Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Blansko - 21. dubna 2021   17:00

Dukla
Dukla
5' Faleye  • 11' Buchvaldek
2:1
(2:1)
Blansko
Blansko
41' Bartolomeu
Dukla
F. Rada – Chlumecký, Piroch (C), Fišl, Barac (89. Trávníček) – J. Peterka, Doumbia – Faleye (84. Kovernikov), David Kozel (46. Šebrle), Buchvaldek (46. Kim) – Hadaščok (72. Krunert).
Kinský – Kovernikov, Krunert, Kim, Mentberger, Šebrle, Trávníček.
Machač – Vodrážka, Pfeifer.
Na Julisce, Praha-Dejvice
Blansko
Halouska – Sedlo (81. Mach), Aggoun, Černín, Koraksić (72. Ngoma) – Bartolomeu, Kopičár, R. Buchta (C) (81. Žák), Klusák – Vasiljev (62. Kepl) – T. Machálek (62. Lhotecký).
Chmiel – Kepl, Mach, Lhotecký, Helebrand, Žák, Ngoma.

Tímto se s vámi loučím a děkuji vám za pozornost! Hezký večer.
K zakončení už se nedostali, druhý poločas zůstane bezgólový a Dukla se může radovat z vybojované výhry 2:1! Za tři body vděčí proměněným šancím z prvního poločasu, skvělým zákrokům Filipa Rady a špatné koncovce moravského soupeře.
90+2'
90+2'
Dukla rozehrála nakrátko a rozhodla se šetřit čas. Blansko se však rychle dostalo k míči a může ještě zaútočit.
90+1'
Šebrle dobře zabojoval u pravé postranní čáře, kde si došel pro faul. Rozhodčí nastavil dvě minuty, půlku máme za sebou a hraje se na polovině Blanska, které bude čelit přímému kopu.
90'
Peterkovi se nepodařilo zkrotit skákavý míč, který po nepovedeném odkopu letí za autovou čáru. Na štěstí pro domácí na polovině soupeře.
89'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Michal Trávníček.
89'
Následuje ztráta, která ale tolik nebolí, protože Blansko se nepřesnou přihrávkou zahnalo do autu.
88'
Šebrle dobře sklepl dlouhý centr, a přestože se do zakončení neprodral, vybojoval alespoň autové vhazování a cenné vteřiny pro svůj tým.
87'
Robert Bartolomeu (BLA) byl v souboji se Šebrlem pozdě, načež dostává za svůj šlapák žlutou kartu.
87'
Mašinka nevyšla Blansku ani tentokrát, navíc se nedostalo ani k hlavičce, přesto si rychle vybojovalo vhazování na útočné polovině.
86'
Nebezpečný centr na zadní tyč si pohlídal Rada, který ho raději vyboxoval na rohový kop.
85'
Blansko se protlačilo na útočnou polovinu, kde si Ngoma došel pro faul u postranní čáry. Přímý kop pro Moravany.
85'
Už to neplatí, jelikož se domácí sami zahnali do autu. Blansku už moc času nezbývá, proto musí přidat.
84'
Zakroucený míč do šestnáctky hostující defenziva odvrátila, přesto se musí mít stále na pozoru.
84'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Sunday Faleye, přichází Artem Kovernikov.
83'
Škoda nepřesností, které Blansku komplikují situaci. Domácí sice po zisku míče nezahrozili, ale vynutili si faul.
82'
Aktivita se Blansku vyplácí alespoň v podobě rohového kopu, který byl nepříjemně zatočen do zahuštěného malého vápna, leč bez úspěchu.
81'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Radek Buchta, přichází Filip Žák.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Martin Sedlo, přichází Marek Mach.
80'
V posledních desítkách vteřin je na míči častěji Dukla, ale nedaří se jí prolomit defenzivu Blanska, které snaží získat míč zpět.
78'
Blansko kombinuje na vlastní polovině, ale nedaří se mu dostat na ofenzivní polovinu.
77'
Blansko z následného rohového kopu nezahrozilo, naopak se musí bránit na vlastní polovině.
