Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vyšehrad - 1. listopadu 2019   19:00

Brno
Brno
1' Růsek  • 8' Růsek  • 14' Přichystal  • 48' Šumbera
4:1
(3:0)
Vyšehrad
Vyšehrad
89' Švejdík
Brno
Floder – Bariš, Jakub Šural, Šmíd, Eismann (C) – Sedlák, Vaněk, A. Fousek (60. Krška), Šumbera (68. Magera) – Růsek, Přichystal (76. Pázler).
Halouska – Krška, Magera, Kotula, Pavlík, Pázler, Černín.
Dorušák – Dohnálek, Klupák
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Vyšehrad
Dočekal – V. Mareš, Drobílek, Pouček, Mashike Sukisa (79. Rataj) – Kozel, T. Jablonský, Švejdík, Nitrianský (56. Alexandr) – Šandera, Čvančara (46. Vejvar).
Babka – Drozda, Žežulka, Brejcha, Rataj, Alexandr, Vejvar.

Zápas mezi Brnem a Vyšehradem je u konce. Dá se říci, že o jeho osudu bylo rozhodnuto již v úvodní čtvrthodině, kdy na dvě trefy Růska navázal třetím gólem Přichystal. Zbrojovka se prosadila brankou Šumbery i v úvodu druhé půle a utkání s přehledem kontrolovala, za hosty až v úplném závěru snížil hlavou Švejdík.

Zbrojovka tak i druhé domácí utkání pod novým koučem Machálkem zvládá poměrem 4:1 a v tabulce se posouvá na čtvrtou příčku před Hradec.

Já vám děkuji za pozornost a ze Srbské se s vámi loučím.
90+2'
90'
Pázler se teď ve snaze o kombinaci se svými spoluhráči nepochopil a musel hodně rychle dozadu. Brněnští ale nakonec míč vybojovali.
90'
Rozhodčí zápas nastaví o dvě minuty.
89'
Vyšehrad právě vstřelil branku!

