Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Vlašim - 9. května 2021   10:15

Žižkov
Žižkov
20' Nabijev  • 38' Nabijev  • 90+4' Jaroslav Diviš
3:1
(2:0)
Vlašim
Vlašim
61' Bassey
Žižkov
Švenger – Řezáč, Žežulka, Pudil, Muleme – Sixta, Batioja (84. Hušek) – Nabijev (78. Ahamada), D. Richter (56. Jaroslav Diviš), Auer (78. Bezdička) – Mashike Sukisa (56. Petrlák).
P. Soukup – Jaroslav Diviš, Pázler, Petrlák, Bezdička, Ahamada, Hušek.
Nedvěd – Vaňkát, Líkař
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
30 diváků
Vlašim
Markovič – Dias, Ogiomade, Firbacher, Daniel Kozel, Janda, Zukal.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemné prožití slunečné neděle!
Už nic nestihne. Bitva o páté místo končí vítězstvím Žižkova, který se díky gólům Farida Nabijeva a trefě Jaroslava Diviše posouvá na páté místo tabulky. Vlašim se zmohla jen na snížení z kopačky Fortuneho Akpaye Basseye, ale nebýt nepřesností v kombinaci, mohl být výsledek jiný. Tak či tak, vítězství Viktorky je zasloužené.
90+5'
90+5'
Centr na přední tyč však jen proletěl nad hloučkem hráčů. Vlašim může vhazovat na útočné polovině.
90+5'
Vlašim si ještě vybojovala rohový kop a chce dohrát utkání vstřeleným gólem.
90+4'
Žižkov právě vstřelil branku!
Středočeši však ztrácí míč, načež se do samostatného úniku dostává JAROSLAV DIVIŠ a zkušenou trefou rozhoduje dnešní utkání. I podle ohlasů tribun se zdálo, že domácí hráč vybíhal z jasného ofsajdu, ale hlavní je, že gól platí.
90+4'
Vlašim rozehrává od své branky a má jednu z posledních možností, jak zahrozit.
90+4'
Assadillahl Ahamada (ZIZ) chtěl faul u rohového praporku příliš okatě, navíc si neodpustil projev nespokojenosti s verdiktem sudího – žlutá karta.
90+2'
Broukal dohrál na půlící čáře soupeře neobratně a příliš tvrdě, takže nedal sudímu Nedvědovi jinou možnost.
90+1'
Vlašim si komplikuje život vlastní zbrklostí a nepřesností, po které snadno ztrácí míče. Středočechům se však podařilo získat míč zpět.
90+1'
Centr na zadní tyč si hledal Broukal, jenž hlavičkoval s obráncem na zádech nepřesně a nedůrazně.
90'
Vlašimi se podařilo sebrat dlouhý nákop Švengera, po němž si vybojovala faul krátce za půlící čárou. Začíná pětiminutové nastavení!
89'
Vlašim si vypracovala přímý kop na útočné polovině, který rozehrála dlouhým centrem za obranu. Zukal se však po míči natahoval marně – odkop od branky.
88'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Nedžad Zinhasović, přichází Lukáš Zukal.
88'
Následuje další chyba, po níž Žižkovští zakončují hodně mimo brankovou konstrukci. Vlašim chystá střídání.
87'
Řehák poslal nepřesnou přihrávku přímo k Ahamadovi, jenž okamžitě našel na vápně Diviše, ale jeho střele z těžké pozice chyběla potřebná razance – Řehák chytá.
87'
Zakroucený a přetažený centr si dokázal najít domácí hráč, který pohotovou hlavičkou odvrací míč do bezpečí.
86'
Křišťan byl na útočné polovině důrazně sražen k trávníku. Tady není o čem – faul domácích.
86'
Žižkovská ofenziva ztroskotala na hranici šestnáctky, načež se k míči dostávají hosté a vhazují na polovině hřiště.
84'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Lukáš Hušek.
84'
Batioja opouští hřiště po svých za asistence lékařů, ale nezdá se, že by byl úplně v pohodě. Utkání pro něj rozhodně končí.
82'
Na polovině hřiště zůstává ležet Batioja, jenž utrpěl nějaký nepříjemný zásah v souboji se soupeřem. Hra je přerušena.
81'
A mohlo být nejspíš hotovo! Diviš krásně našel na zadní tyči Mulemeho, jenž se položil do centru a svou hlavičku poslal jen těsně vedle zadní tyče.
