z domácích nezakončil, resp. se k míči ani nedostal.
58'
ze hřiště odchází David Broukal, přichází Zdeněk Ondrášek.
57'
Hned po rohu domácí nezahrozili, ale následně fauloval Solomon Hellebranda a bude z toho přímý kop pro Jihočechy.
56'
Sladkého centrovaný balon z pravé strany odvrátila hostující defenziva na roh.
56'
Jakub Hora kopal další přímý kop. Centr do vápna nebyl nebezpečný, ale to především kvůli tomu, že nikdo z Horových spoluhráčů nešel do ohně.
54'
Máme za sebou téměř deset minut druhého poločasu a obraz hry je velmi podobné tomu z prvního poločasu. Jihočeši budou muset něco změnit, protože s podobnou hrou by gól dnes asi nedali.
53'
Zákrok si teď připsal domácí gólman Janáček, který musel zasahovat po hlavičce Marečka. Tomu dobře přiťukl balon Pulkrab.
52'
Domácí znovu hodně drží balon. Jejich kombinace ale zatím k ničemu nevedou.
51'
Alliho centr z nulového úhlu zaklepal o břevno
51'
Alli posílal z levé strany centr do vápna Mladé Boleslavi. Míč se po lehkém obloučku dotkl břevna a následně se odrazil do zámezí.
50'
Jihočeši zkusili podobně jako Boleslav v prvním poločase signál rozehraný nakrátko. Jenže Hora svou předfinální přihrávku poslal do zámezí a Čermák neměl šanci míč stihnout na hřišti.
49'
Skalákův centr zblokoval na roh Jakub Fulnek.
48'
Hosté začali aktivně a z levé strany zkoušel střílený centr do vápna posílat Solomon. Janáček míč vyrazil k Marečkovi, který ale vypálil hodně nepřesně mimo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Dynamem České Budějovice a Mladou Boleslaví. Sledujeme hodně průměrné utkání, které moc šancí nepřineslo. Spokojenější budou rozhodně hosté, kteří se hned v 8. minutě hry dostali do vedení, když míč do odkryté brány uklidil obránce Dominik Kostka. Domácí pak v průběhu první půle hodně drželi balon, jenže do zakončení se prakticky nedostali a do kabin se tak odchází za stavu 0:1.
45+1'
45'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Domácí sice hodně drží balon, jenže žádnou šanci jsme neviděli.
43'
Horův centr mířil do brány, kde byl ale připravený Pulkrab, který balon v pohodě odvrátil. Následně se do odraženého míče opřel Sladký, ten ale zamířil vysoko nad.
43'
Dynamo si po snaze Adedirana vypracovalo ještě jednu možnost zahrávat rohový kop.
42'
Hora zkoušel tentokrát poslat do vápna přízemní střílený centr, ani ten ale soupeřům z Boleslavi problémy nenadělal.
41'
Z velké dálky to zkusil Adediran. Jeho pokus levačkou byl ztečovaný na další rohový kop.
40'
Třetí roh Dynama kopal Jakub Hora, centr do vápna ale v pohodě odvrátil Karafiát.
39'
Následně se balon ve vápně dostal ještě k Adediranovi. Jeho ránu brankář Trmal zablokoval a navíc byl signalizovaný jasný ofsajd.
39'
Následně se Hellebrand ve vápně Mladé Boleslavi po zákroku Kubisty poroučel k zemi, pokutový kop z toho ale nebude.
38'
Přibližně z hranice vápna zkoušel střílet Hellebrand, jeho pokus byl zablokovaný.
37'
Míč do pokutového území posílal od rohového praporku tentokrát Mareček, po útočném faulu ve vápně Dynama bylo pískáno a rozehrávat bude Janáček.
36'
Centr Matějovského odvrátil Králik jen ke Kušejovi, jehož střela byla zblokovaná na další roh Mladé Boleslavi.
36'
Teď tu bude přímý kop pro hosty, u balonu samozřejmě Marek Matějovský.
35'
Kušej nyní sebral balon váhajícímu Králikovi, hosté ale svou šanci nevyužili, když se dobře vrátil Trummer.
34'
Ve středu pole byl Matějovským faulovaný Skalák. Míč budou mít domácí.
34'
Další útočná akce Dynama skončila ofsajdem, ve kterém byl Adediran.
32'
Obraz hry se moc nemění. Teď jsou sice více u míče domácí fotbalisté, avšak jejich ofenzivní aktivity zatím k ničemu nevedou.
30'
Při centru do pokutového území v podání Jakuba Hory došlo ve vápně Mladé Boleslavi k faulu na Pulkraba a rozehrávat tak bude gólman Trmal.
29'
Po spolupráci Alliho s Adediranem bude následovat rohový kop pro budějovický tým.
28'
Kostkovi nyní unikal Alli a po zákroku hostujícího beka je tu první žlutá karta zápasu.
27'
Domácí by hodně chtěli, ale zatím jim chybí klid v předfinální fázi. Jihočeši se zatím kromě nepřesné střely Alliho do zakončení nedostali.
25'
Hosté se navíc dostali k rychlému protiútoku, který ale skončil ofsajdem Solomona.
25'
Míč z kopačky Jakuba Hory doputoval pouze na hlavu Pulkraba, který odehrál balon mimo pokutové území.
24'
Nakonec z toho bude po velmi krátké mezihře standardka pro Dynamo v podobě rohového kopu.
24'
Centr Jakuba Hory mířil přibližně na penaltový puntík, hosté ale míč odvrátili.
