Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Třinec - 22. července 2018   17:00

Č. Budějovice
54' Mršić  • 86' Táborský  • 90+2' Šplíchal
3:1
(0:0)
Třinec
Třinec
67' Dedič
Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš (73. Havelka), Gebert – Kovaľ (79. Šplíchal), Javorek, Mršić – Pouček (68. Táborský).
Luksch – Fišl, Ad. Čermák, Havelka, Řezáč, Táborský, Šplíchal.
Houdek – Ratajová, Šimáček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1536 diváků
Třinec
Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta (61. Janošík), R. Vaněk I. (78. Mravec), Samiec, Šumbera (79. Velner) – Dedič.
Adamuška – Velner, Janošík, Mravec, Cienciala, Joukl.

Utkání prvního kola máme za sebou, Dynamo přetlačilo Třinec 3:1. Šlo o poměrně vyrovnané utkání, v němž měli domácí o něco málo navrch. Měli hlavně větší touhu po vítězství a to nakonec rozhodlo. Dynamo poslal do vedení Mrsić, pak ale vyrovnal Dedič. Zápas směřoval k remíze, to ale zamítl Táborský, který v závěru rozhodl. V nastavení ještě podtrhl výhru Dynama premiérovou brankou Šplíchal. Pro Jihočeši je to hodně cenné vítězství, Třinec byl blízko bodu, ale nemá nic. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezkou neděli.
90+2'
90+2'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Otevřená hostující obrana dala příliš prostoru MARTINU ŠPLÍCHALOVI, který si obhodil obránce a propálil Palečka. To je premiéra v áčku jako hrom!
90+1'
Útočný faul Třince na polovině hřiště, to je voda na mlýn pro domácí barvy.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Dobrá obranná práce Kladrubského, hostům se čas na vyrovnání krátí.
88'
Závěr zápasu je hodně hektický, Třinec se hned žene za vyrovnáním, domácí ale pozorně brání.
86'
Jihočeši šli za rozhodujícím gólem a ten se možná právě narodil! Javorek se zdálo, že si jde pro roh. Možná, že i zkoušel o obránce hrát na roh. Přihrávka ale prošla na IVA TÁBORSKÉHO, který na přední tyči předskočil obránce a prostřelil Palečka!
86'
Mrsić po narážečce s Havelkou pálil slabě do obránce.
85'
Z protiútoku se poprvé ukázal Šplíchal. Nejprve Havelkovi balon dobře nepřipravil, pak vybojoval roh.
84'
Každý centr do vápna na Dediče je nebezpečný, domácí musí být ve střehu. Tentokrát si poradili.
82'
Filip Havelka se jeví hodně svižně, nebojí se míče. Teď si šikovně zpracoval míč a vypálil. Jeho rána však byla ztečována do středu branky.
81'
Máme vystřídáno kompletně a rozběhla se nám poslední desetiminutovka, k tomu lehké nastavení.
79'
Michal Velner zaujal místo Šimona Šumbery. V domácí jedenáctce dohrál Robert Kovaľ, do hry vběhl Martin Šplíchal.
79'
Závěr zápasu za domácí dohraje mladík Martin Šplíchal. U hostů je připraven Michal Velner.
78'
RIcharda Vaňka nahrazuje v soutěžní premiéře ve třineckém dresu Michal Mravec.
78'
K přímému zakončení se Dynamo nedostalo, bude se tak střídat.
77'
O něco méně vyhovuje remíza domácím, ti teď budou rozehrávat další roh.
75'
Je to teď takové čekání, kdo že vlastně chce urvat tři body. Oba celky jsou opatrné, i remíza může být slušným vstupem do sezony.
73'
Filip Havelka nahrazuje Patrika Čavoše.
73'
Balon proletěl netečován celým pokutovým územím, odkopávat bude Paleček.
72'
Petr Javorek uhrál na Bedecsovi rohový kop.
71'
Rozhýbat se a rozhýbat hru domácích by měl Filip Havelka, další z trumfů domácích trenérů.
70'
Poprvé v akci Ivo Táborský, jeho hlavička však postrádala přesnost.
69'
Na dnešní utkání přišlo 1536 diváků.
68'
Na nepříznivý obraz hry reagují domácí trenéři prvním střídáním, Ivo Táborský nahradil Lukáše Poučka.
67'
Třinec právě vstřelil branku!
Byla asi jen otázka času, kdy se hostům povede vyrovnat. Teď ta situace přišla. Centr Pavola Ilka z pravé strany našel přesně RENÉHO DEDIČE, který se hlavou trefil přesně k tyči.
66'
Hostující Šumbera je dnes u všeho důležitého, co se třinecké ofenzivy týče. Nyní opět hlavičkoval, ale v záklonu nezamířil přesně.