76'
Ngoma hezky vyslal Kepla, který už dobíhal zdánlivě ztracený míč, ale nakonec ho vybojoval a posunul ho pod sebe na Kopičára, jehož rána z druhé vlny je zablokována na roh!
75'
Krátce po vyhrané hlavičce si Dukla vybojovala faul na půlící čáře, ale při rozehrávce přímého kopu sama faulovala.
74'
Ti startovali z hloučku, ale nakonec se k hlavičce dostal domácí hráč, a přestože hosté míč vrátili, míč usměrnili jen mimo branku!
73'
Blansko si pro změnu vypracovalo alespoň rohový kop na pravé straně útočné poloviny. Další zajímavý náběh hostů!
73'
Rada vykopával míč ze své poloviny, ale Faleyeho noha byla v souboji s obráncem příliš vysoko – útočný faul.
72'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Dejan Koraksić, přichází Kablan Davy Ngoma.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází Štěpán Krunert.
71'
Hezky zakroucený míč na zadní tyč vracel před branku Bartolomeu, ale ani jeden ze dvou nabíhajících hráčů nedokázal usměrnit míč do prázdné branky!
71'
Blansko si z následného protiútoku vybojovalo faul na útočné polovině, ale po rozehrávce nakrátko zastavil jeho centr Šebrle.
70'
Na konci hezké kombinace se ocitl Kim, jehož střílená přihrávka na malé vápno vypadala nebezpečně, ale nakonec skončila jen u soupeře.
69'
Černín se nenechal obejít u postranní čáry, kde odvrací míč na autové vhazování pro Duklu.
68'
Technický míč do šestnáctky hosté odvrátili, a přestože se domácí rychle vrátili, jejich útočná akce nakonec končí útočným faulem Bartolomea.
67'
O pár vteřin později si však Dukla vybojovala další faul, tentokrát u rohu velkého vápna Blanska – další nebezpečný přímák.
67'
Pěknou zakroucenou střelu přes zeď vyslal Fišl, jehož prudkou ránu si Halouska našel a vyrazil!
66'
Šebrle si svým individuálním průnikem středem hřiště vybojoval faul Jakuba Černína (BLA) – zajímavý přímý kop!
65'
Nenápadná akce střídajícího Kepla končí zajímavou střelou! Rána z levé strany vápna však letí nad pravou spojnici branky.
64'
Na Baracův centr si naběhl Hadaščok, jehož hlavička míří vedle hostující branky. Blansko však krátce po rozehrávce ztrácí míč.
63'
Dukla se nakonec propracovala až k vápnu, kde si nakonec vybojovala rohový kop.
63'
Pražané se znovu brání na vlastní polovině a drží míč, který metr po metru posouvají blíž půlící čáře.
62'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází Tomáš Kepl.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tomáš Machálek, přichází Claude Lhotecký.
61'
Přetahovaná ve středu hřiště pokračuje, hosté chystají dvojité střídání.
60'
Domácí borec potřebuje ošetření, ale zdá se, že sudí Machač nechá karty ve své kapse – trestat se zřejmě nebude.
59'
Faleye dobře zachytil hostující rozehrávku a na půlce hřiště si píchl míč kolem obránce, ale jeho zajímavý únik zastavil tvrdý zákrok soupeře!
58'
Domácí kombinace končí přízemní přihrávkou mezi stopery, kterou však bez problémů sbírá pohotový Halouska.
58'
Doumbia byl při své snaze projít pevnou defenzivou sražen k trávníku, ale čistým způsobem, proto se faul nepíská.
56'
Blansko znovu kombinuje na polovině Dukly, která se soustředí na defenzivu a snaží se hosty rozhodit napadáním.
55'
Dukla dokázala vybojovat míč ve středu hřiště a rozjet protiútok, který si málem pokazila nepřesnou přihrávkou. Akce nakonec pokračovala, ale přihrávka za obranu byla pro Kima příliš dlouhá.
54'
Vydařené akce Blanska, které však gólem nekončí. Dukla by se měla rychle zmátořit, protože si pěkně koleduje o vyrovnání.
