Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Blansko - 22. května 2021   15:00

Třinec
Třinec
21' R. Buchta(vl.)  • 35' Stáňa
2:0
(2:0)
Blansko
Blansko
Třinec
Adamuška – Omasta, Foltyn, Bedecs (C), Janoščín, Hýbl – Stáňa (75. Celba), R. Vaněk I. (90. Nieslanik), Weber (90. Gáč), Javůrek (65. Cienciala) – Samiec.
Pastornický – Celba, Bolf, Nieslanik, Attah, Cienciala, Gáč.
Hocek – Hurych, Mikeska.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
50 diváků
Blansko
Chmiel – Sukup, Černín, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C) (46. Mach), Feik (73. Alexa), Lhotecký (64. Sedlo), Vasiljev (46. Kepl), Bartolomeu (64. Ilko) – Žák.
Halouska – Kepl, Mach, Ilko, Sedlo, Alexa.

Z Třince je to nejen pro dnešní den, ale i pro tuto sezónu vše. Z města oceli jsme vám přinesli třináct přímých přenosů. Pětkrát se z vítězství radovali domácí fotbalisté, čtyřikrát si všechny tři body odvezl soupeř a ve čtyřech případech se body dělily.

Já vám děkuji za přízeň, kterou jste nám věnovali při sledování online přenosů z druholigového fotbalu a věřím, že se u dalších sejdeme v následující sezóně. Mějte se krásně a naviděnou!
Blansko se rozloučí s profesionální kopanou domácím zápasem proti Prostějovu. Pro spoustu hráčů Blanska to bude poslední duel v tomto celku. V následující sezóně budou pomýšlet především zkušení Chmiel, Sukup, Čerrnín, Bartolomeu nebo brankář Halouska na lepší angažmá. Uvidíme, zda se jim to povede. Končí také trenér Martin Pulpit, který dnešní duel sledovat z tribuny.
Třinečtí po dnešních výsledcích poskočili na chvost první poloviny tabulky o skóre před Jihlavu. V konečném účtování skóre nebude hrát roli. Vzájemnou bilanci má lepší Jihlava, která vyhrála oba souboje s třineckým celkem. V posledním kole Slezané budou muset zvítězit v Líšni a zároveň spoléhat na zaváhání Jihlavy v duelu s Chrudimí.
O druholigovém osudu obou mužstev je rozhodnuto! Třinečtí si dnešním vítězstvím zajistili místenku i v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěži. Blansko sportovní cestou opouští profesionální soutěž. O osudu tohoto klubu se rozhodne v následujících měsících.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Třinec kontroloval hru a dvoubrankový náskok si až do závěru pohlídal. V poslední minutě mohl snížit z přímého kopu Žák, ale třinecký gólman byl úspěšný.
90+4'
90+2'
Po centru Sukupa z pravé strany hlavičkoval v pokutovém území Mach, jeho nepříliš razantní pokus do středu brány lapil gólman Adamuška.
90+2'
Rozhodčí Hocek prodlouží druhou půli o tři minuty.
90+1'
K přímému kopu se postavil Žák a jeho prudkou střelu k levé tyči brankář Adamuška famózně vyrazil!
90'
Dvojité střídání na třinecké straně, Vaňka nahradil Nieslanik, Webera Gáč.
90'
Blanenští se snaží něco s výsledkem udělat, Sukupa fauloval Cienciala.
88'
Kepl se mohl dostat do šance, ale při pokusu o střelu trefil do nohy bránícího Bedecse.
88'
Atmosféra na třineckém stadionu opadla.
85'
Nepovedený přímý kop v podání Macha. Blanenský hráč neměl šanci na úspěch, jeho pokus postrádal rychlost i přesnost. Brankář Adamuška se za plachtícím míčem pouze ohlédl.
84'
Weber centroval z pravé strany na přední tyč, ale tam se k míči dostali hráči v tmavě modrých dresech.
83'
Za faul na rozběhnutého Omastu uviděl žlutou kartu obránce Klusák.
82'
Helebrand namazal na polovině Celbovi, třinecký křídelník nabídky soupeře nevyužil a zbrzdil domácí akci.
79'
Po rohovém kopu Klusáka centroval z pravé strany Sukup, ale jeho balón na zadní tyč prolétl kolem nabíhajících hráčů.
79'
Akce na druhé straně končí rohovým kopem. Domácí hráči odrazili Ilkův pokus o centr.
78'
Cienciala svou akcí na pravé straně získal pro domácí rohový kop. Následně ho i sám zahrál, jenže na přední tyči byli úspěšnější Jihomoravané.
75'
Střídání na třinecké straně. Unaveného střelce druhé branky Stáňu vyměnil Celba.
75'
Helebrand tvrdě zajel zepředu do Ciencialy a za svůj faul uviděl žlutou kartu.
73'
Nepříjemný centr z pravé strany zamířil na zadní tyč, kde se chystal ke střele Hýbl, ale balón ideálně netrefil.
73'
Nakonec se dočkal i Alexa, který nahradil na posledních dvacet minut Feika.
71'
Janoščínovi utekl balón od nohy a před dobíhajícím Klusákem provedl skluz, kterým trefil blanenského hráče. Za nepovedený skluz uviděl žlutou kartu třinecký obránce.
69'
Helebrand poslal na zem Samiece, domácí rychle rozehráli přímý kop, ale Hýbl na levé straně nedokázal propálit bránícího Sukupa.
66'
Na blanenské lavičce zůstal ještě mladíček Štěpán Alexa, který na podzim vstřelil dva góly do sítě třineckého dorostu.
65'
Střídá také trenér Straka. Javůrka nahradil Cienciala.
64'
Dvojité střídání blanenské střídačky. Hřiště opustili Bartolomeu s Lhoteckým a místo nich přišli Ilko se Sedlem.
63'
Po souboji s Klusákem zůstal ležet na trávníku Javůrek.
62'
Třinečtí měli možnost přímého kopu, ale Weberův nákop obrana Blanska odvrátila.
62'
Po střetu Javůrka se Sukupem zůstal na trávníku ležet blanenský hráč.
61'
Za zdržování hry inkasoval žlutou kartu domácí Javůrek.
60'
Blansku se nedaří kombinace, to se nelíbí trenéru Pulpitovi, který na své hráče z tribuny pokřikuje. Na jihomoravské straně lavičky se chystá střídání.
58'
Po rohovém kopu se na trávníku ocitl Bedecs, kterého zatáhl za ruku Černín. Píšťalka sudího Hodka mlčela.
56'
Weber vypustil z přímého kopu krásný bochánek, který s trochou strachu poslal za sebe obránce Černín. Rohový kop Třince.
56'
Třinečtí rozjeli akci po levé straně, Foltyn přihrál Stáňovi, který chtěl projít před šestnáctku, ale byl podkopnut.
53'
Velká chyba brankáře Chmiela, kterému propadl mezi nohama centr z pravé strany. Naštěstí pro něj byl za ním obránce Klusák, který balón odkopl do autu.
52'
Třinecký kapitán se držel za nohu, ale nakonec odkulhal a po pár sekundách pokračuje ve hře.
51'
V nefotbalové pozici zůstal ležet na trávníku třinecký kapitán Bedecs, kterého v hlavičkovém souboji poškodil Kepl, jenž vletěl jako třetí do souboje.
50'
Akce domácích po pravé straně, ale Omasta vyběhl s míčem do zámezí.
49'
Rohový kop také na druhé straně, Bartolomeu zahrál míč na přední tyč, tam byl připraven stoper Bedecs a míč odhlavičkoval do autu.
47'
Hned v úvodu měli domácí rohový kop, Javůrkův centr hosté odvrátili, vzápětí třinecký záložník dostal přihrávku do ofsajdové pozice.
46'
Trenér Kasálek udělal o přestávce dvě změny. V kabině zůstali Vasiljev s Buchtou, místo nich přišli Mach s Keplem.
46'
První poločas je za námi. Třinečtí potvrdili v úvodním dějství roli favorita, byli častěji na útočné polovině a zaslouženě vedou 2:0, když jim ke gólům pomohly chyby blanenských hráčů. U prvního gólu přizvedl nákop Webera do vlastní brány Buchta, při druhém Klusák odrazil centr ke Stáňovi.

