FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Slavia - 30. března 2024   18:00

Slovácko
40' Vecheta
1:3
(1:2)
Slavia
29' Provod  (Douděra) • 44' Jurečka  (Provod) • 56' Jurečka

Heča – Blahút, Hofmann, Daníček (C), Reinberk – Kohút (62. Siňavskij), Havlík, Trávník (71. Kim) – P. Juroška (86. Mihálik), Vecheta (71. Kvasina), Petržela (62. Cicilia).
Fryšták – Břečka, Kalabiška.
Rouček – Vlček, Machač
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
8000 diváků
Staněk – Zmrzlý, Ogbu, Vlček, Douděra (84. Tomič) – Holeš (C), P. Ševčík (76. Oscar) – Wallem (88. M. Jurásek), Jurečka (76. Zafeiris), Provod – Chytil (88. Tijani).
Mandous – Diouf, Ogungbayi, Sinyan, Tecl, Van Buren.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.
To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek velikonoční soboty přeje Tomáš Chalupa.
V Uherském Hradišti je dobojováno! Favorizovaná Slavia si z Moravy odváží tři body. Do vedení ji poslal ve 30. minutě Lukáš Provod, na jehož povedenou ránu domácí reagovali dorážkou Filipa Vechety. Jenže ještě v první půli Pražanům vrátil do vedení Václav Jurečka. Tentýž fotbalista navíc přidal na začátku druhého poločasu pojistku z pokutového kopu. V závěru utkání už si Slovácko výraznější tlak nevytvořilo a sešívaní duel v pohodě dohráli. O dva body se tak posunují na první místo před Spartu, která ale hraje zítra v Českých Budějovicích.
90+6'
90+5'
I tento míč defenziva Slavie odvrátila. Zápas se pomalu chýlí ke svému konci.
90+4'
Standardka ještě i na druhé straně, Vlček fauloval Mihálika. Centrovat bude znovu Havlík.
90+3'
Slavie už zřejmě duel na Slovácku dotáhne do vítězného konce. Slalom Juráska zastavil nedovoleným zákrokem Kim a hosté rozehrávají na útočné polovině.
90+2'
Nepříjemnost pro Ondřeje Zmrzlého. Ten se ve snaze zahrát letící míč srazil se svým spoluhráčem Igohem Ogbuem, který zadáka Slavie trefil kopačkou do hlavy. Zimní posila Pražanů ale bude v pořádku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Kanonýr Slovácka ale do centru vložil až příliš velkou intenzitu a míč prolétl až do zámezí.
90'
Slovácko rozehraje na soupeřově polovině přímý volný kop. Do vápna bude míč posílat Marek Havlík.
89'
Centrem z rohového kopu sice Provod našel hlavu střídajícího Tijaniho, nigerijský útočník ovšem hlavičkoval ze záklonu. Snadná práce pro Heču.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Matěj Jurásek,
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Muhamed Tijani.
87'
Žlutou kartu dostává i Sung-pin Kim.
86'
Karel Rouček v posledních minutách rozehrál neúprosný karetní mariáš. Jeho další obětí se stává Conrad Wallum za faul ve středu hřiště.
86'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Ondřej Mihálik.
85'
Dalším karetním hříšníkem je Petr Reinberk.
84'
Vlastimil Daníček ještě dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok při brejku Slavie.
84'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Michal Tomič.
83'
Provoda v tutovce skvělým zákrokem vychytal Heča
83'
Mohlo být hotovo! Hráči Slovácka už hrají na velké riziko, které se jim teď mohlo vymstít. Na levé straně totiž hosté uvolnili Lukáše Provoda, který se snažil Heču přelobovat, ale brankář domácích pokus vyškrábl na rohový kop!
81'
Kvasina překonal Staňka, ale balon napálil do tyče!
81'
Marek Havlík vymyslel fantastickou přihrávku pod sebe na Marka Kvasinu a Slovácko málem bylo zpátky v zápase! Rakouský útočník z dvanácti metrů trefuje přízemní ranou zadní tyč.
80'
Za malou chvilku Slavia pošle do hry další čerstvé síly, do hry půjde Michal Tomič. Slovácko mezitím marně hledá cestu ke Staňkově brance.
