90+3
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Dvořák II., přichází Koubek.
90
Sokolov právě vstřelil branku!
Do otevřené obrany Znojma vyrazil Vaněček, kolmicí uvolnil JAKUBA DVOŘÁKA II., který obešel Iliziho a zasunul míč do brány. A je hotovo – 3:1!
89
Kratochvíl vysunul Dvořáka, před kterým na poslední chvíli perfektně zasáhnul gólman Ilizi.
88
Ale ani baníkovci nechtějí čekat na konec zápasu a stále hrají aktivně. Dvořákův centr z levého křídla však spoluhráče nenašel.
87
Hosté jsou po inkasované brance frustrovaní, ale snaží se vyrovnat. Nyní se srazili Belaň se Žondrou a nervy opět pracují.
83
K míči se v tento vypjatý moment postavil JAN KOSAK, který zachoval chladnou hlavou a poslal balón k pravé tyči. Ilizi zůstal přikovaný na lajně – 2:1!
82
Penalta! Vrtělka našel zabíhajícího Dřížďala, který byl faulován a sudí Houdek ukazuje na penaltový puntík.
80
Stáňa nesmyslně sestřelil Hofmanna a po druhé žluté kartě musí předčasně opustit hřiště.
79
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Šamánek, přichází Kratochvíl.
79
Za faul vidí žlutou kartu hostující hráč.
78
Vondráček se nakonec vrací na hřiště, ale po dalším souboji zůstává ležet Šamánek.
77
Vondráček se navíc při souboji s důrazným Žondrou zranil a možná nebude schopen pokračovat.
76
Vondráček chyboval v rozehrávce, hosté rychle vyrazili dopředu a technické zakončení Nepožitka vytáhl konečky prstů Belaň! Důležitý zákrok domácího gólmana.
74
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Nepožitek.
73
Pázler utekl obraně Baníku, prostřelil Belaně, ale hosté se z branky radovat nemohou. Pomezní sudí totiž zvedl praporek na znamení ofsajdu.
72
Ale to mohl změnit Dvořák, který se prosmýkl za obránce, ale Ilizi dobře vyběhl a jeho střelu vykryl!
72
V uplynulých minutách se na hřišti nic zajímavého neudálo, Baník se marně snaží ohrozit znojemskou bránu.
68
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Urma, přichází Vaněček.
67
K odraženému míči se dostal Dvořák, jenže jeho střela po zemi se mezi tři tyče nevešla.
66
Dřížďalův centr zamířil jen do rukavic znojemského brankáře.
66
Domácí se snaží rychle oklepat a už kombinují na polovině Znojma.
64
Znojmo právě vstřelilo branku!
Hosté z rychlého kontru srovnávají skóre. Pázler zatáhl míč po levé straně, jeho střelu vyrazil Belaň jen před dobíhajícího DAVIDA LEDECKÉHO, který už bez problémů dorazil míč do brány – 1:1!
63
Také hosté zahrávali roh. Po několika odrazech míč doputoval ke Stáňovi, jehož střelu zpoza šestnáctky zastavil hlavou Hofmann. Další útočné snažení hostů zabrzdila ruka Lacka.
61
Sokolovští kopali rohový kop, Dvořák hledal Šamánka, před kterým míč vyboxoval Ilizi ven ze šestnáctky. Tam si jej zpracoval Vrtělka, ale balón poslal málem až mimo fotbalový stadion.
60
Necelý metr dělil domácí od druhé branky! Tvrdou střelou Blažka vyrazil Ilizi přímo před Šamánka, který ve skluzu usměrnil míč do brány, ale jeden ze znojemských hráčů dokázal balón ještě vykopnout pryč!
59
Kosak si navedl míč na střed hřiště, ale následně se prezentoval hodně nepřesnou střelou.
58
Dlouhý aut Blažka proletěl až k Šamánkovi, který zády k bráně vystřihl parádní nůžky, a Ilizi jen sledoval, jak balón prosvištěl kolem levé tyče!
57
Jenže hosté se v útoku příliš neohřáli, naopak Ilizi musel vyběhnout třicet metrů z brány, aby odkopl míč před Šamánkem.
56
Šamánek na jedné straně neuspěl, hru otáčí Žondra.
55
Urma nepustil do zakončení hostujícího Stáňu.
53
Střídající Stáňa nekompromisně sundal Dřížďala a po zásluze vidí žlutou kartu. Domácí kapitán se hodně těžce zvedá ze země.
53
Dvořákův centr s potížemi vyboxoval Ilizi, který měl vzápětí další práci. Ale i napodruhé si poradil.
52
Baníkovci obléhají branku Znojma, sražená přihrávka Šamánka málem zaskočila Iliziho a zaplula do branky. Bude z toho jen roh domácích.
51
Kosak utekl s míčem od poloviny hřiště až k pokutovému území Znojma, odkud pak vystřelil jen vedle brány.
50
Odehnal hledal spoluhráče v útoku, ale míč doplachtil jen k brankáři Baníku.
48
Kosakův ostrý centr od pravé lajny zachytil gólman Znojma.
46
Hosté přicházejí do druhé půle s jednou změnou.
46
Aktéři tohoto utkání se už vrací zpátky na hrací plochu, druhý poločas za pár okamžiků začne.
Začíná poločasová přestávka a do kabin mohou odcházet spokojenější sokolovští fotbalisté, kteří po trefě Hofmanna z 23. minuty vedou 1:0. V prvním poločase byli lepším celkem, hráli mnohem aktivněji než hosté a měli i další šance na skórování. Šance měli i hráči Znojma, ale rozvlnit sokolovskou síť se jim nepodařilo.
45+1
45
Machkův centr takřka od rohového praporku chytil pozorný Ilizi.
44
Závěr první půle se odehrává uprostřed hřiště. Ani jednomu z týmů se nedaří vyzrát na soupeřu obranu.
42
