Slezský FC nakonec zvítězil zaslouženě, i když v konečném součtu je tak vysoká prohra pro Sigmu asi příliš krutá. Přece jenom v prvním poločase se prezentovala slušným kombinačním fotbalem, gól ovšem nevstřelila. Slezané naopak byli na své poměry nebývale produktivní. V prvním poločase se dvakrát trefil Nemanja Kuzmanovič a v tom druhém na něj navázal Zbyněk Pospěch. Opavští fanoušci v tuto chvíli děkují domácím fotbalistům pyrotechnickými efekty ve svém sektoru na tribuně F. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.
90
90
Těsně před koncem na zadní tyči odklidil balon do bezpečí před dotírající protihráčem Zdeněk Pospěch.
88
Utkání se už víceméně dohrává. Opava se pokouší hosty nepouštět k balonu, aby neohrozili čisté konto brankáře Vaška.
84
Střelu z přímáku poslal exopavský Petr Ševčík vysoko nad. Jinak ovšem patřil k tomu nejlepšímu, s čím dnes Olomouc proti Opavě vyrukovala.
80
Střídání provádí také Sigma. Hýbla nahrazuje Ondřej Ševčík.
80
Střelec čtvrtého gólu Zbyněk Pospěch byl okamžitě vystřídán Františkem Metelkou.
79
Opava právě vstřelila branku!
Spolupráce dvou Pospěchů v opavské sestavě vyšla náramně. Zdeněk ze standardky centroval a Zbyněk ve vápně nikým nekrytý hlavičkoval přesně.
78
Právě jsme obdrželi informaci o tom, že dnešnímu zápasu přihlíží 1379 diváků.
75
V početní nevýhodě trenér Baránek stáhl z postu defenzivního štítu na stopera Luboše Horku. Olomouc začíná tlačit, což před chvílí dokumentoval dobrým průnikem střídající Hladík. Jeho střela ovšem skončila jen na boční síti.
73
Následnou standardku Vojtěch Štěpán z šestnáctky nekopl dobře, trefil hráče ve zdi a rozhodčí ukázal na roh. Po něm se dostal k hlavičce Varadi, jenže ani on se mezi střelce nezapsal.
72
Po zákroku na olomouckého Hladíka obdržel druhou žlutou kartu Josef Dvorník a byl vyloučen.
71
Petr Ševčík si ve vápně naběhl na centr ze strany a svou hlavičku stlačil pod břevno. Parádním zákrokem se blýskl gólman Petr Vašek.
68
Olomouc střídá. Richtra na trávníku nahradil Texl.
64
Po centru ze standardní situace doputoval balon až k ZBYŇKU POSPĚCHOVI, který ho dopravil za brankovou čáru.
62
Jeden z nejlepších hráčů Opavy je dnes rozhodně Zdeněk Pospěch. Stále potvrzuje, že je pro Fotbalovou národní ligu nadstandardní hráč. Jeho bojovnost, cit pro přihrávku, zkušenosti a síla v osobních soubojích je neskutečná. I díky němu mají v tuto chvíli domácí zápas pod kontrolou.
58
Další velká šance Opavy. V šestnáctce Sigmy se dostal k míči Jurečka, před bránou našel Kuzmanoviče, jeho hlavička však šla těsně vedle tyče.
55
Petr Ševčík nádherným centrem našel nabíhajícího Hladíka, který šel sám na Vaška, ten ho však skvěle vychytal.
52
Zbyněk Pospěch se na hranici pětky ocitl u balonu a z tribuny se zdálo, že ho některý z hráčů Sigmy stáhl k zemi. Míč však poté doputoval do autu a rozhodčí ukázal na roh, nikoliv na penaltu.
51
Další střídání na straně Opavy. Svatonského nahrazuje na hřišti Machálek.
50
Na Zdeňka Pospěcha je doslova radost pohledět. Zvlášť, když obtěžován protihráčem Hýblem naznačí střelu, pak zkušeně zasekne a vyveze balon dopředu.
48
Po přiťuknutí spoluhráče se na hranici velkého vápna ocitl u míče Nemanja Kuzmanovič, jeho ne nijak razantní ránu po zemi ovšem zkrotil brankář Spurný. Domácí forvard tak hattrick zatím nezkompletoval.
46
Ke střídání se odhodlal také olomoucký kouč Augustýn Chromý. Zahradníčka na placu nahradil Hladík.
46
Domácí trenér Jan Baránek do druhého poločasu poslal Václava Jurečku za Radima Grussmanna, který měl žlutou kartu.
