90+1
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Přichystal, přichází Janetzký.
89
Opava právě vstřelila branku!
JAN SCHAFFARTZIK poslal Dvořáka I. k pravé tyči a sám napálil balón zkušeně pod víko – 1:1!
88
Pouček zahrál v pokutovém území smolně rukou a sudí Franěk ukazuje na značku pokutového kopu!
88
Opavští zvýšili své úsilí a snaží se o vyrovnání, ale baníkovci pozorně brání.
85
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Dvořák II., přichází Kucalas.
83
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Dvorník, přichází Mozol.
82
Sokolov právě vstřelil branku!
Tak se přecejen mění skóre. Machkův centr doplachtil přesně na hlavu DAVIDA JABLONSKÉHO, který míč usměrnil k levé tyči opavské brány – 1:0!
80
Po faulu na Medveděva měl Baník k dispozici další standardku, Machkův nákop však Dvořák II. prodloužil hlavou jen k Vaškovi.
79
Ze standardky Baníku nic nebylo, Kopečný se provinil proti pravidlům.
78
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Grussmann, přichází Jurečka.
75
S přibývajícími minutami atraktivnost zápasu upadá a vše směřuje k remízovému konci.
73
Na přední tyči si na centr od Dvořáka II. naskočil Procházka, jenže usměrnil míč pouze nad břevno opavské brány.
73
Procházka vybojoval na Dvorníkovi rohový kop.
71
Standardka Slezanů se vůbec nepodařilo, útok Baníku po pravé straně také nebyl úspěšný. Že bychom viděli v Sokolově další bezgólovou remízu?
69
Kopečný posunul na Procházku, který z otočky střílel jen do boční sítě.
69
Vašek nepředvedl zrovna jistý zákrok, nakonec ale stihl před dotírajícím Kopečným míč dostat do bezpečí.
67
Po Schaffartzikově centru hlavičkoval v těžké pozici Dvorník, Dvořák I. míč v pohodě chytil.
67
Obrana Sokolova po centrech hostů hořela, nakonec Kopečný odvrátil míč do zámezí.
65
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Přeučil, přichází Procházka.
63
Po hodině hry stále čekáme na první trefu, ale poslední minuty nenaznačují, že by se mělo něco změnit.
61
Po chybě v sokolovské rozehrávce se míče chopil Mrázek, prudce vystřelil levačkou, ale Dvořáka k zákroku nedonutil.
59
Útoční choutky Baníku ukončil faul Urmy. Opava si na chvíli může oddechnout a pokusit se vymyslet něco směrem dopředu.
58
Medveděv poslal na malé vápno zajímavý míč, ale hosté se znovu ubránili. Tlak Baníku po hře u soupeřovy šestnáctky je velký.
56
Dvorníkovo zaváhání využil Přeučil, který se z voleje opřel do míče. Jeho pokus však proletěl jen vedle opavské brány.
54
Jablonský posunul míč hlavou na Poučka, který hlavičkou nasměroval balón do spojnice! Zase nechybělo moc.
54
Skluzem na poslední chvíli odvrátil Simerský hrozbu inkasování. Baník ještě bude kopat roh.
53
Po změně stran se hraje zatím takový neučesaný fotbal bez zajímavějších momentů.
51
Machek sestřelil skluzem Žídka a tohle je jasná žlutá.
49
Zatím se u míče drží spíše hosté, kteří hrají mnohem aktivněji než před přestávkou.
47
Schaffartzik technicky obstřelil zeď, ale s ní také i sokolovskou bránu. Dvořák II. vše kontroloval.
46
Vrtělka metr za domácí šestnáctkou fauloval pronikajícího Přichystala a Opavě se nabízí solidní šance skórovat.
46
Aktéři dnešního duelu 22. kola se pomalu vracejí zpět na zelený pažit, který byl o přestávce pokropen, a nic nebrání tomu, abychom mohli začít sledovat druhou půli.
V první půli jsme viděli celkem solidní fotbal a oba týmy mohly skórovat. Více příležitostí si vypracovali sokolovští fotbalisté, které mohl poslat do vedení jako první Přeučil, jenž trefil tyč hostující brány. Velké šance spálili také Machek s Dvořákem II., na druhé straně pak zahrozil Mrázek. Stav je však stále bezbrankový a můžeme se těšit na druhý poločas s přáním, aby branky konečně začaly padat.
45+1
45+1
Z poslední standardky se domácí neprosadili.
45
Nastavovat se bude 1 minuta.
44
Hosté ubránili také dlouhý Urmův aut. Baníkovci po krátké chvíli získali míč do svého držení a v posledních desítkách vteřin se ještě pokusí zahrozit.
42
S Dvořákovou standardkou si hosté poradili, odražený míč zkoušel poslat na bránu Opavy stoper Vondráček, ale z úctyhodné vzdálenosti o několik metrů minul.
39
