Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Znojmo - 4. března 2019   17:00

Jihlava
Jihlava
6' Petr  • 87' Vaculík
2:1
(1:1)
Znojmo
Znojmo
34' Cihlář
Jihlava
Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Šlein (64. Vaculík), Šulc – Petr (77. Šefčík), Zoubele (C), F. Novotný (64. Klobása) – Jiří Klíma.
Veselý – Šefčík, Vedral, Vaculík, Klobása, Šumský, Javůrek.
Rejžek – Kotík, Vodrážka
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
949 diváků
Znojmo
Buček – Helísek (C), Cuković, Avdić, Cihlář – Kučera, Dramé (57. Teplý) – Machalík, Beganović (78. Maksić), Mudra (65. Šmehyl) – Kunca.
Koukal – Čereda, Šmehyl, Teplý, Hlůže, Maksić, Harmon.

Hosté ze Znojma předvedli v Jihlavě sympatický výkon a ve druhém poločase byli i lepším týmem, ale nakonec domů odjíždějí bez bodu. O zisku tří bodů pro Jihlavany rozhodl proměněnou penaltou Lukáš Vaculík.
90+4'
90+4'
Ve vápně propadl míč k Dominiku Kunci, ale Luděk Vejmola jeho tečovaný pokus chytá.
90+3'
Oba celky tedy nyní mají v poli o jednoho muže méně.
90+2'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Pavel Šulc a bude potřeba ošetření.
90+1'
Do vápna pronikl Samuel Šefčík a jeho pokus e od tyče odrazil před brankovou čáru.
90'
Dominik Kunca posílal centr z pravé strany do vápna, ale obrana domácího celku si vše pohlídala.
90'
Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.
90'
Faulem se nyní prezentoval Pavel Šulc a na polovině hřiště budou rozehrávat hosté.
89'
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem. U míče tak zůstane Vysočina.
87'
Jihlava právě vstřelila branku!
K pokutovému kopu se postavil LUKÁŠ VACULÍK a poslal ze svého pohledu míč doleva. Gólman Buček zamířil na opačnou stranu.
86'
Ve vápně byl faulován Stanislav Klobása a domácí budou zahrávat pokutový kop. Tomáš Cihlář navíc vidí žlutou kartu.
85'
Za faul vidí žlutou kartu Jakub Teplý.
84'
Preisler posílal z levé strany míč do vápna, kde jej přivedl Klíma, ale Klobásovi chyběli centimetry.
82'
Domácí jsou nyní logicky častěji u míče, ale k ohrožení branky hostí to vůbec nevede.
80'
Tijani poslal malou domů na Vejmolu, který mu chtěl míč vrátit, ale poslal jej do autu.
78'
I Znojmo naposledy střídá, Dźenise Beganoviće nahrazuje Filip Maksić.
78'
Igor Cuković vidí druhou žlutou kartu a tím pádem červenou a musí předčasně do sprch.
77'
Vysočina naposledy střídá, Jakuba Petra nahrazuje Samuel Šefčík.
74'
Z levé strany rozehráli hosté další rohový kop, ale Vysočina se bez problémů ubránila a naopak Pavel Šulc založil rychlou akci, ale dostal se mezi dva hráče hostí a ti jej o míč připravili.
Dnešní utkání sleduje 949 diváků.
73'
Rohový kop z pravé strany rozehráli hosté, ale domácí obrana se ubránila.
72'
Dominik Kunca vystřelil na bránu Vysočiny. Luděk Vejmola musel zasahovat a vyrazil jeho pokus na rohový kop.
70'
Nepřesnosti na obou stranách. Druhý poločas zatím příliš šancí nenabídl.
68'
Domácí záhy míč ztratili, ale ihned jej zase získali. Preisler centroval z levé strany do vápna, ale Klobása na jeho pobídku reagoval pozdě.
67'
Hosté zahráli na polovině hřiště rukou. Rozehrávat tak bude Vysočina.
65'
Znojmo podruhé střídá, Jana Mudru nahrazuje Šimon Šmehyl.
64'
Dvojité střídání provedl domácí trenér. Germana Šleina nahrazuje Lukáš Vaculík. Zraněného Filipa Novotného poté Stanislav Klobása.
62'
Za ostrý faul na Filipa Novotného vidí žlutou kartu Jakub Kučera.
61'
Igor Cuković vidí žlutou kartu.
60'
Dominka Kuncu nepustil k centru Dominik Preisler.
59'
Další střela z díly Vysočiny skončila na horním břevně.
57'
Znojmo poprvé střídá, Mahamadoua Dramého nahrazuje Jakub Teplý.
56'
Míč se po hlavičce Tijaniho zastavil na tyči.
55'
Rohový kop z levé strany rozehrál Petr na bližší tyč, obrana hostí s ei přes drobné problémy ubránila.
