Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Brno - 25. srpna 2018   10:15

Prostějov
Prostějov
61' Koudelka  • 90+4' Žikol
2:1
(0:1)
Brno
Brno
28' Magera
Prostějov
Bréda – Pernackyj, Sus, Schuster, Slaninka – Píchal (65. Pančochář), Koudelka (82. M. Kovařík), Polák, Žikol, Šteigl (66. Hapal) – Kroupa (C).
Jícha – Fládr, Hapal, M. Kovařík, Langer, Pančochář, Rus.
Houdek – Moláček, Pfeifer
Stadion Za Místním nádražím, Prostějov
1 230 diváků
Brno
Melichárek (C) – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Kříž (71. Růsek), L. Krejčí, Bartolomeu (62. Jambor) – Magera.
Mrázek – Chico Gomes, Jambor, Pavlík, Růsek, Sedlák, Zikl.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Hanáci jenom potvrdili, že na domácím trávníku dokáží hrát vyrovnaně s kterýmkoliv soupeřem. Po remízách s Žižkovem a Hradcem Králové na své půdě udolali Brno a posunuli se v tabulce na šesté místo. Zbrojovka naopak pokračuje v rozpačitých výkonech a čelo tabulky ji začíná postupně unikat.
Moravské derby mezi sousedy v tabulce nabídlo vynikající podívanou, kterou okořenily hned tři pokutové kopy. Po trefě Magery se těsně před přestávkou netrefil Kroupa, ovšem další nabídnutou příležitost už po změně stran proměnil Jan Koudelka. V poslední půlhodině se aktivita několikrát přesunula z jedné strany na druhou. Prostějovští hrozili střelami nad břevno a rozhodli až v nastaveném čase, když se ujal parádně zahraný přímý kop Dmytra Žikola.
90+4'
90+4'
Prostějov právě vstřelil branku!
Domácí v samotném závěru strhávají vítězství na svou stranu! Hapala zradil první dotek po přihrávce od Poláka a určitě vzal za vděk faul Vraštila na hranici pokutového území. K rozehrávce nebezpečného přímého kopu se postavil DMYTRO ŽIKOL, jehož střela proletěla nad hlavou Bariše a zapadla za záda bezmocného Melichárka.
90+3'
Eismannův centr Prostějovští nejprve odvrátili. Balón se k němu vrátil a to už přihrávka překvapivě propadla až k Magerovi. Ten to ale vůbec nečekal a už nebyl připravený na pohotové zakončení.
90+2'
Jakub Šural si ustlal po faulu na svou osobu a zajistil pro Zbrojovku standardní situaci z těsné blízkosti pravé pomezní čáry.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
90'
Magera v rychlé protiakci posílal míč před rozběhnutého Štepanovského. Tomu ale scházela rychlost a u přihrávky byl jako první vybíhající Bréda.
89'
Hosté sice byli v hojném počtu natlačeni u pokutového území, ale za několik desítek vteřin nedostali ani trochu prostoru na smysluplnější kombinaci. Vše skončili nepovedenou propagační střelou Ladislava Krejčího.
88'
Martin Slaninka se u postranní čáry dlouhou dobu nemohl zbavit Damiána Bariše. Po vzájemném kontaktu skončil na kolenou, nicméně rozhodčí přiřkli balón Zbrojovce.
86'
Kovařík si na půlící čáře pomohl faulem na Eismanna. Brňané si tak mohou oddechnout v zadních řadách a naopak budou útočit.
85'
Následoval tedy další rohový kop. Nedostatečně odvrácený centr zprava skončil u Pančocháře, který podruhé v zápase nasměroval svou ránu nad horní tyčku.
84'
Po domácím rohu hlavičkoval Pernackyj do předním stojícího Magery. Prostějovští opět chtěli penaltu za ruku, ale ta trefena nebyla.
83'
Nově příchozí Kovařík si hned vzal míč a z pravého křídla hledal nabíhajícího spoluhráče. Diváci si po souboji se Šuralem žádali třetí penaltu, ale ta tentokrát nepřichází.
82'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Marián Kovařík.
81'
V posledních minutách se hraje ve vynikajícím tempu. Zbrojovka by si ráda odvezla všechny tři body a na jejím herním projevu je to znát.
80'
Eismannův další centr Šural sklepával na střed vápna, ale tam už nebyl nikdo v červeném. Následoval souboj mezi Krejčím a Polákem, který zůstává ležet na trávníku.
