Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Třinec - 20. listopadu 2021   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
2' O. Vintr
1:4
(1:2)
Třinec
Třinec
3' Juřena   • 44' T. Ba   • 52' Omasta   • 86' Javůrek
MFK Vyškov
Spurný – Ilko, Srubek, Štěpánek (62. Macej), Klesa (C) – Cabadaj (62. Lahodný), Amadou – Slaměna, M. Vintr (73. Dan Jambor), O. Vintr – Simr (84. Fofana).
Essele, Šustr – Dan Jambor, Macej, Lahodný, Fofana, Tousaint.
Švagr – Šimáček, Líkař.
Stadion Drnovice
581 diváků
Třinec
Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn – Omasta, Habusta (90. Buneš), Weber (76. Šteinhübel), Kania (82. Javůrek), Hýbl – Juřena, Petráň (90. Puchel).
Hasalík – Klusák, Bolf, Šteinhübel, Buneš, Javůrek, Puchel.

Ode mne je to pro dnešek z Vyškova vše, pěkný zbytek dne.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:3.
Utkání je u konce a končí zcela jasnou výhrou hostujícího mužstva! Hosté po půli drželi jednobrankový náskok, který brzy znásobili třetí brankou, když se na pravé straně dostal ke střele Omasta a jeno pokus skončil v síti u zadní tyče. Domácí se marně snažili o snížení, do šancí se dostávali jen sporadicky. Definitivu výsledku dala 86. minuta, kdy chyboval brankář Spurný, míč mu podjel pod nohou a střídající Javůrek ranou do prázdné branky uzavřel výsledek na 4:1.
90+2'
90+1'
Puchel po centru z levé strany zkusil zakončit nůžkami, ale mířil vysoko nad a navíc byl v ofsajdu.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Michal Petráň, přichází Erik Puchel.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Matyáš Buneš.
88'
Klesův centr hledal ve vápně Fofanu, ale dříve u míče byl Michal Petráň a odvrátil jej.
87'
Foltyn na levé straně poslal k zemi Vintra a také on si z dnešního duelu odnese žlutou kartu.
86'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté vedou o tři branky a je rozhodnuto! Domácí měli míč na své polovině a přihrávka směřovala na Spurného, kterému však podjela nepochopitelně pod nohou a z celé akce tak profitoval JAN JAVŮREK, který zakončil levačkou do prázdné branky – 1:4.
84'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Pavel Simr, přichází Ahmed Fofana.
84'
Po několika sporných zákrocích na domácí se nepískalo, naopak zákrok proti hostům sudí hned postřehl. To se nelíbilo Srubkovi, který dostává za řeči žlutou kartu.
83'
Další centr Ondřeje Vintra byl přetažený, nejmenší muž na hřišti Dan Jambor se k hlavičce nedostal.
82'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Jan Javůrek.
81'
Opět z něj ale domácí nezahrozili, hosté se díky Bedecsovi ubránili. Rozbíhá se poslední desetiminutovka.
80'
Centr Ondřeje Vintra byl zablokován, domácí mají k dispozici další rohový kop.
79'
Na druhé straně po kolmici Juřeny mířil vpřed Michal Petráň, zbavil se Klesy, ale proti další přesile neuspěl.
78'
Znovu byl v akci na pravé straně Jambor, tentokrát už centroval, ale nabíhajícího Simra nenašel.
77'
Hosté rozjeli opět brejk a mohli pojistit své vítězství! Juřena prošel přes tři soupeře a našel na pravé straně volného Foltyna, ale jeho pokus Spurný vyrazil.
76'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Christián Šteinhübel.
75'
Na jedné straně to vypadalo, že Kania půjde sám na branku, ale utopil se ve svých kličkách kolem vápna. Na druhé straně zprava pronikal Jambor, místo centru ale přihrál pod sebe na Ilka a ten nezpracoval.
74'
Přetažený centr zleva hledal ve vápně Jambora, tomu ale nevyšla přihrávka pod sebe.
73'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Marek Vintr, přichází Dan Jambor.