Uvidíme, co nám nabídnou oba celky ve druhé půli. Trenér Pulpit sledoval posledních deset minut nervózně u východu z tribuny, pravděpodobně bude v šatně jihomoravského celku velká bouřka.
45'
44'
Nepovedený nákop z levé strany prolétl kolem třinecké branky až k reklmaním panelům.
41'
Na druhé straně si to vzal Klusák, ale jeho centr skončil přímo v rukavicích brankáře Adamušky.
41'
Po sražené hlavičce bude následovat třetí kop od rohového praporku v krátké chvíli.
41'
Rohový kop Bartolomea na přední tyč odvrátil Omasta. Bartolomeu bude mít druhý pokus.
40'
Blansko v ojedinělé akci, Žák zkusil z levé strany vypustit prudkou přihrávku před bránu, ale byl zastaven.
37'
Nepovedený nákop Klusáka z levé strany zaletěl přímo do náruče brankáře Adamušky.
35'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí rozjeli ve středu hřiště rychlý protiútok, který zbrzdil na levé straně Hýbl, přesto se domácím podařilo odcentrovat, Javůrkův pokus srazil jeden ze stoperů Blanska pouze k BRONISLAVOVI STÁŇOVI, který z kroku napálil balón pod břevno – 2:0!
32'
Rohový kop domácích končí v moci hráčů Blanska.
31'
Omasta se uvolnil na pravé straně, odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Samiec, ale před třineckým hráčem hlavičkoval míč "na jistotu" Bartolomeu.
27'
Zajímavá akce Blanska, Klusák na levé straně vysunul Lhoteckého, který si to namířil na třineckou branku, jenže v klíčové fázi nepřesně nahrál před malé vápno.
27'
Weber zahrál balón na přední tyč, kde byl Bedecs, jenže třinecký kapitán v hlavičkovém souboji fauloval.
26'
Po centru z levé strany hlavičkoval před Samiecem vysoký obránce Černín do zámezí. Rohový kop pro Třinec.
25'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Buchta, jeho pokus pod břevno do středu brány lapil gólman Adamuška.
25'
Klusák vysunul po levé straně Lhoteckého, ale ten, ač měl rychlé nohy, neodkázal odcentrovat přes Omastu.
21'
První gól je na světě! Přímý kop Webera z levé strany zamířil na bližší tyč, kde míč přizvedl kapitán Blanska RADEK BUCHTA tak nešťastně, že balón zalétl do brány hostujícího celku – 1:0!
20'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. K vidění je průměrný fotbal s převahou třineckých fotbalistů, která zatím ve vypracovanou šanci nevyústila.
17'
Kvalitní obrannou prací se uvedl Janoščín, když na pravé straně zastavil snahu o zakončení v podání Žáka.
16'
Javůrkův centr zamířil na přední tyč, kam se položil do vzduchu Janoščín, jenže hlavou minul blanskou bránu.
16'
Nepříjemný balón od rohového praporku hosté odvrátili na další roh.
15'
Janoščín se opřel do míče z nějakých dvaceti metrů, Bartolomeu vložil nohu do střely a míč odrazil vedle brány.
14'
Javůrkův nákop prolétl šestnáctkou, k míči se dostal Stáňa, ale u levého rohového praporku o něj přišel.
14'
Přímý kop pro Třinec, k míči se postavili Javůrek s Weberem.
12'
Slezané jsou nastěhováni na soupeřově polovině, ale centrům především z pravé strany chybí přesnost.
11'
Nepovedený kop Foltyna na Stáňu prošel až za brankovou čárou. Brankář Chmiel uvede balón do hry z malého vápna.
9'
Centr Omasty z pravé strany na hranici vápna odhlavičkoval před Samiecem brankář Chmiel pouze k Hýblovi, který si připravil míč na střelu a pokusem po zemi těsně minul pravou tyč blanské brány!
8'
Rozhodčí Hocek spatřil faul Webera u středové čáry na Žáka a provinění třineckého hráče odpískal. Následný přímý kop našel pouze třinecké hráče.
6'
Samiec dostal u pravého kraje efektní přihrávku od Omasty, ale nedokázal přes bránícího hráče odcentrovat do pokutového území.
4'
Rohový kop Třince hráči Blanska odvrátili.
3'
Centr Javůrka z pravé strany prolétl ve vápně nad hlavami třineckých hráčů. Míč přistál na hlavě jednoho z hráčů Blanska, který balón prodloužil k reklamním panelům za vlastní brankou.
1'
Trenér Blanska Martin Pulpit sleduje dnešní utkání z tribuny s mladou pohlednou slečnou.
1'