54'
Standardní situaci rozehrál Filip Novotný a míč do zámezí poslal Dramé. Bude z toho rohový kop pro Vysočinu.
53'
Jiří Klíma vybojoval zajímavou standardní situaci pro svůj tým.
52'
Igor Cuković dostal od hlavního rozhodčího důrazné varování, že ještě jednou a uvidí žlutou kartu.
51'
Domácí se na polovině hřiště provinili faulem. Rozehrávat budou hosté ze Znojma.
50'
Dominik Preisler chtěl na levé straně oslovit Filipa Novotného, ale neposlal mu dobrou přihrávku.
49'
Lukáš Zoubele byl ve snaze odehrát míč faulován a domácí u balónu zůstanou.
48'
Klíma se dral s míčem dopředu, ale obránci hostí jej o něj připravili.
47'
Hosté si nepřesně přihráli. U míče tak budou domácí.
46'
Dlouhý aut do vápna posílal Dominik Preisler, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Po rozehrávce gólmana hostí hlavní rozhodčí první poločas ukončil. Te zatím nabídl dva góly. Do vedení šli domácí zásluhou Jakuba Petra. Zvýšit náskok Vysočiny mohl Pavel Šulc, ale vychytal jej gólman. O vyrovnání se tak postaral tečovanou střelou Tomáš Cihlář.
45+2'
45+2'
Od své brány rozehrává Antonín Buček.
45+1'
Centr do vápna posílal z pravé strany Petr Breda, ale obrana hostí si poradila.
45'
Ošetřený hráč Znojma je již zpátky na hrací ploše. Domácí ze své standardní situace nevytěžili nic.
44'
Za polovinou hřiště byl ostře faulován German Šlein. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
43'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Jakub Kučera a bude potřebovat ošetření.
42'
Fotbalisté ze Znojma mají míč ve svém držení, ale jsou s ním prozatím na vlastní polovině.
40'
Tijani posílal míč před velkého vápno Znojma, ale hostující obrana nepřipustila, aby se míče chopil některý z hráčů Jihlavy.
38'
Domácí se před velkým vápnem provinili útočným faulem. Hosté budou rozehrávat.
36'
Lukáš Zoubele vidí žlutou kartu.
34'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Nedůraz jihlavské obrany před velkým vápnem. Martinovi Chlumeckému se nepodařilo pořádně odehrát míč, který napálil směr brána TOMÁŠ CIHLÁŘ a od Petra Bredy se míč odrazil za záda gólmana Vejmoly.
32'
Za míčem se na levé straně dral Dominik Preisler, ale David Helísek jej k míči nepustil.
31'
Na opačné straně rozehrál standardní situaci David Machalík, našel ve vápně sice svého spoluhráče, ale ten poslal míč nad bránu.
30'
Filip Novotný rozehrál standardní situaci, míč se snažil ve vápně do ohně vrátit Martin Chlumecký, ale byl přistižen v ofsajdu.
28'
Po levé straně se snažil zaútočit Jan Mudra, ale Jakub Petr jej k centr nepustil. Hosté tak alespoň budou vhazovat.
26'
Jakub Kučera se prodíral po pravé straně, ale s míčem se dostal až do autu.
26'
Žlutou kartu za faul vidí Pavel Šulc.
25'
David Helísek fauloval Filipa Novotného a od hlavního rozhodčího vidí žlutou kartu.
23'
Pavel Šulc posílal přihrávku doleva na Jiřího Klímu, toho ale zradilo zpracování. Vhazovat tak budou hosté.
21'
Martin Chlumecký na útočné polovině Znojma fauloval, rozhodčí ponechal výhodu. Obránce Vysočiny nakonec poslal míč mířící mezi tři tyče do bezpečí. Hlavní rozhodčí se ale k jeho faulu vrátil a udělil mu žlutou kartu.
20'
Z levé strany rozehráli rohový kop domácí, ale centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý a v klidu tak může rozehrát Znojmo.
19'
Jiří Klíma pronikl do vápna, přihrál do ideální pozice Pavlu Šulcovi, jeho pokus brankář Buček vyrazil na rohový kop.
19'
Z pravé strany rozehráli rohový kop hráči Znojma, ale obrana domácích si bez problémů poradila.
17'
Ke střeleckému pokusu se odhodlal Jiří Klíma, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
16'
Hosté z levé strany rozehráli rohový kop. Domácí ale podnikli rychlý brejk, Pavel Šulc uvolnil na levé straně Lukáše Zoubele, který vystřelil na vzdálenější tyč, ale zařízení nedokázal trefit přesně.
15'
Hosté se dostali do šance, David Machalík se dral do zakončení, z malého vápna poslal míč do bezpečí Dominik Preisler.
14'
Kapitán hostí David Helísek nepustil Filipa Novotného k centru.
