Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Vyšehrad - 15. května 2021   17:00

Blansko
Blansko
89' Kepl
1:1
(0:1)
Vyšehrad
Vyšehrad
5' Kříž
Blansko
Chmiel – Sedlo (68. Černín), Aggoun, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C) (79. Feik) – Kopičár, Vasiljev (46. Kepl) – Bartolomeu (46. Ngoma), Žák, Lhotecký (46. Ilko).
Halouska – Kepl, Ilko, Feik, Černín, Sukup, Ngoma.
Adámková – Mojžíš, Matoušek
Mlýnská, Blansko
Vyšehrad
Otáhal – D. Procházka (75. Vaněk), Egert, Stropek, Žilák – Alexandr – Drobílek (C), Kříž (85. Králíček), Suchan (75. Hampl) – Vojta (69. Vejvar), Jakab (69. Zaradny).
Ordelt – Králíček, Vejvar, Hampl, Vaněk, Zaradny, Schneider.

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u některého z budoucích online přenosů. Přeji hezký zbytek soboty, na shledanou!
Utkání končí po blanenském vyrovnání ze závěrečných minut 1:1. Vyšehrad tak nedosáhl na druhé vítězství ročníku, které minule uhrál právě proti Blansku. Moravský tým aspoň částečně napravil dojem, když navíc ještě předtím odvrátil penaltu a může být spokojen s bodem.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 10:6.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Jan Vejvar (FC Slavoj Vyšehrad).
90+2'
Před osamoceného brankáře si seběhl Žák a měl možnost obrátit skóre! V koncovce ale neudržel klid a vypálil jen pomalou střelu po zemi.
90+1'
Žlutou kartu dostává Adrián Kopičár (FK Blansko).
Žlutou kartu dostává Pavol Ilko (FK Blansko).
89'
Blansko právě vstřelilo branku!
A je tady vyrovnání v závěru zápasu! TOMÁŠ KEPL se připravil na slibnou přihrávku ze strany, parádně se položil do dráhy centru a uklidil ho do sítě.
85'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Milan Králíček.
85'
Kopičár si nabíhal na centr Žáka a vypálil přesně ve chvíli, kdy se před ním uvolnila spousta prostoru a neskutečně prověřil Otáhala. Ten vytáhl pohotový zákrok rukou na brankové čáře.
84'
Další nepřesný centr byl k vidění u branky Chmiela. Blansku se otevírá místo pro spolupráci.
82'
Drobílkův roh se nedostal z chumlu hráčů k nikomu, kdo by mohl za Vyšehrad úspěšně zakončit.
80'
Centr do vyšehradského vápna se nevyvinul do významnější akce. Míč plachtil jen do autu.
79'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Radek Buchta, přichází Tomáš Feik.
77'
Chmiel se postavil proti vysunutému útočníkovi Vyšehradu a fantasticky vyrazil balon kolem brankové konstrukce!
76'
Přihrávka ze strany Blansku nezafungovala. Slavoj ji odrazil na roh, který nevedl k ničemu vážnějšímu.
76'
Helebrandovo vhazování s přehledem pokryl Hampl.
75'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Petr Hampl.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Daniel Procházka, přichází Michal Vaněk.
74'
Aggounovi spadl míč na ruku a výhoda rozehrávky míří na stranu hostů.
73'
Chmiel vyběhl za vápno a silným kopem znemožnil ofenzivu soupeře.
72'
Blansko se vrací dozadu, kde se snaží sjednotit rozehrávku a vylepšit svůj postup.
71'
Tuto příležitost nemusel Vyšehrad nijak výrazněji hlídat, protože vůbec nemířila mezi jeho tyče.
69'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Matyáš Vojta, přichází Jan Vejvar.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Josef Jakab, přichází Konrad Zaradny.
68'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Martin Sedlo, přichází Jakub Černín.
67'
Další vzdušná příležitost, která mohla znamenat nebezpečí. Tentokrát se Otáhal vymrštil až k břevnu a rukou odvrátil balon nad.
65'
Na stojícího Ngomu se snášel balon, který mu letěl do zajímavé pozice na hlavičku. Pokus ale minul cíl.
64'
Procházka neprocpal balon přes Klusáka, což zastavuje celý postup.
62'
Otáhal uklidňuje situaci rychlým zachycením míče. Díky tomu může v poklidu rozehrát do strany.
59'
Suchan střílel na pravou stranu, ale na Chmiela si nepřišel! Domácí gólman skočil proti tvrdé ráně a ukázkově ji vyrazil.
58'
Aggoun za svůj zákrok uvnitř vápna dostává žlutou kartu a bude se zahrávat pokutový kop proti Chmielovi.
