Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Chrudim - 2. prosince 2020   13:30

Třinec
Třinec
10' Akulinin  • 18' Celba
2:2
(2:2)
Chrudim
Chrudim
24' Mužík   • 40' Rybička
Třinec
Pastornický – Celba (85. Bolf), Gáč, Ngimbi (46. Weber), Hýbl – R. Vaněk I., Habusta (C) – Stáňa (64. Zlatohlávek), Samiec (74. Attah), Cienciala – Akulinin.
Ciupa – Zlatohlávek, Puchel, Weber, Bolf, Šteinhübel, Attah.
Matějček – Poživil, Volf.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
Chrudim
Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček (87. Kang-hjon), Kesner (C) (80. Fofana), D. Breda, Sokol – Mužík (90+4. T. Dostálek), Rybička.
Zíma – T. Dostálek, Nikodem, J. Havlena, Látal, Kang-hjon, Fofana.

Duel mezi Třincem a Chrudimí skončil zaslouženou remízou. Ve druhé půli už týmy nedokázaly navázat na čtyři góly z prvního dějství a místo toho trefovaly brankové konstrukce. Na jedné straně orazítkoval břevno Akulinin, na druhé Trávníček.

V závěru zápasu mohl o třineckém vítězství rozhodnout střídající Attah, ale centr Bolfa neusměrnil do odkryté části brány, a tak si oba celky rozdělily po bodu.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Tomáš Dostálek.
90+3'
Po centru Bolfa měl gól na hlavě Attah, ale netrefil odkrytou bránu!
90+2'
Žlutou kartu dostává Petr Rybička (MFK Chrudim).
90+1'
Rozhodčí nastavil 3 minuty.
87'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Ju Kang-hjon.
87'
Centr Trávníčka z levého křídla chytil Pastornický.
85'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Jakub Bolf.
83'
Přímý kop Ciencialy z pravé strany prodloužil brankář Mrázek nad bránu.
80'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Ahmed Fofana.
79'
Stčřela Akulinina z levé strany minula bránu.
77'
Po přímém kopu z levé strany se míč odrazil k Trávníčkovi, který vystřelil z těžké pozice z hranice šestnáctky a trefil břevno třinecké branky.
76'
Žlutou kartu dostává František Straka (trenér FK Fotbal Třinec).
76'
Žlutou kartu dostává Jakub Habusta (FK Fotbal Třinec).
74'
Po rohovém kopu se míč dostal k Akulininovi, který střelou z otočky orazítkoval břevno chrudimské brány.
74'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Christian Attah.
72'
Centr z pravé strany lapil Pastornický do rukavic.
70'
Technická střela Kesnera z hranice šestnáctky prolétla vedle pravé tyče Pastornického brány.
68'
Cienciala prolétl po pravé straně až k bráně, ale akci zakončil nepřesnou střelou.
65'
Přímý kop Ciencialy dolétl na hlavu Akulinina, ten však nasměroval míč vedle brány.
64'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Bronislav Stáňa, přichází Tomáš Zlatohlávek.
62'
Přímý kop nedopadl pro Třinec dobře. Rozehrávka na zadní tyč skončila v rukavicích brankáře Mrázka.
61'
Po faulu na Akulinina uviděl žlutou kartu chrudimský Drahoš.
61'
Breda hledal lobem za obranu rozběhnutého Sokola, ale první se dostal k míči brankář Pastornický.
56'
Za faul na Sokola uviděl žlutou kartu třinecký Akulinin.
54'
Domácí z rohu nic nevytěžili.
53'
Celba se uvolnil na pravé straně a hledal ve vápně někoho ze spoluhráčů, trefil však prvního hráče soupeře.
51'
Rohový kop Třince zahrál Vaněk do pokutového území, hostující hráči balón odvrátili a následně si poradili i s dalším pokusem z domácích kopaček.
48'
Celba zkoušel na pravé straně obejít Sokola, ale míč mu při kličkované utekl do zámezí.
46'
Třinecký trenér Straka o půli sáhl ke změně. Tomáš Weber nahradil Ngimbiho.
46'
Je za námi úvodní dějství, po kterém je skóre vyrovnané. Viděli jsme však čtyři branky, domácí vedli po gólech Akulinina a Celby 2:0, Chrudimští ještě do poločasu srovnali, poté co se prosadili Mužík s Rybičkou.
45'
45'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Hýbl, ale střelou zpoza vápna bránu přestřelil.
43'
Mužík na levé straně měl kolem sebe šest protihráčů, nakonec ze své akce vybojoval rohový kop.
40'
Chrudim právě vstřelila branku!
Chrudim srovnává! Mužík v pokutovém území tančil s míčem tak dlouho, až mu do volného prostoru naběhl PETR RYBIČKA, kterému adresoval přihrávku. Chrudimský útočník následně střelou po zemi překonal Pastornického – 2:2!
39'
Třinečtí se pomalu po autové čáře přesouvají do blízkosti Mrázkovy brány.
35'
Rohový kop Kesnera zachytil Stáňa, následně rozběhnutého Akulinina fauloval chrudimský hráč.
34'
Chrudimští tlačí, centr Sokola z levé strany odvrátil z malého vápna vedle levé tyče Habusta.
32'
Přímý kop Krištofa skončil na třinecké zdi.
31'
Stáňa vložil nohu do střely Rybičky, který chtěl napálit na třineckou bránu odražený míč po rohovém kopu. Hosté mají zajímavou výhodu přímého kopu zhruba tři metry od hranice šestnáctky.
31'
Hlavsa donutil Vaňka zahrát míč na rohový kop.
30'
Samiec zkoušel odcentrovat z levé strany, ale ve vápně nebyl žádný ze spoluhráčů.
28'
Celba hledal z pravé strany v pokutovém území vysokého Akulinina, jenže svým kopem našel pouze ochrannou síť za chrudimskou brankou.
26'
Třinečtí padali v pokutovém území jako hrušky, ale sudí penaltu nefouknul. Nejprve Habusta upadl po průniku kolem Kesnera a vzápětí se svalil na zem i Stáňa.
24'
LADISLAV MUŽÍK střelou po zemi do pravé poloviny branky nedal Pastornickému šanci. Třinecký gólman zvolil druhou stranu – 2:1!
23'
Obránce Martin Ngimbi obdržel za penaltový faul žlutou kartu.
23'
Hlavsa zhruba od třinecké střídačky zahrál míč do pokutového území, kde ho Ngimbi hlavičkoval nad sebe, míč se snažil získat kapitán Kesner, ale třinecký obránce ho při pokusu o odkop trefil do hrudi. Kesner upadl a rozhodčí odpískal pokutový kop.
22'
Chrudimští zahráli přímý kop z levé strany, míč se v pokutovém území odrazil od země do Samiecovy ruky, hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí Matějček rozpažil.
18'
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané vedou 2:0! Rohový kop Ciencilay z pravé strany prodloužil Gáč až na zadní tyč, kde zůstal JOZEF CELBA, který střelou po zemi k zadní tyči nedal brankáři Mrázkovi šanci!
18'
Celba nastřelil z pravé strany chrudimského hráče a získal pro svůj tým rohový kop.
15'
Ngimbi vystřihl nůžky na pozici posledního hráče před dobíhajícím Rybičkou. Kdyby se netrefil, mohl by chrudimský útočník utíkat sám na třineckého gólmana.
13'
Tvrdý odkop Rybičky na tribunu málem rozlomil jednu ze sedaček stadionu Rudolfa Labaje.
10'
Richard Vaněk nakopl odražený balón z poloviny do šestnáctky, kde si ho před Drahošem sklepl prvním dotekem LEONID AKULININ a druhým vypustil prudkou střelu k levé tyči! Brankář Mrázek se natahoval marně – 1:0!
9'
Nepovedený nákop Hýbla z levé strany končí v náručí brankáře Mrázka.
7'
Domácí měli výhodu standardní situace. Vaněk rozehrál akci nakrátko, z velkého úhlu překvapil střelou Cienciala, ale brankář Mrázek neměl žádnou práci proti střele letící nad branku.
4'
Za mrazivého počasí nabízejí fotbalisté zhruba stovce přihlížejících běhavý fotbal se spoustou nepřesností na obou stranách.
2'
Domácí začali zápas brejkem, Akulinin skluzem nedokázal míč dopravit u levé tyče do brány.
1'
Oba trenéři provedli oproti poslednímu zápasu v sestavě změny. Třinec postrádá kapitána Janoščína a levé křídlo Javůrka. Místo nich naskočili Ngimbi se Samiecem. V týmu Východočechů absentuje Verner, kterého vystřídal Breda.

