Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Příbram - 29. října 2017   14:30

Sokolov
Sokolov
11' A. Ševčík
1:0
(1:0)
Příbram
Příbram
Sokolov
Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Mejdr – Machek, Glaser (C) – Kosak (70. Provod), Jakub Dvořák II., Končal (79. Přeučil) – A. Ševčík (61. Dvořák).
Bolek – Dvořák, RV. Vaněk, Hlavatý, Provod, Přeučil.
Houdek – Kubec, Pečenka
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
510 diváků
Příbram
Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Květ – Grajciar (C) (78. Antwi), Danoski (46. Matoušek), Fantiš – Ayong, Jandera (62. Januška).
Kočí – Tarczal, Antwi, Průcha, Kvída, Matoušek, Januška.

Po Hradci Králové poráží Baník i dalšího exligistu Příbram opět 1:0. Domácí vyhrávají před vlastními fanoušky po dvou měsících. Hlavně ve druhé polovině se domácí dostali pod velký tlak soupeře, ale skvělý Belaň míč za svá záda nepustil. To je ze západu Čech pro dnešek vše, hezký zbytek neděle.
90+6'
90+5'
Závar v posledních vteřinách, Belaň vyškrábl míč směřující k pravé tyči!
90+4'
Nákop Janušky končí u Belaně, který je následně faulován Skácelem. A ze země se mu příliš nechce.
90+4'
Boháč z poloviny hřiště nakopává míč směrem domácí brána.
90+2'
Matoušek šlápl na Přeučila a zblízka si prohlédl žlutou kartu.
90'
Utkání bude nastaveno o pět minut.
90'
Ayongovi utekl míč do autu, trocha zmaru, do toho chytly křeče sokolovského kapitána Glasera.
88'
Hosté se opět hnali k brance Baníku, jenže sudí Houdek píská sporný faul Skácela na Provoda.
87'
Obléhání sokolovské šestnáctky ukončil šlapák Antwiho na J. Dvořáka.
86'
Glaser zakroutil míč přes zeď ke vzdálenější tyči, ale Boháč dokázal balón stáhnout ze vzduchu.
85'
Januška fauloval Provoda a teď mají šanci skórovat baníkovci. Standardka z dvaadvaceti metrů.
84'
Neuvěřitelný zákrok předvedl domácí Belaň, chytil jasný gól! Januška odcentroval zprava na Zápotočného, jehož hlavička mířil do protipohybu sokolovského gólmana, ale vyrovnání se nekoná!
82'
Antwi napřáhl k pěkné střele, ta ale letěla několik metrů nad. Předtím se pokusil z velké dálky překvapit Boháče Glaser, ale nepodařilo se mu to.
80'
Sokolovští se vykombinovali ze složité situace až do šestnáctky, F. Dvořák chtěl přihrávat do tutovky Glaserovi, jenže před ním míč odkopl Antwi.
79'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Matěj Končal, přichází Vojtěch Přeučil.
79'
Januška nekompromisně sestřelil pronikajícího Končala a hodně zblízka vidí žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Peter Grajciar, přichází Emmanuel Antwi.
76'
Provod vystřelil dopředu, Tregler jej musel faulovat a dostává žlutou kartu.
75'
Jakub Dvořák zajel do Ayonga, hosté standardku rychle rozehráli nakrátko a kombinují na sokolovské polovině.
75'
Domácí se brání v plném počtu, jejich snahy o brejky končí na polovině hřiště.
73'
Baníku se směrem dopředu ve druhém poločase vůbec nedaří, Příbram je ve snaze vyrovnat herně daleko lepší.
72'
Ayong si ve výskoku počínal nedovoleně proti O. Ševčíkovi, sudí Houdek faul viděl a píská jej. Domácí mají chvíli na to, aby se zklidnili a nabrali síly.
70'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jan Kosak, přichází Lukáš Provod.
69'
Grajciar však trefil jen sokolovskou zeď.
69'
Machek zahrál nebezpečně vysokou nohu a Příbram má trestný kop z dvaceti metrů. Velká šance na srovnání skóre!
68'
Januška střílel přes Stradu hodně nepřesně, míč doletěl do autu na druhou stranu hřiště.
68'
Glaser točil míč před brankáře, kam však jeho spoluhráči nestihli doběhnout.
67'
Po faulu na Kosaka se bude zahrávat standardka před hostující bránu.
66'
Poté se do slušné palebné pozice prodral Končal, mířil vysoko nad. Mohl ještě přihrávat na lépe a hlavně zcela volné spoluhráče, ale takové řešení nevybral.
66'
Protiútok Baníku táhnul už lehce unavený Kosak, dovedl míč až do pokutového území, kde však nevystřelil a přihrál na kopačky protihráče.
64'
Hra je často kouskována fauly, proto nyní nesledujeme zrovna pohlednou pasáž zápasu.