81'
Domácím se i díky faulu Vlašimi podařilo uklidnit hru a mohou s poklidem zaútočit.
80'
Ahamada udržel nákop na útočnou polovinu, díky čemuž se domácí mohou přesunout za půlící čáru.
79'
Ogiomade domácí defenzivě slušně zatápí, tentokrát se prokličkoval až k přízemní přihrávce, ale Štochl měl zakončení z otočky příliš těžké.
79'
Vlašim zkoušela udeřit centrem do vápna, leč bez efektu. Žižkov zatím úspěšně odolává a brání se.
78'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Assadillahl Ahamada.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jonas Auer, přichází David Bezdička.
77'
Ruml vyslal padáček do šestnáctky, kde se na penaltě akrobaticky položil Bassey, ale před ním odvrátil míč bránící hráč.
76'
Vlašim si vybojovala faul, leč záhy opět míč lacino ztratila, ale Sixta nedokázal hostující zaváhání potrestat ani centrem.
75'
Žižkov dokázal zkrotit dlouhý výkop svého brankáře, i proto může kombinovat na útočné polovině a zaútočit.
74'
Povedená akce Vlašimi. Centr do vápna dokázal zkrotit Švenger, ale být o něj o půl vteřiny později, bylo zle. Dias se totiž dobře tlačil do koncovky, načež mu byl odpískán faul na brankáře.
74'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Filip Firbacher.
73'
Vysoký a dlouhý výkop Žižkova doskákal až do rukavic Řeháka, po jehož vyhození bude Vlašim vhazovat.
73'
Středočeši si však ofenzivní radost dlouho neužili – ofsajd.
73'
Isaac Muleme (ZIZ) si na polovině hřiště důrazně vyšlápl na soupeře, za což vidí zaslouženou žlutou kartu.
72'
Žižkov se na pravé straně zahnal do zámezí, tudíž bude Vlašim rozehrávat od své branky.
70'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Václav Svoboda, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
70'
Na pravé straně se dostal k míči Diviš, ale ve vápně nedokázal protlačit míč ke svým spoluhráčům.
69'
Žižkov se snaží co nejvíce držet míč, zatímco Vlašim zkouší zachytit domácí rozehrávku a zahrozit z brejků.
68'
Otevřená hra svědčí zejména fanouškům, kteří ocenili i poslední akci Vlašimi. Ta zakončila brejk pěknou utaženou střelu Basseye z hranice vápna, která proletěla jen těsně vedle pravé tyče!
67'
Řezáč byl u postranní čáry příliš aktivní a místo míče nakopl kotník soupeře – jasný faul.
66'
Na druhé straně zastavil brejk parádní obranný skluz, po němž Vlašimští rozehrávali rohový kop, ale Basseyeho hlavička míří mimo.
65'
Nabijev dobře zabojoval na pravé straně, načež poslal přízemní přihrávku do vápna, kde se pokoušel protlačit do zakončení Sixta. Neuspěl, a přestože se domácí dožadovali penalty, neměli nárok.
64'
Nepřesná přihrávka na Diviše končí na Řehákově kopačce. Vlašimští se však do zakončení nedostali, protože Nedvěd píská jejich útočný faul u velkého vápna.
63'
Žižkov těžkou chvilku zvládá, podařilo se mu otupit tlak hostů a vybojovat si autové vhazování na vlastní polovině.
62'
Vlašim je rázem zpátky ve hře, což hosté cítí. Středočeši jsou aktuálně na míči a snaží se prolomit domácí defenzivu.
61'
Vlašim právě vstřelila branku!
Středočeši se vracejí do hry! Aktivní Dias vyslal parádní přihrávku za obranu, kterou si našel FORTUNE AKPAY BASSEY a technickou střelou kolem Švengera snížil.
60'
Úroveň zápasu za prvním poločasem výrazně zaostává. Žižkov hraje s velkým klidem, zatímco Vlašim trápí nepřesnosti v kombinaci.
59'
Kombinace završená přihrávkou za obranu skončila fiaskem, jelikož míč míří do rukavic pozorného Švengera.
58'
Žižkovskou ofenzivní aktivitu zastavuje útočný faul na půlící čáře. Vlašim může v poklidu rozehrávat.
57'
Dias se pokoušel na pravé straně zakombinovat s Rumlem, který však nedokázal zkrotit prudkou přihrávku před autovou čárou.