79'
Brňané se usadili na útočné polovině, kde momemt překvapení vymyslel Štepanovský. Jeho kolmice šla do běhu Magery, který to měl na levačku a solidně pálil na bližší tyč, kde Bréda dokázal zasáhnout.
78'
Jambor se pěkně prosmýkl mezi Susem a Slaninkou. Z pravého kraje velkého vápna pak asi centroval na vzdálenější tyč, jenže před Štepanovským zasáhl Bréda.
77'
Koudelka si předkopl míč do autu, ale o pár desítek vteřin později si mohl útočnou akci zopakovat. Kličkou do strany se zbavil Eismanna a udělal si prostor ke střele, která však znovu putovala nad horní tyčku.
76'
Magera se přesunul na křídlo, ale ani nadvakrát nedokázal poslat balón na kolegy čekající před brankou Miloslava Brédy.
75'
Jambor si to namířil z levé autové čáry k vápnu a přihrál Růskovi. Ten okamžitě pálil, ale blok dvou padajících obránců nepokořil.
74'
I tentokrát rozehrával Pavel Eismann. Karel Kroupa však ve vápně využil svých tělesných proporcí a nepustil Krejčího k hlavičce.
73'
Martin Sus v souboji dvou hráčů s čtyřiadvacítkou na zádech fauloval Petera Štepanovského. Vychází z toho hostující standardka z pravé strany.
72'
Koudelka se hezky dostal přes dva protihráče. Na třetího už nevyzrál, ovšem míč se ještě dostal ke střídajícímu Pančochářovi, jenž vypálil z pravé strany těsně nad Melichárkovu bránu.
71'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Antonín Růsek.
70'
Eismannův centr z pravé strany jeden z Brňanů prodlužoval za sebe, nicméně v nepřehledné situaci se k balónu dostali jen domácí fotbalisté.
69'
Dominik Kříž postupoval po pravém křídle, což se úplně nelíbilo Schusterovi a tvrdým zákrokem za žlutou kartou fauloval.
68'
Jakub Šural se viditelně snažil vynutit si faul Hapala, nicméně hlavní sudí odpískal právě jeho prohřešek proti pravidlům. Prostějov tak rozehrával ze středu hřiště, jenže dlouhý nákop putoval do zámezí.
67'
Slaninka se dokázal prosadit na levém křídle a odcentroval přesně na Koudelku, který se ocitl ve slibné šanci a levačkou vypálil jen těsně nad břevno!
66'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Šteigl, přichází Lukáš Hapal.
65'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Josef Pančochář.
64'
Miloslav Bréda byl nekompromisní a nepřipustil žádné drama, když sebral letící balón do svých rukavic. Během výkopu pak lehce zavadil o Vraštila a ochotným pádem dal rozhodčímu důvod k udělení žluté karty pro hostujícího obránce.
63'
Po jednom z faulů se k rozehrávce standardní situace postavil Eismann. Ohrožení pro Brédu nevzniklo, ale hosté ještě mohou zahrozit z rohového kopu.
62'
Žlutou kartu dostává Martin Sus (1. SK Prostějov).
62'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Dan Jambor.
61'
Na druhý pokus už to Hanákům vyšlo a domácí fanoušci mohou slavit vyrovnání na 1:1! Místo Kroupy tentokrát kopal JAN KOUDELKA a poslal balón ze svého pohledu k pravé tyči.
59'
No to jsou věci, v Prostějově se bude kopat už třetí penalta! Další z centrů opět směřoval na Kroupu, kterého tentokrát nedovoleně zastavil Kryštůfek!
58'
Martin Sus během centru z levé strany odhodil Bariše. Faul se nepískal, ale hosty to příliš štvát nemusí, neboť balón mezitím vyletěl ven ze hřiště.
57'
Dva fauly Brna v krátkém časovém rozmezí. U půlící čáry se nejprve provinil Krejčí o chvilku později Štepanovský poslal na zem Šteigla.
56'
Jan Koudelka malinko zazdil rodící se šanci Prostějova, když v protiútoku čtyři na tři nedokázal přihrát do levé strany. Dobrou práci z pohledu bránícího týmu odvedl Šural.
55'
Oba týmy teď poměrně často kazí a ze zápasu se tak stává nepříliš pohledný urputný boj o střed hřiště.