12'
Standardní situaci rozehrál Dominik Kunca. Vejmola se za míčem jen ohlédl, ale balón letěl těsně kolem jeho pravé tyče.
11'
Míč rozehrál od své brány Vejmola, ale balónu se na polovině hřiště chopili hosté a po faulu ze strany domácích u něj zůstanou.
10'
Petr Breda chtěl oslovit Lukáše Zoubeleho, ale ten se ocitl v ofsajdu.
9'
Hosté chtěli zaútočit po levé straně, ale dostali se jen k několika autovým vhazováním, ale branku Vejmoly ohrozit nedokázali.
8'
Přihrávka Petra Bredy po pravé straně byla pro spoluhráče příliš dlouhá. Od své brány tak bude rozehrávat Buček.
6'
Domácí z levé strany odcentrovali, míč ve vápně propadl na JAKUBA PETRA, který otevírá skóre dnešního duelu.
4'
Dva rohové kopy z pravé strany rozehrál Filip Novotný, ale hostující obrana se bez problémů ubránila.
3'
Petr Breda vybojoval rohový kop.
2'
Na vlastní polovině jsou u balónu domácí hráči, ale záhy o něj vinou špatné přihrávky přišli.
1'
Duel byl rozehrán, u míče jsou hráči Znojma, kteří nastupují v bílé barvě s modrými pruhy a domácí Vysočina v modré kombinaci dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Patnáct minut do začátku duelu a celek Znojma již zamířil do kabin. Hráči Vysočiny ještě na hrací ploše zůstávají.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Šlein, Šulc – Petr, Zoubele (C), F. Novotný – Jiří Klíma.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Vedral, Vaculík, Klobása, Šumský, Javůrek.

1. SC Znojmo FK: Buček – Helísek (C), Cuković, Avdić, Cihlář – Kučera, Dramé – Machalík, Beganović, Mudra – Kunca.
Náhradníci: Koukal – Čereda, Šmehyl, Teplý, Hlůže, Maksić, Harmon.

Rozhodčí: Rejžek – Kotík, Vodrážka.
Do začátku duelu chybí něco málo přes třicet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Kádr Znojma během zimní přípravy opustil třeba gólman Vlastimil Veselý, který právě zamířil na hostování do Jihlavy. Další odchody: Ambrozek (konec hostování ze Simy Olomouc), Šulc (konec hostování ze Slovanu Liberec), Malár (na hostování do MFK Vyškov), Moravec (na hostování Hanácká Slavia Kroměříž), Martínek (na hostování Lanžhot), Odehnal (Tasovice), Ordoš (Blansko). Příchody: Harmon (z FS Metta), Ćuković (KF Ramza), Šmehyl (Šamorín), Machalík (na hostování ze Slovácka), Maksić (na hostování ze Sparty Praha), Kunca (na hostování z Ružomberku).
Během zimy opustili kádr Vysočiny tři hráči ze základní sestavy. Jakub Fulnek přestoupil do Mladé Boleslavi, Vladislav Levin do Bohemians 1905 a David Štěpánek do Jablonce. Jihlava ale také svůj kádr dokázala doplnit. Výměnou za Fulneka přišli natrvalo Stanislav Klobása a Luděk Vejmola. Z Dukly Praha dorazil na hostování Martin Chlumecký, z Plzně poté Pavel Šulc. Z Baníku Ostrava dorazil na hostování Petr Breda a ze Slovácka přestoupil Jakub Petr. Hodně si také vedení Vysočiny slibuje od Mohameda Tijaniho a Lamina Jawa.
Znojmo odehrálo v přípravě jedenáct zápasů, jen ve třech případech se radovalo z výhry a dva duely skončily nerozhodně. Jihomoravané v rámci přípravy odehráli také turnaj v Chorvatsku. V generálce na ligu se pak rozešli smírně 1:1 se Sokolem Tasovice.
A jak si vedla Vysočina v zimní přípravě? Odehrála osm duelů, ve čtyřech z nich zvítězila a ve stejném počtu zápasů prohrála. Jihlavanům se například povedlo vyhrát nad Mladou Boleslaví 2:0 či nad Opavou 3:2. Nemilá byla porážka od Olomouce 0:5 a doma od Brna 0:4. V generálce na ligu poté prohrála se slovenskou Skalicí těsně 1:2.
V rámci 17. a tedy prvního jarního kola přivítá Vysočina celek Znojma. Domácí jsou v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na druhém místě, když na podzim získali třicet tři bodů. Dokázali vstřelit dvacet šest branek a dvanáct jich obdrželi. To jejich soupeř ze Znojma prozatím získal šestnáct bodů. Dokázal vstřelit dvacet branek, ale dvacet tři jich inkasoval. Favorit duelu by tedy měl být jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.