Hostům se v posledních minutách směrem dopředu příliš nedaří. Pokaždé je zastaví nepřesná přihrávka.
40
Machek vzal s míčem i nohy Svozila, který se také chvíli svíjel na zemi. Ale ani on si ze souboje neodnese žádné následky, a tak se znovu hraje.
38
Po jednom ze soubojů zůstal na hřišti ležet Urma a domácí se teď hodně zlobí na rozhodčího Houdka, že neodpískal faul. Levý záložník však už je na nohou a hra pokračuje.
37
Po dobrém napadání vybojovali domácí míč, Dvořák postupoval na Iliziho, který jeho střelu do protipohybu vyrazil nohou!
37
Dva centry sokolovského Dvořáka na přední tyč hosté odvrátili, poté ještě střílel Blažek, ale s jeho pokusem neměl Ilizi problémy.
35
Dlouhý aut Blažka se odrazil k Dvořákovi, jehož střelu hosté tečovali nad bránu. Rohový kop mají k dispozici i domácí.
34
Oklešťkův střílený centr vypadal nebezpečně, ale nakonec jej odkopl dobře postavený Hofmann. Další centr hostů lapil Belaň.
34
Lacko našel Pázlera a po jeho zblokované střele budou hosté kopat další roh.
33
Kosak dvakrát namazal soupeři, který se tak usídlil na polovině domácích.
31
Ledecký přes Dřížďala sice vystřelil, ale jeho slabý pokus neměl šanci na úspěch. Zakončovat se pokoušel i Žondra, ale toho sokolovská obrana vystavila do ofsajdu.
31
Jenže hosté se poté dostali k šestnáctce Baníku, centr z pravé strany doletěl k Pázlerovi, jehož zpětnou přihrávku odkopl Kosak.
30
Dvořákův výpad zastavil Svozil, ale domácí díky dobrému napadání balón získali zpět.
29
Urmovu ostrou ránu zablokoval jeden ze znojemských stoperů.
28
Protiútok Baníku vypadal nadějně až do chvíle, kdy Blažkův centr zprava nikoho ve žlutém nenašel.
27
Další útok Sokolova rozjel Urma, ale chvíli na to zapomněl míč za sebou a domácí se tak budou naopak bránit.
27
Baníkovce vstřelená branka povzbudila a jsou při chuti. Nyní střílel v šestnáctce Znojma Urma, jenže jeho nepřesný pokus nemohl Iliziho ohrozit.
25
A mohlo být srovnáno. To by však Pázler musel odražený míč napálit z hranice šestnáctky mezi tři tyče. Jeho nepřesnou střelu nemusel Belaň chytat.
23
Dvořákův zakroucený centr zamířil ke vzdálenější tyči, kde si ho našel STANISLAV HOFMANN a uklidil balón do znojemské brány – 1:0!
23
Rohový kop uvidíme také před druhou brankou.
22
Okleštěk poslal míč přesně na hlavu Žondry, jehož zakončení z malého vápna chytil na brankové čáře Belaň!
21
Oklešťkův centr odvrátil Urma pro jistotu do zámezí, hosté budou zahrávat svůj první rohový kop.
21
Urma vysunul po lajně Dvořáka, který obešel Svozila, ale poté mu utekl míč do zámezí. Domácí tak přišli o slušnou šanci ohrozit hostující svatyni.
19
Kapitán Sokolova Dřížďal to vzal na sebe, ale Helískovi neutekl. Ten ho čistě odzbrojil a získ míč do znojemského držení.
18
Dřížďalův centr si sklepl Dvořák, ale z úhlu a těžké pozice vystřelil dva metry nad znojemskou bránu.
16
Dreksův nákop zamířil jen do míst, kde se nacházel brankář Belaň. Na tahu tak jsou baníkovci.
15
Tentokrát se Helískovi odcentrovat podařilo, ale přetažený centr přeletěl všechny nabíhající hráče v sokolovské šestnáctce.
14
Helískův ostrý centr zablokoval Dřížďal. Hosté zůstávají u míče, ale útok zakládají až od stoperské dvojice.
13
Nepřesná rozehrávka Baníku a presink Znojma znamenaly potíže v defenzívě domácícho týmu. Sokolovští nakonec balón udrželi a pokouší se útočit.
11
Hříbek dvakrát centroval z pravé strany, s oběma si sokolovská obrana poradila bez větších potíží.
10
Machek tentokrát našel u levé lajny Dřížďala, který okamžitě odcentroval, ale před Kosakem míč lapil Ilizi.
8
Machek hledal křižným pasem Blažka, který sprintoval, co mohl, ale míč na hřišti nakonec zachytit nedokázal. Přesto si tato akce domácích vysloužila potlesk.
7
Blažek nakopl míč na Šamánka, který se však k míči neprobojoval. Pozorný Ilizi vyběhl daleko z branky a balón schoval ve svých rukavicích.
6
Kosak zkoušel dloubákem vysunout za obranu Dvořáka, ale vysoký Dreksa balón odhlavičkoval.
4
Machek rozehrál na Dvořáka, který vyrazil do brejku, ale poté celou akci zabrzdil. Volný Šamánek míč do běhu neobdržel.
4
Hosté drží balón u rohového praporku, baníkovci je ale do šestnáctky nepouští.
2
Na druhé straně nepříjemně pálil Ledecký, ale Belaň si s jeho skákavou střelou poradil.
1
Dvořák nacentroval přesně na hlavu trestuhodně neobsazeného Vondráčka, který ve vynikající pozici zamířil pouze nad bránu!
1
Kosak podnikl odvážný výpad do znojemské obraně a po faulu na něj budou domácí kopat standardku z pravé strany.
1
Po losu si oba celky ještě prohodí strany a můžeme jít na to!
Všichni aktéři dnešního mače už přicházejí na hřiště, domácí fotbalisté budou hrát ve žlutých dresech a černých trenýrkách, hostující celek zvolil modrobílé dresy a trenýrky.
Oba celky už se vrátily zpět do šaten a my budeme čekat, až je hlavní sudí Houdek přivede na trávník.
-20