53'
Rozhodčí odhalili ruku Pavla Eismanna. Brňané posléze míč znovu vybojovali, ale tentokrát narazili na odmávaný ofsajd Lukáše Magery.
52'
Bartolomeu si neporozuměl s Eismannem. Prostějovští ale rovněž zakopli míč do autu a snažení Zbrojovky ještě bude pokračovat.
51'
Píchal měl úplně volný prostor na pravém křídle, ovšem nepovedeným centrem našel ve vápně jenom obránce v červených dresech Brna.
50'
Na přelomu devětačtyřicáté a padesáté minuty o sobě dal vědět také Ladislav Krejčí, jehož pokus z delší vzdálenosti ale směřoval jen doprostřed branky a tam Bréda nemohl chybět.
49'
Bartlolomeu kolmou přihrávkou po ose hřiště hledal Štepanovského. Ten však byl zády brance a navíc byl velmi rychle odzbrojen pozornou obranou Prostějova.
48'
Dominik Kříž upaloval vstříc domácímu pokutového území. K sobě měl jenom Bartlolomea, ke kterému svou přihrávku neprocedil.
47'
Koudelkův centr ale neměl ideální parametry a to samé platilo o pasu jeho spoluhráče, který ještě jednou vracel balón do vápna z opačného konce hřiště.
46'
Lukáš Vraštil se nedohodl s Melichárkem a Prostějov tak hned v úvodu druhé poločasu bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je u konce. Zbrojovka měla po klidnějším úvodu územní převahu a v osmadvacáté minutě se dostala do vedení, když nařízenou penaltu proměnil Lukáš Magera. Těsně před přestávkou mohl Prostějov vyrovnat, ale další penaltu zkušený útočník Karel Kroupa tentokrát neproměnil.
45+2'
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Brno ale zůstává ve vedení, protože Karel Kroupa trefil z pokutového kopu jenom krajní tyč! Balón se ještě odrazil směrem do hřiště, ale sám domácí kapitán dorážet nemohl.
45'
Zničehonic je tady velká šance na vyrovnání! Vraštil během nákopu z poloviny hřiště stáhl Kroupu a hlavní sudí nekompromisně nařídil pokutový kop.
44'
Štepanovský se malinko ohnal po Schusterovi, který ho v přerušené hře chytil za nohu. Je z toho první žlutá karta tohoto duelu.
43'
Nabídnutou standardku z pravé strany rozehrávající Bartolomeu nevyužil. Krátký přízemní centr se ani nedostal ke klubku těl u penaltového puntíku.
42'
Teď už musel Šural bojovat přímo na hřišti, kde byl u koncové čáry pod nepříjemným tlakem Jana Šteigla. Obránce Zbrojovky vysvobodil až odpískaný faul.
41'
Šural musel vhazovat v dosti nevýhodné pozici, která vedla k tomu, že napadající Prostějov balón získal. Domácí nyní v poklidu kombinují na vlastní půlce.
40'
Bartolomeu centroval z pravého křídla právě na Štepanovského, který se efektně opřel do střely z první, ale v lehce akrobatické pozici minul.
39'
Štepanovský neměl moc času na vymýšlení a rovněž vystřelil z nepřipravené pozice. Bréda nepříliš prudké zakončení jednoduše zastavil.
37'
Dominik Kříž vycestoval i s míčem do zámezí, neboť na trávníku zůstal ležet Slaninka. Po chvíli se ale sám zvedl a hra už zase pokračuje.
36'
Zbrojovka vzápětí získala rohový kop, jenž aktivní Bartolomeu rozehrál na krátko a centroval až o chvíli později. Vraštil vyskočil ze všech nejvýše, jenže hlavičkoval vedle pravé tyče domácí brány.
35'
Robert Bartolomeu postupoval po ose hřiště, ale neměl k sobě prakticky žádnou podporu spoluhráčů. Proto zkusil pálit z delší vzdálenosti, ale byl z toho jen propagační pokus, který neměl naději na překonání Brédy.
34'
Sám faulovaný Jan Koudelka se postaral o rozehrávku, kterou poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči, jenže Sus se tam v těžké pozici k nebezpečné hlavičce nedostal.
33'
Koudelka měl proti sobě Bartolomea s Barišem, kteří ho sice připravili o míč, ale rozhodčí Houdek odpískal faul v neprospěch Brňanů.