58'
Žlutou kartu dostává Tarek Aggoun (FK Blansko).
56'
Vyšehrad v klidu odkopává a nemusí řešit vážnější ohrožení. Blansko se stahuje na vlastní polovinu.
54'
Od Kepla skáče balon jen do zámezí a Otáhal nemusí dělat žádný pohyb.
52'
Žlutou kartu dostává Radek Buchta (FK Blansko).
51'
Domácí ostřelují branku soupeře od jednoho rohového praporku ke druhému. Jejich rivalové ale situaci zvládají.
50'
Žlutou kartu dostává Daniel Stropek (FC Slavoj Vyšehrad).
49'
Ngoma překvapil záložníka hostů a s lehkostí mu odebral míč.
48'
Blanenská obrana se nenechala zaskočit a míč se od ní odrazil do klidové zóny.
48'
Blansko neodvrátilo roh a Vyšehrad stále mohl hrozit. Míč ale vyletěl ven z hřiště.
47'
Hostující družstvo se opět snaží tlačit do branky a vynutit si příležitost.
46'
Hned na začátku druhé půle se objevil ve výborné šanci Vyšehrad! Balon však šel po tvrdé ráně daleko nad branku.
46'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Claude Lhotecký, přichází Pavol Ilko.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází Tomáš Kepl.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Kablan Davy Ngoma.
46'
Úvodní půle vyšla lépe Vyšehradu, jenž se střelecky prosadil díky Dominiku Křížovi. Ten skóroval už na začátku poločasu a dodal Slavoji sebevědomí do dalších minut. Podaří se Blansku vyrovnat v následující fázi duelu?
45+2'
45+1'
Pražané se ještě snaží dostat hru do střelecké fáze, avšak bez výraznějšího zdaru.
45'
Hostující brankář se staví na hranici pokutového území a zabránil potížím.
44'
Vyšehrad uklidil na roh, který se domácímu celku příliš nevydařil.
42'
Blansko přeneslo míč zleva na pravé křídlo pro Bartolomea. Jeho následný centr byl důrazný, nicméně střela šla pryč.
41'
Žák skočil do souboje u postranní čáry, při němž se však dopustil nedovoleného zákroku.
40'
Sedlo tahá míč po pravém křídle, jenže neúspěšně. Útok se rychle zablokoval.
38'
Chmiel lapil míč a vrhl se do rychlé rozehrávky. Ani Otáhal ovšem nepropustil střelu za záda.
38'
Kvůli ošetření odchází Kopičár do zámezí, zatím se žádné střídání nekoná.
36'
Kopičár leží na trávníku a už k němu běží ošetřovatelé z domácí lavičky.
36'
Balon odskočil Blansku do zámezí a znovu se nabízí postup pro hráče z hlavního města.
35'
Vyšehrad si vyměňují nahrávky a zkouší si zlepšit držení míče.
34'
Žilákův pokus z otočky narazil na blanenskou defenzivu. Druhý pokus proto dostal Vojta, jenže jeho rána minula bránu.
33'
Pokus hostujícího družstva se vymkl kontrole a letěl vysoko nad břevno.
32'
Přihrávku dozadu vysílá Žilák na opačné křídlo k Procházkovi. Vyšehrad se probojovává dopředu.
30'
Tvrdou bombu vyslal na Otáhala Bartolomeu. Brankář neudělal žádnou chybu a rozjíždí sérii přihrávek.
30'
Hostující strážce si pohlídal vysoký balon a v pohodě ho schoval do náruče.
29'
Kopičár neprostřelil blok na hranici vápna Vyšehradu, k odraženému pokusu se navíc neprotlačil ani nikdo z jeho spoluhráčů.
28'
Blanenští fotbalisté se solidně vypořádali s náporem soupeře, mohou tak rozehrávat od gólmana.
27'
Dlouhá nabídka Sedla jde ke kopačkám Otáhala, který mírní snažení Jihomoravanů.
25'
Řada odrazů po rohovém kopu způsobila zmatek poblíž vyšehradské brány. Skórovat tak mohl Helebrand, ale vypálil jen do zámezí.
24'
Blansko se pokoušelo o přečíslení a nabízela se možnost pro přihrávku Kopičára. Balon však jde na roh.
23'
Pražský tým se přiblížil pokutovému území Blanska, kde se snaží zlomit pozornost rivalů.
22'
Vyšehrad zablokoval domácí kombinaci a Otáhal nemusel dělat žádný zásah.
21'
Sedlo ulevil blanenské obraně, když napálil míč do napadajícího soupeře a získal výhodu vhazování.
20'
Žilák v situaci jeden na jednoho se neprotáhl kolem levého autu a skončil bez balonu.