72'
Tomáš Weber pálil zpoza vápnem a zkusil míč technicky umístit na zadní tyč, záměr se minul účinkem.
71'
Petráň vzápětí chtěl proniknout po levé straně, ale neprosadil se přes Ondřeje Vintra. Domácí vyvážejí míč.
70'
Mohla přijít další branka hostů! Centr z pravé strany propadl do druhé vlny na úplně volného Petráně, který pálil na zadní tyč, ale o chlup ji minul. Spurný zůstal přikovaný na čáře a za míčem se pouze ohlédl.
69'
Amadou zcela zbytečně postrčil protihráčem vidí zaslouženě žlutou kartu.
67'
Vysoký centr z hloubi pole měl najít nabíhajícího Simra, ten se proti přesile nedostal k zakončení.
66'
Na míči se nyní drží Třinečtí, kteří se nikam neženou a znovu šetří sekundy. Domácí jsou v útlumu.
64'
Kaniův centr z pravé strany byl přetažen na zadní tyč, kde operoval Srubek a odehrál jej do bezpečí.
63'
Simr před vápnem sklepl míč za sebe pro Slaměnu, jeho ránu z halfvoleje šla nad branku.
62'
Vyškov opět na polovině soupeře, ale stále se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
62'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Martin Macej.
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Lukáš Lahodný.
59'
Domácí se dostali před šestnáctkou soupeře, Marek Vintr se prokličkoval mezi obránci a vysunul Slaměnu, který ale nepropíchl míč pod padajícím Adamuškou.
58'
Hra je opět hodně kouskována, což vyhovuje zejména Třinci, který stále drží dvoubrankový náskok.
56'
Ondřej Vintr na polovině hřiště sestřelil Kaniu a uviděl žlutou kartu.
55'
Daouda Amadou se zmocnil míče na ose hřiště a vyslal ránu z dálky, ta se vytočila vedle branky soupeře.
54'
Slaměna centroval v blízkosti rohového praporku, jeho pas skončil přímo v rukavicích Adamušky.
53'
Domácí jsou po inkasované brance aktivní a snaží se co nejrychleji odpovědět, marně však překonávají obranu soupeře.
52'
Hosté navyšují svůj náskok a vedou už o dvě branky! Domácí zaspali ve středu hřiště, kde přišli o míč, a rázem se narodil brejk soupeře. K míči se dostal TOMÁŠ OMASTA, který to vzal na sebe a prudkou ranou zakončil na zadní tyč – 1:3.
50'
V bolestech zůstal na trávníku ležet Petráň, hra je přerušena, ale podle všeho bude moci hostující forvard ve hře pokračovat.
49'
Velká šance domácích! Ondřej Vintr prudce centroval zleva, jeho pas proskákal až na zadní tyč na nabíhajícího Simra, ten však ve skluzu nedokázal před prázdnou brankou zakončit!
48'
Aut z pravé strany sklepával Simr pro Slaměnu, nakonec se míč po několika odrazech dostal na malé vápno, ale Adamuška si jej sebral.
47'
Dva fauly v krátkém sledu zastavily útočné snažení Třince, domácí mohou otočit hru směrem vpřed.
46'
Hosté načali rozehrávkou druhou půli a okamžitě se vydávají do útoku.
46'
Úvodní dějství je za námi a do kabin nakonec odcházejí spokojenější hosté. Domácí sice otevřeli skóre hned zkraje druhé minuty, když se trefil Ondřej Vintr, ale o minutu později vyrovnal hlavou Juřena. Vyškov měl poté lehce více ze hry, ale z dalších náznaků šancí se do opětovného vedení nedostal. Naopak v závěru půle se trefili opět Třinečtí, hlavou se mezi střelce zapsal Tidiane Djiby Ba.
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
45'
44'
Hosté jdou do vedení. Z rohového kopu vyslal skvělý centr na přední tyči Kania a jeho pobídku si našel TIDIANE DJIBY BA, který jej hlavou nasměroval přesně mimo dosah Spurného – 1:2.
