Zápas Táborska s Prostějovem končí vítězstvím domácích 3:0. K poločasovému vedení přidal další dvě branky oslavenec Adnan Džafič. Nejprve se trefil z penalty a pět minut před koncem propálil gólmana zblízka. Prostějov se do šancí dostával jen stěží a výsledkem je čtvrtý zápas, v němž neskóroval. Táborsko prolomilo sérii tří proher, hosté natáhli sérii na deset neúspěchů v řadě.
90+1
90
Žlutou kartu dostává Jakub Navrátil (FC MAS Táborsko).
90
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
89
Žlutou kartu dostává Martin Sus (1. SK Prostějov).
86
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Adnan Džafić, přichází David Klusák.
85
Táborsko právě vstřelilo branku!
Hattrick oslavence dokonán! ADNAN DŽAFIČ dostal pas za obranu a sám proti Halouskovi se opět nemýlil. Táborsko vede 3:0.
83
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Skwarczek, přichází Michal Sečkář.
81
Nešický přešel přes dva hráče, ovšem jeho povedená cesta skončila na obránci v šestnáctce.
79
Prostějovský trenér stále burcuje své hráče, hosté by jistě rádi prolomili střeleckou smůlu. Pokud dnes neskórují, bude to už ve čtvrtém zápase v řadě.
77
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Michal Zapletal.
77
Nakonec je z toho střela vedle branky.
76
Tři domácí hráči se radí, jak zahrát standardku z prostoru jen několik metrů před vápnem.
75
Džafič nepropasíroval míč přes bránícího hráče. Domácí střelec touží po hattricku.
73
Rána z dálky končí nad Tomovou brankou.
71
Hosté postupovali do rozhozené obrany, kombinaci ale nevymysleli dobře. Po ojedinělém pochybení si tak mohou Táborští oddychnout.
68
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Antonín Presl.
68
Žlutou kartu dostává Matej Mršić (FC MAS Táborsko).
68
Domácí obrana odhlavičkovala další nebezpečný centr. Tyto chvilky patří Prostějovu.
67
Alaverdašvili nacentroval ze standardky před branku, kde číhal pozorný Toma.
Dnešní utkání sleduje 414 diváků.
66
Domácí se mohou uklidnit a diváci uvidí třeba i Džafičův hattrick.
62
K penaltě se postavil faulovaný ADNAN DŽAFIČ a poslal Halouskovi míč do protipohybu. Táborsko vede nad Prostějovem 2:0. Džafič tak své dnešní 27. narozeniny slaví už druhým gólem.
61
Faul na Džafiče znamená penaltu pro domácí!
61
Na obrazu hry se nic nemění. Domácí drží míč a snaží se dobýt prostějovskou pevnost.
58
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Zbyněk Musiol, přichází Krsta Dordević.
55
Ojedinělá příležitost Prostějova. Hosté se probojovali až před branku, odkud ještě Malý hledal hlavičkou spoluhráče. Na protější tyči ale nikdo nebyl. Malý se jen chytil za hlavu, tady mohl zkusit zakončit.
53
Domácí drží míč a hledají další gólový recept.
52
Mršič už je na nohou, vážné to nebude.
51
Hra přerušena, jeden z domácích hráčů potřebuje ošetření lékařem.
49
Nešického zastavil ofsajd. Hosté se mohou dostat za půlku.
48
Prostějov je stále pod tlakem, domácí zahrávají další roh.
48
Mršič obstřelil zeď, míč však v brance nekončí.
47
Džafič se prokličkoval až na hranici vápna, kde si došel pro faul. Skvělá pozice.
46
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Zdeněk Fládr.
46
Hráči už se trousí na hřiště, druhý poločas do tří minut začne.
Do kabin jde usměvavější Táborsko, jelikož vede nad Prostějovem 1:0. Jedinou branku vsítil už v 11. minutě Adnan Džafič, který nedal tváří v tvář Halouskovi šanci. Domácí byli i nadále směrem dopředu aktivnější, gólové zakončení už ale svým fanouškům nenabídli. Prostějov předvedl směrem dopředu jen několik náznaků, v závěrečných minutách se Toma ale hodně nudil. Dočkáme se ve druhé půli další branky? Boj pokračuje od 18:03.
45
42
Mršičovy náběhy zaměstnávají prostějovskou defenzivu, jen centry tohoto táborského běhavce musí být přesnější.
40
Džafič napálil míč jen do zdi. Prostějov poslední desítky minut dokázal řádně ubránit, směrem dopředu nepředvedl však nic.
38
Hosté jsou zakopaní před vápnem a Táborsko stále hledá cestu ke druhému gólu marně.
36
Žlutou kartu dostává George Alaverdašvili (1. SK Prostějov).
35
Hosté odhlavičkovali před naskakujícím Mršičem na poslední chvíli.
32
"Zakonči už," křičí domácí trenér Nádvorník na své hráče. Střelby z předvápnového prostoru zatím Táborsko příliš nepředvedlo, až to vypadá, že chce s míčem dojít až do brány.
30
Na prostějovskou branku se valí jeden útok za druhým, finální úder ale stále chybí.
28
Navrátilova hlavička končí těsně vedle tyče.
28
Malou domů málem vystihnul Džafič, Halouska byl ale rychlejší.
25
Snažení Táborska končí centrem v náruči hostujícího gólmana.
23
Zajímavá akce hostů patří Píchalovi, jehož pokus zprava srazil kapitán Navrátil.
22
Halouska dobře přečetl hru a došel si pro přízemní centr.
21
Prostějov se dostal k dvěma centrům do vápna po sobě, vše ale utnul útočný faul.
21
Pěknou kombinační akci předvedli i hosté a vybojovali rohový kop.
18
Musiol vystihl špatnou rozehrávku, poslal míč dopředu, ale zbrkle. Situace dva na jednoho tak končí odevzdaným míčem.
17
Faulovaný Musiol křičí bolestí a na branku Prostějova se valí další útočná akce.
16
Žlutou kartu dostává Aleš Nešický (FC MAS Táborsko).
15
Po Hýblově zákroku si před branku naběhl opět Džafič, avšak technickou střelu posílá nad.
15
Žlutou kartu dostává Matěj Hýbl (1. SK Prostějov).
14
Táborsko je i po vstřelení branky aktivnější a tlačí se do dalších šancí.
11
Ztráta na půlce se stala Prostějovu osudnou. Domácí skvěle odhadli špatné postavení hostující obrany a pas vpravo na ADNANA DŽAFIČE byl tím správným řešením. Nejlepší domácí střelec už si tváří v tvář Halouskovi věděl rady a posílá Táborsko do vedení 1:0. Hosté marně reklamují u rozhodčích ofsajd.
9
Halouska si v klidu pro balon došel a kupředu mohou po delší době hosté.
8
Další útočná snaha Táborska končí rohem.
6
Nešický se pokopal s Hirschem, z čehož nakonec rezultuje výhoda pro Táborsko. Rychlý protiútok zakončili domácí nepřesným centrem.
5
Mršičovi utekl míč až za brankovou čáru, následuje odkop od prostějovské branky.
4
Další šanci domácích vytvořil Džafič pro Hanzlíka, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou na střed na Nešického. Domácí záložník poslal míč jen do nebes.
3
Zahrozili také domácí. Nejprve Prostějovští srazili jednu střelu na roh, poté se bránili postupu Adnana Džafiče. Nebezpečí pro hostující branku však nehrozí.
2
Alaverdašvili poslal do vápna centr, na který ale nikdo nedosáhnul. Táborsko nechalo míč takticky dolétnout mimo hřiště.
1
Rozehrávku obstarali hosté a hned vybojovali standardku na půli soupeře.
1
Míč už je na puntíku, utkání může začít.

FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil, Hanzlík, Toml – Kučera, Nešický, Mršić, Džafić – Javorek, Musiol.
Náhradníci: Řehák – Peterka, Souček, Kalvach, Presl, Dordević, Klusák.

1. SK Prostějov: Halouska – Hýbl, Malý, Hirsch, Rus – Sus, Skwarczek, Machynek, Alaverdašvili – Hladík, Píchal.
Náhradníci: Neoral – Sečkář, Zapletal, Čtvrtníček, Fládr.

Rozhodčí: Mikyska – Boček, Horák.
Oba týmy už nastupují na trávník, hosté z Prostějova v červenočerném, domácí Táborsko v modrobílém.
Prostějov je beznadějně poslední a závěr sezony může sestupující tým odehrát v klidu. V podzimním měření sil podlehli Hanáci na vlastním stadionu 2:3 až gólem z penalty, která přišla v samém závěru utkání. Hosté mohou jen překvapit, jejich jakýkoliv bodový zisk by byl velkým překvapením. Na bod ostatně čeká Prostějov už od prvního jarního utkání, kdy porazil 1:0 Sokolov. Od té doby nasbíral devět proher v řadě, v posledních třech utkáních nedal ani gól, naposledy padl doma 0:3 s Českými Budějovicemi.
Táborsko má za sebou tři prohry s Ostravou, Opavou a v Pardubicích. Modrobílí předvedli v duelech s favority kvalitní výkon, jen po posledním zápase v Pardubicích odjížděl trenér Táborska Roman Nádvorník z výkonu rozčarovaný. Tým se může vrátit na vlnu pohody proti ideálnímu soupeři, kterým je Prostějov. Domácí navíc nesužují žádná zranění, k tomu nemají ani hráče v karetním trestu. Jedenácté Táborsko ještě nemá záchranu jistou a má perfektní příležitost, jak naplno bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.