Po souboji Urmy s Grussmannem zůstal opavský záložník ležet na zemi, ale po krátké ošetření už je fit.
39
Opavané nakonec rozehráli nakrátko, po krátké mezihře centroval Pospěch, ale padáčkem zamířil jen do Dvořákových rukavic.
38
Přichystal dostal naloženo od Jablonského, hosté budou rozehrávat téměř z poloviny hřiště. Všichni se stěhují do šestnáctky...
36
Medveděvův drzý průnik vypadal nadějně, ale vracející se Hrabina sokolovského záložníka nakonec zastavil.
35
Rychlý kontr Sokolova táhl po pravé straně Kopečný, ale svůj následný centr od pravé lajny poslal až za opavskou bránu.
32
Ojedinělý útok Opavy zakončil po Mrážkově centru zprava Přichystal hlavou mimo domácí svatyni.
30
Stále se hraje spíše na polovině Opavy, ale obrana Slezanů je zatím poměrně kompaktní. Pokud baníkovci útočí do zkoncentrované defenzívy hostů, mají problémy.
28
V posledních minutách jsme sledovali festival gólových šancí, ale na tabuli stále svítí stav 0:0. Je to škoda, protože branky by dosavadnímu průběhu utkání slušely.
26
Co domácí spálí, tomu se snad nechce ani věřit. Dvořák II. sám před Vaškem napálil jen hostujícího brankáře, dorážku volného Přeučila následně zablokoval jeden z opavských hráčů.
25
Do vedení mohli jít i hosté! Opavané přečíslili obranu Sokolova, Mrázek obdržel přihrávku do běhu, ale Dvořák I. jej skvěle vykryl. To se mu zdařilo i napodruhé a třetí střela Mrázka zamířila jen do boční sítě!
24
Domácí herně ožívají a momentálně jsou to oni, kdo udává tempo hry a vymýšlí zajímavé ofenzivní akce.
21
Krásná přímočará akce trojice Dvořák II., Přeučil, Machek skončila u posledně jmenovaného, který z malého vápna napálil jen brankáře Opavy! Tutovka Baníku, která opět nekončí gólem...
21
Špatný odkop gólmana Vaška vrací míč na kopačky sokolovských fotbalistů.
19
Kromě střely Přeučila se zatím hraje spíše ve středu hřiště. Oba týmy poměrně dost kazí a úporně se bojuje o každý míč.
16
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale zápas probíhal dál. Krátce nato Přeučil do Grussmanna a vidí oprávněnou žlutou.
15
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Kratochvíl, přichází Machek.
13
Domácí Kratochvíl kulhá a říká si o střídání. Na sokolovské střídačce tak probíhá čilý ruch a přípravy na nečekanou změnu v sestavě.
12
Individuální akcí se blýskl Přeučil, který ji zakončil přízemní střelou do pravé tyče! Vašek se natahoval marně.
11
Opět si na centr nejvýše naskočil Jablonský, poslal míč ven ze šestnáctky a založil rychlý kontr pro dvojici Pouček – Kratochvíl. Jenže útok skončil na polovině hřiště.
10
Pospěch byl faulován Dvořákem II. a dopředu se budou snažit hostující fotbalisté, kteří vzápětí vybojovali svůj první roh.
8
Schaffartzik přišel o míč a při následném souboji fauloval Kopečného. Rozehrávat bude nová jednička Sokolova Dvořák I.
7
Kromě několika centrů ze stran jsme zatím neviděli žádnou zajímavější akci.
6
Na Dvořákův centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Jablonský, ale branku Opavy přestřelil.
5
Urmův centr zblokoval Pospěch a Baník bude mít možnost prvního rohového kopu.
5
Na druhé straně se nepřesným centrem od pravé lajny prezentoval Jursa.
3
Střílený Poučkův centr byl snadnou kořistí pro gólmana Vaška.
3
Baníkovci útočí po levé straně, ale hosté se zatím brání bez problémů.
1
Obě jedenáctky právě přichází na dobře připravený trávník. Sokolovští fotbalisté tradičně ve žlutých dresech a černých trenýrkách, Opavané oblékli červenočerné dresy a taktéž černé trenýrky.
Deset minut před výkopem jsou ochozy sokolovského stadionu hodně prořídlé, diváky na dnešní fotbal nepřilákalo ani hezké počasí, ani akce Víkend otců. V sektoru hostujících fandů se sešla skupina čítající odhadem deseti patnácti fandů, kteří neváhali a přejeli celou republiku.
Dobré dopoledne ze Sokolova, kde se již oba celky připravují na dnešní vzájemný souboj. Trenér Šmejkal učinil oproti poslednímu zápasu v Českých Budějovicích dvě vynucené změny – v brance nastupuje Dvořák I. a místo vykartovaného Kosaka se do hry vrací Medveděv. Hostující lodivod Baránek udělal oproti poslednímu duelu s Třincem hned tři změny. V sestavě se objevují Dvorník, Grussmann a Přichystal.
-25

