To je tedy z dnešního utkání vše, přeji hezký zbytek neděle.
A je konec. Opava dnešní utkání zvládla dobře. Skóre otevřel v poslední minutě prvního poločasu Jurečka. I ve druhém poločase se Opavané prosadili, konkrétně Kuzmanovič, který ve skluzu dokázal přesně zakončit. Za hosty vsítil branku Simerský, jenž se dokázal dobře zorientovat ve skrumáži před bránou.
90+2
90+1
Poslední střídání Opavy, Kuzmanoviče nahrazuje Dvorník.
90+1
Nastavují se 2 minuty!
90
Opavská obrana situaci zvládla, když dostala míč do bezpečné vzdálenosti.
90
Je tady dost možná poslední šance pro Vlašim, hosté kopou roh.
89
Domácí si teď dávali přednost a nedostali se tak do zakončení.
87
Za svůj nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu domácí Mrázek.
86
Do velké šance se dostal Schaffartzik, který obdržel pěknou přihrávku v pokutovém území. Domácí hráč tvrdě vypálil, nechal ovšem pouze vyniknout Budinského!
84
Střídání Opavy, ze hřiště odchází střele první branky Jurečka, zahraje si Machálek.
84
Vlašim zahrávala rohový kop, jehož exekutorem byl Simerský, centr ovšem nebyl ideální a u míče je Opava.
82
V těchto chvílích je mírně aktivnějším celkem Vlašim, která se déle drží na polovině Opavy.
Dnešní utkání sleduje 1747 diváků.
79
Hostující Janda obdržel za faul na Vaška žlutou kartu.
77
Střídání Vlašimi, Radoše vystřídal Jícha.
76
Vlašim právě vstřelila branku!
Hosté se možná trochu nečekaně prosazují. Ve skrumáži před bránou Opavy nakonec dopravil míč do sítě DOMINIK SIMERSKÝ. Nutno říci, že situace byla pro brankáře Vaška velmi nepřehledná.
75
Máme tady další špatný výkop brankáře Vaška, vhazovat budou tedy hosté.
73
Jurečka dobře tělem odstavil Nového, míč následně doputoval až za čáru, bude to odkop od brány.
71
První střídání na straně Opavy, Janetzkého nahrazuje Mrázek.
70
Průcha nyní svou levačkou donutil Vaška jít na zem. Opavský gólman střelu pěkně lapil a může ihned rozehrát.
68
Pospěch se prezentoval další dobrým skluzem, kterým přerušil slibně se rozvíjející akci Vlašimi.
67
Nový byl na polovině hřiště nedovoleně zastaven.
66
Průcha zahrál rukou, volný kop bude zahrávat Slezský FC Opava.
64
Domácí gólman nyní nerozehrál příliš dobře a hráči Vlašimi budou mít k dispozici vhazování.
63
Z opavských to zkusil Jursa, jeho pokus však neskončil mezi třemi tyčemi.
61
Z pěkné dálky to zkusil hostující Nový, Vašek jeho střelu dokázal zneškodnit.
60
O míč se nyní bojuje ve středu hrací plochy, k vidění jsou nepřesnosti na obou stranách.
57
Obrovská šance na druhé straně! Matějka se v pokutovém území dostal k dobré střele, Vašek ovšem vytáhl proti tomuto pokusu parádní zákrok!
56
Opava právě vstřelila branku!
A domácí celek vede již o dvě branky! Autorem druhého gólu je NEMANJA KUZMANOVIČ, který i ve skluzu, a navíc v obtížném úhlu dokázal zakončit tak, že poslal míč do svatyně hostí.
55
Budinský situaci dobře přečetl a stáhl si míč ze vzduchu.
54
Po rychlé akci Pospěcha bude Opava zahrávat rohový kop.
53
Brankář Vašek nyní skvěle vytěsnil hlavičku hostů na rohový kop! To byl výborný zákrok domácího gólmana.
53
První žlutou kartu v tomto utkání obdržel Matěj Hrabina.
52
Útočný faul Vlašimi, faulován byl obránce Mikula, který se těžce zvedá z trávníku.
51
Aktivní Jurečka byl nyní faulován, u míče tak bude Opava.
