90
Konec zápasu. Karviná v derby zaslouženě vítězí a uchovává si post nejlepšího krajského i moravského týmu podzimu.
89
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Urgela, přichází Juřena.
85
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Dedič, přichází Gomola.
84
Eismann rozehrál další trestňák, obránci hostů odvrací na roh.
83
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Budínský, přichází Jurdík.
81
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Joukl, přichází Malíř.
81
Lukáš se nyní dostal za záda karvinských obránců, ale vystřelil příliš slabě a jeho pokus nemohl zkušeného Lipčáka překvapit.
79
Fiala je po příchodu na hřiště hodně aktivní, teď cpal míč na Daníčka, číhajícího na zadní tyči, akce ale končí dalším rohem.
77
Matoušek sejmul domácího Fialu a vidí žlutou kartu.
74
Nabuzený Urgela je při chuti. Pokoušel se najít Budínského, obrana Třince s námahou odvrátila.
71
Karviná právě vstřelila branku!
Z dorážky se po sérii střel trefuje LUBOMÍR URGELA a vrací domácím dvougólový náskok.
70
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Hatok, přichází Fiala.
67
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Ceplák, přichází Smetana.
63
Eismann našel po dalším trestňáku Janíčka, ten dostal balon v souboji s gólmanem Rohelem do sítě, ale rozhodčí viděl faul.
60
Eismannův přímák přizvedl Hatok, ale píská se ofsajd.
57
A další akce. Skwarczek centruje na Urgelu, ten tísněn dokázal hlavičkovat, Rohel by na zemi včas.
56
Karviná po delší době zaútočila, Eismann kličkuje, nic z toho.
47
Hosté odvrací a sami útočí. Motyčkův centr ale našel jen připravené karvinské zadáky.
46
Hned po pár vteřinách druhé půle napřáhl k ráně Růžička, jeho pokus Rohel s námahou vyrazil mimo tyče na roh.
46
45
45
Skwarczek zatáhl Motyčku za ruku a vidí žlutou. Třinec získal v závěru půle výhodu nepřímého volného kopu.
41
...ale nic z toho není. Obrana Karviné odvrací.
40
Třinec v závěru poločasu ožil, teď vybojoval rohový kop...
37
Třinec právě vstřelil branku!
Po levé straně pláchl karvinské obraně Lukáš, namířil si to do vápna a vystřelil, Lipčák balon vyrazil, ale je k volnému RENÉ DEDIČOVI, který dobře doplňoval druhou útočící vlnu a uklidil míč k tyči.
34
Třinec toho zatím moc nepředvedl, útočí Karviná, i když už vede o dva góly.
31
Agilní Hatok zkoušel prostrčit míč do brány, ale Rohel byl na místě.
27
Hezká kombinace Karviné. Urgela dostal narážečku od Skwarczka, našel centrem Hatoka, který sklep míč hrudí Daníčkovi a jeho střela skončila na bránících hráčích Třince.
26
Ceplákův trestňák míří do vápna, ale obrana Karviné jej pustila k Lipčákovi, který s ním neměl problém.
21
Budínský nádhernou přihrávkou za obranu našel LUBOMÍRA URGELU, který při úprku na třineckou svatyni obešel i brankáře Rohela.
15
Zelený teď vrátil Velnerovi obírku o míč s rozjel akci, při které obrana Třince zaspala. Vůbec nehlídala LUKÁŠE BUDÍNSKÉHO, který čekal na přihrávku od Hatoka tak dlouho, až se jí dočkal.
11
Velner obral o míč Zeleného a řítil se na karvinskou branku. Ztroskotal na hlídkujícím Eismannovi.
10
Skwarczek je dnes aktivní. Nejprve hledal přihrávkou Urgelu, když to nevyšlo, střílel vedle.
4
Hatok v pádu přestřelil bránu.
3
Třinec se tlačí do vápna domácích, centry ze stran se ale míjí účinkem.
1
Duel Karviné s Třincem bude jako hlavní řídit rozhodčí Marek, kterému budou na čarách pomáhat kolegové Pelikán a Melichar.
Jak uvedl trenér MFK OKD Jozef Weber, Karviná bude chtít končit rok 2014 se ziskem 27 bodů, které jsou stále reálné. To by zároveň znamenalo udržení vedoucí pozice nejen v krajských derby zápasech, ale i v zápasech všech moravských týmů v soutěži, jelikož kromě krajských rivalů dokázali Karvinští pokořit i Zlín a Znojmo a s Olomoucí přišli o výhru až v 89. minutě, což je jistě zajímavá statistika pro sázkaře. Všechny prohry, které Karviná utrpěla, přišly v zápasech proti týmům z Čech.
Karvinští v posledním podzimním kole předvedli svůj asi nejhorší výkon a prohráli v Ústí 0:1. Toto zaváhání budou chtít nyní odčinit.
Zatímco ještě po první třetině podzimu se Třinec držel nečekaně nahoře, poslední podzimní kolo už registrovalo oba celky na opačných pozicích v tabulce. Karviná se držela zuby nehty špice, Třinec byl rád, že za ním zůstávalo duo odpadlíků Ústí nad Labem – Kolín. Třinečtí zažili nepříjemnou devítizápasovou šňůru bez výhry, ale naposledy si spravili chuť výhrou 3:1 nad sousedem z Frýdku-Místku.
Úspěšnější jsou zatím karvinští hráči, kteří zvládli vítězně sedm duelů včetně toho srpnového, zatímco Třinec se radoval jen třikrát. Jeden zápas skončil remízou.
Z mimodruholigových klání lze ještě zmínit jeden nerozhodný přátelák a jednu výhru Třince ze zimní Tipsport ligy.
Diváci uvidí atraktivní krajské derby mezi domácím MFK OKD a Třincem. Oba soupeři se letos již potkali, když začátkem srpna vyhrála Karviná v Třinci 3:1. Tím se nenápadně dostáváme ke vzájemné bilanci obou týmů, které se ve druhé lize potkávají od roku 2008, kdy se její nedílnou součástí stal právě karvinský klub.
Předehrávaným 16. kolem, které již spadá do jarní části FNL, bude ukončen kalendářní rok 2014 i na karvinském stadionu MFK (bývalá Kovona).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.