78'
K míči za obranu se málem dostal ve vápně Pražanů Cicilia, pohotově ale vyběhl Jindřich Staněk a šanci zlikvidoval.
77'
Zafeiris se postavil do středu pole, nahoře nyní bude hrát osamocený Mojmír Chytil.
76'
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Christos Zafeiris,
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Oscar.
75'
Karel Rouček popohání rozehrávajícího Jindřicha Staňka. Příště už to bude mít brankář Slavie za žlutou.
73'
Přímý volný kop rozehrál na zadní tyč Petr Ševčík. Tam se ještě snažil vracet hlavou do ohně Mojmír Chytil, záměr mu ovšem nevyšel.
Dnešní utkání sleduje rovných 8000 diváků, v Uherském Hradišti je vyprodáno.
71'
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Marko Kvasina,
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Sung-pin Kim.
70'
Špičkou kopačky zasáhl Michal Trávník před vlastní šestnáctkou Tomáše Holeše a domácí budou čelit nepříjemné standardce. Opora Slovácka navíc vidí žlutou kartu.
69'
Vlasij Siňavskij poslal k zemi hráče Slavie a rozhodčí pískají útočný faul.
68'
Rozhodující branku měl na kopačce Ondřej Zmrzlý! Ten měl na hranici šestnáctky po přihrávce Douděry poměrně dost prostoru ke střele, ale míč trestuhodně poslal vysoko nad kasu Milana Heči.
67'
Ani rohový kop nebyl vůbec špatně kopnutý, ale kapitán Daníček ze záklonu hlavičkoval pouze nad branku Jindřicha Staňka.
66'
Dobrá práce domácích útočníků! Cicilia tečoval ve vápně Slavie letící centr a Vecheta pak zblízka dvakrát zakončoval. Bránící hráče ale nepropálil, Slovácko se bude muset spokojit s rohem.
65'
Na půli hřišti poměrně nesmyslně zajel Václav Jurečka Patrika Blahúta. Výsledkem nemohlo být nic jiného než první žlutá karta dnešního utkání.
64'
Zmrzlý si při vyvážení míče pomohl útočným faulem, Slovácko tak může pokračovat v krátkém obléhání Staňkovy svatyně.
63'
Michal Trávník rozehrál rohový kop z levé strany a jeho míč neletěl vůbec špatně. Na hranici malého vápna se nicméně žádný z hráčů Slovácka k zakončení neprotlačil. Nejblíže měl střídající Cicilia.
62'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Rigino Cicilia,
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Vlasij Siňavskij.
61'
I přes nepříznivý výsledek se nicméně dobře baví fanoušci domácího výběru, kteří se ve svém sektoru oblékli do bílých a modrých pláštěnek.
60'
Slovácko ještě neskládá zbraně, ale domácí působí v útočné fázi takovým opařeným dojmem.
59'
Hosté nakopli míč až do vápna Slovácka, na jehož okraji operoval Václav Jurečka. Ten za šestnáctku nakonec nabil Petru Ševčíkovi, ten ale pálil z hodně těžké pozice a branku netrefil.
58'
Teď už to budou mít domácí fotbalisté hodně těžké. Sešívaní jsou navíc evidentně při chuti a znovu operují před Milanem Hečou.
56'
Heča vystihl směr, ale Jurečka s přehledem k tyči proměnil penaltu. 1:3
56'
Slavia právě vstřelila branku!
K pokutovému kopu se postavil VÁCLAV JUREČKA a Pražané vedou 3:1! Útočník Slavie ze svého pohledu mířil přízemní ranou k levé tyči. Heča sice vystihl směr, na míč však nedosáhl.
55'
Veliče Šumulikoski ještě za protesty dostává na lavičce domácích žlutou kartu.
55'
Hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop!
53'
Karel Rouček si skutečně jde celou situaci prohlídnout k monitoru!
52'
Penalta pro hosty! Heča složil Wallema
52'
Kontr Slavie mohl přinést třetí branku sešívaných! Wallem ve vápně udělal kličku Hečovi a brankář Slovácka soupeře trefil nohou. Jurečka pak ještě z úhlu trefil tyč. Myslím si, že po konzultaci s VARem Karel Rouček nařídí pokutový kop!
