FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Hr. Králové - 21. dubna 2024   15:00

Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis (73. Tetour) – Ghali, Prebsl, Žambůrek, Preisler (84. Fukala) – Višinský (66. Kok), Kulenović (84. Letenay), Tupta (66. Horský).
Vliegen – Lehoczki, Varfolomejev, Doumbia.
Berka – Mokrusch, Pečenka
Stadion U Nisy, Liberec
2 611 diváků
Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. (90+2. Horák) – Čmelík (78. Pudhorocký), Pilař (71. P. Juliš) – Vašulín.

SESTŘIH: Liberec - Hradec Králové 0:0. Votroci udrželi sérii bez porážky

Máme za sebou zápas 29. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetl domácí Slovan Liberec a Hradec Králové. Oba týmy se nakonec rozešly nerozhodně. Zatímco v první půli měl o něco více ze hry domácí tým, ve druhém poločasu se do nebezpečnějších šancí dostal Hradec Králové. Ta největší přišla asi v poslední minutě nastavení, ale Juliš sám před brankářem ve skluzu pouze přestřelil bránu a oba týmy připisují do tabulky bod za remízu 0:0.
90'
Juliš v závěru mohl rozhodnout
90+7'
90+7'
Ve velké šanci vyplaval samotný Juliš, ale před brankářem Bačkovským branku pouze přestřelil.
90+6'
Hlavní sudí ještě zápas neukončil a Hradec může zahrávat rohový kop.
90+4'
Ještě jedno vhazování Hradce na útočné polovině.
90+4'
Mikula si nerozuměl s Ghalim a zdá se, že poslední šance Slovanu zůstane nevyužitá.
90+3'
Po něm přišla tvrdá střela Fukaly, ale Hradec jeho pokus zablokoval.
90+3'
Přeci jen se dočká Slovan ještě jedné akce. Rohový kop bude rozehrávat Žambůrek.
90+2'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Daniel Horák.
90+1'
Slovan zvyšuje tlak, ale příliš času mu už nezbývá.
90'
Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.
90'
Na stadionu se ozývá pískot fanoušků, kteří by rádi viděli útočit Slovan. To se neděje, protože na hřišti zůstává ležet jeden z hradeckých fotbalistů.
89'
Dvojitý blok obránců zamezil Liberci ve skórování. Ale je tu šance v podobě rohového kopu.
88'
Signál s rozehrávkou volného přímého kopu se Liberci nepovedl. Vše vyřešil Zadražil a pokryl balón.
87'
Na zemi zůstal po souboji Spáčil a s lékaři odchází do zámezí, kde bude ošetřen.
86'
Ghali odhlavičkoval centr pouze do autu a Hradec může vhazovat poblíž vápna.
85'
Slovan se hnal do rychlého brejku, ale po centru Horského má balón v rukavicích Zadražil.
84'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.
84'
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Lukáš Letenay.
83'
Domácí Liberec nyní nevyužil velkou příležitost. Horský měl na noze první gól utkání, ale v ideální pozici ve vápně pouze promáchl.
82'
Balón si ze vzduchu stáhl Bačkovský a rozehraje útočnou šanci Liberce.
81'
Rohový kop pro hosty. Rozehrávky se ujme Krejčí.
80'
Horský si pomohl faulem a Hradec bude moci rozehrát zhruba půlky hřiště volný přímý kop.
78'
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Petr Pudhorocký.
77'
Na stadionu U Nisy zazvonila tyč. Vašulín využil chyby Preislera a vyslal zpoza vápna přízemní pokus, za kterým se Bačkovský pouze ohlédl. Naštěstí pro Slovan se střela odrazila pryč a neskončila v brance.
75'
Aktivnější v této pasáži hry je hostující Hradec, ale do velkých šancí se mu nedaří dostávat.
75'
Chaluš ubránil Vašulína pouze za cenu autu.
73'
ze hřiště odchází Marios Pourzitidis, přichází Daniel Tetour.