50
Jurečka fauloval na útočné polovině, hosté tak budou zahrávat volný kop.
49
Nyní jsme mohli vidět menší zmatky v opavské obraně, vše vyřešil odkopem brankář Vašek.
46
A hosté udělali do druhé půle hned dvě změny. Druhou novou tváří na hrací ploše je Janda, který nahradil Vopata.
46
Máme tady střídání na straně hostí, Veselého nahradil Průcha.
46
V první půli byla Opava jednoznačně lepším celkem. První velkou šanci měl Kuzmanovič, který z volného přimého kopu nastřelil spojnici. To ale nebylo vše, tentýž hráč totiž ve 21. minutě nečekaně ohrozil Budinského, který musel nepříjemný centr vyrazit na rohový kop. Doslova tutovku měl ve 32. minutě Jursa, ten ale pouze nechal vyniknout gólmana hostí. I tak se Slezský FC dokázal prosadit, konkrétně Jurečka, jenž dokázal usměrnit balón za záda Budinského.
45+1
45
Tak to je gól do šatny jako hrom! Na centrovaný míč z levé strany si naskočil VÁCLAV JUREČKA, který si počínal jako zkušený mazák a dobrým zakončením překonal brankáře Budinského. Nutno říci, že za předvedený výkon v první půli si domácí branku zasloužili.
45
Schaffartzik byl faulován a Opava bude zahrávat volný kop.
45
Pospěch vyslal do pokutového území Vlašimi přízemní centr, obrana hostí míč odvrátila.
43
Schaffartzik vybojoval rohový kop. Z něj ovšem Opava nic nevytěžila.
42
Ke střeleckému pokusu se propracoval Vopat, bránu ale minul a Vašek tak může odkopávat od brány.
41
Míč skončil za postranní čarou, vhazovat bude Matěj Hrabina.
40
Hra je přerušena, neboť jeden z domácích borců fauloval na útočné polovině.
39
Obrana Opavy si počínala zkušeně a nepustila hosty do zakončení.
39
Vlašim bude zahrávat rohový kop.
37
Do vzduchu se dostal Mikula, který pěknou hlavičkou těsně minul pravou tyč hostující svatyně!
37
Máme tady další rohový kop pro domácí borce.
36
Pospěch se tentokrát prezentoval výborným skluzem a přerušil tak kombinaci hostů na polovině hřiště.
35
Pospěch dobře pronikl po pravé straně, jeho centr byl však sražen na rohový kop.
34
Opava je jasně lepší, Vlašim se pouze brání a momentálně neví, co má hrát.
32
Tak to byla tutovka! Jursa se v pokutovém území dostal ke kulatému nesmyslu, nikterak neváhal a vypálil, trefil ovšem pouze brankáře Budinského, který tedy tímto zákrokem výrazně podržel svůj celek!
31
Schaffartzik byl na polovině hřiště zastaven nedovoleně.
31
K ohrožení brány nedošlo, po dalším následném centru Opavanů je navíc pískán offside.
30
Po dobré akci bude Opava zahrávat rohový kop, uvidíme, zda z něj dojde k ohrožení brány.
28
Nový to zkusil z dálky, svým pokusem však Vaška neohrozil, odkop od brány Opavy.
27
Mikula odhlavičkoval nebezpečný centr do zámezí, vhazování pro Vlašim.
25
Z rohového kopu nic nebylo, obrana Slezského FC míč odkopla do bezpečí.
25
Po rychlém portiútoku Vlašimi musela obrana Opavy dávat dobrý pozor, roh pro hosty.
24
Jursa spoluhráče ve vápně nenašel, našel pouze rukavice gólmana Budinského.
23
Slezský je ale i nadále aktivní, tentokrát si vybojoval další rohový kop.
22
Z rohu ovšem nic nebylo, obrana Vlašimi situaci zvládla s přehledem.
21
Kuzmanovič obdržel skvělou přihrávku do běhu a řítil se vpřed po pravé straně, centr mu sice nevyšel, ovšem trochu nečekaně ohrozil branáře Budinského, který tento míč musel vyrazit na roh!
19
Brankář Vašek nyní trochu zabrnkal na nervy domácím fandům, jeho rozehrávka nebyla nikterak přesvědčivá.