56'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází Jaroslav Diviš.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Elvis Mashike Sukisa, přichází Miroslav Petrlák.
56'
Pudilův dlouhý odkop zkoušel doběhnout Nabijev, což se mu podařilo, ale nedokázal sklepnout míč svému spoluhráči.
55'
Křišťan zvolil zakroucený míč na hranici šestnáctky, kde stáli pozorní hráči Žižkova. Viktorka tuto situaci ustojí.
55'
Tentokrát si však musel pomoci faulem na Basseye, po němž Vlašim rozehrává přímý kop. Bude znovu střílet?
54'
Vlašim se posunula, leč jen o pár metrů za půlící čáru. Žižkov se zatím zodpovědně brání a soupeře k ničemu vážnějšímu nepouští.
53'
Viktorce rohový kop vůbec nevyšel, míč končí v zámezí a Vlašim tak může vhazovat na vlastní polovině.
52'
Na druhé straně se Žižkovští dostali k centru, který Broukal zablokoval na další rohový kop pro domácí.
52'
Centr na zadní stranu vápna nevyšel, navíc nastartoval brejk Vlašimi, ale Bassey zakončil svůj únik po levé straně na hranici šestnáctky.
51'
Už poněkolikáté však přichází rychlá ztráta míče, po které domácí rychle zaútočili a vypracovali si nepřesnou střelu z velké dálky. Žižkov má alespoň rohový kop.
51'
Brejk Vlašimi zastavuje obranný faul Žižkova na půlící čáře. Sellier & Bellot může v poklidu rozehrávat.
50'
Vlašim sebrala dlouhý nákop, po němž sama zaútočila a její snaha skončila parádní dalekonosnou střelou Diase, kterou Švenger vystihl!
48'
Bassey ve vzdušném souboji fauloval Řezáče, tudíž budou domácí rozehrávat ze země v blízkosti svého vápna.
48'
Prudký centr na malé vápno zalepil pozorný Švenger, který vykopává míč zpět do hry.
47'
Z pravé strany se prohnal do vápna Bassey, jehož únik však skončil zablokovanou přihrávkou – rohový kop.
46'
Svoboda si u levé postranní čáry narazil s Bredou, načež poslal prudký centr do šestnáctky, ale ten odvrátil Muleme.
46'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Průcha, přichází Lucas Dias.
46'
Žižkov je rozhodně aktivnějším a nebezpečnějším týmem, leč Vlašim měla řadu zajímavých náznaků, proto ještě rozhodně není hotovo!
Za poslední týdny rozhodně nejlepší domácí zápas Žižkova! Viktorka mohla v prvních deseti minutách vést minimálně o dva góly, načež Vlašim z přímého kopu trefila levou tyč. Aktivita Pražanů pokračovala i nadále, což potvrdil parádní přímý kop a gól Farida Nabijeva, který v závěru poločasu přidal ještě druhou trefu.
45+2'
45+2'
Štochl pobídl své parťáky dlouhým nákopem, načež se hosté po sérii hlaviček přece jen dostali k míči, ale zdá se, že už nezakončí.
45+1'
Úvodní minuta se však odehrává převážně na středu hřiště, aniž by některé z mužstev dokázalo zahrozit.
45'
Ofenzivní tažení po levé straně zastavuje ofsajdové postavení Vlašimi. Rozhodčí Nedvěd nastavuje první půli o dvě minuty!
44'
Přetažený centr na zadní tyč vracel Štochl, jenž v těžké pozici poslal míč pouze do Švengerových rukavic.
43'
Vlašim zaútočila po levé straně, načež její přihrávku za obranu srazil bránící hráč na rohový kop.
42'
Juráskovi odvaha rozhodně nechybí, jenže proti Auerovi se Sixtou už mu na pravé lajně došly síly – domácí získávají míč.
41'
Neúspěšný. Do brejkové situace se dostal naopak Žižkov, jenže ránu Mashikeho Sukisy hostující brankář dobře viděl.
40'
Žižkovský ťukec u levé postranní čáry nakonec skončil na Rumlově kopačce, ze které je následně založen protiútok hostů.
39'
Vlašimští dokázali zachytit domácí rozehrávku, ale dlouhý nákop na Basseye byl neúspěšný.
38'
Vlašim po rozehrávce neuspěla, naopak se musí bránit před kombinací domácího týmu.
38'
Následuje hezký útok, po němž domácí vedou o dva góly. Ve vápně dostal povedený centr FARID NABIJEV, který střelou kolem padajícího Řeháka přidal svou druhou trefu.
