FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 17. prosince 2023   15:00

Olomouc
9' Ventúra (Breite)
1:3
(1:2)
Plzeň
10' Šulc  (Jirka) • 45' Dweh  (Hranáč) • 90+5' M. Vydra  (Cadu)

Digaňa – Vraštil (66. Langer), Beneš, F. Novák (46. Pokorný) – Chvátal, Ventúra (77. Fiala), Breite (C), Zmrzlý – Fortelný (66. Amasi), Zorvan – L. Juliš.
Macík – Křišťál, Matys, Muritala, Sláma, Zifčák, Spáčil.
Zaoral – Hájek, Dohnálek
Andrův stadion, Olomouc
3105 diváků
Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Sýkora (90. Holík), Kalvach, Šulc, Cadu – Traoré (74. Bucha), Jirka (90. M. Vydra) – Kliment (84. Paluska).

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 1:3. Hosté obrátili zápas a zvítězili popáté v řadě

Stejně jako před pár týdny v poháru, tak i dnes se zrodilo vítězství Plzně v poměru 3:1. Olomoučtí opět vedli, ale Západočeši dokázali ještě v první půli otočit a v nastaveném čase pečetit export tří bodů.
90'
Je rozhodnuto! Do prázdné brány pojistil tři body Vydra, 1:3!
90+5'
90+5'
Plzeň právě vstřelila branku!
Míč se po rohovém kopu dostal k Breitemu, který jako poslední hráč Sigmy nevyřešil situaci vůbec dobře. Hosté se tak dostali k míči a MATĚJ VYDRA sprintem přes celé hřiště míč zavezl až do odkryté branky.
90+4'
Po centru Langera skončil míč tečovaný v zámezí. Domácí mají roh, na který běží i Digaňa.
90+3'
Centr po standardce Staněk vyrazil. Následně to domácí zkusili podruhé, ovšem ani nyní nebyli přesní.
90+1'
Beneš skončil na zemi po zásahu do obličeje. Sudí neponechal výhodu a Sigma bude mít standardku ze zhruba třiceti metrů.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Libor Holík.
90'
ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Matěj Vydra.
89'
Hrací doba se blíží ke konci a domácí marně dobývají hostující území. Fiala se tam pokusil proniknout, ale míč si příliš předkopl.
87'
Langer se střetl se Sýkorou, který zůstává otřesený na trávníku. Sudí píská ve prospěch domácích, což se nelíbí hostující lavičce. Trenér Koubek dokonce vstoupil na hrací plochu, za což ho sudí odměňuje žlutou kartou.
86'
Za svůj výlet do hřiště vidí trenér Koubek žlutou kartu
86'
Odvrácený rohový kop skončil u Breiteho, který zkusil míč znovu nakopnout před Staňka. Ani tentokrát ale domácí neuspěli.
85'
Breite se dostal k centru, který byl sražen na roh. Někteří domácí se ještě dožadují penalty za ruku.
84'
ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Jan Paluska.
83'
Jeden z hostujících hráčů poslal k zemi Breiteho. Domácí se dožadují karty pro hosty, ovšem k tomu zatím nedochází. Ke kapitánovi Sigmy musí lékař.
82'
Zmrzlý se dostal k centru, který Cadu ve skluzu odvrátil. Ke všemu navíc ještě s tečí domácího záložníka, takže se bude hrát od branky Plzně.
80'
Sýkorův centr byl odvrácen na hranici vápna, kde jej chtěl k tyči uklidit Bucha. Jeho rána letěla těsně mimo.
79'
Po lacině ztrátě Sigmy se dopředu dostal Jirka, který byl faulován. Hosté budou mít standardku z levé strany.
77'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Jan Fiala.
77'
Po nedovoleném zákroku na domácího hráče obdržel žlutou kartu Kliment.
76'
Skvělý Staněk drží Viktorii nad vodou!
76'
Breite měl na kopačce srovnání. Domácí kapitán obdržel přihrávku na malé vápno, kde nikým nehlídaný pálil doprostřed branky. Staněk měl v tuto chvíli i štěstí.
76'
Zorvan dostal míč, nic složitého nevymýšlel a protáhl Staňka.
76'
Na druhé straně opět rychlá akce soupeře, po které z těžkého úhlu pálil Sýkora vysoko nad.
75'
Breite se snažil vší silou probojovat k míči ve vápně soupeře, ale defenziva Plzně byla lepší.
74'
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Pavel Bucha.
73'
Parádním způsobem se do šestnáctky soupeře i s míčem dostal Zmrzlý, jehož následný přízemní centr na volného Juliše hostující obránci srazili na roh.
71'
Hosté se dostali do rychlého brejku, který skončil nedovoleným zákrokem vůči Digaňovi. Olomoucký gólman byl u míče jako první a soupeř jej následně trefil.
69'
Před branku Sigmy přišel prudký centr, který na zadní tyči chtěl zakončit Kliment. Z těžkého úhlu ale útočník Plzně netrefil ideálně.
66'
ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Moses Emmanuel Amasi.
66'
ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Štěpán Langer.
65'
Olomoučtí kombinují na polovině soupeře. Plzeňští totiž nikam nespěchají, a tak se v klidu soustředí na obrannou činnost.
64'
Centr z kopačky Pokorného mířil daleko od domácích hráčů. Staněk k němu měl nejblíže a hru přerušil.
61'
Domácí Fortelný zastavil soupeře zatažením za ruku. Sudí okamžitě vytahuje žlutou kartu.
60'
Cadu nedovoleným zákrokem zamezil ve hře Zmrzlému. Sigma bude rozehrávat z poloviny hřiště.
59'
Olomoucká obrana si nepohlídala levou stranu, po které unikl Kliment. Následný závar před Digaňou hosté neproměnili.
58'
Po standardce se do míče z hranice vápna opřel Zmrzlý, ovšem jeho ránu doprostřed branky Staněk v klidu chytil.
57'
Po faulu na Zorvana si zapisuje do statistik žlutou kartu hostující Hranáč.
57'
První centr odvrátil Vraštil. Následný druhý pokus hostů se pokusil akrobaticky zakončit Kliment, ale branku Sigmy přestřelil.
56'
Na druhé straně byl sražen míč jedním z obránců Sigmy. Hosté budou mít roh.
55'
Olomoučtí chvíli obléhali soupeřovo území, ovšem zakončení z toho nebylo. Jako poslední byl u míče Juliš, který se snažil obhodit protihráče, ovšem úspěšný nebyl.
52'
Olomoučtí šli do otevřené obrany ve čtyřech. Zorvan vzal zodpovědnost na sebe a zkusil vypálit. Staněk byl připraven.
51'
Breite se pokusil vysunout Zmrzlého, ovšem ten rychlý míč od spoluhráče nestihl na hrací ploše.
49'
Hostující hráč strávil chvíli za autovou čárou. Nyní se ale vrací a pomůže svému týmu v útočení.
48'
Na trávníku zůstává ležet Kliment, ke kterému je ihned povolán lékař.
47'
Zorvan lehce podtrhl Hejdu, který se snažil rozehrát. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
46'
ze hřiště odchází Filip Novák, přichází Jakub Pokorný.
46'
Olomoučtí fotbalisté už vyběhli na hrací plochu. Mezi nimi je i Pokorný, který nahradí pravděpodobně Nováka.
První půle je minulostí a šťastnější mohou být hosté. Olomoučtí sice po devíti minutách otevřeli skóre, ovšem Západočeši hned za minutu srovnali a chvíli před přestávkou díky zaváhání domácího brankáře otočili průběh duelu.
45'
Digaňova hrůzostrašná minela a Viktoria rázem otáčí zápas, 1:2!
45+3'
45+3'
Olomoučtí se v závěru půle snaží o odpověď, ale hosté se dobře brání.
45'
Hosté se v závěru poločasu dostávají do vedení. Sýkorovu tečovanou střelu prodloužil SAMPSON DWEH. Digaňa pak zcela nepochopitelně přeskočil míč, který putoval za jeho záda. Hostující útočník následně už jen dorazil za brankovou čáru.
44'
Zorvan poslal na studený trávník Cadua. Hlavní sudí na pokyn svého asistenta píská nedovolený zákrok, a tím pádem další standardka pro hosty.
44'
Centr Kalvacha trefil v šestnáctce jeden z hostujících hráčů hlavou, ovšem mezi tři tyče nezamířil. Digaňa bude rozehrávat.
43'
Kliment se s míčem dostával před Nováka, který spolu se soupeřem skončili následně na trávníku. Nejspíše za pomoci domácího obránce, a tak se píská přímák pro hosty.
41'
Olomoučtí se snaží o kombinaci u vlastního vápna, ovšem soupeř dobře napadá. Vraštil se štěstím udržel míč pro svůj tým.
38'
Cadu zkusil překvapit domácího brankářem střelou z vlastní půlky. Přestože se jednalo o vcelku snadný míč, Digaňa zaváhal a míč jen vyrazil před sebe. Naštěstí pro něj a Sigmu nemělo toto zaváhání negativní následky.
37'
Olomoučtí se dostali do rychlého útoku, na jehož konci byl Juliš v netradiční pozici centrujícího hráče. Hosté míč odvrátili.
35'
Cadu v souboji s Fortelným hrál lokty, a tak sudí píská faul. Ze středu hřiště rozehraje Novák.
34'
Vraštil sice podklouzl a nechal soupeře na chvíli utéct, ovšem jeho pokus o centr přeci jen překazil.
33'
Traore byl ošetřován na hřišti, ale bude pokračovat. Z útrob stadionu mezitím vyšel Novák, který je zpět!
32'
Ironický Breite tleská rozhodčím, koleduje si o červenou kartu
32'
Breite dojel do soupeře tak, že sudí opět tahá žlutou kartu. Domácí kapitán pak ještě zatleskal hlavnímu sudímu včetně čtvrtému za lajnou.
31'
Filip Novák odešel do kabin. Sigma hraje nyní v deseti, ale zatím se nezdá, že bude střídat. Trenér Jílek zřejmě vyčkává, jak to s obráncem dopadne.