63'
Ayong už nestihl míč na hřišti, místo toho povalil jeden z reklamních bannerů za hřištěm.
62'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Rostislav Jandera, přichází Jiří Januška.
61'
Ze hry jde střelec zatím jediné branky A. Ševčík, nastupuje František Dvořák. Jedna bratrská dvojice končí, druhá se vytvořila.
60'
Ayongovi střela vůbec nevyšla, pak se ještě k míči dostal Skácel, jenže svým centrem našel jen připraveného Belaně. Sokolov úplně vypadl z tempa.
59'
Domácí se málem dostali do velké šance, ale Kosakovi ulička na A. Ševčíka nevyšla. Pak ještě o míč zabojoval Končal, ale zbytečně. Baníkovci připravují první střídání.
58'
Hostující hráči viditelně přidali, sokolovské fotbalisty přehrávají, ti se míče zbavují rychle a špatně.
57'
Dnešní utkání sleduje 510 diváků.
56'
Brejky domácím vůbec nevycházejí, kazí jednoduché přihrávky a trenér Horváth už je vytočený.
55'
Přetažený centr Zápotočného si našel Jandera, ale v dobré pozici napálil jen před ním stojícího Stradu!
54'
Sokolovští mohli vyrazit do rychlého brejku, jenže Kosak se domníval, že stojí v ofsajdu, a tak v akci nepokračoval. To bylo jednoznačně škoda, protože praporek pomezního zůstal dole.
53'
Z rohového kopu Baníku nic nebylo, domácí totiž přihráli až k vlastnímu brankáři. Teď byli na tahu hosté, ale o balón rychle přišli.
52'
Domácí rozehráli trochu kostrbatě, avšak Stradův průnik pak musel hlavičkou do zámezí hasit Skácel.
51'
Květ fauloval Končala zhruba pětatřicet metrů do hostující brány, hráči se stěhují do šestnáctky na standardku.
51'
Baníkovci jsou zatažení a čekají, s čím hosté přijdou. Ti zatím kombinují především v zadních řadách.
49'
Ayongův centr srazil do zámezí Mráz, z následného rohu příbramští fotbalisté branku domácích neohrozili.
48'
Glaser chytře přesunul hru doleva na rozeběhnutého Končala, který málem běžel sám na Boháče, ale příbramský gólman nebezpečnou situaci vytušil a včasným výběhem míč odkopl.
46'
Nový muž na hřišti vymyslel parádní průnik po pravé straně, jeho střílenou pobídku k vyrovnání na malém vápně odkopl domácí Strada.
46'
Nakonec se trenér Csaplár rozhodl vyměnit Danoského, místo něj pokračuje Matoušek.
46'
Zdá se, že změny v sestavách se konat nebudou a do hry zapojí všichni, kteří nastoupili i v první půli.
Aktéři dnešního utkání se pomalu vracejí na zelený pažit, druhý poločas zakrátko začne.
V prvním poločase, který se průběžně hrál v různě příjemných klimatických podmínkách, jsme viděli poměrně hodně zajímavých momentů, a to na obou stranách. Zatím tím nejdůležitějším byl gól sokolovského Adama Ševčíka v 11. minutě. Domácí útočník hlavičkou zakončil povedenou akci Baníku.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
První půle se dohrává kolem středové čáry.
43'
Standardku Baníku rozehrál Dvořák, jeho centr odhlavičkoval do bezpečí Zápotočný.
42'
Protiútok domácích 3 na 2. Glaser posunul doprava na A. Ševčíka, který křižnou střelou protáhl Boháče.
40'
Sokolovští se pohybovali kolem soupeřovy šestnáctky, A. Ševčík pak dostal těžký balón, sice se s ním obtočil kolem protihráče, ale zakončit už nedokázal.
38'
V posledních minutách drží míč hlavně hostující celek, domácí však poctivě brání, i když se dopouštějí hodně faulů.
36'
Z třiceti metrů vypálil tvrdě Květ a Belaň musel rychle na zem, aby jeho dalekonosný projektil vytěsnil do autu.
35'
Skácelův centr z levé strany nadvakrát zpacifikoval O. Ševčík, pak ale Machek fauloval Grajciara a hosté mají trestný kop ze zajímavé pozice.
34'
Následnou standardku poslali Příbramští do zámezí.
33'
Na hřišti vzplály velké emoce po tom, co Zápotočný nejprve bez míče srazil k zemi Končala, pak hosté nezakopli míč do autu a následně byl odpískán faul O. Ševčíka na Danoského. Poté se u míče strhla potyčka, sudí Houdek ale situaci kontroluje a karty nerozdává.
31'
Další pěkná akce Baníku skončila nepřesným centrem Strady na Adama Ševčíka. Dopředu se vydávají hosté, kteří už také stihli ukázat, že jim hra s míčem není cizí.