51'
Slovácko si nerozumělo při založení útočné akce, je z toho pouze odevzdaný míč, který rozehrává Jindřich Staněk.
49'
Do prostoru penaltového puntíku centroval zajímavě Michal Kohút, ale Reinberk se nakonec v tísni dvou hráčů Slavie k zakončení nedostal.
48'
Provod fauluje na půlící další standardka Slovácka.
47'
Douděra si píchl míč na pravé straně okolo soupeře a posílal do šestnáctky jedovatý centr, výborně se však vrátil Marek Havlík, který skluzem na přední tyči přihrávku zlikvidoval!
47'
Tam se ovšem nikdo v bílém k hracímu předmětu nedostal, do bezpečí naopak míč odkopl Petr Ševčík.
46'
Na začátku druhého dějství Ogbu zasáhl na polovině hřiště Vechetu, Havlík za moment pošle míč do vápna soupeře.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut nabídlo zaplněnému Stadionu Miroslava Valenty hodně zajímavou podívanou. Slavii nejprve do vedení poslal parádní ranou Lukáš Provod, ve 40. minutě ale Slovácko srovnalo zásluhou dorážejícího Filipa Vechety. Do kabin však přeci jen odchází spokojenější Pražané, kterým v závěru první půle vrátil vedení dalekonosnou ranou kanonýr Václav Jurečka.
45+4'
45+4'
Centr Havlíka nebyl úplně špatný, ale nejvýše nakonec ve vápně Slavie vyskočil Václav Jurečka. Více už nám toho první půle nenabídne.
45+3'
Domácí rozehrají ještě jednu standardku, Jurošku zhruba čtyřicet metrů od branky fauloval Petr Ševčík.
45+2'
Dlouhý nákop Slovácka skončil až v rukavicích Jindřicha Staňka.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje první poločas o tři minuty.
44'
Jurečka perfektní bombou překonal Heču! 1:2
44'
Slavia si bere vedení zpět! Rozběhnutý VÁCLAV JUREČKA dostal od Provoda míč na ose hřiště a potáhl jej kupředu. Z nějakých třiceti metrů natáhl k tvrdé střele, která kvůli silnému větru ještě před Hečou nepříjemně zaplachtila a skončila až v síti! Jednička Slovácka na míč nedosáhla.
44'
Slovácko sice dobře napadalo, Slavia se ale prokombinovala z vlastní půlky a chystá se zaútočit.
42'
Slavia se logicky zase žene do útoku. Na pravé straně se snažil Holeš dostat do vápna, jenže neprošel přes bránícího Pavla Jurošku.
40'
Staněk neudržel Blahútovu ránu, Vecheta dorazil do sítě! 1:1
40'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Domácí se dostali k rychlému brejku a Blahút si navedl míč na šestnáctku, odkud vypálil. Staněk ránu vytáhl vedle sebe a poradil si i s dorážkou Trávníka, jenže pak se balon ještě dostal k volnému FILIPU VECHETOVI, který už uklízel do prázdné branky!
38'
Vecheta si sice nejprve poradil s dvojicí bránících hráčů, jenže pak jeho přihrávka nenašla Reinberka.
37'
Na pravé straně doběhl dlouhý míč Václav Jurečka a kanonýr Slavie z úrovně brankové čáry centroval na bližší tyč. Žádný z přítomných Pražanů se k zakončení neprotlačil.
36'
Špatné přihrávky teď trápí oba z týmů, centr nejprve nevyšel Kohútovi a na druhé straně míč po kombinaci Slavie skončil v zámezí.
34'
Ani na druhé straně Ševčíkův centr do vápna Slovácka nenašel žádného adresáta v černém dresu.
32'
Nepřesnost na kopačkách Slovácka, Hofmann si nerozuměl s Kohútem a Slavia bude na vlastní polovině vhazovat.
31'
Další ze série nákopů Slavie Praha, tentokrát Staňkova rozehrávka proskákala až do zámezí.