46
I když to dlouhou dobu, vlastně až do osmatřicáté minuty, vypadalo na to, že gólu se diváci na stadionu v Městských sadech během první půle nedočkají, nakonec se skóre měnilo. Probuzený střelec Nemanja Kuzmanovič se trefil dokonce dvakrát. S takovým náskokem do šatny svěřenci trenéra Baránka hodně dlouho neodcházeli. Je ovšem nutno přiznat, že do první branky Opava žádnou vážnou šanci neměla a byla to naopak Sigma, která měla mírnou herní převahu. Lépe kombinovala a dostala se k několika nebezpečným průnikům do vápna Slezského FC. Nebyla však efektivní, domácí naopak dokonale využili všechny příležitosti, které se jim naskytly. Znovu se vám přihlásím za nějakých deset minut, kdy bude zahájen druhý poločas.
45
43
Po odvráceném rohu Olomouc nedokázala balon dostat do bezpečnějších prostor, ujal se ho Zdeněk Pospěch, který krásně nacentroval na zadní tyč, kde zasunul míč do sítě NEMANJA KUZMANOVIČ.
41
Ve vápně Olomouce se velmi ochotně poroučel k zemi Radim Grussmann a hlavní sudí mu udělil žlutou za simulování.
39
Nádherný fotbalový moment. Při rychlém brejku Zbyněk Pospěch krásně patičkou přihrál autorovi zatím jediné branky utkání Kuzmanovičovi, jenž se nadechoval k sólu, ale míč mu skočil a hostující obránce zbrzdil ho i celou akci.
38
Zničehonic se mění skóre. Po standardce Matěje Hrabiny, přiťukl Simerský hlavou míč NEMANJU KUZMANOVIČOVI, který krásně vypálil k tyči.
33
Po dlouhém pasu Horky se na kraji olomouckého vápna objevil Svatonský a okamžitě centroval do ohně. Skluz Nemanji Kuzmanoviče ale jen o pár desítek centimetrů balon nezasáhl.
31
Před malým okamžikem jsem se zadíval na světelnou tabuli a při právě probíhající jednatřicáté minutě si uvědomil, že jsme v Opavě zatím neviděli ani jednu gólovou šanci. Tuto filozoficko-meditační chvilku jsem si mohl dopřát především proto, že se na hřišti delší dobu vůbec nic zajímavého neděje. Lépe kombinují hosté, předvedli několik dobrých průniků do vápna Slezského FC, ale ve finální fázi jim to zatím skřípe.
28
Falta naběhl do vápna, na hranici šestnáctky přihrál Hýblovi, ale ten vysoko přestřelil.
25
Zahradníček si narazil se Štěpánem a následný centr domácí obrana zblokovala na roh.
22
Olomouc přečíslila domácí, ale v zajímavé pozici nakonec Faltovu střelu zblokovali obránci Slezského FC na roh a ani z toho pak nic nebezpečného nevzešlo.
20
Stoper Dominik Simerský se při rozehrávce na vlastní půlce dobře podíval a dlouhým centrem našel v útoku ideálně nabíhajícího Zbyňka Pospěcha, obránci Sigmy mu ale balon odebrali včas.
18
Ve vápně olomouckého béčka se dostal k hlavičce Zbyněk Pospěch. Balon šel ovšem vedle.
17
Připomeňme, že ve středu opavské zálohy nastoupil mladý opavský talent Jakub Janetzký. V zápise byl přitom napsán Jan Žídek. Těžko říct, proč k této změně nakonec došlo.
13
Před chvílí se po pravé straně vydal na útočný výlet do opavského vápna pravý krajní bek Vojtěch Štěpán, ale počínal si tak ofenzivně, až i s balonem doputoval za brankovou čáru. Bohužel pro Olomouc to bylo v prostoru mimo tří tyčí Vaškovy svatyně, takže následoval pouze odkop.
11
S míčem se až na hranici velkého vápna Opavy dostal Šimon Falta, ale rána mu vůbec nesedla a skončila v ochranné síti tribuny H.
8
Druhý kartónek žluté barvy na sebe nenechal dlouho čekat. Rozhodčí Machálek ho ukázal domácímu kapitánovi Josefu Dvorníkovi.
7
První žlutou už v sedmé minutě obdržel po faulu ve středu pole Petr Ševčík, který v podzimní části minulé sezony hostoval právě v Opavě.
4
Utkání nám před malou chvíli začalo a nedlouho před výkopem generální manažer Slezského FC Alois Grussmann předal malý dárek bývalému obránci klubu Ivo Farskému, jenž oslavil padesáté narozeniny. Málokdo z domácích fandů si při pohledu na něj nevzpomněl na jeho legendární dalekonosnou ránu z říjnu 1995 proti Spartě. Opava tehdy v tomto památném utkání zvítězila 2:0.

SFC Opava: Vašek – Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník, Matěj Hrabina – Janetzký, Horka – Grussmann, Kuzmanovič, Svatonský – Zb. Pospěch.
Náhradníci: Květon – Čelůstka, Jurečka, Machálek, Metelka, Mrázek.