72'
Balón mají již delší dobu na kopačkách hráči z Hradce Králové, ale po většinu času kombinují na své polovině.
71'
Rohový kop pro Hradec po zákroku Mikuly.
71'
ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Petr Juliš.
70'
Chaluš pohlídal Vašulína a nepřipustil přechod do vápna.
69'
Kok nenašel nabíhajícího Kulenoviće, hrát mohou hosté.
68'
Slibně rozvíjející se šance Slovanu,, která skončila bez zakončení na branku. Kok pouze proběhl nahrávku Kulenoviće do vápna a ani nikomu z jeho spoluhráčů se následně nepovedlo zakončit.
67'
Dnešní utkání sleduje 2611 diváků.
66'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Filip Horský.
66'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Olaf Kok.
64'
Žambůrek se rozhodl překvapit gólmana a vystřelit, ale nebyl přesný a Zadražil nemusel zakročit.
63'
Višinský si skvěle obhodil balón mezi nohama Krejčího a vybojoval nebezpečnou standardní situaci na kraji vápna poblíž rohového praporku.
62'
Vysoký centr skončil v zámezí bez toho, aniž by ho někdo z hráčů zahrál.
61'
Krejčího centr si našel Chaluš a odkopává pryč. Následně ale fauloval Mikula a hosté mohou v útoku pokračovat.
60'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Filip Prebsl). A další žlutá karta, tentokrát nutno dodat, že oprávněná. Filip Prebsl přerušil slibně se rozvíjející akci.
59'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (trenér brankářů M. Čech).
57'
Chaluš padl ve vápně ochotně, penalta se nepískala
57'
Hra se nyní přiostřuje. Nejprve byl faulován další liberecký fotbalista a po centru do vápna se dostal do dobré šanci ve vápně Chaluš. Už to vypadalo, že z toho bude branka, ale v nepřehledné situaci nakonec zůstal na zemi ležet brankář Zadražil a hrát budou hosté.
56'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (trenér Luboš Kozel).
55'
Vašulín zase úřadoval loktem. Unikl druhé žluté, tu dostal Kozel
55'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Hugo Jan Bačkovský). Vašulín zasáhl jednoho z libereckých fotbalistů do obličeje, ale sudí uděluje žlutou kartu za stěžování libereckému brankáři.
55'
Chaluš nekompromisně odkopává do zámezí před Pilařem, který si to pelášil za obranu.
54'
Faul hradeckých hráčů, Slovan může vyslat ze své půlky dlouhý centr.
52'
Pilař nevěří tomu, co nedal. Trefil Vašulína na čáře
52'
Obrovská šance Hradce! Po centru na zadní tyč se hosté hned nadvakrát dostali k zakončení ve vápně. Nejprve se obětoval Mikula, který skočil do střely směřující mezi tři tyče a poté si připsal skvělý zákrok po dorážce Bačkovský. Pokračuje se za stavu 0:0.
52'
Nepřesnost ve hře Liberce znamená, že mohou útočit hosté. Harazim dokonce odcentroval i do vápna, ale narazil na připraveného Pourzitidise.
51'
Krejčí volí přihrávku zpět a jeho mužstvo se bude snažit o postupnou kombinaci.
50'
Rozehrávka volného přímého kopu se Hradci nepovedla.
49'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Marios Pourzitidis).
48'
Liberecký záložník byl hned v další útočné akci, ale hlavní sudí viděl hru rukou a útok Slovanu byl zastaven.
46'
Vašulín udeřil Žambůrka do obličeje. Mělo se vylučovat?
46'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Daniel Vašulín). Hradecký útočník pravděpodobně zasáhl do obličeje Žambůrka, který si žádá ošetření.
46'