29'
Hostující Jirka vlétl do souboje s Novákem tak nešikovně, že domácímu hráči způsobil tržnou ránu v obličeji. Novák musí na ošetření, hostující hříšník inkasuje žlutou kartu.
28'
Zorvan se potřeboval vymanit z obklíčení, a tak poslal dlouhý míč na střed hřiště. Nechtěně však málem založil akci soupeře. Vraštil míč musel odpálit do autu.
26'
Tahle trefa Zmrzlého uznána být nemohla
26'
Zmrzý se dostal za obranu soupeře, kde si zpracoval míč a vzápětí prostřelil Staňka. Radost domácích ale okamžitě utnul sudí, který si všiml zpracování rukou.
25'
Na přední tyči odvrátil míč do bezpečí Zmrzlý.
24'
Hosté jsou nastěhování před domácí svatyní. Po dlouhém autu skončil míč opět v zámezí. Tentokrát budou mít hosté roh.
23'
Chvátal si narazil s Breitem a poslal míč před branku soupeře, kde propadl až k Julišovi. Jeho ránu zblokoval jeden z obránců.
22'
Centr na přední tyč skončila v rukavicích Staňka, který okamžitě poslal své spoluhráče dopředu.
21'
Zorvanovo žihadlo pořádně protáhlo Staňka
21'
Staněk musel předvést zákrok proti ráně Zorvana ze střední vzdálenosti! Míč mířil pod břevno, ovšem reprezentační gólman byl proti. Olomoučtí budou mít roh.
20'
Pěkný souboj svedli domácí Fortelný s Dwehem. Záložník Sigmy se nejprve dostal před svého strážce, ovšem vzápětí hostující hráč dokázal přeci jen čistým způsobem sebrat míč.
19'
Rychlá kombinace ve středu hřiště domácím nevyšla. Fortelný chtěl uvolnit Chvátala, ovšem tomu chyběl krok.
18'
Hranáč se hnal za dlouhým míčem, který ještě sice stihl na hrací ploše, ovšem následný centr už skončil v autu. Společně s bránícím Zorvanem pak oba skončili v reklakmích panelech za brankou Sigmy.
17'
Zmrzlý vracel míč za obranu soupeře. Blízko k němu měl Juliš, kterému ale uskočil míč ke Staňkovi.
16'
Z následné standardky se nic neurodilo. Staněk centr do malého vápna pohlídal.
16'
Jednalo se o Fortelného, který zřejmě utržil šrám v obličeji.
15'
Na trávníku zůstává v nefotbalové poloze jeden z domácích hráčů, ke kterému sudí posílá zdravotní tým.
14'
Od Klimenta se míč odrazil do autu, což si nechtěl hostující hráč přiznat. Nakonec ale přeci jen domácím míč hodil.
13'
Odražený míč se snažil uklidit z první Jirka, ovšem hradbu těl před sebou nepropálil.
12'
Olomoučtí byli chvíli na útočné polovině, ovšem jejich kombinaci zastavil praporek sudího. V nedovoleném postavení byl dnes podruhé Fortelný.
10'
Viktoria bleskově odpovídá, prosadil se Šulc!
10'
Hosté bleskově odpovídají. Jirka poslal míč do střelecké pozice PAVLU ŠULCOVI, který podobně jako před chvíli na druhé straně prostřelil gólmana z úhlu.
9'
Sigma jde do vedení, nedůslednost Dweha potrestal Ventúra, 1:0!
9'
Olomouc právě vstřelila branku!
Centr Zorvana hosté sice odvrátili, ovšem vzápětí přišel měkký centr z kopačky Breiteho, který našel za obranou soupeře DENISE VENTÚRU. Ten využil chybné komunikace v obraně soupeře a z úhlu poslal míč za záda Staňka
8'
Dweh hrál proti Fortelnému nedovoleným způsobem, a tak bude Sigma zahrávat přímý volný kop z pravé strany poblíž rohovému praporku.
7'
Hosté rozehráli na krátko, avšak k ohrožení branky se nedostali. Cadu se pokoušel o centr, ovšem sražený míč skončil v autu.
6'
Ventúra odvrátil míč na rohový kop. Hosté tak mají k dispozici první standardku,.
5'
Hosté předvedli rychlý útok po pravé straně. Jirka se rozběhl za dlouhým míčem a nepřesným centrem marně hledal spoluhráče před Digaňou.
4'
Breite získal na polovině hřiště míč a chtěl se prosmýknout kolem Traoreho. Ten proti domácímu kapitánovi vystrčil koleno a poslal jej na trávník.
3'
Staněk si poprvé sáhl na míč, a to ve chvíli, kdy se k němu dostala malá domů od spoluhráčů.
2'
Breite poslal další dlouhý míč na obranu soupeře, kam sbíhal Chvátal. Přestože domácí záložník nebyl v ofsajdu, sudí na lajně nechat hru přerušit. V nedovoleném postavení se totiž nacházel Fortelný, který se nepřímo zapojil do akce.
1'
Utkání právě začalo. Výkopu se ujalo domácí mužstvo. Beneš poslal dlouhý nákop dopředu, kde hosté sbírají míč.
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí Sigma bude hrát v tradičních modrých dresech. Hosté oblékli černou.