65'
Třinec je hodně nebezpečný! Domácí dvakrát propadli, nejdřív Čavoš, pak Helešic. A tak hostující kombinace postupovala od Vaňka k Ilkovi, ten prostrčil k Šumberovi, jemuž do střely v poslední chvíli skočil Havel!
63'
Po rohovém kopu hlavičkoval René Dedič v těžké pozici mimo tři tyče.
62'
Nadějná příležitost také na domácí straně. Po ose Pouček-Kovaľ míč směřoval ve vápně k Javorkovi, který na něj nedosáhl o špičku kopačky.
61'
Omasta také záhy dohrál, jeho místo zaujal Martin Janošík.
60'
Mohlo být srovnáno! Centr Šumbery doletěl až k Osmatovi, jehož oblouček dopadl na břevno domácí branky!
57'
Po inkasované brance se Třinec hned vrhá do útoku a drží se na polovině domácích. Zatím bez přímého ohrožení Křížka.
56'
Hosté se snažili o rychlou odpověď, Ilko však nepovedeným centrem jen trošku vystrašil Křížka.
54'
Máme tu první změnu skóre, kterou obstaral při své soutěžní premiéře v dresu Dynama MATEJ MRSIĆ! Kladrubský odčinil svá zaváhání a přesným pasem za obranou našel Javorka, ten si balon zpracoval a ostře vypálil. Paleček balon vyrazil pouze k Mrsićovi, který jej dorazil do branky.
53'
Znovu rozpaky domácích při bránění. Samiec ke štěstí Dynama mířil špičkou zpoza vápna značně mimo branku.
51'
Hosté přitvrdili, zákrok Mikka Reintama na Čavoše byl skoro až brutální. Ještě, že domácího záložníka netrefil naplno. I tak jasná žlutá karta.
50'
Jiří Janoščín potvrdil roli brouska v hostujícím týmu. V minulé sezoně posbíral nejvíce žlutých karet z třineckého týmu. Teď ostře nakopl Kovaľa, příště už to bude zřejmě za žlutou kartu.
49'
K zakončení se černožlutí nedostali, Kladrubský si při zpracování pomohl rukou.
48'
Možná teď se rozčeří vody, po faulu na Javorka mají domácí výhodu přímého volného kopu.
47'
Oboustranně hodně vlažný vstup do druhého poločasu, nikdo se nikam nehrne.
46'
Vše je připraveno k začátku druhého poločasu, k žádné změně zatím nedojde.
Máme za sebou první poločas, branku jsme v něm neviděli. Šance na góly však byly. Úvod patřil domácím, nebezpečně pálil Pouček, po něm trefil Mrsić břevno. Pak se osmělili i Třinečtí, velké možnosti měl Šumbera. Zatím jde o tradiční duel prvního kola, oba celky jsou hodně pozorné směrem dozadu, nikdo nechce udělat chybu.
45'
45'
Brankář Paleček míč vyboxoval, pak se ještě snažil o zakončení Pouček s Čavošem. Vše skončilo na boční síti.
44'
Po faulu na Kladrubského zřejmě poslední šance v tomto poločase. Dynamo bude rozehrávat od pravé postranní čáry, balon si bere tradičně Mrsić.
43'
Domácí se nadechují k posledním útokům v prvním poločase. Naopak hráči v červeném se zformovali v bloku a chtějí odcházet do kabiny s čistým štítem.
42'
Až teď hru rozčísl stoper Novák kolmicí na Poučka, domácí se posunuli blíž ke třinecké brance.
41'
Směrem dopředu jsou Jihočeši v křeči. Vůbec se jim v posledních minutách nedaří se dostat k brance soupeře, podržet míč.
39'
Další zaváhání kapitána Kladrubského, který zřejmě není ve své kůži! Teď mu míč sebral Šumbera a z úhlu postupoval sám na Křížka. Hostující záložník trefil z boku brankovou konstrukci a trenér Horejš se na svého kapitána hodně zlobí.
37'
Hostům se však exekuce vůbec nevyvedla. Respektive k Ilkovi doletěl míč přesně, ale jeho následná volej pouze pozdravil domácí kotel.
36'
Kladrubský se šeredně ukopl a daroval Třinci rohový kop.
35'
Ne, do připravené obrany Třince to Dynamu nejde. Není se čemu divit. Obrana je plná statných mužů, kteří ve vzduchu nechybují. A v zahuštěném středu hřiště se těžko domácím hledá prostor pro kombinace či prostrkávačky.
33'
Nadějné přečíslení se Petr Javorek rozhodl vzít na sebe, vypálil však jen do dobře postaveného obránce.
31'
Už zase útočí Jihočeši, pas Geberta sice našel Javorka, ten však stál v ofsajdu.
