Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Vítkovice - 24. listopadu 2018   10:15

Sokolov
Sokolov
11' Vávra  • 69' Liener  • 83' Kosak  • 85' Stropek
4:0
(1:0)
Vítkovice
Vítkovice
Sokolov
Belaň – Ruml, O. Ševčík, Stropek, Jakub Dvořák II. – Glaser (C) (61. Liener), Machek – Štípek (86. Voleský), Hlavatý, Beránek (74. Kosak) – Vávra.
Jakub Dvořák I. – Mišůn, Voleský, Kosak, A. Ševčík, Liener.
Emanuel Marek – Miloš Vitner, Jiří Polák
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
410 diváků
Vítkovice
Šustr – Celba, Mikula (C), O. Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Vasiljev (88. Moučka), Súkenník, Bzirský – Mrázek (60. Mišinský).
Květon – Praus, Moučka, Mišinský.

Sokolovští nadělili měsíc před Štědrým dnem svým fanouškům pěkný dárek, to ve Vítkovicích mají o čem přemýšlet, když v posledních třech podzimních zápasech obdrželi 14 branek. To je ze západu Čech vše, hezký zbytek listopadu i celého roku.
90+1'
90'
Nastavovat se bude jedna minuta.
88'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází Ondřej Moučka.
86'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Patrik Voleský.
85'
Sokolov právě vstřelil branku!
Baníkovci vyrazili do rychlého brejku, DANIEL STROPEK obdržel z levé strany přihrávku před gólmana a po zemi jej prostřelil – 4:0!
85'
S rohovým kopem hostů si sokolovská obrana poradila a baníkovci spěchají dopředu...
85'
Dnešní utkání sleduje 410 diváků.
83'
Další střídající hráč Baníku střílí branku. JAN KOSAK si tentokrát před Šustrem věděl rady a technicky poslal balón přesně k tyči – 3:0!
81'
Vávra běžel sám z půlky na bránu, ale gól nedal! Šustr jej vychytal. Vzápětí si odražený míč vzal Kosak, brankáře Vítkovic položil, ale poté svou střelou o centimetry minul bránu! Neuvěřitelné, co domácí neproměnili...
79'
Lienerův roh nikoho ve žlutém nenašel, místo toho budou útočit hostující hráči.
77'
Z následného rohu pálil bez přípravy Hlavatý, jenže trefil jen jednoho z protihráčů.
77'
Liener se vyhnul ofsajdové pasti, což všechny včetně jeho udivilo, přesto domácí hráč běžel sám z úhlu na bránu a obstřelem těsně minul pravou tyč!
74'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Beránek, přichází Jan Kosak.
71'
Pro Vítkovice trochu kruté. Zlepšily svůj výkon, ale baníkovci v podstatě z ničeho utíkají na dvoubrankový rozdíl. Teď už to hosté budou mít hodně složité.
69'
ERIK LIENER po osmi minutách pobytu na hřišti navyšuje sokolovské vedení! Beránek z levé strany odcentroval, střídající Liener si naběhl na malé vápno a trochu akrobaticky usměrnil míč k přední tyči – 2:0!
67'
Vasiljev zakroutil svůj centr hodně dobře, nikdo na něj nedosáhl a Belaň jen přihlížel, jak míč míjí pravou tyč sokolovské brány.
65'
Odražený míč doskákal k volnému Machkovi, na kterého obrana Vítkovic nedokázala zareagovat, domácí středopolař měl dostatek času se na střelu z první připravit, ale pak vystřelil jen mimo hostující bránu.
64'
A je to tady! Štípek dostal v pokutovém území nevídaně hodně prostoru, jeho přízemní pokus ke vzdálenější tyči Šustr dokázal vytěsnit!
63'
Tempo hry není ze strany domácích nijak valné, naopak Vítkovice jsou aktivnější. Nicméně na zajímavější momenty čekáme.
61'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Petr Glaser, přichází Erik Liener.
61'
Z další akce domácích nic nebylo, od Beránka šel míč jen do zámezí.
60'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Tomáš Mrázek, přichází Vladimír Mišinský.