SK Sigma Olomouc: Digaňa – Vraštil, Beneš, F. Novák – Chvátal, Ventúra, Breite (C), Zmrzlý – Fortelný, Zorvan – L. Juliš.
Náhradníci: Macík – Langer, Křišťál, Matys, Muritala, Pokorný, Sláma, Zifčák, Spáčil.
Trenér: Jílek

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Sýkora, Kalvach, Šulc, Cadu – Traoré, Jirka – Kliment.
Náhradníci: Baier, Tvrdoň – Bucha, Hašek, Holík, Jemelka, Paluska, Řezník, M. Vydra.
Trenér: Koubek

Rozhodčí: Zaoral – Hájek, Dohnálek.
Hanáci na domácí vítězství proti Plzni čekají více jak deset let. Naposledy se tak stalo v květnu 2011. Od té doby Sigma doma dokázala občas jen remizovat. Poslední vzájemný duel se uskutečnil před pár týdny v rámci osmifinále národního poháru. Západočeši na Hané zvítězili 3:1.
SK Sigma Olomouc

Zatímco Plzeň má za sebou náročný program, Sigma poslední dva týdny jen trénuje. Její poslední zápas se uskutečnil před dvěma týdny proti Slovácku. Minulý týden tým trenéra Jílka odcestoval do Teplic, kde se ale skrz nepříznivé podmínky hrát nemohlo. Olomoučtí z pátého místa ztrácí čtyři body na svého soupeře a v neděli se mu mohou přiblížit.
FC Viktoria Plzeň

Západočeši duelem na Hané završí velmi náročný program. Ve čtvrtek absolvoval tým trenéra Koubka domácí zápas s Astanou, proti které potvrdil skvělou formu v evropských pohárech a šestou výhrou potvrdili postup z prvního místa. V domácí lize Viktoria ztrácí na první pozici už patnáct bodů a pravděpodobně na ní zbyde pouze boj o třetí místo. Na to aktuálně ztrácí tři body, ovšem na rozdíl od Slovácka mají stále o dva odehrané zápasy méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.