Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Táborsko - 17. května 2021   17:00

Dukla
Dukla
7' Fábry
1:2
(1:2)
Táborsko
Táborsko
18' Penc   • 28' Navrátil
Dukla
Kinský – Souček (42. Barac), Piroch /C/, Fišl (46. Kovernikov), Chlumecký – Kott (72. Kozel), Doumbia – Faleye (42. Hadaščok), Krunert, Buchvaldek – Fábry (72. Ayong).
Rada – Trávníček.
Hrubeš – Vejtasa, Bureš
Na Julisce, Praha-Dejvice
106 diváků
Táborsko
Pecháček – Almeida, Navrátil /C/, Penc, Tusjak – Vozihnoj (66. Havrda), Boula, Ndiaye, Liepa (23. Majka) – Čapek (87. Pinc), Provazník (87. Plachý).
Slávik, Zadražil – Icha.

Fotbalisté Táborska otočili dohrávku na Julisce a nesmírně důležitým vítězstvím se vzdálili sestupovému pásmu dvě kola před koncem na rozdíl čtyř bodů.
Dukla brzy vedla, když Krunertův centr napálil z voleje do sítě Fábry, ale dva neubráněné rohy stejně jako v minulém domácím duelu s Viktorií Žižkov ji stály všechny body. Zblízka doklepli za čáru táborští stopeři Navrátil a Penc. Hostující brankář Pecháček v závěru poločasu vychytal dvě tutovky Pražanů, kteří už po změně stran žádnou podobnou příležitost neměli a potřetí v řadě prohrávají 1:2.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:11.
90+2'
90+1'
Jiří Boula obral o míč na velkém vápně Ayonga a ještě si vynutil faul na svou osobu.
90+1'
Ještě dvě nastavené minuty dělí fotbalisty z Tábora od výhry.
90'
Krunert našel přetaženým centrem ve vápně Barace, jenže než si zimní posila z libereckého Slovanu stačila míč přehodit na levačku, byli u něj dva protihráči.
89'
Žlutou kartu dostává Jiří Boula (MAS Táborsko).
88'
Nepovedený „krátký roh “Táborska zaváněl rychlým brejkem, Luboš Tusjak se ale stačil vrátit s Krunertem.
87'
Adama Provazníka a Davida Čapka střídají v sestavě MAS Táborsko Petr Plachý a Dušan Pinc.
86'
Ayong potáhl míč po pravé lajně a po jeho přetaženém centru pálí z dálky velice nepřesně Kovernikov.
86'
Počínání Dukly je křečovité a bez myšlenky. Táborsku stačí jen zodpovědně bránit nesmírně cenné tři body, které Jihočechy výrazně posunou k záchraně.
84'
David Kozel při kličce podrazil Ndiayeho, nováček může znovu uklidnit hru.
82'
Ve skrumáži zkusil Čapek střihnout nůžky, jeho pokus však místo míče naráží na „kámen“.
81'
Na zemi se svíjí faulovaný Stephano Almeida a po asi minutovém neškodném obehrávání táborského území rozehrají standardku hosté.
79'
Šimon Pecháček lehce couvnul, ale navzdory hecování domácích fanoušků padesátimetrový nákop Jiřího Pirocha do své brány nepouští.
78'
Kovernikov přehlédl Ayonga a přihrává kolem něj nikým neobtěžován do autu.
76'
Střídající Havrda neudržel rovnováhu při náběhu mezi stopery Dukly, kteří měli k míči o poznání blíže.
75'
Dnešní utkání sleduje 106 diváků.
74'
Žlutou kartu dostává Artěm Kovernikov (Dukla Praha).
73'
Navrátil zahrál na zemi rukou, přímý kop z asi 28 metrů rozehraje Dukla.