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Medveděv, Vondráček, Jablonský, Urma – Vrtělka (K), Kratochvíl – Kopečný, Dvořák II., Pouček – Přeučil
Náhradníci: Zaťko – Machek, Blažek, Kucalas, Mejdr, Dřížďal, Procházka

SFC Opava: Vašek – Pospěch (K), Simerský, Dvorník, Hrabina – Grussmann, Žídek, Jursa, Schaffartzik – Mrázek, Přichystal
Náhradníci: Květon – Čelustka, Jurečka, Janetzký, Mozol

Rozhodčí: Franěk – Kožár, Vitner.
PODZIMNÍ DUEL
Oba celky se na podzim potkaly v rámci 8. kola na Městském stadionu v Opavě. Domácí poslal do vedení Zbyněk Pospěch, krátce po změně stran navýšil opavské vedení na 2:0 Žídek. Jenže baníkovci v rozmezí tří minut zápas vyrovnali a odvezli si ze Slezska bod za remízu 2:2.
FK BANÍK SOKOLOV
Po podzimu druhý tým ligy se na jaře především výsledkově trápí. Svěřenci Daniela Šmejkala nasbírali stejně jako Opava jen čtyři body (za jednu výhru, jednu remízu) a přišli o svou neporazitelnost. Na jaře totiž už třikrát našli přemožitele. Baník čtyři zápasy čeká na plný bodový zisk a i proto mu patří 4. místo s 33 body a skóre 24:14.

Jestliže Opava bude postrádat svého nejlepšího střelce, pak se Baník bude muset obejít bez jednoho z nejlepších gólmanů FNL Jaroslava Belaně. Ten se v posledním duelu zranil a jeho místo pravděpodobně zaujme Jakub Dvořák I. Do kádru se klubu podařilo získat 38letého veterána z Chomutova Radka Zaťka. Do sobotního duelu nezasáhne ani záložník Kosak, který je vykartovaný.
SFC OPAVA
Trenér Jan Baránek bude pro utkání v Sokolově postrádat svého nejlepšího střelce, srbského útočníka Nemanju Kuzmanoviće. Ten skóroval v sezóně už šestkrát, ale také posbíral čtyři žluté karty a proti svému bývalému týmu nenastoupí.

Opavští zasáhli na jaře do čtyř zápasů, ve všech remizovali (třikrát 1:1, jednou 0:0) a s celkovým počtem deseti remíz jsou společně s Ústím nad Labem v tomto ohledu remízovými krály. Slezskému FC patří po 21 kolech 8. místo, které zaujímají s 22 body a skóre 25:26.
Ve 22. kole Fotbalové národní ligy, které se také hraje v rámci Víkendu otců, přivítá čtvrtý tým soutěže FK Baník Sokolov na svém hřišti osmý celek ligy SFC Opava. Půjde o střetnutí dvou mužstev, která na jaře zatím příliš nevítězí. Zatímco baníkovci vyhráli jen jednou, Slezané na své první jarní vítězství teprve čekají. Na druhou stranu však ani jednou neprohráli, kdežto Západočeši už třikrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.