30'
Z příbramského rohu nic nebylo, místo toho vysprintoval dopředu Strada, našel volného Kosaka, který ovšem o míč lacině přišel.
29'
Květovu střelu přizvedl jeden ze sokolovských hráčů mimo pohyb gólmana Belaně a ten se jen modlil, aby míč minul prostor mezi třemi tyčemi. To se naštěstí pro domácí stalo!
27'
Teď se baníkovcům podařilo zamotat hlavu příbramské defenzívě, výsledkem však byla jen střela Kosaka z hranice šestnáctky do jednoho z obránců. Zpočátku vypadala celá akce mnohem nadějněji.
26'
Hosté vyrazili do rychlého kontru, který po pravé straně táhl Zápotočný. Centrem přenesl míč na levé křídlo, kde hodně nepřesně zakončoval Jandera.
25'
Zápotočný zezadu povalil Glasera a diváci se vehementně dožadovali druhé žluté pro příbramského matadora.
24'
Danoského kouzla s míčem utnul Machek, nicméně míč zůstává v držení příbramského mužstva.
23'
Glaser poslal ostrý centr na zadní tyč, kam směřoval i Dvořák, ale míč tečoval pouze do zámezí, navíc Fantiše strčil do boční sítě.
22'
Zápotočný nezachytil unikajícího Končala a musel jej zastavit jen s faulem. O žluté není pochyb.
21'
Grajciarův centr odhlavičkoval před Danoskim Ondřej Ševčík ke Glaserovi, ten byl při startu sokolovského brejku faulován.
20'
Obléhání pokutového území Sokolova končí dalším útočným faulem, schytal ho Kosak. Obrana domácích zatím působí hodně kompaktně.
19'
Baníkovci měli k dispozici dva rohy, ten první hosté odvrátili, při tom druhém si v rozporu s pravidly počínal Mejdr. Hra se přesouvá na polovinu Baníku.
18'
Kosak dobrým průnikem otevřel prostor pro A. Ševčíka, který si obhodil Treglera, ale gólman Boháč mu následně odkopl míč do zámezí.
17'
Domácí po ztrátě míče zapresovali, míč sice nezískali, ale potlesk fanoušků ano.
16'
Grajciar dloubal míč za obranu opět na Ayonga, ale stoper Baníku Mráz dokázal zareagovat a balón odhlavičkoval pryč.
15'
Kodr svou kolmicí nenašel Ayonga, ale jen svého bývalého spoluhráče Belaně.
13'
Domácí se do vedení dostali z první střely, možná i z první návštěvy v pokutovém území Příbrami. Teď zase iniciativu přenechávají hostům.
11'
Sokolov právě vstřelil branku!
Strada prostrčil na pravé straně míč na zcela volného Glasera, jenž načechraným míčem odcentroval na ADAMA ŠEVČÍKA, který se zavěsil do vzduchu a z malého vápna nekompromisně zavěsil – 1:0!
11'
Hosté nakonec nekopali ani roh, z jejich kombinace po autovém vhazování se narodil jen ofsajd, ve kterém se ocitl Ayong. Rozehrává sokolovský brankář.
9'
Ondřej Ševčík si málem vstřelil vlastní gól, naštěstí skluzem odehrál míč před Ayongem alespoň do zámezí!
9'
Vítr zesílil, déšť přidal na intenzitě, nyní není hráčům co závidět. Takové podmínky určitě dobrému fotbalu nenahrávají.
7'
Mejdr důležitým skluzem sebral míč Danoskému, jinak se nejlepší střelec Příbrami mohl dostat sám před Belaně.
6'
Příbramský kapitán Grajciar obešel dva protihráče, navedl si míč na střelu, ale poté vypálil vysoko nad sokolovskou bránu.
5'
Končal chtěl vysunout dopředu Adama Ševčíka, před ním odkopl míč do autu Kodr.
4'
Další útočnou akci hostů zastavil faul Danoského, který se nedovoleně přetlačoval s Mejdrem.
3'
Zatím se převážně hraje pod taktovkou Středočechů, ale nic, co by mělo gólmana Belaně znervózňovat.
1'
První útok obstarali hosté po levé straně hřiště, ale jejich akce končí jen v zámezí. Příbramští nastupují v černozelené kombinaci, domácí výběr ve žlutém.
1'
Utkání ještě předchází slavnostní moment, poděkování za desetiletou kariéru v Baníku Davidovi Čadovi.
Oba celky se odebraly zpět do šaten pro poslední taktické pokyny, výkop utkání se kvapem blíží. Oproti jiným domácím zápasům Baníku jsou dnes tribuny hodně prořídlé.
Sokolovští trenéři udělali nečekanou změnu v bráně, kde od začátku nastupuje na úkor Bolka Belaň. Do sestavy se navíc vrací oba bratři Ševčíkové, Jakub Dvořák a kapitán týmu Glaser. Příbramská jedenáctka se od té z minulého kola změnila pouze na jednom postu. V roli defenzivního záložníka se objeví Květ.

FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Mejdr – Machek, Glaser (C) – Kosak, Jakub Dvořák II., Končal – A. Ševčík.
Náhradníci: Bolek – Dvořák, R. Vaněk, Hlavatý, Provod, Přeučil.

1.FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Květ – Grajciar (C), Danoski, Fantiš – Ayong, Jandera.
Náhradníci: Kočí – Tarczal, Antwi, Průcha, Kvída, Matoušek, Januška.

Rozhodčí: Houdek – Kubec, Pečenka.
Dobré odpoledne ze Sokolova, kde stejně jako ve zbytku republiky panuje celkem divoké počasí. Aktuálně nám vysvitlo slunce, ale do toho vydatně prší. Oba celky se postupně chystají na předzápasové rozcvičení, a tak budou mít čas, aby si podmínky, ve kterých nastoupí za půl hodiny, dostatečně osahaly.
Nepříznivé klimatické podmínky zasáhly také západ Čech. Dvě hodiny před výkopem tohoto souboje však nejsou tak závažné, aby znamenaly odložení samotného utkání. Zápas by se měl odehrát tak, jak je naplánován.
1. FK PŘÍBRAM
Svěřenci kouče Csaplára zatím marně stíhají špičku FNL, v rozehraném 13. kole ztrácí na postupové pozice šest bodů. Příbramští umí porazit silné celky soutěže jako Č. Budějovice nebo H. Králové, ale také umí prohrát s těmi nejslabšími. Například Vítkovicím darovali první vítězství v sezóně.

V minulém kole hostili Středočeši doma trápící se Ústí nad Labem a zápas skončil jasným vítězstvím Příbrami 4:0. V mužstvu působí dvojice Marek Kodr, Petr Průcha, kteří mají zkušenosti se sokolovským dresem, v minulé sezóně za něj totiž nastupovali.
FK BANÍK SOKOLOV
Tým trenérů Hejreta a Horvátha získal tři ze čtyř letošních výher na venkovních hřištích, naopak v domácím prostředí je Baník nejhorším mužstvem celé soutěže, když před svými fandy urval jen čtyři body za jednu výhru a jednu remízu.

Naposledy hráli baníkovci na stadionu exligového Hradce Králové a tam ukořistili překvapivou výhru 1:0. O jediný gól se postaral nejlepší střelec týmu, křídelník Jan Kosak.
POSTAVENÍ V TABULCE

5. místo: 1. FK Příbram – 6 výher, 2 remízy, 4 porážky, skóre 19:12, 20 bodů

12. místo: FK Baník Sokolov – 4 výhry, 2 remízy, 6 porážek, skóre 14:17, 14 bodů
V rámci 13. kola se utkají dva celky, které v posledních týdnech nabraly hodně podobnou formu. Obě mužstva v pěti předchozích kolech třikrát zvítězila a dvakrát prohrála. FK Baník Sokolov však vítězí jen venku, na domácím stadionu zaznamenal již tři porážky v řadě. Hostující 1. FK Příbram po sestupu z nejvyšší soutěže pomalu stoupá tabulkou vzhůru. Souboj dvanáctého a pátého týmu ligy bude rozhodovat sudí Jiří Houdek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.