72'
Dukla Praha vyčerpala poslední možnosti ke střídání: ze hřiště odcházejí Marek Fábry a Tomáš Kott, přicházejí Karsten Ayong a David Kozel.
71'
Pecháček kontroluje let míče za čáru a chystá si odkop, ovšem až po prostřídání.
71'
Lukáš Buchvaldek nasadil jesličky Ndiayemu, položil si i dalšího hráče a předložil do šance Fábrymu, jehož stačil zablokovat na roh Navrátil.
70'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Hadaščok (Dukla Praha).
69'
Vojtěch Hadaščok pohybem ramen zmátl svého strážce na velkém vápně a do vzniklé mezery vypálil, ke škodě Dukly velice nepřesně.
67'
Luboš Tusjak nedostal roh dál než k prvnímu hlavičkáři v červenožlutém dresu.
66'
Střídání v týmu MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Šimon Havrda.
65'
Dlouhé sólo podnikl do otevřeného prostoru opět kmenový mladoboleslavský fotbalista Provazník. Míč mu od nohy ukopl na desátý roh hostů Kovernikov.
64'
Adam Provazník se na pravém křídle prosadil přes Jiřího Pirocha a přízemním pokusem obstřelil nejen brankáře, ale i jeho svatyni.
63'
V těchto chvílích se bojuje jen uprostřed hřiště, čím dál častěji si nedovolenými zákroky pomáhají Pražané.
60'
První jasnou tutovku druhé půle spálil Vojtěch Hadaščok. Od Barace dostal naservírováno proti noze jako na stříbrném podnose, ale z 10 metrů přestřelil.
57'
Chlumeckého křížný nákop vyhlavičkoval skokem plavmo na další roh Navrátil a plácl si s brankářem Pecháčkem.
56'
Standardní situace se vystřídaly v pořadí roh – aut – odkop od brány.
55'
Po zaváhání domácí obrany se dostal k míči Leoš Vozihnoj, ale jeho střelu srazil Kovernikov na roh.
54'
Přece jen přichází dlouhý nákop na rozběhnutého Hadaščoka. Jeho dobře myšlenou zpětnou přihrávku vypíchl z malého vápna Navrátil.
54'
Další Provazníkův nedovolený zákrok proti Baracovi již sudí Hrubeš trestá. Domácí však rozehrávají od postranní čáry dozadu.
52'
Provazník přidržel kolem pasu Krunerta, sudí ponechal domácím výhodu, jenže po několika narážečkách přenesl Kott hru do země nikoho.
50'
Míč se odráží od Pirocha a Pecháčkovi stačilo nastavit náruč.
49'
Před vlastní bránou vyskočil nejvýše Jakub Navrátil a nepustil číhající útočníky Dukly k hlavičce. Zprava pak po zemi nabízel míč Krunert a hosté raději zakopli na roh.
48'
Matěj Majka hledal kolmicí Jiřího Boulu, toho si však tělem odstavil Kott a klouzající míč odpálil skluzem až za velkým vápnem brankář Kinský.
46'
Dukla Praha o přestávce znovu vystřídala, místo Daniela Fišla přichází do hry Artěm Kovernikov.
46'
Nováček překvapivě zvládl úvodní dějství lépe, když na rychlý vedoucí gól Fábryho odpověděli dorážkami rohových kopů z bezprostřední blízkosti oba táborští stopeři Penc s Navrátilem. Hostující brankář Pecháček pak v závěru poločasu zlikvidoval dvě tutovky a tak platí stav 1:2. Tímto výsledkem Dukla prohrála oba předchozí duely.