57'
Přihrávku mezi obránce si našel Hlavatý, z úhlu už zahrozit nedokázal, ale baníkovci zůstávají u míče a pohybují se kolem vítkovické šestnáctky.
55'
Druhý poločas je mnohem vyrovnanější než ten první. Hra Vítkovic je daleko nebezpečnější.
54'
Vasiljev odcentroval z pravé strany, míč doplachtil na hlavu pozapomenutého Mrázka, který v dobré pozici zakončil jen nad!
53'
Vávra dostal na kopačky dlouhý pas z vlastní poloviny, ale proti Mikulovi nic nevymyslel.
51'
Hlavní sudí Marek není evidentně zcela fit, kulhá, a tak se může stát, že utkání dořídí někdo jiný.
50'
Vávra se přes Celbu do šestnáctky neprobil, pak ještě míč znovu získal, ale pomohl si přitom rukou.
49'
Dvořákův rohový kop odhlavičkoval Súkenník, nakonec bude od brány vykopávat vítkovický brankář.
47'
Vítkovický Ožvolda je prvním, kdo dnes inkasuje žlutou. Stalo se tak po faulu uprostřed hřiště.
47'
Na druhé straně musel Belaň vyběhnout za pokutové území, aby odkopl před Mrázkem míč do bezpečí.
46'
Vávra z hranice šestnáctky vystřelil jen do místa, kde stál připravený Šustr.
46'
Ani jeden z trenérů nestřídal, na hřišti se pohybuje stejných dvaadvacet fotbalistů jako v první půli.
46'
Všichni aktéři tohoto utkání se pomalu vrací zpět na zelený pažit, druhý poločas za pár minut začne.
V Sokolově jsme sledovali poločas, který se jednoznačně hrál podle domácího Baníku. Troufnu si říct, že dominantní výkon Západočechů se zatím na skóre neodráží, protože vyložených šancí měli baníkovci několik a klidně mohli vést o čtyři branky. Vítkovice zatím působí hodně neškodně, Sokolovu nestačí a po změně stran budou muset svůj výkon rapidně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
45'
44'
Dvořák si naběhl s míčem do pokutového území, jeho zpětná přihrávka minula několik spoluhráčů, až doběhla na hranici šestnáctky, kde se do balónu opřel Ševčík, který však zamířil nad bránu Vítkovic.
43'
Míč teď létal malým vápnem zprava doleva, sem a tam, ale žádný z fotbalistů Baníku jej do brány nedopravil, protože domácí na správných místech chyběli. Nakonec tuto snahu utnul faul Hlavatého na O. Cvernu.
41'
Vasiljev posílal do šestnáctky Sokolova celkem zajímavý centr, ale ten odvrátil Dvořák.
40'
Štípek pronikl přes několik protihráčů, postrčil míč Glaserovi, jehož dělovka prostor mezi třemi tyčemi nenašla.
39'
V posledních minutách ubyly zajímavé momenty, ale převaha Baníku je tu stále. Po centru Vávry zprava chtěl zakončovat Beránek, ale byl zachycen do ofsajdu.
35'
Sokolovští dobře sbírají odražené míče, což aktuálně předvedl Ševčík, který si jej našteloval rovnou na střelu. Té nechyběla razance, ale byla už méně přesná, Šustr nemusel zasahovat.
34'
Bzirský centroval od praporku, našel však jen dobře postaveného Ševčíka. Další akce Vítkovic je zastavena útočným faulem.
33'
Mrázek vybojoval na Ševčíkovi první roh pro svůj tým.
33'
Vítkovický útok "do plných" skončil na půlící čáře, hra se otočila, ale centr před hostující bránu doletěl jen k Šustrovi.
32'
Glaserův centr odhlavičkoval kapitán hostů Mikula a Vítkovice spěchají na sokolovskou polovinu.
31'
Registrujeme další velkou šanci domácích! Glaser vysunul mezi obránce Hlavatého, který podél vyběhnuvšího Šustra poslal míč na bránu, ale ten projel jen kousek od pravé tyče!
30'
Bzirský si navedl míč od levé lajny na střed hřiště, ale poté vypálil jen do obránce Ševčíka.
28'