53'
Vzápětí se na levé straně dostal ke střele nehlídaný Koraksić, jehož nepříliš povedená rána proskákala těsně vedle levé tyče!
53'
Mohlo být vyrovnáno! Nepřesná kombinace domácích skončila u Machálka, kterému se otevřela cesta k brance, ale jeho prudkou střelu Rada skvěle vychytal!
52'
Blansko dobře napadá domácí rozehrávku, čímž dělá Dukle obrovské problémy v kombinaci.
51'
Moravané rozjeli na hranici vápna originální mašinku, načež se rozutekli po šestnáctce, ale Černínovi hlavička příliš nesedla.
51'
Zakroucený a prudký míč nebezpečně proskákal vápnem těsně vedle levé tyče, a přestože ho nikdo z hostů neusměrnil do branky, Blansko bude kopat rohový kop.
50'
U pravé postranní čáry si Jiří Piroch (DUK) vyšlápl na soupeře, za což vidí první žlutou v tomto utkání.
50'
Oba týmy se přetahují o míč ve středu hrací plochy, ale zatím bez toho, aby některé z mužstev slavilo výraznější úspěch.
49'
Pražané dokázali zachytit soupeřovu rozehrávku, Kim dokonce posunul míč do vápna na Faleyeho, ale tomu se míč zapletl mezi nohy, proto nezakončil ideálně.
48'
Moravská defenziva si pomohla s Halouskou, načež si vybojovala útočný faul Dukly.
47'
Dukla se nedokázala dostat s míčem na útočnou polovinu, přesto k žádnému výraznější útoku Blanska nedošlo.
46'
Blansko navázalo na aktivitu z prvního poločasu, když zasypalo domácí šestnáctku několika centry, leč neúspěšnými – odkop od branky.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Kozel, přichází Štěpán Šebrle.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Sung-Bin Kim.
46'
Končí zajímavý první poločas! Aktivněji vstoupili do utkání hosté, přesto jako první udeřili domácí, když po parádní hlavičce Sundaye Faleyeho a trefě Lukáše Buchvaldka vedli o dva góly. Blansko však nepolevovalo v aktivitě, a přestože domácí dokázali zablokovat řadu střel i centrů, v závěru poločasu neuhlídali Roberta Bartolomea, jenž dokázal snížit.
45+1'
45+1'
Moravané rozehráli do strany, kde Sedlo hezky posunul míč na Kopičára, jehož centr našel na malém vápně zcela volný Aggoun, jehož hlavička letí těsně vedle zadní tyče!
45'
Blansko rozehraje v závěru poločasu přímý kop po faulu Chlumeckého u půlící čáry.
45'
Dukla centrovaný míč přece jen dvakrát zakončila, ale pokaždé slabou a nepovedenou střelou. Ta druhá navíc končí v zámezí.
44'
Kozel si při brejku na pravé straně krásně obhodil obránce, načež posunul míč pod sebe na Faleyeho, jehož sražená rána letí vedle levé tyče – roh!
43'
Trio Bartolomeu, Sedlo a Vasiljev se nakonec nedokázalo prokombinovat kolem bránících hráčů, kteří následně přesouvají hru na útočnou polovinu.
42'
Blansko navíc nepolevuje a znovu kombinuje na útočné polovině, kde Dukla zablokovala další centr z pravé strany.
41'
Blansko právě vstřelilo branku!
Máme zaděláno na drama! Blansko je za svou aktivitu odměněno prvním gólem. Míč propadl na zadní tyč, kde zůstal nehlídaný ROBERT BARTOLOMEU, jehož rána podél bezmocného Rady znamená snížení Moravanů.
40'
Už se zdálo, že Buchvaldek nebezpečný brejk Dukly zazdí, ale nakonec přece jen posunul míč k Doumbiovi, jehož rána z druhé vlny zamířila přímo do středu branky a náruče Halousky!
39'
Blansko může rozehrávat na půlící čáře, kde si Dukla pomohla dalším taktickým faulem a přerušením hry.
38'
Ti se nakonec vydali do brejku, který zakončil Bartolomeu neúspěšným centrem, a přestože mu ho domácí hráč srazil zpátky na kopačku, následná rána z první letí hodně vysoko.