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Omasta, Foltyn, Bedecs (C), Janoščín, Hýbl – Stáňa, R. Vaněk I., Weber, Javůrek – Samiec.
Náhradníci: Pastornický – Celba, Bolf, Nieslanik, Attah, Cienciala, Gáč.

FK Blansko: Chmiel – Sukup, Černín, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C), Feik, Lhotecký, Vasiljev, Bartolomeu – Žák.
Náhradníci: Halouska – Kepl, Mach, Ilko, Sedlo, Alexa.

Rozhodčí: Hocek – Hurych, Mikeska.
Přesně devět měsíců dělí první a poslední domácí zápas Třince v letošním ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Slezané první duel sezóny nezvládli, když ztroskotali na jihomoravském překvapení a prohráli s Líšní 2:3.

Třinečtí v sezóně mysleli na umístění v první polovině tabulky. Aktuálně 10. místo a dvoubodová ztráta na sedmý Žižkov může nabádat k optimismu, jenže Oceláři stále můžou sestoupit do MSFL. Stačí, aby prohráli s Blanskem a příští týden s Líšní a záchranu nebudou mít ve svých rukou.

Otázkou je, jak k utkání přistoupí hráči Blanska. Ti už ví, že další ročník druhé ligy se v Blansku hrát nebude. Ještě dva zápasy mají na to, aby se ukázali zástupcům ostatních profesionálních klubů a zajistili si angažmá na příští sezónu, třeba v Třinci.

Družina trenéra Martina Pulpita aktuálně ztrácí na Táborsko čtyři body, na duo Třinec, Varnsdorf ještě o bod více. Pokud chtějí jeden z celků poslat o patro níž, musí závěrečné dva zápasy dotáhnout do vítězného konce. Zda se jim to povede, o tom se můžete přesvědčit v tomto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.