23'
Kousek za rohem velkého vápna byl na levé straně Matějovským faulovaný Adediran a Jihočeši budou mít první zajímavější standardku.
22'
Centr z levé strany si v pohodě do rukavic stáhl brankář Janáček.
21'
Ve středu pole znovu fauloval Patrik Hellebrand, hosté s rozehrávkou nyní spěchat nebudou.
20'
Na levé straně domácí sestavy je tradičně hodně aktivní Alli, k nebezpečnému zakončení to ale zatím nevede.
18'
Čas rychle plyne a domácím se zatím nedaří vytvořit si trvalejší tlak.
16'
Na druhé straně se hezky uvolnil Alli, jeho technická rána na zadní tyč se ale do brány nevešla.
15'
Po zblokované střele Marečka se míč dostal vysoko do vzduchu a na hranici malého vápna přišel souboj brankáře Janáčka s Pulkrabem. Tentokrát měl domácí gólman štěstí, protože byl odpískaný útočný faul.
14'
Hosté jsou nadále o dost aktivnější než domácí. Hráči Mladé Boleslavi jsou hodně na balonu a Jihočeši se jen brání.
12'
Druhý roh se Mladé Boleslavi nepovedl. Pas Matějovského byl hodně přetažený a i když míč na chvilku ještě zůstal na hřišti, následně doputoval do zámezí a bude z toho jen odkop od Janáčkovy brány.
11'
Na pravé straně byl u míče Mareček, jeho pokus o centr zblokoval na aut Trummer. A následně pak musel míč do zámezí odehrát Jakub Hora, následuje roh.
10'
Domácí chtěli hned po rozehrávce svého soupeře překvapit, jenže faulu se dopustil Skalák a v klidu tak může rozehrávat gólman Trmal.
8'
Kušej posunul balon na Pulkraba, který šel neohroženě do souboje s gólmanem Janáčkem. Po srážce obou hráčů se míč odrazil k DOMINIKU KOSTKOVI, který velmi pohodlně poslal míč do odkryté brány – 0:1!
7'
Mladoboleslavští rozehráli zajímavý signál nakrátko, po kterém Matějovský posunul míč do vápna na znovu nehlídaného Marečka. Ten se pokoušel zakončovat bez přípravy, míč ale poslal vysoko nad.
6'
Hodně aktivní Solomon nyní centroval do pokutového území Dynama a Trummer raději odehrál balon na rohový kop.
4'
Do vápna Dynama vnikal Solomon, nikoho ze spoluhráčů centrem a ani následnou zpětnou přihrávkou najít nedokázal.
4'
Hráči Mladé Boleslavi velmi rychle získali balon zpět pod svou kontrolu a domácí se musí bránit.
2'
Hosté mohli jít okamžitě do vedení, Kubista bránu ale netrefil
2'
Matějovský poslal do vápna centr, který nohou zakončoval Kubista. Nakonec z toho byla doslova gólová šance, protože po Kubistově zakončení proletěl míč půl metru vedle pravé tyče domácí brány. Navíc Kubista byl na malém vápně trestuhodně zcela nehlídaný!
2'
Již na vlastní polovině nyní Hellebrand fauloval Kušeje a je pískáno. Míč pro hosty.
1'
S míčem na kopačkách začali domácí. Rychle ale o něj přišli a balon doputoval až k brankáři Trmalovi.
1'
Zatímco hosté nastupují v tak trochu tradiční a osvědčené sestavě, domácí trenéři se sestavou zahýbali a udělali několik změn.
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Zápas za pár chvil začíná.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Broukal, Králik (C), Trummer – J. Hora I, P. Hellebrand – Skalák, Čermák, Alli – Adediran.
Náhradníci: Šípoš – L. Havel, Dejanović, Suchan, Osmančík, Ondrášek, Šigut, Hubínek, Nikl.
Trenér: Marek Nikl

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C), Kubista – Kušej, D. Mareček, Solomon – Pulkrab.
Náhradníci: Mikulec – Suchomel, D. Šimek, Hilál, Ladra, Vaníček, An. Kadlec, Mašek, Poulolo.
Trenér: Marek Kulič

Rozhodčí: Rouček – Ratajová, Mokrusch.
Mladá Boleslav pod trenérem Markem Kuličem hraje zatím v letošní sezoně velmi slušně. V posledních týdnech měli Středočeši těžký los, kdy postupně hráli se Slavií, Slováckem a Baníkem – z těchto tří zápasů uhráli jeden bod za remízu 2:2 na hřišti Slovácka. Po reprezentační pauze hrála Mladá Boleslav doma s Hradcem Králové, nad kterým vyhrála jednoznačně 5:1.
Dnes domácí Dynamo bude spoléhat opět na výhodu prostředí na Střeleckém ostrově. Tým trenérů Marka Nikla a Tomáše Zápotočného vstoupil do ligové sezony špatně a v úvodních kolech pouze prohrával. Právě ale dva poslední domácí zápasy (s Jabloncem a Bohemians) Jihočeši vyhráli, a to jsou právě jediné dvě výhry, které Dynamo v sezoně zaznamenalo. Minulý víkend po repre pauze Budějovičtí vyrazili do Olomouce, kde prohráli 1:2.
Hezké sobotní odpoledne ze Střeleckého ostrova, kde je dnes na programu zápas 9. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem České Budějovice a hostující Mladou Boleslaví. Hosté jsou v tabulce aktuálně na šestém místě se ziskem jedenácti bodů (a jedním odloženým zápasem proti Plzni k dobru). Domácí Dynamo je na tom o dost hůře, zatím je třinácté a na kontě má pouhých šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.