Tak snížení nakonec přece jen přišlo. Po centru Šandery se hlavou zblízka prosazuje ONDŘEJ ŠVEJDÍK.
88'
Alexandr se v úniku snažil kolmicí najít za otevřenou obranou svého spoluhráče, stoperská dvojice Brna dnes ale pracuje na výbornou a také tuto přihrávku dopředu dokázala zachytit.
86'
Alespoň snížit se již nejspíš hostům nepodaří, Drobílek si tak zvedl sebevědomí alespoň povedenou "zidanovkou".
85'
Dnešní utkání sleduje 1723 diváků.
83'
Domácí fanoušci ženou Zbrojovku za kýženým "bůrem", útočný faul ale Slavoj prozatím osvobodil.
82'
Krškův roh hostující obrana odvrací na přední tyči.
81'
Domácí fanoušci se teď zlobí na hlavního sudího. Pázler totiž mohl postupovat sám na Dočkala, sudí ale trošku necitlivě odpískal předcházející faul na brněnského hráče ve středu pole.
80'
Růsek zpětnou přihrávkou hledal Mageru, ten byl ale při zakončení dovoleně atakován obráncem a rozhozený poslal míč pouze vedle.
79'
Poslední střídání zápasu máme za sebou. Mashike uvolnil místo Ratajovi.
78'
Do vápna se teď dostal hostující Alexandr, tomu však zoufale chyběla podpora spoluhráčů a střílený centr přesila v červených dresech bez problému zachytila.
76'
Povedený únik byl zároveň tím posledním, co dnes Přichystal na hřišti předvedl. Opět za velkého potlesku jej střídá Jan Pázler.
75'
Pátou branku měl na noze Jakub Přichystal, který suverénně vyhrál sprinterský souboj s obráncem a jeho následný obstřel po zásahu Dočekala museli hosté odvracet až na lajně.
73'
Po faulu na Bariše vidí další žlutou kartu hostující Kozel.
71'
Krásný fotbalový okamžik teď přinesla střela Vaňka z voleje, kterou s vypětím všech sil vytáhl Dočekal nad břevno.
70'
Dlouhý nákop od stoperů až na Sukisu končí v zámezí.
68'
Střelce branky Šimona Šumberu vyprovází ze hřiště potlesk, zatím co přepouští své místo Lukáši Magerovi.
66'
Rána Jablonského z úctyhodné vzdálenosti sice nejprve trošku zaplavala, nakonec ale mířila pouze doprostřed brány, kde úřadoval jistý Floder.
65'
Zbrojovka kombinuje na vlastní polovině a o osudu utkání je zdá se rozhodnuto. Také chorály domácích fanoušků již mají oslavný tón.
64'
Sukisa se teď po zablokované střele pokoušel o akrobatické zakončení nůžkami, rozhodčí ale situaci vyhodnotil jako hru vysokou nohou.
60'
Po hodině hry sahá k první změně také trenér Machálek. Za Adama Fouska si zahraje David Krška.
60'
Nyní se Vyšehradu poté, co Floder podběhl centr, podařilo dostat míč do sítě, rozhodčí ale nakonec po poradě s pomezním gól odvolává pro ofsajd.
58'
Nutno říci, že v úvodu druhé půle je Vyšehrad na míči častěji než kdykoliv během prvního poločasu, jeho aktivita ale zatím k ničemu nevede.
57'
Vyšehrad se teď dostal ke dvěma přímým kopům od autové čáry v krátkém časovém sledu, i ve vzduchu však dnes zatím Brno kraluje a hostům se nedaří Flodera přinutit k nějaké aktivitě.
56'
Vyšehrad střídá podruhé. Nitrianský má dohráno, jeho místo zaujal Alexandr.
54'
Pouček teď ve vápně po souboji s Eismannem upadl, sudího ale tento pád nechal zcela klidným.
52'
Růsek míč ideálně nachystal Šumberovi na střelu z hranice vápna, tentokrát ale levá noha střelce čtvrté branky zradila a slabá skákavá střela Dočekala příliš nevystrašila.
50'
Tentokrát z druhé strany se do vápna prosmýkl Přichystal, přihrávka pod sebe ale byla tečovaná hostujícím obráncem a míč tak doputoval pouze k Dočekalovi.
48'
Brno právě vstřelilo branku!

I do druhé půle vstupuje Brno rychlým gólem. Po pohledné kombinaci skončil míč až u Adama Fouska, který ještě naservíroval míč před prázdnou bránu ŠIMONU ŠUMBEROVI, jenž zřejmě mnoho snazších gólů v kariéře nedal.
46'
Přichystal v první akci druhé půle prodlužoval míč hlavou a Fouska, hostující Dočekal byl ale rychle venku z brány a míč lapil.
46'
Hosté sahají o poločase k první změně. Za Tomáše Čvančaru nastupuje Jan Vejvar.
46'
První půli máme za sebou a diváci na Srbské zatím sledují dominantní představení domácí Zbrojovky. Hned v první minutě se trefil Antonín Růsek, který do 10. minuty stihl přidat i druhou branku. V úvodní čtvrthodině se tentokrát po Růskově přihrávce prosadil i druhý z brněnských útočníků, Jakub Přichystal. Tempo hry po strhujícím úvodu mírně opadlo, Zbrojovka nicméně v klidu zápas kontroluje a hosté se k jedinému zakončení dostali až v úplném závěru úvodního dějství.