43'
Omasta pohotově sklepl míč do běhu Petráňovi, který vyslal prudkou ránu. Spurný ji dokázal vyrazit na rohový kop.
42'
Několik domácích hráčů se tlačilo za přetaženým centrem, jenže nakonec je pískán útočný faul na brankáře Adamušku.
41'
Další centr zleva byl sražen, rohový kop pro domácí barvy.
40'
A ohrožení branky Třince nepřišlo ani po centru zleva, Slaměnovo zakončení skončilo vedle svatyně soupeře.
39'
Útočné snažení Jihomoravanů trvá i nadále, hosté však stále odolávají.
38'
Další zajímavá akce Vyškova! Z pravé strany přišel přízemní centr, k němuž se dostal Slaměna a pálil z jedničky, k jeho smůle však přesně do míst, kde byl připraven Adamuška.
37'
Po spolupráci bratří Vintrů našel Marek centrem na zadní tyči Simra, který ještě chtěl akci vyšperkovat sklepnutím míče na Cabadaje, ale tomu v poslední chvíli ve velké šanci míč ukopl jeden z hostů.
36'
Ilko se prohnal po pravé straně k centru, nikoho v bílém nenašel a míč tak sebral pohodlně do svých rukavic připravený Adamuška.
35'
Ten vůbec Vyškovu nevyšel, domácí tak musejí začít útočné snažení znovu až od brankáře Spurného.
34'
První rohový kop vybojovali také domácí fotbalisté.
32'
Na hřišti zůstal chválí ležet domácí Cabadaj, ale bude v pořádku a ve hře bude pomoci pokračovat.
31'
Marek Vintr měl na levé straně prostor k centru, ale ten se mu nepovedl. Přetáhl jej a poslal nad branku.
30'
Další řada nepřeností na obou stranách, tempo hry po divokém úvodu výrazně opadlo...
28'
Omasta se hnal vpřed za dlouhým míčem, vracející se Klesa jej ale nepustil do brejku. Domácí jdou vpřed.
27'
Další Klesův centr si napodruhé našel Simr, který opět hrudí sklepával pod sebe. Do jeho přihrávky se z voleje opřel obránce Ilko a jeho rána křížem těsně prosvištěla vedle levé tyče!
26'
Ilko na pravé lajně sice dostihl přetažený centr, pak ale nedal Slaměnovi přesný míč zpět. Domácí v kombinaci ale pokračují.
25'
Klesův centr z levé strany hledal hned trojici nabíhajících spoluhráčů do šestnáctky, na poslední chvíli skvěle zasáhl obránce Ba.
23'
Následně ve spolupráci bratří Vintrů chtěl Marek za obranu obloučkem uvolnit rozběhnutého Ondřeje, ten byl ustrážen obráncem a k míči se tak mohl dostat Adamuška.
22'
Kleas na levé straně nepustil soupeře k centru a dobře míč odkopl, Simr a Amadou rozjíždějí protiakci.
21'
Slaměna se snažil kolmicí po levé lajně uvolnit rozběhnutého Simra, tomu ale vůbec nevyšlo zpracování a míč mu utekl do autu.
20'
Domácí se i nadále trápí v kombinaci, zatím dnes svěřenci Jana Trousila ve většině případů dávají hodně nepřesné přihrávky.
18'
Nadvakrát centroval zprava Juřena, ale první jeho pas neprošel, a ten druhý byl zablokován.
17'
Další akce Vyškova skončila útočným faulem, provinil se Amadou, jemuž rozhodčí dal jasně najevo, že se jedna o poslední napomenutí, než přijde karetní trest.
16'
Michal Petráň sebral míč na levé lajně, nakonec se protáhl na osu hřiště a vyslal nebezpečnou táhlou střelu, která zamířila kousek nad břevno.
14'
Vyškovu se nedaří usadit se v souvislejší kombinaci, hosté dobře napadají a kouskují hru.
13'
Třinec vybojoval rozehrávku přímého kopu, ale centr na Baa mířil jen do ofsajdu.