Nejdříve málem zahrozil po přiťuknutí Rumla Hlavatý, ale pak vyslal gólovou střelu do šibenice Machek. Na poslední chvíli Šustr vystřelil svou levici a míč vytáhl nad břevno! Krásný moment!
27'
Hosté se dostali k souvislejší kombinaci na soupeřově polovině, jenže na dostřel Belaňovy brány je baníkovci nepustili.
26'
Beránek tvrdě střílel, Šustr jeho pokus zalepil rukavicemi.
25'
Glaser pocukrovaným lobem vyslal za obranu Štípka, ale nakonec se žádná gólovka nenarodila, protože O. Cverna se skvěle vrátil a čistým skluzem domácího štírka zastavil.
23'
Mikula nakopával míč na Mrázka, který bojoval o svou pozici se Stropkem. Míč se na mokrém trávníku sklouzl a nikdo už jej ve hřišti nestihl. Od brány vykopává Belaň.
21'
Štípek zase kouzlil s míčem, v pokutovém území do něj žádný z obránců nechtěl zajet, ale centr ke vzdálenější tyči se sokolovské dvanáctce nepovedl.
21'
To se mohlo změnit po centru Celby z pravé strany, míč si ze vzduchu stáhl Belaň.
20'
Po faulu Hlavatého na Hýbla končí aktivita Baníku, hra se přesouvá na sokolovskou půlku. Vítkovice zatím nic nepředvedly, po těžkém direktu z minulého zápasu jim ani tento zápas příliš nesedí.
18'
Rohový kop se Baníku příliš nevydařil, ale hráče ve žlutém to rozhodně mrzet nemusí, protože opět získali míč na svoje kopačky a kombinují na vítkovické polovině.
16'
Po centru z levé strany a tečované hlavičce Beránka budou Sokolovští zahrávat další rohový kop.
13'
Nedorozumění ve vítkovické obraně málem využil Ruml, ale Šustr nakonec nebezpečnou situaci vyřešil.
11'
Drtivý tlak domácích končí zaslouženým gólem. Baníkovci rozehráli roh nakrátko, Dvořák poté střílenou přihrávkou napříč pokutovým územím našel na zadní tyči zcela osamoceného STANISLAVA VÁVRU, který pohodlně doklepl míč do prázdné brány – 1:0!
11'
Dvořák nacentroval z rohového kopu k bližší tyči, kam si naběhl Stropek a jeho hlavička byla ztečována do zámezí, další roh pro Baník.
10'
Stále máme možnost sledovat povedené kombinace v podání sokolovských fotbalistům, kteří v úvodu zápasu dominují.
7'
Akce pak pokračovala, Štípek našel na hranici velkého vápna Glasera, ale tomu střela vůbec nesedla.
6'
Štípek v pokutovém území vymíchal dva protihráče, poté vystřelil na bližší tyč, kde byl pozorný Šustr a míč vytěsnil mimo tři tyče!
6'
Až po pěti minutách hry se hosté dostali na sokolovskou polovinu. Průnik Paška však končí neslavně, míč se dokutálel do zámezí, a tak opět hrají Západočeši.
4'
Druhý rohový kop Baníku již tak nebezpečný nebyl. Glaser posadil balón na hlavu Stropkovi, který ovšem zamířil dost nepřesně.
3'
Rohový kop Vítkovice ubránily, míč však získal Štípek, který jej posunul Hlavatému, jehož technický pokus k tyči opět v bráně neskončil. Šustr si připisuje další důležitý zákrok!
2'
Baníkovci rychle rozehráli standardku, centr z levé strany hosté odvrátili jen ke Stropkovi, který nabil Hlavatému, jehož prudkou střelu dokázal Šustr reflexivně vyrazit na roh!
1'
Vávra na hrotu sokolovského útoku sklepl míč na střelu Glaserovi, ale domácí kapitán mířil hodně vysoko.
1'
Hlavní sudí Emanuel Marek přivádí všechny aktéry na hrací plochu. Domácí výběr bude hrát v tradičních žlutých dresech, hosté z opačného konce republiky nastupují v modrobílé kombinaci.
Do výkopu dnešního duelu schází už jen několik minut, oba celky se odebraly do šaten pro poslední taktické pokyny. Tribuny sokolovského stadionu jsou hodně prořídlé, očekávám nejslabší návštěvu této sezóny.