Druhý poločas začne krátce po osmé hodině.
45'
44'
Šandera následně hasil brejk Zbrojovky faulem a vidí další žlutou kartu.
44'
Následně hosté dostali šancí přímého kopu od pravé čáry, v hlavičkovém souboji ale byli úspěšnější domácí.
43'
Na druhé straně si Floder těsně před půlí připisuje první zákrok. Jeho pozornost z úhlu prověřil Pouček.
42'
Přichystal se teď sólem dostal až na malé vápno, jeho zpětná přihrávka ale na žádného ze spoluhráčů neprošla.
40'
Rozehrání nadějného přímého kopu se ale Brnu příliš nepovedlo a domácí se prokombinovali až zpět na vlastní polovinu.
39'
Rozhodčí uděluje první žlutou kartu Milanu Nitrianskému, jemuž se nelíbilo odpískání faulu na Fouska a prohodil směrem k sudímu pár ostrých slov.
37'
Už se zdálo, že domácí obraně utekl Drobílek, ale pomezní sudí nakonec zdvihá praporek.
36'
Teď sudí viděl na polovině hřiště Vaňkovu ruku a hosté si tak chvíli užijí míč.
35'
Růskova přihrávka dopředu teď byla příliš dlouhá, což se dá říct i o další kolmici Vaňka jen o několik momentů později.
34'
Hosty teď vysvobodil z dalších trablů hvizd sudího po útočném faulu Fouska.
30'
Domácí obrana teď znovu zafungovala na výbornou, když Sukisu hned kousek za půlící čarou vystavila ofsajdu.
27'
Jablonský si na svém ofenzivním výletu chtěl narazit míč před vápnem se Sukisou, obrana Zbrojovky ale tento záměr přečetla a Sukisovu zpětnou přihrávku zachytila. Znovu je u míče Zbrojovka.
25'
Poprvé se míč v zajímavé pozici dostal k Tomáši Čvančarovi, ovšem klička ve vápně nejlepšímu střelci Šemíků nevyšla a domácí se ubránili.
24'
Teď už měl Růsek k hattricku hodně blízko. Brněnský forvard si naběhl na další míč za obranu a skákající míč napálil těsně vedle Dočekalovy brány.
23'
Hra se teď poměrně uklidnila – Zbrojovka sice drží míč, ale kombinuje mezi oběma vápny.
17'
Růsek je při chuti i nadále, tentokrát byl ale při střele zpoza vápna příliš v záklonu a bránu vysoko přestřelil. Zbrojovka nicméně pokračuje nadále v dominantním výkonu a obvykle po ztrátě okamžitě pressingem znovu získává míč do své moci.
14'

V Brně je dnes zaděláno na debakl! Růsek tentokrát v roli nahravače, jehož pas na přední tyči z první dostává za Dočekalova záda JAKUB PŘICHYSTAL.
13'
Na druhé straně již Vyšehrad odvrací i druhý rohový kop Zbrojovky.
12'
Hosté teď poprvé delší časový úsek kombinovali na útočné polovině, finální přihrávka ale byla příliš dlouhá a končí v rukavicích Flodera.
10'
Další útočné snažení Brna. Růsek tentokrát vysunul Eismanna, toho ale zastavil zdvižený praporek pomezního.
8'

Domácí pokračují ve fantastickém začátku a ANTONÍN RŮSEK si připisuje již druhou branku v krátkém časovém sledu. Tentokrát využil přesného vysunutí svého kolegy z útoku Přichystala a obstřelem zvyšuje už na 2:0.
5'
Z rohu se nebezpečí neurodilo, po pohledné kombinaci domácích na levé straně hřiště se sám před Dočekalem ocitl Přichystal. Tentokrát byl ale hostující gólman ve svém počínání šťastnější a včasným vyběhnutím dokázal zabránit druhé brance.
3'
Zbrojovka se znovu tlačila do zakončení a ve třetí minutě bude mít šanci ohrozit bránu z rohového kopu.
1'

Zbrojovka se ujímá vedení hned v první minutě. Kolmice dopředu využil ANTONÍN RŮSEK, na jehož obstřel si sice Dočekal sáhl, ale i přes jeho teč míč zapadl přesně k tyči. Skvělý start pro domácí!
Úvodní nákop hostů směřuje do autu.
1'
Hráči obou celků již jsou na hrací ploše, nyní probíhá los.
Oba trenéři již nahlásili sestavy pro dnešní zápas – do obrany Zbrojovky se vrací zkušený Michal Šmíd, jehož bude od úvodních minut zaměstnávat v dresu Slavoje uzdravený kanonýr Čvančara.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Bariš, Jakub Šural, Šmíd, Eismann (C) – A. Fousek, Vaněk, Sedlák, Šumbera – Růsek, Přichystal.
Náhradníci: Halouska – Černín, Pavlík, Krška, Magera, Pázler, Kotula.