Úvodní dlouhý nákop Chaluše nebezpečí pro hosty nepřinesl.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Přestože měl o něco více ze hry domácí Liberec, nevyužil velkou šanci Kulenoviće a do kabin se docházelo za nerozhodného stavu. Dočkáme se gólové trefy ve druhém poločasu?
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Zdá se, že poločas zakončí s míčem na kopačkách hradečtí fotbalisté. Uvidíme, jestli hlavní sudí bude nastavovat.
44'
Bačkovský bude vykopávat od branky po nepřesné kombinaci hráčů v bílo-černých dresech.
43'
Exekuce se ujal Tupta, jenž našel pouze Harazima. Přesto po odkopu z vápna pokračují v útoku domácí.
42'
Faul Čmelíka, který ve výskoku zasáhl Pourzitidise. Slovan bude moci ke konci poločas rozehrát standardní situaci až vápna soupeře.
41'
Tentokrát brankář domácích neponechal nic náhodě a stáhl si balón ze vzduchu. Na druhé straně ztratil míč v blízkosti rohového praporku Ghali, hrát mohou hosté.
40'
Čmelík si chytře propustil míč a zkusil vyzrát na Bačkovského z velkého úhlu, trefil pouze jednoho z obránců a roh se bude opakovat.
39'
Nebezpečný centr do vápna uklidnil až Preisler, který raději zahrál na rohový kop.
38'
Tupta se neobhodil hráče ještě na své polovině a aut bude vhazovat Klíma.
37'
Po delší době přišla pasáž, ve které se Hradec snažil postupným útokem najít cestu do vápna soupeře. Vše skončilo až u Pilaře, který nedosáhl na pobídku za obranu.
36'
Višinský vzal celou akci na sebe a vyslal další z pokusů z pozice za vápnem. Ani tentokrát ale Zadražil neměl příliš práce a může rozehrát směrem do útoku.
35'
Hradec se nyní trochu utlumil v útočné snaze a lacino ztrácí míče. Je to právě domácí Slovan, který se častěji dostává do útočné kombinace.
33'
Žambůrek naštvaně gestikuluje směrem k Preislerovi, který přerušil náběh a tím pádem nedosáhl na přihrávku libereckého záložníka.
32'
Trochu riskantní přihrávka Mikulovi prošla a domácí tým bude pokračovat v rozehrávce.
31'
Tuptova střela z nouze se nebezpečně stáčela na břevno
31'
Z ničeho nic si navedl balón na střelu Tupta a jeho projektil nemířil vůbec špatně. Nakonec ale míč zaplachtil nad břevno a na tribunách to pouze zašumělo.
29'
Po rozehrávce na krátko zkoušel střílet Preisler, ale trefil do zad jen jednoho z bránících hráčů. Na centr Tupty si následně počkal Zadražil a bez problému ho pokryl.
28'
Domácí budou rozehrávat vůbec svůj první roh v utkání.
28'
Dobrá zpráva pro domácí fanoušky, Prebsl se vrátil na hřiště a zdá se, že bude moci pokračovat.
27'
Po centru Chaluše bude vhazovat aut Hradec, Preisler na balón nedosáhl.
26'
Prebsl vypadá značně otřesen, uvidíme, jestli bude moci pokračovat ve hře.
25'
Prebsl byl faulován ve středu hřiště, Vašulín se sice diví, ale hlavní sudí má jasno. Liberecký záložník bude ještě krátce ošetřován.
24'
Výborný skluz si připsal Prebsl, který zamezil v šanci hostí a vysloužil si potlesk severní tribuny.
23'
Bačkovský si připisuje pohodový zákrok proti nevýrazné střele ze střední vzdálenosti.
22'
Čmelík nepřesně sklepával na Pilaře, hrát může Slovan.
21'
Další roh pro hosty. který zakončoval hlavou Vašulín. Obranným zákrokem se blýskl Kulenović, který odkopl balón z pohledu Liberce do bezpečí.
20'