37'
Malá roztržka Milana Švengera (ZIZ) a Fortuneho Akpaye Basseye (VLA) končí důraznou domluvou sudího a žlutou kartou pro oba borce.
35'
Částečně. K centru z levé strany se nedostali, ale rozehráli rohový kop, který přerušil útočný faul. Následně se strhla mela, protože Bassey i přes hvizd zakončil, což se Švengerovi nelíbilo.
35'
Nevydařený centr však končí v zámezí, proto hosté vhazují přímo na půlící čáře. Podaří se jim lépe zaútočit?
34'
K čemu to ale je, když Vlašimští nedokážou udržet míč alespoň pár desítek vteřin. Žižkov tak může začít kombinovat ze své poloviny.
33'
Souboj ve středu hřiště má přijatelný výsledek pro Vlašim, protože fauloval domácí hráč.
32'
Už se zdálo, že Vlašim zazdí útok svou nepřesností, ale Zinhasovič se přece jen dostal k vápnu, kde si narazil s Basseyem, leč jeho následnou střelu zablokoval bránící hráč.
31'
Vlašim se pokusila prosadit po levé straně. To jí nevyšlo, přesto nemusí zoufat, jelikož alespoň vhazuje.
30'
Moc pěkné! Křišťan se dostal k míči v hloubi své poloviny, ale hezkým vysokým míčem za obranu pobídl rozběhnutého Svobodu. Na štěstí pro domácí dokázal Švenger zareagovat včas a u míče byl o vteřinu dřív, jinak bychom viděli minimálně gólovou šanci.
30'
Viktorka nedokázala prolomit defenzivní val Vlašimi, která sbírá centr za obranu a rozehrává.
29'
Centr z levé strany se tentokrát Žižkovským vůbec nevydařil, přesto se domácí rychle ujímají míče a rozehrávají z půlící čáry.
29'
Konečně to ale vypadá jako na fotbale. Pohledná hra, ideální počasí, desítky fanoušků na tribunách a hlasitý kotel Vlašimských za plotem areálu vytváří parádní kulisu!
28'
Hra se přelévá ze strany na stranu, leč přibývá i nepřesností a ztrát míče převážně ve středu hřiště.
27'
Jurásek nastartoval slibnou individuální akci do vápna, jenže pak trošku zbytečně zasekl pod sebe na spoluhráče, což domácí zadák vystihl. Tady to mohl hostující borec dotáhnout.
27'
Přetažený pas do pravé strany hledal Rumla, ale pro hostujícího beka byl příliš dlouhý – aut Žižkova.
26'
Vlašim se marně snaží zaútočit po levé straně, přesto se udržela na míči a dostává druhý pokus.
25'
Viktorka se dostala do zakončení po centru z pravé strany, ale míč letí mimo brankovou konstrukci.
24'
Nepříjemně zasaženým hráčem byl hostující kapitán Štochl, který má podle svých slov a nespokojené lavičky vyražený zub. Rozhodčí však faul nepískal.
23'
Na hřišti zůstal ležet jeden z hostů, přesto Žižkov využil šanci zaútočit, ale Nabijevův centr byl nepřesný. Nutno vyzdvihnout Daniela Pudila, který už před počátkem akce pobízel své parťáky, aby přerušili hru.
22'
Vlašim ztratila míč na útočné polovině, tudíž jsou na tahu domácí, kteří v poklidu rozehrávají přes svého brankáře.
20'
Taky k němu došlo, a to parádním způsobem! Auer krásně přízemně zakroutil míč na malé vápno, kde se zjevil osamocený FARID NABIJEV a nastavenou kopačkou usměrnil míč za bezmocného Řeháka.
20'
K zakončení se nedostala, ale vybojovala si přímý kop ze zajímavé pozice. Nabízí se však spíše centr než střela.
19'
Viktorka donutila soupeře svým aktivním napadáním chybovat, načež může po nepřesné Rumlově přihrávce zaútočit.
18'
Žižkov se svou kombinací neuspěl, jelikož přihrávka za obranu doskákala jen na kopačku nenapadaného Řeháka.
17'
Vlašim si vypracovala postupný útok, na jehož konci centroval z pravé straně Zinhasovič, ale pas do šestnáctky mu vůbec nevyšel.