FC Slavoj Vyšehrad: Dočekal – Šandera, Nitrianský, V. Mareš, Švejdík, T. Jablonský – Drobílek, Kozel, Pouček (C) – Mashike Sukisa, Čvančara.
Náhradníci: Babka – Drozda, Žežulka, Brejcha, Rataj, Vejvar.

Rozhodčí: Dorušák – Dohnálek, Klupák.
Vítám vás u onlajn přenosu ze zápasu 14. kola F:NL mezi domácí Zbrojovkou Brno a Slavojem Vyšehrad. Výkop pátečního zápasu je v Brně na Srbské naplánován na 19:00.

FC Zbrojovka Brno

Fanoušci Zbrojovky si v této sezóně znovu musí připadat jako na houpačce. Výkony nejslavnějšího týmu z moravské metropole jsou značně nevyrovnané a pokaždé, když se zdá, že se Zbrojovka konečně odrazí vstříc lepším zítřkům, následuje zklamání. To naposledy přišlo v posledním kole, kdy sérii tří vítězných zápasů Brňanů (jednalo se o první vítěznou sérii vůbec – v prvních devíti kolech nedokázala Zbrojovka ani jednou zvítězit alespoň dvakrát za sebou) přerušila doma výhrou 1:0 Viktorka Žižkov. Po vydařené domácí premiéře proti Varnsdorfu tak nový trenér Zbrojovky Miloslav Machálek okusil hořkost porážky již ve svém druhém zápase na lavičce Brna. To aktuálně z páté příčky ztrácí na první Pardubice sedm bodů, na barážové příčky poté o dva body méně, tedy pět. Trenéru Machálkovi by jistě na kýženém klidu v zimní přípravě pomohlo, kdyby jeho svěřenci zvládli následující dvě domácí utkání. Vyšehrad i Prostějov se v tabulce F:NL nacházejí až ve druhé polovině a Zbrojovce se navíc na domácí půdě daří, když spolu s Pardubicemi a Jihlavou tvoří trojici neporažených na vlastním stadionu. Z brněnských střelců letos zatím žádný nevyčnívá, když shodně po třech ligových gólech mají Magera, Růsek i záložník Vaněk. K těm by se jistě rád brzy připojil i Jan Pázler, který by se po třízápasové absenci dnes již měl objevit na soupisce Zbrojovky. Kouč Machálek v preview na klubovém webu vybízí své svěřence především k aktivitě: "Máme tři zápasy do konce podzimu a doufáme, že už ten nejbližší zápas nám naznačí, že zvládáme věci, na kterých pracujeme. Zápas se bude odvíjet od toho, jak k němu přistoupíme my a zda se dokážeme prezentovat odvážnou a ofenzivní hrou, jak bychom chtěli," burcuje před utkáním Machálek.

FC Slavoj Vyšehrad

Na rozdíl od Zbrojovky si Vyšehrad svoje předsezónní cíle zatím plní. Slavoj zpět do F:NL postoupil po třech letech strávených o soutěž níž a právě setrvání v druhé nejvyšší lize je hlavním úkolem svěřenců trenéra Veselého. Ti si stejně jako Zbrojovka vedou o poznání lépe na domácím hřišti, kde získali hned třináct z dosavadních čtrnácti bodů, které stačí na prozatimní dvanácté místo v tabulce, šest bodů nad sestupovým pásmem. Kuriozní je, že jediný venkovní bod se hostům podařilo získat právě v Brně proti Líšni, tehdy ještě vedené dnes již zbrojováckým koučem Machálkem. O překvapení na hřišti Brna se Vyšehrad bude pokoušet poté, co zvládl důležité domácí utkání s Vlašimí. To rozhodl čtyři minuty před koncem Tomáš Čvančara, který na závěrečných deset minut naskočil po předcházející šestizápasové absenci. Nekompletních sedm startů tak Čvančarovi stačilo na šest branek a právě na jeho góly dnes budou hosté spoléhat ve své snaze o bodový zisk. Historicky první měření sil obou dnešních soupeřů bude pikantní především pro zkušeného obránce Tomáše Jablonského, který v Brně dvě sezony působil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.