FK Fotbal Třinec: Pastornický – Celba, Gáč, Ngimbi, Hýbl – R. Vaněk I., Habusta – Stáňa, Samiec, Cienciala – Akulinin.
Náhradníci: Ciupa – Zlatohlávek, Puchel, Weber, Bolf, Šteinhübel, Attah.

MFK Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Kesner, D. Breda, Sokol – Mužík, Rybička.
Náhradníci: Zíma – T. Dostálek, Nikodem, J. Havlena, Látal, Kang-hjon, Fofana.

Rozhodčí: Matějček – Poživil, Volf.
Mrazivé počasí doprovázené v předchozích dnech sněžením nabádaly k otázce, zda se bude hrát. Odpověď na tuto otázku neznali včera ani představitelé domácího klubu. V tuto chvíli je rozhodnuto – hrát se bude!
Poslední zápas

ÚSTÍ NAD LABEM – TŘINEC 0:1 (0:1)

Branka: 35. Celba. Rozhodčí: Klíma – Kubr, Leška. ŽK: Písačka, Hudec, Brak – Vaněk, Celba, Foltyn.

Třinec: Pastornický – Celba, Gáč, Janoščín, Javůrek (17. Bolf) – Vaněk, Habusta – Samiec (83. Foltyn) – Stáňa (76. Weber), Akulinin, Cienciala.

CHRUDIM – BLANSKO 1:0 (1:0)

Branka: 6. Hašek. Rozhodčí: Machálek – Matoušek, Slavíček. ŽK: Kerner, Verner, Drahoš – Ilko, Vasiljev, Klusák.

Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Kesner (82. D. Breda), Verner, Sokol – Mužík (78. Ju), Rybička.
Holá, holá, Třinec volá! Krásné mrazivé odpoledne ze slezského města. Mrazivé počasí láká spíš na hokej, ve kterém jsou místní Oceláři aktuální mistři.

Po špatném vstupu do sezóny jsou na tom velice dobře i třinečtí fotbalisté. Příchodem trenéra Straky sice v úvodních dvou duelech proti Hradci Králové a Vlašimi získali jediný bod, ale v dalších zápasech čtyřikrát zvítězili s nulou vzadu a poskočili ze dna až na devátou pozici s tříbodovou ztrátou na nejbližšího soupeře.

Chrudim vedená trenérem Veselým střídá výsledky jako počasí. V tabulce má pozitivní bilanci 5 vítězství, 4 proher a 1 remízy. Z šestého místa ztrácí na třetí Viktorii Žižkov dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.