15'
Moc pěkný fotbalový moment! Centr z pravé strany našel na rohu velkého vápna Svobodu, který se hezky položil do střely a parádní ránou donutil Švengera zasáhnout.
14'
Viktorka mohla pro změnu zaútočit po Švengerově rozehrávce, leč neuspěla a musí se rychle vracet.
13'
Vlašim nebezpečně zahrozila po pravé straně, ale Žižkovští si s nepříjemnou situací ve vlastním vápně poradili.
12'
Křišťan tentokrát zvolil technický centr na zadní tyč, kde si naskakoval Broukal, leč svou hlavičku neusměrnil ideálně.
11'
Karty se obrací, jelikož Vlašim zaútočila po levé straně a dokázala si vybojovat další přímý kop.
10'
Žižkov se dostal do zajímavého protiútoku, ale Mashikemu Sukisovi chyběla potřebná rychlost, proto byl na hranici vápna zastaven.
8'
Parádní přímá střela doplachtila až na levou tyč domácí branky!
8'
Vlašim si může oddechnout, navíc může i zahrozit! Hosté si totiž z brejku vybojovali přímý kop ze zajímavé pozice.
7'
Vlašim přežila vlastní smrt, a to rovnou natřikrát! Tentokrát přiletěl centr ze strany, který dobrou hlavičkou usměrnil jeden z domácích borců, ale Řehák na malém vápně skvěle zasáhl!
6'
Vlašimi útok nevyšel, domácí se zmocňují míče a v poklidu rozehrávají na vlastní polovině.
5'
Viktorka dokázala z rohu zahrozit, když se do odraženého míče opřel z druhé vlny Řezáč, jehož prudká rána už letěla do branky, ale na malém vápně znovu zasáhl vlašimský obránce!
4'
Gólová šance Richtera úspěchem nekončí! Domácí patnáctka dostala pas za obranu, přelobovala brankáře, ale na čáře zasáhl bránící hráč – roh.
3'
Přetahovanou ve středu hřiště vyhrál Žižkov, jelikož si hosté pomohli faulem.
2'
Žižkov začal dlouhým nákopem, který skončil za brankovou čárou. Vzápětí se Vlašim dostala ke střele ze střední vzdálenosti, kterou Švenger bez problémů zalepil.
1'

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Žežulka, Pudil, Muleme – Sixta, Batioja (84. Hušek) – Nabijev (78. Ahamada), D. Richter (57. Jaroslav Diviš), Auer (78. Bezdička) – Mashike Sukisa (57. Petrlák).
Náhradníci: P. Soukup – Jaroslav Diviš, Pázler, Petrlák, Bezdička, Ahamada, Hušek.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Ruml, Broukal, J. Štochl (C), P. Breda – Jurásek (74. Firbacher), Křišťan, Průcha (46. Dias), V. Svoboda (70. Ogiomade) – Zinhasović (88. Zukal), Bassey.
Náhradníci: Markovič – Dias, Ogiomade, Firbacher, Daniel Kozel, Janda, Zukal.

Rozhodčí: Nedvěd – Vaňkát, Líkař.
V přímém souboji o páté místo už tak nepůjde o postupové ambice, ale oba celky mají dobrou formu, což slibuje zajímavou podívanou. Vzájemné duely však hovoří pro Vlašim, která vyhrála tři duely v řadě!

Žižkov se radoval naposledy téměř před dvěma lety, když doma zvítězil 2:0. Od té doby padly venku 1:2, ztratil doma porážkou 0:1 a v podzimním ligovém utkání na půdě soupeře schytal porážku 0:3.
Žižkov vypadl ze hry o postup už dávno, ale v posledních dvou zápasech dokázal zabrat. Viktoria po vybojované domácí výhře nad Varnsdorfem uspěla i ve vloženém týdenním kole, v němž zvítězila v pražském derby na půdě Dukly 2:1, přestože na Julisce doháněla gólové manko.

I díky tomu je s 33 body šestá, jen o skóre za pátou Vlašimí. Ta se trošku propadla tabulkou sérií tří remíz s Varnsdorfem, na Dukle a v Jihlavě, na které navázala domácí výhrou 3:1 nad Vyšehradem, kterou protáhla úspěšnou sérii na čtyři zápasy bez porážky.
Všem fanouškům druholigového fotbalu přeji příjemné nedělní dopoledne! Od tradičních 10:15 nás čeká souboj Žižkova proti Vlašimi, který bude soubojem týmů z horní poloviny tabulky.