Skvělá akce Slovanu, která zaváněla gólem. Ghali si vyměnil míč s Kulenovićem a po rychlém brejku stačilo, aby balón doklepl do odkryté brány. Ovšem na záda mu dýchal bránící hráč a Ghali v obrovské šanci branku minul. Nakonec se ukázalo, že celé akci předcházel ofsajd, ale Slovan znovu ukázal, jak umí být nebezpečný z rychlých brejků.
18'
Pilař nevyzrál na Tuptu a hosté budou muset rozehrát až od kapitána Kodeše.
17'
Vašulín se probojoval nakonec až do vápna, ale pod tlakem nedokázal rozehrát a o balón přišel.
16'
Liberec teď dvakrát zbytečně přišel o balón. Nejprve nepřesně nahrával Tupta a následně i Preisler. Hradec má šanci zaútočit.
15'
Tupta marně reklamoval u hlavního sudího faul a Hradec mohl pokračovat ve hře. Ovšem ne na dlouho, protože na druhé straně hřiště si Pilař počínal nedovoleně v souboji s Prebslem.
14'
Centr na přední tyč odhadl Prebsl a Kučera si následně pomohl faulem, rozehrávat bude Bačkovský.
13'
Preisler dobře přečetl centr na zadní tyč a pohlídal si dotírajícího hráče za svými zády, přesto hosté vybojovali rohový kop.
12'
Mikula zastoupil Ghaliho, který prohrál hlavičkový souboj a Hradec bude mít pouze autové vhazování.
11'
Žambůrek si nyní nerozuměl s Tuptou a příliš dlouhým pasem nedokázal vybídnout libereckého útočníka do slibné pozice. Rozehrávat bude Hradec.
10'
Ghali se rozhodl, že využije svých rychlých nohou a zkusí projít jeden na jednoho. Dostal se sice až do vápna, ale jeho následná střela postrádala přesnost a skončilo hodně mimo.
9'
Na druhé straně se k velmi zajímavé příležitosti dostal Kučera. Ze střední vzdálenosti vyslal nepříjemný projektil na Bačkovského, naštěstí pro domácího gólmana jeho pokus skončil pouze mimo tři tyče.
7'
Kodeš kličkoval ve vlastním vápně, málem trestal Kulenovič
7'
Skvěle napadající Višinský získal ve vápně balón na Kodešovi. Liberecký záložník hledal ještě Kulenoviće, který vystřelil přízemní pokus na zadní tyč. Z velmi dobré pozice ale bránu minul!
7'
Dlouhý centr pokryl Preisler, ale odhlavičkoval pouze ke Klímovi, který byl náslendě úspěšnější v souboji s Žambůrkem a udržel balón pro svůj tým.
6'
Pilař hledal lobem ve vápně Vašulína, ale proti byl Pourzitidis, který ubránil útočníka hostí a zamezil v dalším útočném snažení.
5'
Do vápna se dostal po kombinaci i Hradec, ale vzápětí o něj přišel a rozehrávat od branky bude Liberec.
4'
Kulenović nyní na nic nečekal a rozhodl se vyslat projektil směrem na Zadražila. Brankář Hradce byl připraven a obstřel směřující na zadní tyč mu neudělal žádné problémy.
3'
Dlouhý centr domácích končí pouze v zázemí, Preisler na přihrávku nedosáhl.
3'
Na balónu poprvé i Slovan, který rozehrává od obrany. Ghali se rozhodl útočit po kraji hřiště a po kombinaci poslal do vápna první centr Višinský. Ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
2'
Hosté stále neztratili míč a postupnou kombinací se snaží přejít do ofenzivy. Vše zhatil až obranným zákrokem Prebsl.
1'
Utkání odstartovalo, výkop obstaral hostující Pilař a hosté se ihned přesunuli do útoku.
1'
Ještě před začátkem utkání je oceněn Jan Mikula, který v minulém ligovém zápasem dosáhl na metu 200 ligových startů za Liberec. Dnes jako kapitán přidá start číslo 201.
Hlavní sudí již přivádí obě mužstva na hřiště. Domácí Liberec nastoupí v modrých dresech a hostující Hradec zvolil bílo-černou variantu.
Ještě jednou krásný den, vítám Vás u textového přenosu z utkání FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícím Hradcem Králové.