Statistiky první půle:
Držení míče 49% – 51%, střely na bránu 4:3, střely mimo 2:2, rohy 2:8, fauly 4:6, ofsajdy 1:0.
45+2'
45+1'
Útočný faul také na druhé straně, při náskoku na centr se provinil Fábry. Jeho hlavička tak jako tak letí nad břevno.
45+1'
Karel Hrubeš nastaví poločas o 2 minuty.
45'
Václav Penc mohl opět zakončovat z metru proti sedícímu Kinskému, domácí vysvobodil hvizd píšťalky – sudí viděl útočný faul.
44'
Fišl nakopával míč o napadajícího Čapka, je z toho roh pro hosty, neboť míč se ještě otřel o nohu domácího obránce.
43'
Z levého křídla nedokázali Jihočeši dostat míč před bránu, kontr Dukly však hned v zárodku zastavuje dobrým vystoupením Ndiaye.
42'
Domácí kouč Bohuslav Pilný mění ještě před přestávkou dva hráče: Daniela Součka a Sundaye Faleyeho střídají Jakub Barac a Vojtěch Hadaščok.
41'
Žlutou kartu dostává Daniel Souček (FK Dukla Praha).
41'
Faleyeho kroucený nákop odhlavičkovali hosté jen ke Kottovi, jehož výstavní dělovku vyráží skokem po levici Pecháček!
40'
Dukla vrací sportovně míč po krátkém ošetření jednoho z domácích fotbalistů.
38'
Táborská obrana naprosto propadla a Marek Fábry se široko daleko osamocen řítil sám na brankáře. Pecháček mu vyrazil naproti, kličku autora vedoucího gólu Dukly vystihl a stačil zacouvat a vykopnout i Chlumeckého dorážku z dálky.
38'
Doumbia na sebe natáhl dvojici a ťukl míč Buchvaldkovi. Jeho centr zpracoval ve vlastní šestnáctce Boula, na druhé straně ovšem po rychlém brejku obdobně neuspěl Vozihnoj.
37'
Další pokus Pražanů o rychlé přenesení hry vpřed zhatil ofsajd.
36'
Nepřesný nákop z levého křídla se snáší za táborskou bránu.
34'
Tentokrát posílá Almeida míč jen k domácímu hlavičkáři a i opakovaný centr brazilského halvbeka odvrací Souček.
33'
Jihočeši vedou po Fišlově skluzu na rohy již 7:2. Zatím udeřili jako podle příručky z každého třetího.
30'
Chlumecký přes dva hráče neprokličkoval a Vozihnoj o něj vytloukl bloky do zámezí.
28'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Jediný rozdíl oproti vyrovnávací brance byl ten, že se kopalo od praporku blíže laviček. Ostrý centr opět propadl a téměř z brankové čáry ho dotlačil do sítě táborský kapitán JAKUB NAVRÁTIL.
28'
Svižný kombinační fotbal se snaží praktikovat obě mužstva, posledních pár minut však snaha naráží na nepřesnosti. Změnit to mohou z šestého rohu hosté.
25'
Na druhé straně to bude roh pro Duklu, když Kottovu zpětnou přihrávku srazil Stephano Almeida.
24'
Po sérii hlaviček je míč v náručí Antonína Kinského, který okamžitě dlouhým výkopem posílá spoluhráče vpřed.
24'
Provazník se dostal za obranu Dukly, ale také z optimálního střeleckého úhlu. Do centru se mu pak vrhl Fišl a sráží ho na roh.
23'
MAS Táborsko v přerušené hře střídá: zraněného Kristapase Liepu nahrazuje Matěj Majka.
22'
Krunertovu zpětnou přihrávku posílá ze střední vzdálenosti slabou střelou vedle brány Faleye.
21'
Zraněný Liepa opouští hřiště na nosítkách, hned po rozehrání je však pískán útočný faul Vozihnojovi.
20'
Velmi nešťastný okamžik, po zákroku Jiřího Pirocha křičí bolestí jeden z hostujících hráčů a kvůli klubku kolem něj nedokáži zatím říct, kdo je oním postiženým.
18'
Předchozí lahůdková akce přece jen přináší vyrovnání, i když až následně. Rohový kop ze skrumáže takřka na prsou donesl za brankovou čáru VÁCLAV PENC.
17'
Tutovka Táborska! Ze skvěle sehraného přechodu do útoku na jeden dotek se dostal do samostatného nájezdu Čapek, ale Kinského nepropálil. Dorážku Lotyše Liepy pak zázračně vykopl z prázdné brány obránce Piroch.
15'
Protiútok Pražanů řeší hosté taktickým faulem na půlce.
14'
Dvakrát za sebou výborně zapracoval Leoš Vozihnoj. Nejprve vysunul Čapka, po jehož zpětné přihrávce pálil Almeida do domácího kapitána Součka. Míč se k Vozihnojovi vrátil a jeho další kolmice vynesla Táborsku roh.
13'
Osmnáctiletý Antonín Kinský centr od rohového praporku s jistotou vyboxoval.
12'
Provazníkův průnik zastavuje za cenu dalšího rohu Souček.
10'
Asi tucet vlajkonošů podporuje Duklu skandováním, to je proti zavedeným zvyklostem vítaná změna nálady.
9'
První roh hostů odvrací obrana jen kousek za velké vápno a Modou Ndiaye utěšenou pumelicí o metr přestřeluje.
7'
Dukla právě vstřelila branku!
Štěpán Krunert dostal na pravé křídlo pěkný pas od Daniela Součka a z jeho skvělého centru propálil brankáře volejem z malého vápna MAREK FÁBRY.
6'
Sunday Faleye se vymrštil do výšky a hlavičkoval obloukem vedle zadní tyče.
5'
Brankář Pecháček se vrhl rybičkou po míči, ale Faleyeho neodstavil. Po srážce se svíjel na zemi, rozhodčí ukazuje „vstávej“. Táborská obrana mezitím odkopává míč do zámezí.
3'
Buchvaldek našel polovysokým centrem jen prvního protihráče. Odražený míč vracel do vápna Faleye, avšak jen se odkopává od táborské brány.
2'
Buchvaldkovu přihrávku mezi beky vystihl táborský Vozihnoj a v tísni raději odehrál míč na první roh utkání.
1'
Domácí jsou nastoupeni v červenožlutých dresech, Jihočeši mají modrobílé úbory.
Odhadem dvě stovky diváků čekají na tribuně na příchod obou mužstev. Hodinku před zápasem pokropila trávník krátká přeháňka, před samotným výkopem je příjemné slunečné počasí.