38'
Tohle už si Dukla za rámeček nedá, protože na své půlce poslala přihrávku do autu, což dává šanci hostům.
37'
Vasiljev pěkně zachytil kombinaci domácích, ale daleko se nedostal, jelikož Kozel rychle přerušil hru.
36'
Pražané už operují v blízkosti hostující šestnáctky, ale první centr hostující stoper odhlavičkoval pryč.
35'
Blanský útok po levé straně je úspěšně zastaven. Dukla vhazuje na své polovině.
34'
Další odvrácený centr v podání dukelské defenzivy. Blansko musí začít opět ze své poloviny hřiště.
34'
Moravanům nelze odepřít snahu, ale po více než půl hodině zápasu to zatím nestačí. Dukla předvádí zodpovědný defenzivní výkon, který vyšperkovala vysokou efektivitou.
32'
Nepřesná přihrávka však míří do autu, ale Duklu to tolik mrzet nemusí, protože Blansko míč rychle ztrácí.
31'
Taktický obranný faul Blanska sudí nemohl přehlédnout, proto se míč vrací do moci domácích, kteří mohou kombinovat na útočné polovině.
30'
Bartolomeu šikovně obešel dva hráče, kteří se marně dožadovali odpískání ruky, a přestože našel zpětnou přihrávkou na penaltu Vasiljeva, jeho ránu zablokoval bránící hráč. To jde dneska domácím opravdu skvěle!
30'
Atak po pravé straně byl odvrácen do autu, přesto se musí mít domácí na pozoru, jelikož hosté rozhodně nekončí!
29'
Dukla se vzápětí zahnala do zámezí, čímž dává šanci Halouskovi, aby svým výkopem nastartoval útok Blanska.
28'
Faleye byl na pravé straně příliš aktivní, což pomohlo k faulu domácího hráče.
27'
Bartolomeu se přece jen dostal k centru z pravé strany, který na brankové čáře vyškrábl Rada za sebe. Následný centr z druhé vlny zablokoval bránící hráč.
26'
Blansko hraje aktivně a snaží se vrátit do zápasu, ale Dukla se po získání dvougólového náskoku dostala do pohody.
25'
Faleye byl faulován u pravé postranní čáry, což se mu vůbec nelíbilo, ale sudí do kapsičky nesahá.
24'
Z pravé strany se pokoušel zakroutit míč na penaltový puntík Kopičár, ale jeho centr sebral jeden z bránících hráčů.
23'
Blansko kombinovalo u levé postranní čáry, kde jim ovšem domácí defenziva nedává příliš prostoru – aut hostů.
22'
Bartolomeu se chystal rozjet brejk Blanska, ale ještě na vlastní polovině ho zastavil Chlumeckého skluz, který končí domluvou sudího.
21'
Nedovolený zákrok ve středu hřiště sudí nepřehlédl, tudíž mohou domácí rozehrávat ze země.
20'
Defenzivní řada Dukly si dlouho přihrávala míč, až přišel dlouhý centr za obranu, který však letí jen k vyběhnutému Halouskovi.
19'
Rána zpoza vápna byla sice šikovně schovaná za obráncem, ale mířila jen do středu branky, kde stál pozorný Rada.
18'
Sedlův centr z pravé strany dopadl k Buchtovi, jehož lob za obranu mířil jen do míst, kde nikdo z hráčů nestál.
17'
Aggoun se nečekaně vydal na ofenzivní výlet podél pravé lajny, který parádním skluzem zastavil Fišl – aut Blanska.
16'
Dukla v pohodě drží míč a trpělivě kombinuje, zatímco napadající Blansko zkouší převzít kontrolu hry.
15'
Dukle útok nevyšel, načež se opět dostala pod menší tlak, jenže domácí defenziva zablokovala i tento centr Blanska, který končí v rukavicích Rady.
13'
Blansko se znovu dostalo do zajímavé situace, když rohový kop propadl k Sedlovi, ale jeho střelu zablokoval bránící hráč. Dobrá defenzivní práce v podání hráčů Dukly!