SK Sigma Olomouc B: Spurný – Štěpán, Šindelář, Štěrba, Jemelka – P. Ševčík, Richer – Zahradníček, Falta, Hýbl – Varadi.
Náhradníci: Gröger – Svozil, Hladík, O. Ševčík, Texl.

Rozhodčí: Machálek – Dobrovolný, Boček.
1
Před chvíli jsem se uvelebil na své pozici v novinářském sektoru tribuny A na stadionu v Městských sadech a přeji hezké, byť minimálně v Opavě, zamračené odpoledne. Do výkopu zápasu chybí zhruba čtvrthodina, v ruce už mám zápis, takže vás můžu zatím alespoň zčásti seznámit se sestavami. Béčko Olomouce bude mít ve svém středu několik hráčů, kteří včera cestovali do Jablonce na utkání áčka. Hosté nakonec prohráli 0:4 a Vojtěch Štěpán nastoupil ve třiapadesáté minutě, Martin Šindelář v pětašedesáté a Tomáš Zahradníček sedm minut před koncem. Ani jeden z tohoto tria nechybí v základu béčka proti Opavě. Od začátku bude hrát také Šimon Falta. Ten v Jablonci zůstal na lavičce náhradníků. Zajímavostí je, že v sestavě Sigmy se objeví také útočník Adam Varadi. Do základní sestavy Slezského FC pro změnu nakoukne Jan Svatonský. Toho v Pardubicích trenér Baránek poslal do druhého poločasu a opavský křídelník se mu odvděčil výborným výkonem.
Rozhodně bude zajímavé sledovat, v jaké sestavě nastoupí rezerva Sigmy, jelikož áčko se v pátek představilo na půdě Jablonce. Dá se předpokládat, že by se v základu mohli objevit fotbalisté, jež proti Severočechům zůstali na lavičce anebo se na trávník dostali až v průběhu zápasu. V tomto ohledu se nabízí zejména brankář Reichl, velmi šikovní záložníci Falta se Zahradníčkem anebo například slovenský útočník Halenár, kteří nastoupili při posledním zápase olomoucké béčka doma proti Sokolovu. Baníku nakonec Olomouc podlehla 1:2. Zmíněný Halenár není jediným nebezpečným útočníkem ze Slovenska, jenž působí v kádru Sigmy. V průběhu podzimu klub posílil také vytáhlý forvard Malec. Ten stihl odkopat několik utkání za rezervu a Opava na něj má nepříjemné vzpomínky ze zářijového pohárového zápasu, v němž se dokázal zapsat do střelecké listiny. Slezané v onom zápase mimochodem prohráli rozdílem třídy 1:5. Uvidíme, jestli i olomoucké béčko bude praktikovat podobný kombinační fotbal. Hráči áčka se ve slezské metropoli prezentovali velkou kvalitou na míči, výbornými technickými dovednostmi, přesnými centry do vápna a také kombinacemi s balonem po zemi. Duel Opavy a Sigmy by se rovněž dal označit jako souboj sousedů v tabulce. Slezský FC má momentálně čtrnáct bodů a patří mu osmé místo, hosté jsou o jednu příčku a se stejným bodovým odstupem za ním. Velmi specifické by dnešní utkání mohlo být pro Martina Blahu, Jakuba Habustu a Petra Ševčíka. Všichni totiž v minulosti v rámci hostování oblékali opavský dres. Fandům SFC nejvíce utkvěl v paměti především posledně jmenovaný, který se v podzimní části uplynulé sezony řadil k hlavním tahounům mužstva. Disponoval skvělou technikou, střelou z dálky, přesnými přihrávkami a na postu podhrota předváděl vynikající výkony. Když si ho tehdy v zimě Olomouc stahovala zpět k sobě, prognózovala se mu velká budoucnost. Ta se ale zatím zrovna nenaplňuje.
Kvůli basketbalovému utkání dalšího kola Kooperativy NBL mezi Opavou a USK Praha začíná duel Slezského FC s béčkem olomoucké Sigmy na stadionu v Městských sadech netradičně už v 16 hodin. Svěřenci trenéra Jana Baránka budou chtít navázat na předchozí domácí vítězství nad Varnsdorfem, jímž se po několika nepovedených zápasech v řadě podařilo zpřetrhnout dlouhou šňůru bez výhry. V minulém kole ovšem Slezané klopýtli na hřišti Pardubic, když po gólech Kima s Fouskem prohráli 1:2. Jedinou branku hostů vsítil Jan Žídek. Opava se proti Sigmě bude muset obejít bez několika hráčů základní sestavy. Nejvíce nejspíš půjde cítit absence křídelníka Jana Schaffartzika, jemuž v týdnu prominut několikazápasový trest za červenou kartu z Ústí nad Labem. Na trávníku se neobjeví také kreativní záložník Tomáš Jursa, jenž zejména v úvodu sezony patřil k největším opavským oporám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.