Dukla Praha: Kinský – Souček, Piroch (C), Fišl, Chlumecký – , Doumbia, Kott – Faleye, Krunert, Buchvaldek – Fábry.
Náhradníci: Rada – Kovernikov, Barac, Kozel, Trávníček, Ayong, Hadaščok.

MAS Táborsko: Pecháček – Almeida, Penc, Navrátil (C), Tusjak – Vozihnoj, Boula, Ndiaye, Liepa – Čapek, Provazník.
Náhradníci: Slávik, Zadražil – Havrda, Icha, Majka, Plachý, Pinc.

Rozhodčí: Hrubeš – Vejtasa, Bureš.
Vzájemné zápasy

Táborští fotbalisté ze tří druholigových a jednoho pohárového klání s Duklou vytěžili pouze bod. V tomto ročníku s ní na Mikuláše doma prohráli 0:1 brzkým gólem Štěpána Krunerta z 6. minuty.
MAS Táborsko (6-7-10, 22:25, 25 bodů, 12. místo)

Staronováček bojuje o záchranu a nerad by zopakoval předloňský sestup. Klub, který pro českou ligu objevil současného slávistu Simu, má na poslední záchranářské příčce k dobru jen bod a dnešní dohrávku na předposlední Blansko. Paradoxně přitom Táborsku patří třetí nejlepší obrana v soutěži.
Formu mají Jihočeši slušnou, pět zápasů v řadě neprohráli. V posledních dvou vždy remizovali – v Líšni 1:1 a s Jihlavou 2:2.

Nejlepší střelci:
7 – Tolno, 3 – Čapek, 2 – Musiol, Navrátil, Plachý.
Dukla Praha (8-7-8, 32:27, 31 bodů, 7. místo)

Pražané patřili k okruhu adeptů postupu, ale hrají jen střed tabulky. Pod novým trenérem Bohuslavem Pilným získali z prvních čtyř duelů deset bodů, vyhořeli až v městském derby s Viktorií Žižkov, která je v nastaveném čase připravila po dvou rohových kopech o výhru a poté i o remízu. Následovala další porážka 1:2 na půdě jistého vítěze soutěže Hradce Králové.

7 – Buchvaldek, 3 – Doumbia, Fábry, Faleye, Kozma, Souček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.