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (K) – Machek, Vrtělka – Kosak, Dvořák II., Urma – Šamánek
Náhradníci: Dvořák I. – Vaněček, Kratochvíl, Kucalas, Čada, Koubek

1. SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal – Pázler, Lacko (K), Okleštěk, Helísek – Ledecký, Žondra
Náhradníci: Doleček – Lapeš, Njire, Nepožitek, Stáňa, Levai

Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kotalík.
-30
Dobré dopoledne ze Sokolova, kde do výkopu dnešního duelu schází zhruba půl hodiny. Oba týmy již vyběhly na zelený pažit a momentálně se rozcvičují. Na západě Čech panuje velmi příznivé počasí, uvidíme, kolik fanoušků si najde cestu na stadion.
Na utkání byla delegována trojice sudích Houdek – Kožár, Kotalík.
PODZIMNÍ DUEL
V 11. kole zvítězili Znojemští před vlastními fanoušky 2:0, když ve 20. minutě udeřil po samostatném úniku Pázler. Po změně stran potvrdil znojemské vítězství z pokutového kopu v 72. minutě Yonov.
FK BANÍK SOKOLOV
Tým Daniela Šmejkala po šesti utkáních bez výhry konečně zaznamenal vítězství, a to ve Frýdku-Místku 1:0. Pro baníkovce se jednalo o teprve druhou jarní výhru, navíc poprvé od 1. listopadu přivezli baníkovci tři body z venkovního utkání.

Otázkou zůstává, v jaké sestavě domácí v sobotu dopoledne nastoupí, neboť v minulém kole chyběli Kosak, Čada a Pouček. Prvně jmenovaný bude po karetním trestu k dispozici, avšak u zbylých záložníků tato jistota chybí.

1. SC ZNOJMO FK
Ludevít Grmela přiveze do Sokolova mužstvo, které v posledních dvou kolech porazilo silné soupeře – Zlín (2:1) a Žižkov (1:0). Jihomoravané se tak po sestupu ze Synot ligu nadechli k útoku na horní polovinu tabulky. Na osmou Karvinou ztrácejí jen čtyři body.

Znojmo nebude moci počítat s obráncem Cihlářem, který bude pykat za čtyři žluté karty. Ostatní hráči a realizační tým vyrazili na dlouhou cestu už v pátek odpoledne.
Na západě Čech se v rámci 25. kola utká domácí FK Baník Sokolov s hostujícím 1. SC Znojmo FK. Z lepší pozice vstoupí do zápasu sokolovští fotbalisté, kteří s 37 body okupují 7. místo tabulky, hráči Znojma jsou o šest bodů a čtyři příčky pozadu. Oba celky v minulém kole naplno bodovalo, a tak až vzájemný duel ukáže, kdo se nachází v lepší formě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.