29'
Neskutečný Provodův halfvolej zaplaval za Heču! 0:1
29'
Nádherná branka, Slavia jde do vedení! Autové vhazování Davida Douděry si LUKÁŠ PROVOD nechal odskočit od trávníku a pak se nekompromisně z nějakých třiceti metrů opřel do míče! Na nekompromisní dělovku Milan Heča neměl nárok, balon skončil v šibenici – 0:1.
28'
Rozhodčí ale Jurošku okamžitě pouští zpátky do hry.
27'
Po jednom ze soubojů zůstal na chvilku ležet Pavel Juroška, který na chvilku zůstane mimo hru.
26'
Slavia to zkouší často dlouhými míči za obranu, Milan Heča ale zůstává vysunutý před svou brankou a nákopy se mu daří sbírat nebo odvracet.
24'
Milanu Petrželovi na půlící čáře odkopl míč do zámezí Tomáš Vlček.
23'
Hodně riskantně vyběhl na balon za obranu Milan Heča, brankář domácího výběru to však nakonec před Václavem Jurečkou stihl a odhlavičkoval míč do zámezí.
22'
Slovácko kombinovalo na soupeřově polovině a pomýšlelo na ohrožení branky Slavie. Hrací předmět nakonec dostali na hranici vápna na Marka Havlíka, jehož projektil Staněk ukryl ve svých rukavicích.
20'
Jindřich Staněk míč rozehrává od své vlastní branky.
18'
Daníček posunul kulatý nesmysl na pravou stranu Petru Reinberkovi, který okamžitě centroval! Na bližší tyči se snažil k míči dostat Filip Vecheta, reprezentační obránce Tomáš Vlček jej ale k zakončení nepustil a balon jen prolétl vápnem Pražanů.
16'
Na soupeřově polovině domácí fotbalisté přišli o míč a Slavia měla možnost rychlého brejku. Ten nicméně špatnou přihrávkou zazdil Ondřej Zmrzlý.
15'
Na půlící čáře teď výborným skluzem zastavil pronikajícího Davida Douděru domácí Michal Trávník.
14'
Ondřej Zmrzlý se na levé straně snažil uvolnit Lukáše Provoda, míč ale při své dráze letu na chvilku opustil hrací plochu a Slovácku tak bude vhazovat.
13'
Wallem v tutovce přestřelil bránu!
13'
Z následného rohu Slavia nevytěžila nic, nicméně Pražané zůstali na míči. Ševčík průnikovou přihrávkou vyslal dopředu Wallema, jehož rána skončila minula domácí bránu.
12'
Chytil vysunul Wallema, který už byl ve vápně, ale tam ho skluzem připravil o míč Daníček. Roh pro hosty.
12'
A teď už pro změnu domácí kombinují na útočné polovině.
11'
Provodův centr ale doputoval pouze do klubka domácích hráčů, jeden z nich odhlavičkoval balon mimo vápno.
10'
Balon mohl vyvézt do bezpečí Petržela, ale v souboji se Zmrzlým si počínal nedovoleně.
9'
Provod nadvakrát dostal míč do vápna, ale domácí se v obou případech ubránili. Slávisté každopádně zůstávají na balonu.
8'
Pozor na opačné straně, Pražané mají k dispozici roh.
7'
Hofmannova hlavička skončila těsně vedle!
7'
Domácí nyní měli obrovskou příležitost otevřít skóre! Havlík rozehrál standardku výtečným centrem na Hofmanna, který z ideální pozice hlavičkoval těsně vedle pravé tyče!
6'
Juroška si teď hlavou třikrát přiťukl balon a už už se hnal před Ogbua, ten ho zastavuje jen za cenu faulu.
5'
Přetažený pas mířil dopředu na Chytila, ale ten neměl šanci dosáhnout na balon.
5'
Nyní už rozjíždějí útočnou akci sešívaní.
4'
Domácí hráči si teď neporozuměli po centru na hranici vápna a míč sebrali hosté.
3'
Po autu Zmrzlého se k míči dostal Jurečka, ale vzápětí ho odstavil Trávník.
2'
Vlček na levé straně uhlídal Vechetu a navrch vybojoval autové vhazování pro Slavii.
1'
Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště, Trávník teď ovšem dopředu vysunul Kohúta.