12'
Netroufnu si tvrdit, na kolik je to ze strany Dukly záměr, ale domácí nechávají hosty hrát a čekají na jejich chybičky – zatím se to vyplácí.
11'
Dukla právě vstřelila branku!
Pražané špatnou koncovku soupeře trestají druhým gólem! Ve vápně se tentokrát dostal do zakončení nehlídaný LUKÁŠ BUCHVALDEK, jenž posílá své mužstvo do dvougólového vedení.
10'
Přetahovaná ve středu hřiště vyzněla lépe pro hosty, kteří okamžitě zaútočili, ale Vasiljev nedokázal ideálně trefit zpětnou přihrávku Bartolomea – velká škoda.
9'
Ztráta střídá ztrátu, z čehož pramení i šance! Zajímavá dalekonosná střela donutila Radu jít na zem a zasáhnout.
9'
Krátce po přechodu půlící čáry však faulují, čímž vrátili míč do moci fotbalistů Blanska. Ti ale své kolegy napodobují.
8'
Nenápadný centr na přední tyč nakonec proskákal vápnem až k Černínovi, který ho ale nedokázal ideálně trefit. Poskakující míč nakonec domácí odvrátili pryč.
7'
Moravanům kombinace nevyšla, přesto rychle zachytili útok domácího týmu a Kopičárův centr obránce raději odkopl na roh.
7'
Místo usazení na útočné polovině a ohrožení hostující branky přichází ztráta, po které si Blansko vybojovalo aut na levé postranní čáře.
6'
Následný postupný útok domácího týmu zastavuje taktický faul na polovině hřiště, po němž může Dukla v poklidu rozehrát.
5'
Trpělivý útok se Dukle vyplatil! Na centr z pravé strany si na malém vápně vyskočil SUNDAY FALEYE a prudkou hlavičkou o břevno otevřel skóre zápasu.
3'
Celek z Julisky zvládl standardní situaci velmi dobře, když odvrátil letící centr hned z první a může se vydat do útoku.
2'
Brejk Pražanů úspěch neslavil, domácí se musí naopak vracet a bránit se přímému kopu Blanska!
1'
Dukla se okamžitě po rozehrávce ocitla pod tlakem, čehož Blansko málem využilo, ale Klusákův nepovedený centr končí jen na boční síti.
1'

FK Dukla Praha: F. Rada – Chlumecký, Piroch (C), Fišl, Barac – J. Peterka, Doumbia – Faleye, David Kozel, Buchvaldek – Hadaščok.
Náhradníci: Kinský – Kovernikov, Krunert, Kim, Mentberger, Šebrle, Trávníček.

FK Blansko: Halouska – Sedlo, Aggoun, Černín, Koraksić – Bartolomeu, Kopičár, R. Buchta (C), Klusák – Vasiljev – T. Machálek.
Náhradníci: Chmiel – Kepl, Mach, Lhotecký, Helebrand, Žák, Ngoma.

Rozhodčí: Machač – Vodrážka, Pfeifer..
Pražané navíc mají o motivaci postaráno, protože v podzimním utkání na půdě Moravanů nebodovali, když si odvezli těsnou porážku 0:1.
Domácí Dukla půjde do utkání v dobré náladě, protože o víkendu ukončila neúspěšnou sérii, když triumfem 1:0 na hřišti Jihlavy zvítězila po čtyřech zápasech bez výhry! Pražané před tím třikrát padli, jednou remizovali a propadli se až na osmé místo ligové tabulky.

Blansko pro změnu ukončilo svůj úspěšný vstup do jara, v jehož prvních pěti zápasech třikrát vyhrálo a dvakrát remizovalo! Svěřenci Martina Pulpita však v posledním kole padli ve velmi důležitém záchranářském souboji na půdě Táborska, kde prohráli 0:1.
Všem fanouškům českého fotbalu přeji příjemné středeční odpoledne! Od 17 hodin budeme sledovat dohrávku 15. kola druhé fotbalové ligy, ve které pražská Dukla přivítá Blansko.