32'
A ještě jednou bývalý hráč Mladé Boleslavi, ke kterému se dostal míč mezi stopery po nepříliš podařené střele jednoho z jeho spoluhráčů. Magerovo zpracování ale nebylo ideální a zakončení z pádu šlo mimo tři tyče.
31'
Teď už Magera znovu operoval v pokutovém území soupeře, ovšem na další centr Roberta Bartolomea o pár decimetrů nedosáhl.
30'
Autor předchozího gólu se poctivě vrátil a pomohl Eismannovi zneškodnit snažení Pernackého, jehož pokus o centr byl okamžitě sražen.
28'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka jde do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil LUKÁŠ MAGERA a pokořil Brédu střelou doprostřed brány. Pro útočníka Brna je to už šestý gól v sezóně.
27'
V akci Brna ještě pokračoval Štepanovský, který sice běžel ven z pokutového území, ale i tak si došel pro penaltu, když se provinil Martin Sus!
26'
Dosud největší šance zápasu! Eismann parádně odcentroval na Schusterem nepokrytého Mageru, který zblízka hlavičkoval do Brédy a toho trefil i z bezprostřední dorážky!
25'
Magera si došel pro míč několik metrů před vápno a musel hrát do druhé vlny. Míč přitom ztratil a Prostějov se opět může rychle přesouvat do útoku.
24'
Náznak přímočaré akce Zbrojovky skončil u Kříže, kterého odzbrojil Sus. Domácí rychle otočili hru, avšak centr Koudelky Kroupa nijak nezužitkoval.
23'
Vysoký Vraštil sklepával nákop od Bartolomea jenom k hráčům Prostějova. Zmíněný obránce Brna hned vzápětí fauloval.
22'
Dominik Kříž byl faulovaný na ose hřiště, když ho zradil první dotyk a poté do něj vrazil Martin Sus. Poměrně značný tlak Brna tak může pokračovat.
21'
Šural přenechal balón Křížovi, který svým centrem marně hledal Bartolomea. Ten si navíc pomohl viditelným útočným faulem.
20'
Bartolomeu a po něm i Štepanovský centrovali, ale defenziva Hanáků byla v obou případech před vlastní brankou bezchybná. O chvíli později z velké dálky pálil Bariš, ovšem pomalá přízemní střela byla pro Brédu jednoduchým soustem.
19'
Robert Bartlolomeu si na levé straně došel pro faul v podání Pernackého. Hosté budou moci poslat do šestnáctky další z celé řady centrů.
18'
Eismannův centr hráči Prostějova odvrátili jen kousek před šestnáctku, odkud napřáhl Štepanovský, jenže trefil jen prvního clonícího obránce.
18'
Štepanovský neměl čas po krátkém přistrčení od Bartolomea a balón mu byl ukopnut do autu. Je z toho další roh pro Brňany.
17'
Křížův centr zleva byl příliš dlouhý pro Mageru, nicméně Zbrojovka ještě na chvíli zůstává nastěhovaná před pokutovým územím soupeře.
16'
Domácí to sehráli velmi rychle po autu z levé strany. Sklepnutý míč přistál u Slaninky, který hned pálil z dvaadvaceti metrů. Míč před Melichárkem nepříjemně skočil, ale zkušený gólman si i tak poradil.
14'
Znovu Robert Bartolomeu, který převzal nákop z půlící čáry, ale nalevo od pokutového území se proti několika protihráčům neprosadil. Následuje odkop od domácí branky.
13'
Eismann ještě stihl míč ve hřišti a sraženým centrem z koncové čáry vybojoval pro Brno rohový kop. Centr Bartolomea ale nic nepřinesl kvůli útočnému faulu.
12'
Jan Šteigl dostal míč na pravé straně a navedl si ho na střed, aby mohl napřáhnout svou levou nohou. Střele zpoza vápna však scházela přesnost a Melichárkovi moc vrásek na čele nepřidělala.
11'
Protiakce Jihomoravanů skončila velmi záhy kvůli odmávanému ofsajdu. Zpět do pohybu uvede balón Miloslav Bréda.
10'
Vraštil nic nevymýšlel a zakopl Píchalovi míč do autu. Domácí mohli pokračovat, jenže Koudelkova kolmice šla mimo dosah Kroupy.