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Prebsl, Žambůrek, Preisler – Višinský, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Fukala, Lehoczki, Varfolomejev, Tetour, Doumbia, Kok, Horský, Letenay.

FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. – Čmelík, Pilař – Vašulín.
Náhradníci: Vízek, Knobloch – Čech, Horák, Pudhorocký, Hais, P. Juliš, Koubek.
FC SLOVAN LIBEREC

Už toho bylo napsáno všude mnoho, ale pro připomenutí: Modrobílý klub má nového většinového akcionáře, kterým se stal podnikatel Ondřej Kania. Prvním zápasem v nové éře byl domácí souboj proti Slovácku. Do něho vstoupili svěřenci trenéra Kozla skvěle a už v šesté minutě vedli po hlavičce Kulenoviće. Na 2:0 zvýšil ještě v první půli Ľubomír Tupta. Po přestávce sice hosté snížili, když si Pourzitidis srazil centrovaný míč do vlastní brány, ale rychlá odpověď Prebsla vrátila Liberec dvougólové vedení zpět. Na konečných 4:1 upravil v závěru svým prvním ligovým gólem Michal Fukala.

O týden později zavítalo liberecké mužstvo na jih Čech, kde se postavilo v tu dobu posledním Českým Budějovicím. I zde vyšel Libereckým úvod zápasu a opět v šesté minutě otevřeli skóre, když se prosadil Žambůrek. Domácí ale do poločasu srovnali zásluhou aktivního Hellebranda. V 67. minutě se Budějovice dostaly do vedení po zásahu Ondráška. Slovan se hnal za vyrovnáním, kterého se dočkal v 93. minutě po vlastní brance Poulola. Už se zdálo, že zápas skončí remízovým výsledkem, ale Jan Suchan to tak nechtěl nechat, vletěl do vápna Liberce a střelou o tyč v 96. minutě rozhodl o vítězství domácích 3:2.

Místo umístění v první šestce tak modrobílý celek zůstal na sedmé pozici se ziskem 38 bodů. Na pátou Mladou Boleslav ztrácí ale pouhé dva body. Na čtvrtý Baník, kde hraje poslední kolo, pak bodů šest. Pod Libercem se nachází Sigma Olomouc a rovněž příští soupeř z Hradce Králové. Oba celky mají o dva body méně než tým ze stadionu U Nisy, tedy 36. Prostřední skupinu uzavírají Teplice s 35 body.

Nejlepším střelcem Liberce je chorvatský útočník Luka Kulenović, který se rozehrál do parádní formy a na svém kontě už má sedm přesných zásahů. Druhý Ľubomír Tupta má o dva méně. Společně s Janem Mikulou je však nejlepším asistentem mužstva, když oba společně přihráli svým spoluhráčům na pět branek. Dle hokejové terminologie tak má slovenský reprezentant bilanci 5+5, což je nejvíce z týmu. Trenéru Kozlovi přibyl na marodku v minulém utkání Nicolas Penner, který nejspíše do utkání nezasáhne. Stejně tak dlouhodobě zranění Plechatý s Frýdkem. Ostatní hráči by měli být k dispozici a jsou připraveni zasáhnout do zápasu.
FC HRADEC KRÁLOVÉ

Na konci února se udála na lavičce Votroků změna. Trenéra Václava Kotala nahradil David Horejš, který si k sobě vzal za asistenta Lukáše Váchu. Hned v prvním utkání se Hradec představil v bývalém působišti hlavního trenéra, tedy v Jablonci. Hosté šli do vedení, ale Jablonec ještě do poločasu srovnal. V 65. minutě byl pak vyloučen domácí Hurtado, jenže Východočeši nedokázali přetavit skoro třiceti minutouvou přesilovku ve vítězný gól a zápas tak skončil 1:1.

Následovala domácí výhra 2:0 v derby nad Pardubicemi, porážka na Letné 1:2 od úřadujícího mistra, která je ale do této chvíle jediná. Od té doby totiž Hradec vyhrál tři utkání po sobě. Doma zdolal Karvinou těsně 2:1, v Teplicích zvítězil 1:0 a stejným výsledkem porazil v domácí aréně během minulého kola trápící se Slovácko.

Pro Votroky to znamená posun tabulkou již na devátou pozici a útěk ze Skupiny o udržení. Trenéři Horejš s Váchou se netají ambicí o pokus setrvat v prostřední skupině a poprat se o místenku v předkolech evropských pohárů. Momentálně mají pětibodový náskok na jedenácté Bohemians, a tak je tento cíl reálně splnitelný. Po utkání s libereckým mužstvem ale přivítají na domácím stadionu pražskou Slavii. Los na poslední dvě kola tak nemají vůbec jednoduchý.

Nejlepším střelcem Východočechů je pětigólový Daniel Vašulín. O branku zpět je jeho jmenovec Horák. Nejvíce asistencí má bývalý reprezentant Václav Pilař, a to pět. Bývalý hráč Liberce či plzeňské Viktorie má také nejvíce kanadských bodů. K pěti asistencím totiž vstřelil ještě tři góly. Trenér Horejš nemůže pro utkání s Libercem počítat se službami útočníka Ondřeje Šašinky, který nemůže nastoupit pro nasbírané čtyři žluté karty. Zranění nepustí do zápasu Davida Heidenreicha. Otazníky visí nad Filipem Čihákem, Danielem Kaštánkem a Michaelem Leiblem.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z 29. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícím Hradcem Králové. Pojďme se společně podívat, jak na tom oba týmy aktuálně jsou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.