18
Tentokrát svěřenci trenéra Baránka bránu Vlašimi neohrozili.
17
Opava je nyní aktivnější, což dokazuje další faul hostí a tedy další stadardka pro Opavu.
16
K exekuci se postavil Kuzmanovič a svou skvělou střelou nastřelil spojnici! Velice pěkný fotbalový moment, chybělo pouze vstřelená branka!
15
Jurečka byl těsně před šestnáctkou faulován a Slezský FC Opava tak bude zahrávat velmi zajímavou standardku.
14
Faulem se provinili domácí, volný kop tudíž budou zahrávat fotbalisté Vlašimi.
13
Vlašim se sice rychle dostala do opavské šestnáctky, nedokázala však zakončit, u míče jsou opavští.
11
Jursa se snažil prostrčit míč na Schaffartzika, balón se ovšem dostal za postranní čáru.
10
Hrabina rozehrával volný kop, svým centrem ale nenašel žádného adresáta, tudíž u míče jsou hosté.
8
Hosté zahrávali další rohový kop, byl ovšem pískán útočný faul, k míči se tady dostanou domácí hráči.
7
Jursovi centr nevyšel, hostující obrana situaci dobře zvládla.
7
Hrabina byl faulován na polovině Vlašimi a Opava má k dispozici volný kop.
6
Brankář Vašek situaci dobře přečetl a skvěle vyboxoval kulatý nesmysl do bezpečí.
5
A máme tady první rohový kop, budou ho zahrávat fotbalisté Vlašimi.
4
Habusta dlouhým pasem našel Pospěcha, který si sice míč nezpracoval, i tak ovšem budou Opavané vhazovat.
3
Centr Matějky odvrátil do bezpečné vzdálenosti Pospěch, u míče jsou nyní domácí borci.
2
Na druhé straně skvěle pokryl míč Horka a hosté se tak k míči nedostali, Vašek bude vykopávat od své svatyně.
1
Simerský nyní dobrým obranným zákrokem přerušil útočnou akci Opavy, když odhlavičkoval míč do zámezí.
1
Hráči obou celků už jsou na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

SFC Opava: Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Hrabina – Habusta – Jurečka, Janetzký, Jursa, Schaffartzik – Kuzmanović
Náhradníci: Květon – Grussmann, Čelustka, Machálek, Metelka, Dvorník, Mrázek

FC Graffin Vlašim: Budínský – Breda, Štochl, Simerský, Nový – Vebr – Radoš, Vopat, Barák, Veselý – Matějka
Náhradníci: Fendrich – Petrů, Starý, Průcha, Jícha, Janda, Gebert

Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Arnošt.
Oba tábory se shodují v tom, že vítěz dnešního utkání bude s největší pravděpodobností v soutěži zachráněn. "Soutěž je vyrovnaná. Za tři zápasy jsme udělali čtyři body, s čímž jsme maximálně spokojeni. Pokud uděláme ještě další tři, jsme zachránění," vyjádřil se trenér Vlašimi Vlastimil Petržela v rozhovoru pro klubový web. Podobná slova se ozývají také z kabiny domácích. "Nečeká nás lehké utkání. Vítěz tohoto zápasu má s největší pravděpodobností jistou záchranu," nechal se v rozhovoru pro Opavský Deník slyšet asistent trenéra Baránka Radim Kučera.
Vlašim má za sebou vítězné utkání proti trápícímu se Mostu, v posledních dvou kolech nastřádala čtyři body, tedy shodný počet, jako Opavští. Podzimní vzájemné měření sil ovládl Graffin, který za deštivého počasí zvítězil 2:0.
Mírným favoritem utkání je Slezský FC, který naposledy dokázal obrat o body olomouckou Sigmu. Opavě se navíc vyprazdňuje marodka, se kterou od začátku jarní části bojuje. V základní sestavě by se tak mimo jiné mohl objevit i Josef Dvorník, který má za sebou utkání v dresu rezervního týmu.
Hezký den. Fotbalisté Opavy se dnes v pro ně netradičním nedělním termínu postaví na domácím stadionu proti Vlašimi. Půjde o duel tabulkových sousedů – Opava je s 26 body devátá, Vlašim má o bod více a je osmá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.