19'
Domácí stopeři v čele s Helebrandem nenechali dojít Vyšehrad do volných prostor, Chmiel v poklidu chytá.
19'
Blansko sice zůstává v tlaku, jenže potenciální pozici z rohu zahodilo.
18'
Spolupráce Lhoteckého a Žáka donutila k důležitému zákroku u tyče Otáhala. Slušná pozice pro domácí tým pokračuje rohovým kopem.
17'
Po volném kopu Drobílka se nabízela příležitost pro Vyšehrad. Finální hlavička ovšem jde pryč.
16'
Žák už neočekával nahrávku z pravé strany, a proto blanenská snaha vyzněla do ztracena.
15'
Chmiel se vrhl k míči ve vápně a nenechal hostujícímu útočníkovi žádnou možnost k dělovce.
15'
Dalekonosný lob znovu neletěl způsobem, jak by si Bartolomeu představoval. Šance záhy končí.
14'
Vyšehradu se nedaří rozehrát a posunout hru dále než k půlicí čáře.
14'
Drobílek se dostal do úzkých, když se ho snažila dvojice protivníků vytlačit do autu. Nicméně i přesto míč uhájil.
12'
Nabídku Bartolomea do míst před brankou nikdo neposlal mezi tyče, střela hlavou se odrazila mimo.
11'
Buchta zvládl hlavičkový souboj nedaleko středového kruhu. Domácí mužstvo hledá cestu dopředu.
11'
Dlouhý nákop hostů neprorazil rozestavení Blanska, Pražané musí začít svoji snahu znovu od píky.
10'
Bartolomeu se ani přes rychlý rozběh nedostal k nadějné přihrávce do prostoru. Otáhal lapil míč a uklidnil tempo.
9'
Vhazování nedaleko Chmiela provedl Vyšehrad, fotbalisté Blanska ale působili v defenzivě neprostupně.
8'
Žilák se ubránil dotírajícímu protihráči a navzdory problémům udržel balon u svých kopaček.
5'
Vyšehrad právě vstřelil branku!
DOMINIK KŘÍŽ se protáhl k hranici vápna, připravil si střeleckou pozici a přes obránce překonal gólmana Chmiela. Vyšehrad se tak dostává zkraje zápasu do těsného vedení.
4'
Helebrand se snažil zaskočit vyšehradského brankáře, jenže ten byl pozorný a nezaváhal.
3'
Blanenský střelec se po rozehrání situace dostal k palbě z dálky a prověřil Otáhala slibnou šancí.
3'
Vyšehrad se dopustil nedovoleného zákroku u postranní čáry a blíží se standardní situace Blanska.
2'
Vasiljev se z poměrně nenápadné akce dostal až do zajímavého zakončení. Po rychlém protiútoku se odhodlal ke střele, která se kutálela po zemi jen těsně vedle vzdálenější tyčky.
1'
Vojta si nezvládl zpracovat centr z pravého křídla, Blansko tak nemusí čelit žádným komplikacím.
1'
Míč se dostává do rukou Otáhala a okamžitě ho posílá odkopem pryč.
1'

FK Blansko: Chmiel – Sedlo, Aggoun, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C) – Kopičár, Vasiljev – Bartolomeu, Žák, Lhotecký.
Náhradníci: Halouska – Kepl, Ilko, Feik, Černín, Sukup, Ngoma.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – D. Procházka, Egert, Stropek, Žilák – Alexandr – Drobílek (C), Kříž, Suchan – Vojta, Jakab.
Náhradníci: Ordelt – Králíček, Vejvar, Hampl, Vaněk, Zaradny, Schneider.

Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Matoušek.
Lepší forma tak mluví ve prospěch Blanska. A to i přesto, že domácí mužstvo z minulých šesti střetnutí vyhrálo jen jednou. Blansku však nelze upřít solidní vstup do jarní fáze F:NL, kdy z úvodních čtyř zápasů vytěžili osm bodů.
VYŠEHRAD
Slavoj zvítězil v tomto ročníku pouze jednou – a paradoxně se tak stalo právě proti Blansku. Hosté na jihomoravský celek vyzráli na závěr podzimní části, když zaznamenali úspěch 2:1. Od té doby se však táhne série jedenácti ligových duelů bez vítězství.
BLANSKO
Papírový favorit je pro toto utkání jasný. Blanenští hráči jsou sice v soutěži druzí od konce, nicméně právě od posledního Slavoje je dělí luxusní náskok. Oproti Pražanům mají na kontě o 18 bodů více a v případě výhry mohou přeskočit dvanácté Táborsko.
Dobrý den u zápasu 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci které míří na hřiště FK Blansko fotbalisté FC Slavoj Vyšehrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.