12'
Weber na pravé straně přetlačil soupeře a šel do vápna, nabíhajícího spoluhráče z druhé vlny ale neuvolnil, neboť mu přihrávku zablokoval Cabadaj.
11'
Následně se další sražený centr odrazil k Omastovi, ten pálil k pravé tyči, ale Spurný byl připraven.
10'
Spurný vyrukoval proti dlouhému centru, ale neodvrátil jej podle představ. Ze všeho mohl těžit opět Juřena, který tvrdě pálil po zemi, ale domácí brankář jeho pokus skvěle vyrazil.
9'
Centr Webera nikoho v červeném nenašel, dobře zasáhl Simr. Následně jeden z hostů pálil nepřesně.
8'
Martin Foltyn zkusil natáhnout ke střele z velké dálky, ta byla lehce tečována a skončila vedle branky. Následuje rohový kop.
7'
V útoku jsou nyní usazeni opět Třinečtí, domácí se ale v bloku dobře brání.
6'
Domácí kombinovali na pravé straně, s míčem se nakonec vpřed tlačil Ilko, ale při zpracování mu utekl a posléze fauloval.
5'
Do zakončení se po přetaženém centru dostával Martin Foltyn, už při náběhu si ale pomohl útočným faulem.
4'
Aktivní úvod pokračuje, kupředu směřoval opět Omasta, ale toho dobře zakřikoval Amadou a uvidíme první rohový kop duelu.
3'
Hosté ale bleskově vyrovnávají. Omasta na pravé straně rychle vhodil aut, následně přišel parádní centr na nabíhajícího VÁCLAVA JUŘENU a ten prudkou hlavičkou zakončil mimo dosah Spurného, který se po míči natahoval marně – 1:1.
2'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Domácí se z první akce ujímají vedení! Slaměnův centr našel ve vápně nikým nehlídaného Simra, který ještě hrudníkem sklepl míč příhodně proti noze ONDŘEJE VINTRA, který levačkou zakončil nekompromisně do šibenice a zaznamenal svůj šestý gól v této sezóně – 1:0!
1'
Domácí uvedli míč do hry, ale dlouhý nákop sebral Třinec, a žene se dopředu.
1'
Oba celky jsou na hřišti. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté se oděli do červeného.

MFK Vyškov: Spurný – Ilko, Srubek, Štěpánek, Klesa (C) – Cabadaj, Amadou – M. Vintr, Slaměna, O. Vintr – Simr.
Náhradníci: Essele, Šustr – Dan Jambor, Macej, Lahodný, Fofana, Tousaint.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn – Omasta, Habusta, Weber, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň.
Náhradníci: Hasalík – Klusák, Bolf, Šteinhübel, Buneš, Javůrek, Puchel.

Rozhodčí: Švagr – Šimáček, Líkař..
FK Fotbal Třinec

To Slezané jsou na tom o něco hůře a jsou namočeni v sestupových vodách, konkrétně na 15. místě se ziskem pouhých 10 bodů. Před reprepauzou nejdřív senzačně vyhráli v Příbrami 1:0, pak ale doma podlehli Vlašimi stejným poměrem. Uvidíme, v jakém rozpoložení nastoupí po zmíněné přestávce. Nejlepším střelcem týmu je se třemi góly Michal Petráň.
MFK Vyškov

Domácí jsou po solidně sehraném podzimu momentálně v tabulce na 12. místě se 17 body, na sestupové pásmo drží náskok sedmi bodů. Před pauzou Vyškov doma přehrál Chrudim vysoko 4:1, v následném duelu ale prohrál v Jihlavě 0:1, a tak se nyní bude chtít vrátit na vítěznou vlnu. Střeleckým statistikám týmu vládnou shodně s pěti zásahy Bienvenue Kanakimana a Ondřej Vintr.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Po reprezentační pauze se vrací FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA a v předposledním podzimním kole – 15. kole – se dnes zaměříme na souboj mezi MFK Vyškovem a FK Fotbalem Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.