30'
Tak na výrazné šance srovnáno, oba celky už mohly premiérově skórovat v tomto ročníku. Zatím se však tak nestalo, půlhodinka hry za námi.
29'
Pozor, z klidu vyrušila domácí akce Dediče, který výborně podržel míč a prostrčil jej na Šumberu, ten z úhlu tvrdě vypálil, Křížek vyrazil. Pak Šumbera vracel ještě míč do ohně, ale Ilkova hlavička už byla zblokována.
28'
Sledujeme takovou volnější pasáž, míč běhá mezi domácími stopery.
26'
Chvilku si zaútočili i Slezané, avšak dostali se jen po vápno. Pak se sami dostali do zámezí.
24'
To mohla být krásná branka, nechybělo moc! Matej Mrsić si narazil s Javorkem a z těžkého úhlu poslal ostrý centr či střelu. Míč doletěl nakonec až nad břevno, od něhož se odrazil mimo branku!
23'
Mrsićova standardní situace odražena na rohový kop, exekutor se nemění.
22'
Po zaváhání Dynama ve středu hřiště se pro hosty nabízela situace čtyři na čtyři. Nadějně vypadající akci ale pokazil Omasta, který špatně nacentroval.
21'
O střelu z větší vzdálenosti se pokusil Vojtěch Gebert, ale v tísni netrefil míč ideálně, proto letěl až na tribunu.
20'
Další centr už byl dlouhý, a tak opět klid pro domácí zadáky. Úvod zápasu byl poměrně očekávaný. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu, myslí se hlavně na obranu.
19'
Třinečtí se dostali po delší době k delšímu útoku. Zakončení z toho ale nebylo. Šumbera tentokrát prováhal ten správný moment ke střele.
17'
Převaha Jihočechů vyústila v další rohový kop. Mrsićův centr sice nebezpečný nebyl, ale akce pokračovala nabídkou Kovaľa, po níž Pouček hlavičkoval přesně, ale pokus neměl patřičnou razanci, a tak jej Paleček lapil.
16'
K centru se dostal Kladrubský, ale nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl. Nicméně fanoušci tleskají, jejich oblíbenci se zatím prezentují velice svěžím dojmem.
15'
Dynamo kombinuje na polovině Třince, který brání zatím opravdu poctivě.
14'
Hosté přežili horké chvilky, směrem dopředu se jim zatím příliš nedaří. Třinečtí často ztrácejí lehké míče.
12'
To vypadalo velice dobře, stav 0:0 však platí nadále! Dynamo předvedlo líbivou kombinaci, Čavoš našel vpravo rozběhnutého Helešice, jeho ostrý centr doputoval k Javorkovi, který zblízka minul branku!
11'
Krátká rozehrávka nevyšla ani celku Davida Horejše. Výsledkem je pouze vhazování poblíž poloviny hřiště.
10'
Pěkná akce i na českobudějovické straně. Ke střele se dostal Lukáš Pouček a protáhl Palečka. Následovat bude roh.
9'
Na druhé straně napálil odražený míč Šimon Šumbera. Jeho volej z těžké pozice nebyl špatný, Křížek byl však připraven.
8'
Nebyl to špatný míč, na zadní tyči zakončoval Gebert, akce skončila rohovým kopem. Ten ale Vojtěch Gebert odvolal, když se přiznal, že hrál poslední. Pěkné gesto.
7'
Estonský stoper Reintam postrčil Poučka, a tak budou domácí rozehrávat standardní situaci od levé postranní čáry. Míč si staví Mrsić.
6'
Rozehrávka na krátko týmu Jiřího Nečka vůbec nevyšla, vhazovat budou Jihočeši.
5'
Nedorozumění v domácí obraně, vše končí odehráním Křížka na zbytečný roh. Šance zdarma pro hosty.
4'
Zdeněk Křížek si došel pro míč a vyboxoval jej daleko od své branky.
3'
Hosté nastoupili s pěti obránci a ve třetí minutě budou rozehrávat první roh.
2'
První útok domácích skončil příliš dlouhou přihrávkou Pavla Nováka, odkopávat bude brankář Paleček.
1'
Před začátkem utkáním SK Dynamo České Budějovice přeje Jiřímu Vlčkovi k jeho nedávným 70. narozeninám. Jedná se o legendu klubu, který nadále působí v Dynamu a jednou z jeho legend. Všechno nejlepší!
Rozhodčí Jiří Houdek přivádí oba celky na hrací plochu, domácí netradičně ve žlutočerném. Třinečtí budou hrát v červeném.
Sestavy obou celků jsou víceméně očekávané. Dynamo bude hrát ve stejné základní jedenáctce jako v generálce proti Benešovu. Tak v dresu Třince nechybí všechny opory, na hrotu bude operovat vytáhlý Dedič.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Gebert – Kovaľ, Javorek, Mršić – Pouček.