FK Baník Sokolov: Belaň – Ruml, O. Ševčík, Stropek, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), Machek – Štípek, Hlavatý, Beránek – Vávra.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Mišůn, Voleský, Kosak, A. Ševčík, Liener.

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), O. Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Vasiljev, Bzirský, Súkenník – Mrázek.
Náhradníci: Květon – Praus, Moučka, Mišinský.

Rozhodčí: Emanuel Marek – Miloš Vitner, Jiří Polák.
Dobré ráno či dopoledne ze západočeského Sokolova, kde se pomaličku oba týmy budou chystat na výkop posledního utkání v roce 2018. Na západě Čech rozhodně nepanuje ideální počasí, lehce prší, teplota se pohybuje kolem 3°C, nicméně trávník je v perfektním stavu.
VZÁJEMNÝ ZÁPAS
Jak jsem již avizoval, oba týmy se v tomto ročníku už jednou potkaly. Ve 2. kole zvítězily domácí Vítkovice 2:0.

MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov 2:0 (2:0)
Branky: 9. Macej, 15. Motyčka.

Vítkovice: Květon (46. Šustr) – Celba, V. Cverna, Mikula, Hýbl – Pašek, Motyčka, Ožvolda (83. Holiš), Vasiljev – Mišinský, Macej (73. Mrázek).

Sokolov: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek (57. Štípek), Hlavatý (46. Glaser) – Kosak (70. Voleský), Vávra, Dvořák – Vašíček.
MFK Vítkovice
Poměrně slušné výsledky ostravského celku se v posledních dvou kolech zadrhly, když nejprve Vítkovice prohrály v Brně 1:4 a v minulém kole schytali v domácím prostředí málo vídaný debakl od Znojma 0:6. Přesto však mohou být v MFK spokojeni, protože zatím nemusí řešit záchranářské starosti, jako tomu bylo v předchozí sezóně. Aktuálně patří tomuto klubu solidní 8. pozice s 21 body.

Do sobotního zápasu nemohou kvůli disciplinárním trestům zasáhnout dva hráči – Roman Holiš a Václav Cverna. Podle klubového webu je start dalších hráčů s otazníkem.
FK Baník Sokolov
Výsledky Baníku po odchodu Pavla Horvátha zaznamenaly zlepšení – remíza v Brně, domácí výhra nad Pardubicemi i venkovní ve Znojmě. Euforii utnula až nečekaná domácí porážka s tápajícím Táborskem 0:2 v 15. kole. Tím se vzestup tabulkou zabrzdil, sokolovští fotbalisté jsou na 11. místě s 18 body.

Pro duel s Vítkovicemi budou Západočeši postrádat vykartovaného obránce Jana Mejdra, ostatní hráči včetně všech opor jsou k utkání připraveni.
Poslední listopadový víkend se ponese v duchu posledního podzimního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Všechna mužstva se spolu již utkala, a tak bude 16. kolo tím prvním odvetným. Na fotbal se půjde také na západě Čech, a to už v sobotu dopoledne, kdy domácí FK Baník Sokolov vyzve hostující MFK Vítkovice. Přestože se nejedná o žádný očekávaný šlágr, pro fandy obou klubů půjde jistě o duel z kategorie zajímavých. Baníkovci v červenci ve Vítkovicích prohráli, proto budou chtít soupeři porážku oplatit. Navíc je mezi oběma týmy jen tříbodový rozdíl a oba jistě mají ambici skončit kalendářní rok v horní polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.