9'
Ze špatné rozehrávky resultovaly první problémy pro Brno a Melichárka, který zastavil rychlou domácí akci zákrokem u své levé tyče. Střelou z úhlu se neprosadil Koudelka.
8'
Kryštůfek dostal naloženo od skluzujícího Kroupy. Zbrojovka mohla rozehrávat, ale velmi rychle přišla o balón.
7'
Žikol vybojoval a pak sám rychle rozehrál autové vhazování, jenže Hanáci se v jeho blízkosti u levého křídla neprosadili.
6'
Další centr na sebe nenechal dlouho čekat, ale Magera se k němu tentokrát nedostal. Přesný opak už platil o brankáři Prostějova.
4'
První zakončení obstarala Zbrojovka a jmenovitě Magera, který nepřesně hlavičkoval po centru Pavla Eismanna.
3'
Po faulu Vraštila u půlící čáry se domácí daleko nedostali a opět to jsou hráči Zbrojovky, kteří se postupně posouvají hřištěm směrem k brance Brédy.
2'
Slaninka vhodil dlouhý aut do vápna, kde se rozběhnutý Žikol nesrovnal ke střele ani přihrávce z úhlu a zakopl si balón za koncovou čáru.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v modrobílých dresech.
1'

1. SK Prostějov: Bréda – Pernackyj, Sus, Schuster, Slaninka – Píchal, Koudelka, Polák, Žikol, Šteigl – Kroupa (C).
Náhradníci: Jícha – Fládr, Hapal, M. Kovařík, Langer, Pančochář, Rus.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Kříž, L. Krejčí, Bartolomeu – Magera.
Náhradníci: Mrázek – Chico Gomes, Jambor, Pavlík, Růsek, Sedlák, Zikl.

Rozhodčí: Houdek – Moláček, Pfeifer.
Souboj dvou klubů, které od sebe dělí necelých šedesát kilometrů, bude pro mnohé hodně specifické. V Prostějově působí hned několik hráčů, kteří v minulosti působili právě ve Zbrojovce. Jedná se o Karla Kroupu, Martina Suse a Aleše Schustera. Největší pozornost ale bude upřena na velezkušeného záložníka Jana Poláka, který se na Hanou přesunul teprve před pár týdny.
FC Zbrojovka Brno

Tradiční klub z moravské metropole má za sebou přesně opačný osud, jako jeho dnešní soupeř. Minulá sezóna se Zbrojovce vůbec nevydařila a v nejvyšší soutěži obsadila poslední šestnáctou pozici, kvůli čemuž spadla o patro níže, kde působila už v sezóně 2011/12. V úvodu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Brňanům příliš nedařilo. Vše začalo už v prvním kole, kdy na domácím hřiště prohráli s Jihlavou 1:3. Po remíze s Vlašimí už vyzráli na Chrudim, nicméně o týden později prohráli na Žižkově 2:3. Před týdnem svěřenci Pivarníka ale zabrali a na vlastní půdě udolali České Budějovice 2:1, v tabulce si tak polepšili na sedm bodů a před šestým kolem jim patří sedmé místo s pětibodovou ztrátou na pozice zaručující baráž o postup. Největší oporou Zbrojovky je bezesporu zkušený Lukáš Magera, který po přestupu z Mladé Boleslavi stihl nastřílet už pět branek.
1. SK Prostějov

Druholigový nováček má za sebou velmi slušný vstup do sezóny a směrem k ostatním klubům dává jasný signál, že nechce být jenom do počtu, jak tomu bylo před dvěma lety před okamžitým návratem do MSFL. Po pěti odehraných kolech má Prostějov na kontě jediné vítězství nad Třincem, zároveň ale jedinkrát prohrál, když před čtrnácti dny nestačil na České Budějovice. Další tři duely Hanáci odehráli s bodovým ziskem, v prvním kole si rozdělili body s Vlašimí a následně před vlastními fanoušky uhráli bezbrankové remízy i se soupeři z Žižkova a Hradce Králové. Před šestým kolem tak Prostějovu patří osmé místo s čtyřbodovým náskokem na sestupové příčky. Nejlepšího střelce tento tým aktuálně nemá, o pět vstřelených branek se postaralo pět různých mužů – Hapal, Kroupa, Píchal, Šteigl a Sus.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Od deseti hodin a patnácti minut se můžeme těšit na atraktivní moravský souboj mezi domácím Prostějovem a Zbrojovkou Brno!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.