Náhradníci: Luksch – Fišl, Ad. Čermák, Havelka, Řezáč, Táborský, Šplíchal.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín – R. Vaněk I. – Omasta, Samiec, Šumbera, Bedecs – Dedič.
Náhradníci: Adamuška – Velner, Janošík, Mravec, Cienciala, Joukl.

Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Šimáček.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jiří Houdek, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Lucie Ratajová a Jakub Šimáček.
Vzájemné zápasy:

Bilance obou celků ze vzájemných duelů je naprosto jednoznačná. Společně odehrály deset utkání a Třinec v nich Dynamo nikdy neporazil. Osm vítězství počítají černobílí, až oba duely v minulé sezoně skončily nerozhodně. Ve Slezsku domácí sice vedli, ale Mashike vyrovnal a v závěru trefil Pešek břevno. Poslední domácí zápas Dynama v minulé sezoně branku nenabídl. První dvě výhry černobílých nad Třincem se urodily v sezoně 1998/99, další v postupovém ročníku 2013/14. Také v sezonách 2015/16 a 2016/17 Jihočeši ve všech případech přehráli svého nejvzdálenějšího soupeře.
Dynamo stojí na prahu nové sezony. Ty dvě poslední skončily obdobně. Podzim, v němž se černobílí prali o nejvyšší příčky, zakončili těsně za postupovými pozicemi. Jaro však ani v jednom případě nevyšlo, a tak z toho bylo 5. a 6. místo. Také v začínajícím ročníku míří Jihočeši k těm nejvyšším metám. Chtěli by se dostat na pozice zaručující baráž, tedy skončit do třetího místa. Bojovat budou muset bez tří opor z minulé sezony – do ligy odešli Pešek, Hašek a Mashike. Jejich výkony se pokusí ještě vylepšit posily Mrsić, Kovaľ, Gebert či Havelka. Zatím se stále protahuje případný příchod forvarda Davida Ledeckého z Polska.

Během přípravy se začala krystalizovat základní jedenáctka, přesto v ní otazníky rozhodně jsou. V brance by při zranění Staňka měl začít Křížek. Vzhledem k posledním duelům to vypadá, že pravého beka odehraje kapitán Kladrubský. V nabité záloze mají svá místa jistá Čavoš, Javorek a Mrsić, na ta další se hlásí Gebert, Kovaľ či Wermke. V útoku není k dispozici rekonvalescent Sajčič, volba tedy padne buď na Iva Táborského, nebo Lukáše Poučka, nejlepšího střelce přípravy. V ní Dynamo dokázalo porazit ligové celky Spartu a Příbram, prohrálo jen těsně s mistrem z Plzně a během soustředění také s Táborskem. V minulé sezoně začínali černobílí sezonu také doma, nakonec museli být rádi za remízu 1:1 se Žižkovem.
FK Fotbal Třinec patří mezi kluby, které toho mají ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži odehráno nejvíc. V posledních sezonách se Třinečtí zpravidla starali o to, aby si zajistili druholigovou příslušnost pro nadcházející ročník. Až naposledy přišel průlom. Sezona 2017/18 týmu trenéra Nečka vyšla na výbornou, když hlavně v první polovině soutěže proháněl nejlepší. Vždy po první polovině soutěže byli Slezané dokonce na prvním místě! Na jaře už to FK Fotbalu tak nešlapalo, boj o postup vzal brzy za své. Avšak i konečné páté místo patří k nejlepším výsledkům v třinecké historii.

Velkou výhodou Nečkova týmu je jeho sehranost a soudržnost. Mužstvo je delší dobu pospolu a jeho kvalita šla nahoru. Důkazem budiž i právě skončená letní příprava, v níž Třinec neprohrál. Porazil Olomouc, Žilinu a Hlučín, remízy si připsal se zahraničními celky Górnikem Zabrze, Újpestem a Ružomberokem. Jasnou jedničkou zůstává zkušený Lukáš Paleček. V obraně jsou ústředními osobnostmi Marek Čelůstka s estonským zadákem Mikkem Reintamem. Základními stavebními kameny třinecké zálohy povětšinou bývají Šimon Šumbera s Richardem Vaňkem. V útoku střílel góly Václav Juřena, který ale po sezoně odešel do Opavy. Šlo tak o jediný výraznější odchod, skončili však také Ižvolt a Hykel. V útoku je tak zřejmě jedničkou vytáhlý René Dedič. Prostor dostává i Karel Hejný, letní posila z Olympie.
Vítejte při sledování online přenosu z 1. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v němž v neděli od 17 hodin na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích přivítá domácí Dynamo hosty z dalekého Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.